10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 17:39:00 10/10
(1897/2837)
Lehet hogy a többi rész önállóan is értékelhetõ volt (bár a 4. rész azért ha csak az lett volna ott is lettek volna sötét foltok , az 1. rész meg annyira értékelhetõ önálló filmként, mintha tényleg különálló lenne az azt sorrendben követõ filmektõl :D ha az elsõ részt nem látja valaki a másodikat teljesen érteni fogja) de mivel már más kezekben van így lehet most a 3 film egyben értékelhetõ formulát követik (mint ahogy említettem az Acélembernél is sok minden a BvS filmben nyer nagyobb értelmet/magyarázatot).

Amúgy érdekelne a véleményed (nem azért hogy késõbb vitatkozzak vele), hogy miért volt számodra ilyen sz*r ez a film?
Mi az ami miatt nem igazán Star Wars. Számomra halál mikor olyan példákat hoznak, hogy milyen gyenge Kylo Ren, vagy a fénykardpárbaj(ok) rosszabb mint az elõzmény trilógiában, vagy hogy használhatja valaki a fénykardot aki nem Jedi :D

Õszintén megmondom, én inkább annak örültem volna ha "remake-elik" az elsõ három részt (persze McGregor-t megtartva azért) és normálisan/normálisabban megcsinálták volna, és/vagy békén hagyják a Skywalker vonalat...
1/10
xdm 2016 jan. 17. - 17:14:25 1/10
(1896/2837)
Azért mert valami kitaláció, még lehet konzisztens, és értelmes. Ez a film nem az. Csak úgy történnek benne a dolgok, mindenfajta értelem, következetesség nélkül. Random találkozik mindenki mindenkivel. Lottó ötös minden fõszerplõ zsebében.

Nem premier elõtti vetítés volt, hanem trailer idõszak, az vetítés elõtt 2-3 hónap.

Ez a Disney. A terminátor esetében tized annyi hype volt, mint az SW7 esetében. Transfomersznél ugynaúgy. Egyébként nem hasonlítható a trans, és a terminátor a SW-hez, mert gigantikus rajongóbázisa van az említett kettõhöz képest. Ez óriási piac.

Nekem sem tetszett az ötlet, de reméltem, hogy egy tartalmas, egymagában is érthetõ és értékelhetõ filmet látok majd. Nem így történet, ezért átverve érzem magam. Azért meg, hogy bizonyos hibákat felhozok a filmmel kapcsolatban, ne én legyek már a hibás. A forgatókönyv, és a rendezés csapnivaló. És ez nem vélemény, hanem ha a filmmûvészetet nézzük vannak szabályok, amik szerint az értékelhetõ. Ezek a szabályok szerint, ez nettó butaság, és hibákkal teli összecsapás.

Az meg nem érv, hogy majd a következõ részbõl.... Érdekes eddig mind a 6 rész különálló filmként is értékelhetõ volt, csak ez nem. De maaaaajd a következõ rész után, már mindent érteni fogunk !!! ja nyilván.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 17. - 17:02:22 1/10
(1895/2837)
:DD
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 16:58:45 10/10
(1894/2837)
Te sugalltad, (csak nem nyíltan) azzal ahogy kifejezted hogy a többség téved mert nem lát át a látványon (ha ez a film Sci fi lenne még megérteném, hogy az emberek nem gondolkodnak rajta, de ez fantasy csak el kell merülni a világában)
Ha már szóba került szerintem is nevetséges mikor egy filmet megjelenés elõtt értékelnek, meg vannak sajnos elvakult rajongók, de vannak elvakult gyûlölködõk is (pont miattuk is nyomtam 10-es az értékelésbe, pedig ha reális akarnék lenni lenne 7,5-8)
Tudod vannak a premier elõtti vetítések, sokan látták megjelenés elõtt, miért ne értékelhették volna? ;)

Hol voltak a megkent kritikusok a Terminatornál? Miért nem dicsérték a filmet? Vagy a Transformerseknél aminek köztudottan játékfigurák az alapjai?

