Shaba 2016 jan. 04. - 18:03:55 Előzmény xdm
(1457/2837)
No, itt az óriási tévedés. Egy film élvezhetõsége nem azon múlik, hogy érveket hozol-e fel mellette vagy épp hanyagolod ezt. Az talán filmmûvészeti díjak zsûrizésénél lehet eminens szempont, máskülönben legfeljebb a kritikusok kenyérkeresetét alapozza. Egy film élvezhetõsége (megítélése a közönség körében) azon múlik, hogy akik megtekintik, élvezik-e. Ennyire szimplex dolog ez. Nem kultúresszé keretében kifejtendõk kérdése tehát, hanem a vásznon látottak befogadásáé, megéléséé. Aki valósra gyalultabb ûrélményt akar, egyben metaforikusabbat és torokszorítóbbat, az nézze vissza a Gravitációt, attól megkaphatja. A Star Wars egy másik univerzum.
2/10
MattColors 2016 jan. 04. - 16:56:22 2/10
(1456/2837)
Hát ez az. Nem a gyártásra szánták az idõt, mert az látszik, hanem a filmet körülölelõ marketing stratégia felépítésére.
offtopic
moderator2 2016 jan. 04. - 16:10:28
(1455/2837)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben még több hozzászólást kell majd törölnünk, a végsõ esetben pedig bezárjuk a topikot! Köszönjük!

Üdv,
PORT.hu
Fórum
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 04. - 16:01:14 1/10 Előzmény kybuck
(1454/2837)
3 évnyi promózási idõszak nem épp "hamar megvan"-gyártás.

És nem beszélnek róla. Tegnapra kb. teljesen kicsengett a hype. Vége van.
A film annyira rossz lett hogy már senkit nem érdekel. Senki nemír róla,senki nem beszél róla, senki nem promótálja. Pedig Gwen Christie-t csak meg kéne kérdezni mitõl "badass" szerinte a karaktere. A zsíros csekktõl amit kapott a fellépésért?
2/10
MattColors 2016 jan. 04. - 13:28:19 2/10
(1453/2837)
Szerintem arra gondolt, hogy már nincs benne tûz. Legalábbis, más fórumon láttam, aki Leiát felhozta, annak ez volt a baja vele. Nekem eszembe sem jutott õ, teljesen hidegen hagyott. Bár, engem a régiben sem érdekelt nagyon, mint karakter.
2/10
MattColors 2016 jan. 04. - 13:24:38 2/10
(1452/2837)
Oké, az tényleg jobb, de csak érzékeltetni akartam a dolog lényegét.
2/10
MattColors 2016 jan. 04. - 13:23:55 2/10
(1451/2837)
Megy is benne a "reklám" ami azt mondja a gyerekeknek, hogy "jóó a mûkaja!" Azon röhögtünk, hogy épp csak nem volt a zacsikra ráírva, hogy maggi, vagy rafinéria... :D
Sz Peter 2016 jan. 04. - 10:03:40
(1450/2837)
"Leia: Öreg lett."

Mire számítottál? ;)
kybuck 2016 jan. 04. - 06:41:05
(1449/2837)
Nekem az is eszembe jutott, hogy direkt azért csinálták ilyenre, hogy:

