2/10
barcaculé 2016 jan. 23. - 13:28:45 2/10
(1977/2837)
Nekem maga a film nem tetszett,a 3D-re felesleges volt kidobálni a pénzt,mert még a látvány se volt akkora dolog.Története meg kb. nem is volt,ahhoz képest,hogy bõ 2 óra volt ez az egész.Nagyon vérszegény volt.

2/10
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 23. - 10:41:26 2/10
(1976/2837)
"100 egységnyi Kylo Ren ereje és 40 Rey-é"
Eleve lehetetlen.
Inkább kb. 100 és 15 kellene hogy legyen az.

"majd abból 100 egységnyi már csak tehetetlenségi erõ lesz"
Nem tudom miért képzeled hogy az ERÕ meg is szûnik valamiért.

"140 egységnyivel száguld el Kylo Ren mellett"
De Rey-hez sem jut el, hacsak meg nem szûnik a másik ráható erõ. De már miért szûnne meg?
Mert Kylo egy szerencsétlen hülye? A FÕGONOSZ? Darth Vader utódja ennyire szánalmasan béna?

"gravitáció és légellenállás"
Nem tényezõk.

Te valamiért úgy képzeled hogy az ERÕvel ránt egyet a kardon és kész, de fogalmam sincs miért.
Szerintem meg végig irányítja az útját, míg nála nem lesz. Ez lenne a logikus.
6/10
Ljerk 2016 jan. 23. - 03:02:31 6/10
(1975/2837)
Az más kérdés, hogy tényleg nem lett jó a film. Hiányzik belõle az az összetartó ERÕ, amit Lucas Kurosawa filmjeibõl átvett (Rejtett erõd, vagy A hét szamuráj) = a szereplõk egymással történõ viselkedése és kapcsolatai. Nemrég néztem újra a IV-VI részeket, szépen fel lettek építve a szereplõk és utána az akciójelenetben lehetett kinek "szurkolni", majd utána sem ült le a film, mert élveztem a szereplõk egymás közti évõdését, csipkelõdését, beszólásait, majd megint akciójelenet és így tovább.

A VII. részben Finn karakterét például teljesen elcseszték, pedig neki kellett volna kiegészíteni a belevaló csajt játszó Reyt - egy szomorú történéseken átment és menekülõ emberbõl a végére (néhány nap telhetett el csak) vagány, beszólogatós karaktert kreáltak - hogy lehet egy ilyen karakterrel azonosulni, SEHOGY - maradt volna szomorúnak, semmi bajom nem lenne vele, mert az legalább érthetõ.
6/10
Ljerk 2016 jan. 23. - 02:32:35 6/10
(1974/2837)
Ezen tovább is vitatkozhatunk - tegyük fel 100 egységnyi Kylo Ren ereje és 40 Rey-é, így 140 egységnyivel száguld el Kylo Ren mellett, majd abból 100 egységnyi már csak tehetetlenségi erõ lesz (ami fogyni fog a gravitáció és légellenállás miatt) és 40 egységnyi erõ marad rajta aktívan. A meglepetés és az új helyzet felmérése miatt nem is hiszem, hogy rögtön visszahúzná Rey irányából - így elégtelen ideje marad megfordítani a fénykard útját. De ezen vitatkozhatunk még egy darabig, szerintem nem lehetetlen amit állítok. Én abban maradnék: igen nehéz eldönteni.

Miért kapnának fénykard ellen kiképzést ?

Kik a First Order legnagyobb ellenségei ? Az Ellenállás és Luke Skywalker mint jedi mester, utóbbi tevékenységérõl nem tudnak semmit, ahogy mi sem - lehetségesnek gondolják, hogy újabb jediket képzett ki - vagy a jedi templomban tökéletesítette tudását. Nem véletlenül fektetnek nagy erõket Luke megtalálásába, és ezért kaphatnak képzést fénykardból a rohamosztagosok és kaptak ellenfegyvert, mivel lehet hogy jedikkel fogják szembe találni magukat.
2/10
jani-wan 2016 jan. 22. - 16:37:03 2/10
(1973/2837)
"Fizikailag, már ha az ERÕ-t lehet egyáltalán modellezni és fizikai törvényeket alkalmazni rá ..."

