kybuck 2016 márc. 05. - 09:04:36
(2357/2837)
Ez a film egyértelmû csalódás, miért? Röviden:
A film igazi baja nem az, hogy másolja az Új reményt - ez lenne a kisebbik baj, illetve bár ez lenne a legnagyobb baja. Az igazi baj, hogy emberek, szereplõk jönnek-mennek, beszélnek, csinálnak dolgokat, akikrõl nem tudunk meg semmit, mindezt egy olyan világban, amit a Föld lakosságának minimum a fele ismer és az idõközben eltelt 30 évre lenne kíváncsi, de errõl sem tudunk meg SEMMIT! Semmirõl és senkirõl nem tudunk meg lényegében semmit, vagy csak nagyon keveset! Erre nem lehet történetet építeni, ergo nem lehet kiért, miért izgulni vagy azonosulni velük, ez pedig a film halála. A régi szereplõk haknija is sántít: Han Solo jó, de Leia mintha ott sem lenne, ahogy Luke is csak nézõmágnesnek kellett, szerepe szinte nulla! (Max von Sydow-val is hasonlóan bántak el az írók.) Az meg, hogy a gonosz egy hisztis, zsíros hajú, lófejû kamasz meg egyenesen felháborító! A többi meg csak szimplán összecsapott, már amit nem loptak fantázia hiányában. Star Warsszal ilyen rútul még nem bántak el - nyilván a sötét oldal machinált a filmeseknél is, bár nem tegnap óta az elmúlt idõk félresikerült franchise-ait látva.

Már mondtam máskor is: hiába a látvány és jelen esetben a márka, ettõl még nem lesz tartósan jó egy film, max a premierkor lehet méricskélni a bevételeket, meg hogy meddig tartanak a sorok a pénztárak elõtt, de hogy évek múlva is szívesen emlékezzünk meg róla, vagy hogy netán korszakos legyen, ahhoz jó mesélõnek kell lenni: elsõsorban jó forgatókönyv kell (aztán persze nem árt a jó színész, operatõr, zeneszerzõ stb. sem), de ennél a gányolt valaminél szinte bármelyik SW-rajongó is jobbat írt volna! Azt gondolom egy-két év alatt elpárolog a rózsaszín köd és már sokkal objektívebben fognak sokan nyilatkozni róla.
1/10
Alfred White 2016 márc. 04. - 05:04:06 1/10
(2356/2837)
Ez a film már alapból a szereplõk miatt élvezhetetlen. Ez a tipikus Disney mesefilmekbõl átvett csajszi, a vicces feka, meg a gagyi, idegesítõ darth vader imitátor. Egyikkel se tudok azonosulni, egyik se érdekel, egyszerûen nem vagyok rájuk kíváncsi. Az eredeti SW-ben minden karaktert szerettem, még Jar Jar is jobb volt ezektõl a Disney sz*roktól.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 márc. 03. - 21:05:24 1/10
(2355/2837)
Hallottátok? A wiii-t Tarr Béla fogja rendezni. Az elsõ 2 órában Szkájvólker Lajos és Réj Ben tovább néznek majd egymás szemébe. A film 40 napos (960 óra) lesz - egyszerre megdöntve nem csak a leghosszabb játékfilm, de leghosszabb kísérleti film rekordját is -, egyetlen snittben felvéve.
1/10
cellasto 2016 márc. 03. - 20:35:51 1/10
(2354/2837)
addig még megnézheted vagy tizenötször moziban
Spunk Ransom 2016 márc. 03. - 19:54:19
(2353/2837)
!!!! legyen már április! :)