1.: Könnyen, gyorsan megvan, és úgyis mindenki megnézi (minek baszakodni a pörkölttel, ha jó az instant leves is), tehát megvan a bevételi rekord.
2.: Utána lehet imádni, fikázni, vitázni róla, hogy miért volt jó, miért volt rossz stb. kilométer hosszan és addig is terítéken van, amíg próbálják kiötölni a következõ részt. - Persze ez meg lett volna egy dramaturgiailag értékelhetõbb forgatókönyvvel is, de hát ki szeret keményen dolgozni? Na ugye!
1/10
Bodellger 2016 jan. 04. - 01:36:59 1/10
(1448/2837)
A Némó nyomában azért szerintem nagyságrendekkel jobb animációs film, mint A mogyoró-meló és A Zöld urai.
AvatáR Gil Maerth 2016 jan. 04. - 01:13:18
(1447/2837)
Sajnos ez tényleg nem más mint az elsõ rész zagyva remake-je, minimális új ötlettel.
Megyek sorba:
Rey: Benne több van.De biztos hogy Õ Skywalker lánya, lerí róla.
Finn: Remélem nem hozzák vissza.
BB8: Nekem tetszett. Végre látunk valami modernet.
Leia: Öreg lett. Nem tiszta hogy a második halálcsillag veszte után hogy lett megint lázadó. Gyk õk vezették a galaxist.
Han: Hiba az egyik legmarkánsabb szereplõt kivágni. Csak Nehogy visszaüssön.
Chewbacca: Legyengült. Árnyéka önmagának.
Kylo Ren: Jobb ha kivágják õt is. Ripacs. Felesleges. Ha van egy csepp eszük nem hozzák vissza.
Luke: Mint valami olasz operaénekes úgy néz ki.
Ne erõltessék nála az Obi van - feelinget, mert nem áll jól. Meg látszik hogy herótja van az egésztõl. Karaktere mit csinál? Egész nap néz? Borzalom.