Rendben.
Tehát vegyünk egy 100 kilós embert, aki maga felé húz egy ládát egy kötéllel. Kicsit messzebbrõl egy másik kötéllel egy 10 éves gyerek húzza a ládát szinte ugyanabból az irányból, aki ránt egy jó nagyot rajta, hogy az elmenjen az ember mellett.
Szerinted a láda a gyereké lesz?
Nem hinném.
Esetünkben ha el is megy a fénykard Kylo keze mellett, akkor sem megy tõle messzire. Majd megáll, visszafordul és belerepül a kezébe.

"Sithek pedig nincsenek a VI. rész óta, Finn mint rohamosztagos kaphatott kiképzést fénykard ellen"
Már minek kapott volna? Ki ellen? Semmi értelme. Mint ahogy annak a tongfakezû rohamosztagosnak sincs.

"BIZONY EZ ÚJ VILÁG, nem lineáris folytatás"
Mondom hogy ez már nem Star Wars.
Jar Jar Abrams a Star Trek-et sem tudta folytatni, azt is "rebootolta".
eIemes 2016 jan. 22. - 15:21:35
(1972/2837)
"Finn mint rohamosztagos kaphatott kiképzést fénykard ellen"

de ennek semmi teteje, hiszen a filmben fénykardja csak Kylo Ren-nek van
(aki szinte meg sem lepõdik, hogy szembejön egy másik fénykard. eh, szar ez.)
eIemes 2016 jan. 22. - 15:19:33
(1971/2837)
az a helyzet, hogy már az elejétõl annyira untam ezt a filmet és annyira jellegtelenek voltak a párbeszédek (csak összevetném a régi trilógiával, amibõl tucatjával lett szállóigévé egy-egy mondat) hogy nem is emlékszem Snoke beszélt-e Ben-nek ilyesmirõl. Ben egyszer mondott valami nagypapit, amitõl én facepalmot kaptam, meg az tûnt fel, hogy a hologram óriás mintha versenyeztette volna egymással Ben-t meg azt a hitler-utánzatot.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 15:03:20 6/10
(1970/2837)
Visszatérve arra, hogy ki mit tud és ki mit nem (természetesen fikció ez is):

Amikor Snoke megkisértette Ben-t hogy álljon át a sötét oldalra - felhozva azt, hogy Luke megölte Ben nagyapját Vadert, Ben rájön, hogy Snoke nem tudja az igazat a császár haláláról (így nem lesz gyanús az ál-átállása). Õ tudta, mert Luke elmesélte Leiának, Leia pedig neki. Kylo Renné válik - magára veszi a bûnöket, amiket kell hoznia - hogy UGYANAZT a VÉGSÕ cselekedetet végrehajtsa amit Darth Vader is megtett (azaz folytatja amit nagyapja elkezdett): legyõzni a Fõgonoszt.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 14:46:26 6/10
(1969/2837)
Elismerem, a "jó oldal" az egy baromság volt részemrõl.

Fizikailag, már ha az ERÕ-t lehet egyáltalán modellezni és fizikai törvényeket alkalmazni rá - ugye egy vonalban volt a lézerkard, Kylo Ren és Rey - ha mindketten meg akarták szerezni a fénykardot, akkor Kylo Ren vonzását megnövelte Rey ereje (ugyanazon az egyenesen fejtettek ki hasonló irányú erõt, ami így összegzõdött) ezért vált elkaphatatlanná Kylo Ren számára. Tehát kiköthetett Rey kezében.