Nekem nem tetszett az ötlet, hogy folytatják az eredeti trilógia után a történetet, az kerek véget ért. Mikor megjelentek az elõzetesek örültem hogy régi arcok is benne lesznek mert az új szereplõk nem tûntek szimpatikusnak (fõleg a néger gyerek, nekem alapból ellenszenves), de a filmben mégis megkedveltem a karaktereket.
A szidalmazóknak mindig nagyobb a szájuk, mert sértve érzik magukat hogy számukra nem lett olyan film amit vártak (mondjuk J J Abrams utóbbi két Star Trek filmje után nem tudom milyen filmre számítottak szerintem abból le lelhetett szûrni).
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 16:44:33 10/10
(1893/2837)
Nem abban a hozzászólásban amiben megkérdeztem tõled mi volt a hazugság...hanem az elsõben, amit nem konkrétan hozzád címeztem. Kicsit figyeljünk már oda :D ;)

Rotten neked NEM felel meg, de a világnak igen. Szóval akkor neked van igazad és a több millió ember téved? Köszi, jó tudni ;)

Szólj ha tudsz válaszolni érdemben arra amit kérdeztem. Alig várom! :D
1/10
xdm 2016 jan. 17. - 16:44:20 1/10
(1892/2837)
Mindenki hülye?? Ki mondott ilyet? Akiknek tetszik valszeg nem gondolkodtak rajta, csak nézték a látványt, és utána jobb esetben nyomtak rá egy tizest, rosszabb esetben a trailert megnézve nyomtak rá egy tizest, ami meg no comment. Róluk pl mi a véleményed? A film még le se ment a moziba, de már 8.9 volt imdb-n vagy mennyi.

Az összeesküvést kikérem magamnak. Ahol ilyen mennyiségû pénzrõl van szó, merchandise, figurák, játkékok, stb stb., ott azért szó nincs összeesküvésrõl. Fõleg a fizetett kritikusokról, akikrõl nyíltan tudni lehet, hogy nem mernek negatívat írni, hiszen a kenyéradójukba rúgnának.

Mondtam, hitlert is megszavazták, akkor igen, a többség képes tévedni, képzeld. Vagyis nemjól fogalmaztam, a többséget meg lehet vezetni. Lásd trailer, lásd látvány, és pörgõs akciók.

Folyton ezt a mosolyogsz-ot, írod. Elhisszük. Nem kell többször leírni.

Ha megérted, hogy nem tetszik mi a probléma? Akkor ez most kivételes eset, hogy ide írkálsz? Köszönjük szépen :)
2/10
jani-wan 2016 jan. 17. - 16:35:38 2/10
(1891/2837)
"De állításod szerint sötét az akinek a film tetszik, "
HAZUGSÁG!
Megint
Nem azok a sötétek akiknek tetszik a film, hanem azok akik az értelmes embereken röhögnek, miközben meg vannak gyõzõdve saját igazukról, annak ellenére hogy képtelenek azt bizonyítani.

"Elég csak az elég reális képet adó Rotten Tomatoes oldalt"
HAZUGSÁG!
Nem ad reális képet. Csak neked ez felel meg!
1/10
offtopic
Uff 2016 jan. 17. - 16:31:54 1/10
(1890/2837)
OFF
De ne úgy,nézd hanem a film fõoldalán az átlag értéket ott 6,9 ami releváns.
http://www.metacritic.com/movie/star-wars-episode-vii---the-force-awakens
(Az én egy csillagom az a bénázásomnak köszönhetõ, miszerint nem figyeltem, hogy be vagyok jelentkezve...)
2/10
jani-wan 2016 jan. 17. - 16:31:48 2/10
(1889/2837)
"Abban viszont világosíts már fel, hogy az írásomban miben nyilvánult meg, hogy hazudtam? :D"

