1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 29. - 15:52:21 1/10
(2017/2837)
A Swii annyir sz*r hogy még Natalie Portmant sem érdekli.
1/10
offtopic
Taki77 2016 jan. 29. - 14:07:07 1/10 Előzmény Csigatilov polgártárs
(2016/2837)
Tisztelt Csigatilov Polgárárs!

Minden szavával egyetértek!
Köszönöm a hozzászólását!
6/10
Ljerk 2016 jan. 29. - 13:45:28 6/10
(2015/2837)
A birodalom visszavág egyik emblematikus jelenete, akárcsak az egész Star Wars ihletõje: japán filmen alapul. Konkrétan a jelenet a 39 részes The Yagyu Conspiracy (1978 október - 1979 június) tv sorozat utolsó részébõl van "kölcsönözve", bár egy kicsit változtattak rajta.

Sajnos a YouTube -on most csak egy nem túl jó minõségû verzió van fennt - az 1. rész:
- https://www.youtube.com/watch?v=O3Ku0azm3rY
2/10
MattColors 2016 jan. 29. - 13:09:06 2/10
(2014/2837)
Igen, az nyilvánvaló. Az irány, ami érdekes. A sorozatokba sokkal több pénzt ölnek, mint régen és sokkal kreatívabbak is. A filmeknél hiába a nagy költségvetés, látjuk, milyen eredmények születnek. Arra vagyok kíváncsi, a jövõre nézve, ez milyen változásokkal fog még vajon járni? (...)
eIemes 2016 jan. 29. - 12:45:00
(2013/2837)
"a sorozatok színvonala, fejlõdni kezdett"

több benne a pénz, kevésbé szívja el a bevételeket a torrent.
2/10
MattColors 2016 jan. 29. - 12:37:18 2/10
(2012/2837)
Úgy, ahogy mondod. Az is érdekes, hogy a filmek mélyrepülésével párhuzamban, a sorozatok színvonala, fejlõdni kezdett. Rajzfilmekrõl nem nagyon tudok nyilatkozni, mert azt nem nézek, kivéve, az animációs filmeket.
Viszont, a kétezres évek elõtt, nem volt ennyi jó sorozat. Oké, ott az X-akták, az favorit volt, de ezt leszámítva kevés, vagy legalábbis nem emlékszem komolyabbra. Nyilván a Xena, meg a Herkules, nem ütötte meg a szintet. :D
Még a csillagkapu amit szerettem, de ott is Zs kategória feeling volt. :)
Én nem is emlékszem olyanra, ahol nem lehetett érezni, azt a kicsit, "mûanyag" hatást. Akkor még nem volt olyan érzése az embernek, egy sorozat kapcsán, mintha mozifilmet nézne. Ez egyre inkább érezhetõ szerencsénkre.
Nem tudom, a SW milyen irányban megy tovább... Gareth Edwards is friss húsnak számít a filmezésben, a Rogue One, már egy keményebb vonal lesz.

„Edwards azt ígéri, a korábbi Star Wars-filmekkel ellentétben realista hangvételû, valóságosnak és naturálisnak ható filmre számíthatunk. A film alkotói komolyan szeretnék bemutatni, milyen lenne belülrõl nézve egy háború a Star Wars világában."

Tehát, ez egy háborús film lesz, valószínûleg kemény akciókkal, erõs karakterekkel, komorabb hangulattal. Ennek kifejezetten örülök. Fõleg Mads Mikkelsen és Forrest Whitaker miatt is.

Megnézem majd a családok döbbenetét az arcán, mert biztos lesznek olyanok, akik minden utánajárás nélkül beülnek rá, és azt hiszik majd, ez is egy mesefilm lesz. Nem. Ez nem az lesz, legalábbis nem a szó legszorosabb értelmében.