Szóval a nyolcadik rész csak jobb lehet.
10/5 és fél.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 22:57:48 2/10
(1446/2837)
Az átlagos mesefilm, A Zöld Urai, vagy A Mogyorómeló, meg a Némó Nyomában. A Star Wars egy drámai, keményen spirituális töltetû, tanulságos, akció elemekkel tarkított fantasy film. Az Ep.7, az említett elsõ két mozi szintjét nem üti meg, nem lehet átlagosnak mondani, mert nem lehet rá átlagos filmként tekinteni a múltja, a kultusza miatt. A valódi Star Warstól pedig fényévekre van. Épp ezért esik a sz*r kategóriába.
gyereamozibabe 2016 jan. 03. - 22:06:05
(1445/2837)
Nem nézek Marvel-féle ökörségeket. A Star Wars-t eddig(!) többre tartottam. De úgy látszik bele kell törõdni, hogy ez is csak átlagos mesefilm. Az elvárásaim nagyon lecsökkentek miután olvastam itt tõletek, hogy a film egy ipari hulladék. Ehhez képest pozitív csalódás volt, hogy végülis nézhetõ akciófilmet kaptunk. Nemrég láttam a Grand Budapest Hotelt. Na az nézhetetlen. És ha az egy pontos, akkor ez megérdemli a 4-5 pontot.
1/10
Bodellger 2016 jan. 03. - 21:52:23 1/10
(1444/2837)
Abszolút egyetértek veled. Maga az erõ válik hiteltelenné Rey és Ren által. Az az igazság, ha ilyen történetre vágyom, akkor megnézem tényleg a 4. részt, mert az minden szempontból jobb film.
1/10
xdm 2016 jan. 03. - 21:51:03 1/10
(1443/2837)
Szinte majdnem ugyanezt éreztem utána.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 21:37:42 2/10
(1442/2837)
Értem.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 21:36:04 2/10
(1441/2837)
Ott a pont! Ha az imdb oldalán még nem adtad le az egy pontot, akkor tedd meg légyszíves! Ha megtetted, akkor a kérésem tárgytalan.
1/10
maxhell 2016 jan. 03. - 21:28:36 1/10
(1440/2837)
Zavart érzek az erõben, és nem kicsit.
A korábban kivesézett hibák tömkelegét nem ismétlem meg, azokat mindenki láthatta a filmben, de az alábbi gondolatok még nagyon bennem vannak a filmmel kapcsolatban.
A legnagyobb baj a filmmel számomra, hogy hiteltelen. Hiteltelen az, hogy szinte minden ugyanúgy történjen egy generációval késõbb, mint az eredeti történetben, szinte teljesen ugyanúgy, és csak a szereplõk mások. Ilyen nincs. Hiteltelen és hihetetlen, még egy mesétõl is, még egy sci-fi-tõl is, még egy fikciótól is, és innentõl kezdve agyon van csapva az egész, legalábbis számomra.
Az érdekes az, hogy a legtöbb dicsérõ kritikában is megjelennek a teljesen jogos észrevételek a hibákkal és hiányosságokkal kapcsolatban, csak az ilyen véleményeket megfogalmazók ezeken egész egyszerûen átsiklanak, nem érzik hibáknak, egész egyszerûen nem foglalkoznak velük és nem kezelik súlyuknak megfelelõen, hanem kisebbítik, elmismásolják azokat.
Azt kérdezném azoktól, akiknek ez a film tetszett és meg vannak vele elégedve, hogy ha ezentúl ugyanilyen részeket kapnának, tehát mindent a korábbi részekbõl másolnának egy az egyben, semmi újat nem mutatnának a jövõbeni filmek, akkor is ez lenne a véleményük errõl a filmrõl, és azokról is majdan, hogy milyen jók és tökéletesek?!
Úgy gondolom, hogy ebben a filmben mindenbõl a rosszat, a legrosszabbat sikerült az elõzményekbõl átemelni, s ez lett az eredmény. Szerintem ez a film nem hozza a mai kor filmtechnikai színvonalát. Azért ennyire nem kellett volna lecsupaszítani a látványt. Azért a technikai lehetõségekkel lehet és kellett is volna élni, jól használni. Tényleg kihalt ez az egész univerzum, tényleg nem érzékelni a hatalmasságát, tényleg egy színházi színpadon el lehetett volna játszani ezt egy színdarabként ezzel a pár szereplõvel. Nem volt meg a hangulata a filmnek.
A sztori egy az egyben történõ másolása egyszerûen nonszensz, kritikán aluli.
Az elvárásokról. Többen túlzónak találják. Naná. 30 évet vártam erre a folytatásra, naná, hogy nagyok az elvárások, én nézõ vagyok az a dolgom, hogy kib...t k..va nagy elvárásaim legyenek, a készítõknek meg az, hogy ennek amennyire csak lehet megfeleljenek. Nem majd az innentõl számított sokadik részben akarom átélni a sw hangulatát, és izgalmas, érdekes, megható, lebilincselõ történeteket kapni, hanem itt és most, azáldóját neki! :) Ebbõl semmi nem valósult meg.
Ráadásul viszont elõre ezt sugallták, hogy ez a rész ilyen lesz, s ez konkrétan baromira rossz érzés, úgyhogy én úgy érzem, hogy ezzel a filmmel, átvertek, becsaptak, és egy mozijegy erejéig megkárosítottak. Igen. Bármilyen furcsa. Egy agymosás szintû propaganda elõzte meg a filmet, hogy milyen jó lesz, hogy folytatás lesz, mondom folytatás és nem újrafeldolgozás. Döbbenet.
Nem egy trélert akartam látni, egy felvezetést, egy se füle se farka hulladékot, egy rossz ismétlést, nem. Egy jó sw filmet, a hangulatával, a zenéjével, mindennel együtt azt, a folytatást! Egy filmek, még ha több részesre is tervezik, önállóan is kell legyen története, lehetõleg egyedi..., el kellene jutni A-ból B-be, valami lezárásnak is kellene lennie, és nem csak kérdéseket felvetni. Mondjuk.
Egy 2 órás filmben miért nem lehetett a fõbb szereplõknek legalább 5-5 percben valami flashback-ben bemutatni a hátterét, hogy honnan jönnek, mi vezérli és motiválja õket? Például.
Miért nem tartja be a film a korábban saját maga által kialakított szabályait, törvényszerûségeit, keretrendszerét? Ezáltal hiteltelenné válik az egész.
Egy folytatást nem lehet az elõzmény részek nélkül értékelni, az egészet kell nézni, és ha ezekhez képest 180 fokos fordulat van, az rossz érzés. Baromira.
Trehány munka, férc mû, rózsaszín hangulatú, szemérmetlen plágium. Folytatás helyett, átveréses, lelketlen pénzlehúzás.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 03. - 21:21:41 1/10
(1439/2837)
te mindenkibe belekötsz b+?
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 03. - 21:14:38 1/10
(1438/2837)
Mind ismerjük a port "moderátorait" (= minihitlerek).

Ahelyett hogy offolsz, talán mondhatnál valamit a filmrõl is. De ne annyit hogy "de az jó, és mindenki troll aki szerint nem", mert azt már unjuk.