"Csak nevetek itt a sok sz*rozótól meg 1-3 csillagra értékelõ egyénen :D úgy látszik nálunk elõszeretettel imádnak lesz*rozni filmeket"
Ez az állítás hogy a sok leszarozó azért csinálja mert ezt szereti csinálni nem igaz. Én is szar kritikát írtam. Sok filmet meg jóra értékeltem.
amit állítasz: HAZUGSÁG!
"ennél kevesebb már komikus, inkább mint egy sértõdött gyerek értékelésére hajaz) :D"
Le lett írva rengeteg pontban hogy miért annyi pont, és nem sértõdés miatt, ami egy hülyeség.
amit állítasz: HAZUGSÁG!
"kicsit elszálltak mert számukra akkor kb. ez a film rosszabb mint mondjuk a Jaws Revenge"
Sosem nézek és értékelek ilyen filmeket. Ha el is kezdenék egy ilyet, akkor sem tudnám végignézni, így az eleve 1 pont lenne. A Döglõdõ ERÕ-re meg 2 pontot adtam.
amit állítasz: HAZUGSÁG!
"Pedig sokkal jobb mint az elõzménytrilógia"
Szerintem nem jobb.
amit állítasz: HAZUGSÁG!
"a világ többi része nem átkozza így a filmet mint a magyarok nagy része"
2187 rossz kritika. Nem magyar! Csak az elsõ 100-at átnézve mindegyik írója 1-es adott!
http://www.imdb.com/title/tt2488496/reviews?filter=hate
amit állítasz: HAZUGSÁG!
"de mivel trilógiának szánták ezért egyben kell majd értékelni"
Nem! Egy filmet önmagában kell értékelni, és ha több film része, akkor annak a részeként is!
amit állítasz: HAZUGSÁG!
10/10
mro26 2016 jan. 17. - 16:19:47 10/10
(1888/2837)
Igen tipikus reakció, hogy "mindenki hülye csak én nem". Ezzel azt állítod, hogy az normális aki minden apróságba beleköt, minden szart meg akar magyaráztatni és ha más nem így tesz akkor biztos hogy az a hülye (a világ nagy része), mindenki rosszul látja a dolgokat csak õ nem akinek nem tetszik valami :D

A Rotten-t azért hoztam fel mert szerintem az nagyon reális (és elég kritikus oldal egyben) tehát akkor nézzük:
az új Terminator az oldal és emberek szerint is rossz, a Transformers filmek szintén, ahogy az új F4 film is, ezzel egyetértesz?
Akkor ha az új Star Wars filmet mind a kritikusok mind az emberek szeretik akkor az emberek nagy része téved?
Na meg jössz ezzel a hamisított szavazatokkal :D :D :D Összeesküvés elméleteket gyártani mert Te nem értesz vele egyet de mondhatjuk, hogy az egész világ igen ;)

De mondom, én megértem, hogy valakinek nem tetszik, de így szarozni még egyik külföldi oldalon sem láttam mint a magyar oldalakon :D Nem is szoktam már magyar fórumokon írogatni, de itt már nem bírtam, remélem folytatódik tovább jó néha mosolyogni egyes "kritikákon" :)
1/10
xdm 2016 jan. 17. - 16:08:22 1/10
(1887/2837)
Tehát ha nem vagy kritikus, akkor ne is gondolkodj el a látottakon? Ne keress összefüggéseket, ne próbáld értelmezni a mondatokat, és a helyzeteket? Fölös felfogni a fordulatokat is? Már ha ezek vannak, bár tény, hogy ebben a filmben nincsenek, így valóban nincs mit felfogni.

Egyébként mit számít, hogy ki mennyi pontot dob a filmre ? Ez mióta releváns? Hitlert is megszavazták.
De egyébként amit itt prezentálsz rotten stb., azért az eléggé beszédes, hogy:

transformers 18% - 51% szóval a nézõk szerint 51, a 18 a kritikusok szerint, és itt gondolom millió szavazóról van szó. Akkor a 90% fore awakensnél a 10%, az 200-300 ezer embert jelent? 1 millióval szemben? Az nem lehet, hogy nekik van ízlésük, és a többségnek nem, mint a transformerses párhuzamnál?