Az Ep. 8 meg... Nos, meglátjuk...
kybuck 2016 jan. 29. - 05:56:22
(2011/2837)
Érdekes, hogy dramaturgiában, karakterábrázolásban, jellemfejlõdésben a sorozatok, vagy rajzfilmek sokkal erõsebbek, mint a mozifilmek nagy átlaga: hihetetlen milyen üres, gyatra, béna történetekkel rendelkeztek nagy stúdiók nagy, vagy legalábbis aktuális sztárokkal fémjelzett filmjei az elmúlt 15 évben, mert úgy kb. a kétezres évek óta tart ez az általános mélyrepülés! Azt reméltem egy SW-szal ez azért nem esik meg, hát erre nem cseszerintik el azt is?!
2/10
MattColors 2016 jan. 28. - 18:11:40 2/10
(2010/2837)
Tisztázzuk. Amikor azt írtam, hogy teljesen új irány, nem arra gondoltam, hogy jelenjen meg Sauron, meg az egy gyûrû is, és Gandalf legyen az új Jedi mester... Azért a fõbb SW vonalaktól, amitõl gyakorlatilag a SW, az SW, nem kellett volna eltérni. Történetvezetésre, karakterekre, színész játékra gondoltam. Lucas jól egyensúlyozott a Fantasy és Sci-fi "érzés" között. Azért írom idézõjelesen, mert nem beszélhetünk valódi sci-fi-rõl, mégis a felépített univerzum, az ûrhajók, a technológiai fejlettség, az egész világa, ezt az érzetet adta, az erõ, a sithek, a jedik, pedig a fantasy érzést. Ez az egyensúly mûködött a filmekben, ez adott a SW-nak többek közt, egyediséget. Egy hajó, az csak egy hajó. Egy lézerfegyver, csak lézerfegyver, egy fénykard, pedig csak fénykard... Nem beszélõ varázskard, ami szólítja az embereket. De tudod mit? Megint csak azt tudom mondani, ha egy ütõs, csavaros történetet kapok, erõs karakterekkel, erõs párbeszédekkel, jó körítéssel, és megfelelõ tálalással, még ez is jó lehetett volna és le is nyeltem volna simán! :) De nem lett jó. Bután vezették elõ, csak úgy magától megtörtént minden, kérdések sorai gyülekeztek, és már annyira idegesítõ volt, hogy ez elvette az egész filmtõl a kedvem.
2/10
MattColors 2016 jan. 28. - 17:49:19 2/10
(2009/2837)
Excalibur párhuzam? Nekem elõbb jutott volna eszembe, hogy Ren kardja az, ha már egy varázskardhoz akarunk hasonlítani, egy sima fénykardot. Mi fog ebbõl kisülni szerinted? Mert egyenlõre nagyon úgy néz ki, hogy a kardot a midikloriánok nemzették újra. :)
2/10
MattColors 2016 jan. 28. - 17:33:48 2/10
(2008/2837)
"Az elõzmény trilógiával két baj volt."

Te is rögtön a régiekhez hasonlítottad, egy decemberi hsz-ben, ami valahol érthetõ (mármint hogy hasonlítottad a régiekhez), de kiveséztük ezt a részt is. Én a magam részérõl, mára arra jutottam, hogy egyik részre sem kellett volna hasonlítania. Teljesen új irány kellett volna és ezt elszúrták, minden téren. Színészi játék, csak nyomokban fellelhetõ benne... Talán sokat is mondtam. Néhány hsz-el lejjebb (2113.) kifejtettem, mi az, aminek a szikrája sem volt meg ebben a filmben.
10/10
mudibarát 2016 jan. 28. - 15:28:26 10/10
(2007/2837)
Szeretem ezeket a véleményalkotásokat:
"Ez a rész nem tetszik mert ugyanolyan mint a IV epizód!"
"Ez a rész nem tetszik mert nem ugyanolyan! Eddig nem pont ilyen dolgok történtek!"
Amúgy arról a részrõl, amelyben Rey megszerzi a fénykardot Ren elõl, csak nekem jutott eszembe, hogy Excalibur hasonlat? Érdekel, hogy más is arra gondolt-e, amikor meglátta.
2/10
MattColors 2016 jan. 28. - 12:39:15 2/10
(2006/2837)
******Spoiler******

Érdekes, hogy egy barátom is, mikor errõl beszéltünk, azt a részt nevezte "zseniálisnak", amikor Kagyló szétvágta a berendezést... Erõnek tekintik ezt a fajta ideggyengeséget, mert ezt látják ma az emberekben. Pedig az igazán eszelõs gyilkosok olyan higgadtan, mosolyogva vágnak le fejeket, hogy nem megy a vérnyomásuk 110/60 fölé. :)

***Spoiler vége***

Igen, ebben valahol igazad van. Ilyen megközelítésbõl, még nem néztem a dolgot, és ez igaz például sok zenészre is, akik egy adott stílus rajongói. Többnyire köztük is csak azok "sikeresek" akik mögött komoly anyagi háttér, és megfelelõ menedzsment áll. (És buta közönség) Az a réteg zenészek közt, akiknek nincs pénzük, általában 5-10 fõs közönség elõtt hakniznak, és nem is viszik többre a legtöbb esetben. Ugyanez, nyilván az igazi tehetségekre is vonatkozik, akiknek nincs pénze. Sokkal nehezebb a dolguk...

Olyan kevésbé, vagy egyáltalán nem ismert író/rendezõ kellett volna, aki elfogulatlan, motivált, akiben még ott a tûz, ha úgy tetszik.
Tehát, még egy a pályán kezdõnek számító is, valószínûleg jobb választás lett volna, ha kellõ körültekintés mellett keresik a megfelelõt. Mert amíg egy koncert, vagy fesztivál anyagi támogatói nem fognak senkiket meghívni, mert arra ki venne jegyet? (Hiába a Pély Barna, csak mondtam egy nevet, vagy bárki más írta a számokat, nem azt nézik.)
Addig egy film esetében, a közönség 60-70 százaléka, nem nézi az író/rendezõ páros személyét, hanem azt, hogy: "Húú, Harrison Ford, újra Solo, meg Millenium Falcon/X-Wing." Õk a fogyasztók. A kisebb, igényesebb rétegnek pedig maximum a kíváncsiságát keltette volna fel az alkotók névtelensége, nem vontak volna le következtetéseket ez alapján, ugyanúgy beültek volna a moziba.