https://www.youtube.com/watch?v=6y5dDM_t334
1/10
sawyerx 2016 márc. 03. - 12:20:55 1/10
(2352/2837)
Nem a köhögéstõl volt mókás, az egész faszi stílusa mókás volt, de a kinézete nem. Nehogy már kylo ren félelmetesebben nézzen ki, az emósok nem is félelmetesek, legalábbis egy kiborgnál nem :D
2/10
jani-wan 2016 márc. 02. - 16:17:52 2/10
(2351/2837)
"...akkor a moziban ilyen részletesen és szakmailag nem elemeztem..."
Én sem. Egyszerûen azonnal feltûnik mert lekiabál a vászonról a hülyeség, az ellentmondás, és az ember azt veszi észre hogy nem a történetben merül bele, hanem az jár a fejében hogy ez mi a franc megint.
Ilyen "hibás" repülõs jelenet egyébként emlékeim szerint egy volt anno, ami fel is tûnt, és nem tudtam hová tenni. De az a legelsõ film volt 40 éve, amikor az is csoda számba ment amit láttunk, ráadásul más ilyen nagyobb hiba nem nagyon volt, így az sokkal kevésbé zavaró, sõt egyáltalán nem, mert az ember azonnal visszazökkent a filmbe.
Most viszont már sokkal magasabban van a léc, a látvány már kevés ha ami történik az folyamatosan logikátlan, értelmetlen, érthetetlen, ellentmondásos hülyeség.
Persze néhány kisebb dolog még simán elmegy, mint például ez a jelenet is, mert ha megnézed senki sem írta hogy ez a jelenet rossz. Annak ellenére amiket felsoroltam.
A legnagyobb hiba itt az, hogy nem tudják azt hogy ott a másik löveg, amit pedig MINDENKI tud! Anélkül a hiba nélkül a többi még belefért volna.
Persze akkor is úgy kellett volna megoldani valahogy hogy a Falcon valamiféle fedezékben van míg beszállnak és elindulnak, mert az ekkora tiszta álló célpontot Stevie Wonder is simán szétlövi.
Egyébként meg ha csak ennyi hibája lett volna a filmnek, hangosan és vidáman beszélgetve jövünk ki a moziból, hogy milyen jó film, mert ennyin simán túlteszi magát az ember.
1/10
Razcomenem 2016 márc. 02. - 16:15:26 1/10
(2350/2837)
Óriási csalódás volt számomra is. Nem tudok mást elmondani, csak amit már az elõttem lévõk is írtak: a film nélkülöz minden eredetiséget, sztorija nincs, a karakterek harmatgyengék, és erõltetettek. A párbeszédek nevetségesek, kb. két percbe telhetett megírni õket. Kajla Ren pedig az eddigi leggyengébb "fõgonosz" a Star Wars filmek történelmében. Komolyan néha kínos volt benn ülni a moziban, ezt a filmet nézve. Igazából a látvány sem ütött agyon, pedig nyilván ez volt a legfõbb céljuk a készítõknek. Az erõltetett nosztalgia-flashback-ek meg tényleg parodisztikussá tették az egészet. A régi részek hangulatát kereste JJ, hátha legalább ezekkel sikerül megnyerni az õsrajongókat...
Lehet, hogy nem volt minden tökéletesen kivitelezve az elõzmény-trilógiában, mégis azoknak a részeknek volt lelke, jó volt a hangulata. Mennyi profin kitalált karakter, mennyi egyedi ötlet, és mégis a Star Wars szabályrendszerét nem felrúgva. A hetedik részben semmi ilyesmivel nem találkozunk. Pl. a fénysebességgel a szuper-hyper-mega-giga Halálcsillag-kópia megközelítése teljesen gyökérség, de ezen felül még számtalan ilyen bárgyúságot felvonultat a film.
Egyenlõre be is fejeztem, nem szeretek kritizálni, de azért van egy határ, ami után már nem bírom megállni.
Spunk Ransom 2016 márc. 02. - 14:02:53
(2349/2837)
Nem jársz messze, persze.. Minden film nézõközönségét szét lehet szedni korosztályokra. Nyilván nem a nyugdíjasok járnak ezekre, vili.
Köszi, hogy megtetted helyettem, nem kellett leírnom újra. :D
Spunk Ransom 2016 márc. 02. - 14:00:57
(2348/2837)
Hát..ha a sötét utcán jönne Grievous köhögcsélve esetleg, akkor nem hiszem, hogy megijednék. Mert ez a köhögés azt mutatja, hogy valami nincs rendben vele, nem ép. :D
Ha Kylo Ren maszkban jönne a sötétben, lehet, hogy berosálnék, ha viszont Ben Elizabeth Solo maszk nélkül pityeregne, akkor lehet, hogy megsajnálnám. :DD
Spunk Ransom 2016 márc. 02. - 13:57:24
(2347/2837)
Hát, én ott, akkor a moziban ilyen részletesen és szakmailag nem elemeztem. Egyszerûen tetszett a dinamikussága és nem azon gondolkodtam, hogy a Falcon felé is repülhetett volna a Tie fighter. Ahogy így kielemezted, világos, persze, de lehet, hogy a többi SW filmben is találnánk ilyen kifogásolható csatajelenteteket, csak elég macera lenne végignézni.
1/10
cellasto 2016 márc. 02. - 13:21:29 1/10
(2346/2837)
én nem mondtam,hogy nem tetszik az embereknek csak a korosztályt löttem be
és szerintem nem járok messze az igazságtól