Ha ez egyáltalán igaz, nem tartom kizártnak az ilyen százalékos baromságok hamisítását sem.
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 15:57:21 10/10
(1886/2837)
10 pont tudod miért? Mert nem megyek bele a filmek mikroszkópikus elemzésébe miközben nézem, csak hátradõlök és hagyom hogy elvarázsoljon (ha tud), mivel nem vagyok kritikus csak egy átlag filmnézõ ;)

Abban viszont világosíts már fel, hogy az írásomban miben nyilvánult meg, hogy hazudtam? :D Nagyon érdekelne.
Írtam, hogy teljesen érthetõ ha valakinek nem tetszik a film, de hogy olyan szinten lesz*rozza mint a legtöbben (meg amúgy mindig a savazóknak van "nagyobb hangjuk" az utálkodók mindig jobban kötekednek mint elismernek).

De állításod szerint sötét az akinek a film tetszik, szóval akkor a Magyarországon kívül élõk mind nem normálisak? Mert külföldön nem savazzák ilyen erõsen a filmet mint a "kedves magyarok többsége". Népbetegség, hogy mindent szidunk ami nem felel meg (ha csak egy hangyabokányit sem) az elvárásainknak.

Elég csak az elég reális képet adó Rotten Tomatoes oldalt felkeresni csak viszonyításképp:

Star Wars: The Force Awakens TOMATOMETER: 93% Audience score: 90%
Star Wars: Attack of the Clones TOMATOMETER: 66% Audience score: 58%
Avatar: T. 83% as 82%
Jurassic World t: 71% As. 79%
Terminator: G. T: 25% As: 56%
Avengers T: 92% As: 91%
Avengers Age of Ultron T: 74% As: 85%
Fantastic Four (2015) T: 9% As: 20%
Transformers T: 57% As: 86%
Transformers Age of Extincion T: 18% As: 51%

Nyugodtan lehet szidni továbbra is az új Star Wars filmet minden apró sz*rságba belekötve, nekem csak feldobjátok a napomat ahogy itt "élitek ki" magatokat! ;)
eIemes 2016 jan. 17. - 15:52:14
(1885/2837)
én most nem tudok videót nézni, de a Müllerben hasonló gagyik 5-6 ezer forintért kaphatók.

asszem tiltólistára veszem a Disney-t.
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 15:38:56 10/10
(1884/2837)
Megvan, köszi ;)
2/10
jani-wan 2016 jan. 17. - 15:18:44 2/10
(1883/2837)
"Csak nevetek itt a sok sz*rozótól meg 1-3 csillagra értékelõ egyénen :D"

Az értelmes emberek meg szánják az olyan sötét embereket, akik olyan ostobák hogy azt hiszik, ha másokat szánalmas módon pocskondiáznak, és mindenféle baromságot és hazugságot írogatnak normális érvelés helyett, attól igazuk lesz.
De nem lesz.
Soha :P
Szóval nyugodtan röhögjél csak az értelmes embereken ha attól jobban érzed magad, de sem igazad nem lesz, sem értelmesebb nem leszel, és másokból legfeljebb szánalmat váltasz ki.