Vagyis film esetében, a SW esetében is, nem volt akkora a kockázat, mint amekkorának gondolták. Eladták volna úgyis, lehetett volna ez jó is, mert maga a SW név, már alap húzóerõ ugye, a többi plusz.
Ezért lehet még érdekes Rian Johnson személye. Kérdés, hogy mennyire hagyják kibontakozni és vajon mekkorát mer majd lépni? Mert, ha az elsõ részre (VII) épít Disney és úgy van vele, hogy: "Kaszáltunk, maradjunk ennél a felállásnál!" Akkor a következõ, megint egy sz*r lesz. Én abban reménykedem, hogy Jar Jar is azért tudta ennyire elb*szni, mert nagyrészt, szabad kezet kapott. Talán Johnson, még valamit kihoz ebbõl. Persze lehet, hogy naiv vagyok.
eIemes 2016 jan. 27. - 23:20:24
(2005/2837)
egyébként... egyre inkább az a benyomásom, hogy nagyon, nagyon rossz ötlet volt rajongókra bízni a folytatás elkészítését.
a rajongó: nem profi.

a profi a közönséget szórakoztatja.
a rajongó csak magát.
eIemes 2016 jan. 27. - 23:19:17
(2004/2837)
ez tényleg egy ütõs rész :-)
2/10
MattColors 2016 jan. 27. - 20:40:55 2/10
(2003/2837)
Szerintem is b*szott jó. Még akkor kezdtem el nézni, mikor az elsõ évad, elsõ két része volt kint, utána jegeltem egy darabig, mert utálok várni. Most eszembe jutott, szóval elkezdtem darálni. :D

Tudom, hogy nem ide tartozik, csak azt akartam érzékeltetni vele Kovács kollégának, hogy az a 30 másodperces jelenet, ami mellesleg ebben a szériában alap, odaverte az új SW film összes, "zseniálisan" megírt jelenetét. :)
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 27. - 19:50:05 2/10
(2002/2837)
Az a sorozat nagyon jó. Most kezdték kint a 3. évadot. :)
2/10
MattColors 2016 jan. 27. - 19:19:40 2/10 Előzmény Kovács kolléga
(2001/2837)
Az elõzõhöz kiegészítés:

Nálam ez 8/10. De ez én vagyok. Lehet, hogy ez másnál csak 4-5. Vagy kevesebb. Nem tudom. De hogy sokkal színvonalasabb minden téren, az fix...
A lényeg, hogy én azt vártam volna, hogy egy átgondolt, jól megírt történetet kapjak, jó karakterekkel, valódi színészi játékkal, fõleg ennyi idõ és pénz beleáldozása után, 2016-ban (2015). Most ne vegyük a régi SW filmeket, teljesen új megközelítés kellett volna, majd ezt fogyaszthatóvá tenni a nagyközönség számára, és akkor nem hõbörögne senki. A lehetõségek maximálisan adottak voltak. Ez a baj. Minden adott volt, hogy jó filmet csináljanak. Nem sikerült...
2/10
MattColors 2016 jan. 27. - 19:07:00 2/10 Előzmény Kovács kolléga
(2000/2837)
Tessék! Mutatok! És ez nem film, hanem sorozat! Plusz ráadásként, csak egy az évadban feltûnt, mellékszerep...
Nálam amúgy erõs 8-as. Tuti többször elõ fogom venni még az évek folyamán...

http://indavideo.hu/video/Fekee_vrk_2x01_HuN

(Fekeŧe vỉŧør³àk 2x01 HuN) Ha a link nem jelenne meg, az indavid. keresõjében így van fent.

47:40-50:30-ig tart a jelenet amire gondolok, és ez csak egy, hangsúlyozom, jelentéktelen példa...

Egyszerûen szégyen! Ezt a sorozatot most kezdtem el nézni, és minden tekintetben kreatívabb, ütõsebb, mint sok mozifilm, még a jelentéktelen karakterek is, úgy ki vannak dolgozva, hogy leesett az állam...
Mellesleg számos példát feltudnék hozni, de azért is ezt a jelenetet mutatom, mert pont itt tartok és eszembe jutott, hogy egy SW-ban, miért nem lehetett a sötét oldalt, valóban sötétnek lefesteni? Miért nem érdemeltek legalább a fõbb karakterek, MINIMUM egy ilyent szintû ábrázolást? Miért? Na ez b*ssza a csõrömet. Érted?
Mertek volna inkább, ilyen irányba elmenni. Nem kellett volna totál komorra venni a figurát, de ha mindent a helyén kezelnek, simán ki lehetett volna hozni belõle bármit.
2016-ban, már lehet ennyi elvárás nem? (...)
Manapság egyre több sorozatra jellemzõ ez a kreativitás (szerencsére). Nyilván más a céljuk, de azért akkor is...

Egy SW nem érdemelt volna meg, legalább ennyit???
kybuck 2016 jan. 27. - 13:56:04 Előzmény xdm
(1999/2837)
Nem akarja érteni!
Ezüstliliom 2016 jan. 25. - 23:02:52 Előzmény jani-wan
(1998/2837)
Hálás köszönet!:)))