Sithek pedig nincsenek a VI. rész óta, Finn mint rohamosztagos kaphatott kiképzést fénykard ellen (láttuk az új ellenfegyvert, BIZONY EZ ÚJ VILÁG, nem lineáris folytatás), ezért a vívása nem teljesen elképzelhetetlen. Rey - valóban érdekesen nagyívû fejlõdése van - AZONBAN én a Han Solo halála elõtti nagyon fura párbeszéd miatt semmit nem tartok elképzelhetetlennek. Lehet, hogy Rey kihallgatása csak álca volt Kylo Ren részérõl, valójában a jedi "elmetrükköt" csepegtette Reybe, hogy meg tudjon szökni - korai lett volna még találkoznia Snoke-al. Így a párbajt is ellazsálta egy kicsit, ugyanezen okból.
2/10
jani-wan 2016 jan. 22. - 14:05:34 2/10
(1968/2837)
***SPOILERt tartalmazhat***

"Nyilván nem emlékezhet az ember minden részletre, de íme ..."
Nyilván.
Csak ugyebár egyáltalán nem errõl van szó.

Star Wars tények, amiket semmibe vett ez a film:
Tök mindegy milyen oldali, az szerzi meg a kardot aki erõsebb az ERÕ használatában! Pont.
Tök mindegy kinek a gyereke, képzés nélkül ez nem lehet senki sem, egy annyira képzettel szemben, aki megállítja a levegõben a lézert. Pont.
Ennyire egyszerû.
Te azt állítod, hogy:
"Kylo Ren "nem jó" - ezért tudta Rey a hóból elõle felszedni jóval messzebbrõl állva is."
De a Star Wars univerzum szabályai szerint a kard egyáltalán nem köthetett volna ki Rey kezében.
Konklúzió:
Az egész jelenet egy baromság. Ilyen nincs egy Star Wars-ban, csak egy kétségbeesett forgatókönyvíró fejében.

Ez az egész szerencsétlenül szánalmas lézerkardozás is csak azért kellett a filmbe, hogy megfeleljenek a Star Wars követelményeknek, miszerint minden filmben van lézerkardozás. Csak azt nem sikerült a negatívIQ írónak megértenie, hogy nem mindegy kik kardoznak egy Star Wars-ban, és mivel se Jedi se Sith nincs, ezért ilyen elb*szott megoldást erõltetett bele a filmbe.
eIemes 2016 jan. 22. - 13:41:18
(1967/2837)
na az azért talán nem.

bár nem tudhatjuk, hogy a távoli galaxisban hány éves korukban válnak ivaréretté a fiúk.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 13:28:59 6/10
(1966/2837)
Leiának biztos elmondta Luke, fõleg mert meg is kérte rá az újra Anakin-né változó haldokló apja. A kérdés az, hogy belsõ titok maradt, vagy sem. Egyenlõre nem tudni szerintem - mindenesetre Snoke mondataiban nem lehet felfedezni gyanakvást, azaz lehet, hogy nem tudja.
offtopic
eIemes 2016 jan. 22. - 13:21:36
(1965/2837)
nekem ezek a spekulációk azért nem jönnek be, mert egy jól felépített film, akárcsak egy agatha christie krimi, gyanúba keverne minden fontos szereplõt, hogy aztán brilliáns módon rámutasson a helyes megoldásra, amely egyébként utólag egyértelmûnek is látszik. de ebben a filmben még csak gyanúba sem keveredett senki, egyszerûen csak annyi derült ki, hogy Rey-nek van valami tehetsége.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 13:21:07 6/10
(1964/2837)
Nyilván teljes fikció, de ha Ben átállása és a fiatal jedik megölése közt 4-7 év telt el - akkor Rey akár Kylo Ren lánya is lehetne.
eIemes 2016 jan. 22. - 13:16:08
(1963/2837)
mondjuk (szerintem) jó nagy balgaság volt lecserélni az SW6-ban Sebastian Shaw-t Hayden Christensenre.
olyan történelemhamisítás-szaga lett.
eIemes 2016 jan. 22. - 13:14:32
(1962/2837)
"sokan abban a hitben leledzhetnek, hogy Luke ölte meg Vadert is, és a császárt is."