"Vannak hibái bõven a filmnek"
De azért 10 pont mi? :D
Inkább ez a gyerekes. És nevetséges.
1/10
offtopic
Uff 2016 jan. 17. - 14:36:39 1/10
(1882/2837)
OFF
és igen, végre egy hiánypótló alkotás.(facepalm)
https://youtu.be/Bz2bPZ_FPbs
1/10
xdm 2016 jan. 17. - 13:27:46 1/10
(1881/2837)
Jó nevetést mr. tükörhobbit a 10 pontoddal :)
10/10
mro26 2016 jan. 17. - 13:19:33 10/10
(1880/2837)
Csak nevetek itt a sok sz*rozótól meg 1-3 csillagra értékelõ egyénen :D úgy látszik nálunk elõszeretettel imádnak lesz*rozni filmeket, fõleg ha egy nagy franchise új része, mert külföldi fórumokon nem utálják ennyire, sõt inkább szeretik a filmet (elég megnézni a Rotten Tomatoes oldalt ami többnyire mindig reális értéket mutat az adott filmek minõségérõl).
1-3 csillag? Ez komoly? (még 4-6 csillagot reális értékelés ha nem tetszett valakinek de ennél kevesebb már komikus, inkább mint egy sértõdött gyerek értékelésére hajaz) :D Szóval ez a film rosszabb mint a Terminator Genisys, a Resident Evil filmek stb.vagy maga a Star Wars elõzménytrilógia bármelyik része? :D Akkor el sem merem képzelni hogy értékelik mondjuk a Asylum filmeket :D Nincs gond ha valakinek nem tetszik, de amikor kicsit irreálisan értékel... Nevetni jó ezeken az egyéneken, kicsit elszálltak mert számukra akkor kb. ez a film rosszabb mint mondjuk a Jaws Revenge. Pedig sokkal jobb mint az elõzménytrilógia (amit gyerekként imádtam most meg inkább elfogadom hogy létezik).
Könnyebb szidni és fújjolni, meg lehet nem szeretni, de ennyire?????? Te jó ég! De hát ilyenek a magyarok, a világ többi része nem átkozza így a filmet mint a magyarok nagy része, de persze értem én hogy nekik van igazuk és a világ többi része látja rosszul :D
Vannak hibái bõven a filmnek de szerintem majd ha látjuk a trilógia mindhárom részét majd jobban összeáll és minden úgymond "gigszer" értelmet nyerhet (vagy rossz esetben további gigszerek akadnak) de mivel trilógiának szánták ezért egyben kell majd értékelni amikor már minden világos lesz. Jó hogy sok dolgot nem magyaráz meg vagy "érdekesen" mutat olyan dolgokkal ami furának/érthetetlennek/hülyeségnek tûnik de ha meglesznek a következõ részek akkor majd más megvilágításba kerül ez a rész is (kb. mint ahogy az Acélember-ben lévõ rombolás amit sokan szidnak adja az alapot a folytatásnak).
Tény hogy sosem lesz egy szinten 4-5-6 bármelyik részével sem, de eddig bõven jobb az 1-2-3-nál. Majd pár év múlva meglátjuk
1/10
Bodellger 2016 jan. 17. - 12:04:09 1/10
(1879/2837)
Az ég világon semmilyen magyarázatot nem kapunk a dezertálásra. Fogalmunk sincs mi okozza a problémáját, mivel az õ karakterérõl sem derül ki semmi. Fura egy picit. A csávó ugye menekül a Rend elõl, mert nem tudjuk miért, de nem akar rohamosztagos lenni, aztán meglátja a lányt, és hát gondolom én, egyes egyedül Rey miatt harcol úgymond késõbb a rohamosztagosok ellen. Amennyiben pont a harcolással, gyilkolással van problémája, akkor ugye értelemszerûen inkább menekülne az ilyen helyzetek elõl, mintsem, hogy ugyanúgy, csak épp "másik oldalt képviselõ" emberek ellen küzdjön. Szóval, gyanítom, hogy minden a lány miatt történik nála, szerelmes lesz? Nem tudom. Ez még persze el is megy indoknak, de ez sem jött át igazán. Hogy, miért vált oldalt az viszont egyáltalán nem érhetõ. Pláne, ha kis korában elhurcolták és végig képezgették, egyáltalán nem így kellene, hogy viselkedjen, vagy már jóval elõbb ki kellett volna szûrniük, hogy ez a gyerek nem alkalmas rohamosztagosnak, nem hogy még rá bízzák a parancsot a pilótával kapcsolatban, mikor elõtte tagadott meg parancsot.
eIemes 2016 jan. 16. - 23:31:53
(1878/2837)
"nagyjából elfogadható magyarázatot kaptunk a dezertálására"

igen, azt, hogy langyi...