1. Valakinek azért csak el kellett mondja, miért hozza el Vader testét hogy a jedi szertartás szerint elégesse
2. Nem tudom, hogy a jedi afterlife hologramokat mindenki láthatja-e, vagy csak a jedik, de legalábbis Leiának látnia kellett Vader hologramját Yoda és Kenobi mellett.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 13:01:44 6/10
(1961/2837)
Gondolatébresztõ apróságok:

1. A VI. rész végén a Luke, Vader, császár közti történéseket CSAK Luke ismeri. A testõrség elküldve, még annyit láthatnak a végén, hogy Luke Vader testét vonszolja az ûrhajóhoz és elmenekül vele, mielõtt a halálcsillag felrobban.
Elmesélte-e Luke a történéseket ?
Ha igen, akkor kiknek és közkinccsé lett e utána, vagy belsõ titok maradt?

Ugyanis sokan abban a hitben leledzhetnek, hogy Luke ölte meg Vadert is, és a császárt is.
Lehet Snoke nem tudja, hogy esetleg kígyót melenget Kylo Ren személyében (aki mint Vader, megöli gonosz mesterét)?
Lehet, hogy Kylo Ren sem tudja, hogy nem Luke ölte meg nagyapját, hanem Vader mentette meg Luke-t ?

2. Rey látomásai, amikor rátalál a fénykardra. Elvileg ezek idõrendben következnek egymás után.
Luke betáplálja az elsõ jedi templomhoz tartazó galaxistérkép-részletet Artúba.
Kylo Ren megérez egy számára eddig ismeretlen személyt (mi tudjuk, hogy Rey az) aki rendelkezik az erõvel, amikor megölik a jedi tanítványokat.
- biztos, hogy akármit is tervezett Kylo Ren, ez nagy hatással lesz a terveire.
A kicsi Rey: "Ne menj el!" - Luke a Jakkura menekíti lányát, majd az elsõ jedi templomhoz távozik - az õ távozását siratja Rey ?
- Jakkura érkezik egyébként még Lor San Tekka is (az öreg akit a film elején megöl Kylo Ren), akire Luke rábízta az elsõ jedi templom másik térkép-részletét.
- lehet, hogy Lor San Tekka valójában Rey anyai nagyapja, aki "már sohasem fog visszajönni, ellenben Luke igen" ?
- akárcsak mint Obi-Wan Kenobi Luke mellett, Lor San Tekka is Rey mellett élt egyazon bolygón mint távoli gondviselõ.

3. Ami ellentmondhat annak, hogy Rey Luke lánya: az, hogy akkor ismerniük kellett egymást, mivel Luke tanította Ben-t is, Ben fizimiskája nem sokat változhatott, Rey csak felismerte volna az egyetlen közel hasonló korú rokonát. ROPPANT FURCSA lenne és KÉRDÉSEK ÖZÖNÉT indukálhatná az, hogyha Luke Rey apja, akkor miért nem mutatta be egymásnak az unokatestvéreket.
6/10
Ljerk 2016 jan. 22. - 11:32:26 6/10
(1960/2837)
Nyilván nem emlékezhet az ember minden részletre, de íme: Kylo Ren legyõzi Finnt - Anakin fénykardja a hóban landol.
Kylo Ren magához akarja húzni messzirõl, "sikerül" is neki, azonban a fénykard nem a kezében landol, hanem tovább száguld Rey kezébe, aki jóval mögötte áll.
eIemes 2016 jan. 22. - 08:39:23
(1959/2837)
jaja, a star wars fejû PEZ cukorkák mindenütt taroltak :-)

de azért a nyolc forint ára mûanyagbõl fröccsöntött fejû rohamosztagos figurát hatezerért szerintem nem sokan fogják megvenni.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 21. - 23:22:16 1/10
(1958/2837)
wow,

erre is ment a lucas ltd-nek a jutalék? :D