nekem még egyszer is sokk volt,de tudom én vagyok a kisebbség(úgy is ezt szajkózod állandoan,most megteszem helyetted :))
eIemes 2016 márc. 02. - 13:08:19
(2345/2837)
az a robotköhögés számomra is inkább kizökkentõ volt.

lazán kapcsolódik ez a videó:

https://youtu.be/rVlhMGQgDkY

(a boston dynamics emberszabású robotja, jól eltalált mozgáskoordinációval és egyensúlyérzékkel)

külön hangsúlyos az utoló 15 másodperc :-))))
1/10
sawyerx 2016 márc. 02. - 12:00:31 1/10
(2344/2837)
Úgy értem, hogy stílusban szarkasztikus és cinikus volt, de kinézetben badass. Az már más dolog, hogy a filmet úgy lõtték be, hogy az õ részeit poénosabbra vették. Döntsd el: ha a sötét utcán találkozol egy emós zokogó patkánnyal, vagy egy Grívó kinézetû kiborggal, melyiktõl fosol be jobban. A négy kard pedig miért lenne hülyeség?
2/10
jani-wan 2016 márc. 02. - 10:36:25 2/10
(2343/2837)
"Ezt kérem szépen, folyamatosan újra nézik az emberek. Tény!"
És ez mit bizonyít? A Baljós árnyak meg lenyomta a Birodalom visszavágot a bevétel terén minden formában. Tehát a TE logikád szerint a Baljós árnyak a jobb film, mert jónéhány ember többször megnézte.
Az enyém szerint meg nem az.


*** Spoiler van benne ***

"Azért ez mekkora jelenet már!!!"
És ne felejtsük ki azt sem, hogy mekkora hülyeség az egész.
Elõször is hogy a francba nem találják el a TIE vadászok az egy helyben álló Falcont, mikor elõtte meg majdnem eltalálják a futó embereket?
Mikor beszáll a csaj és fekatrúper miért nem lassítanak le, és lebegnek a hajó fölött, miközben szisztematikusan sz*rrá lövik a hajó hajtómûvét.
Miért repül be a TIE vadász a Falcon mögé földközelben, mikor MINDEN pilóta tudja, sõt még én is, hogy a legjobb pozíció mögötte-fölötte van?
Miért repül be a csillagrombolóba a TIE vadász, ahelyett hogy megvárnák míg kijön és lövik szét? Illetve ha nem jön ki, akkor csak rádióznak a központba, hogy megvannak és kész.
Továbbá, a csaj aki jobban tudja (!) hogyan javítsa meg a Falcont, mint Solo aki összerakta, nem tudja hogy van egy másik lövegállás a hajó alján? A néger meg nem vette észre amikor felmászott, hogy lefelé is lehet mászni és pár méterre tõle ott van a másik löveg?
A válasz mindenre az, hogy az írót nem érdekelte hogy értelmes legyen ami történik, csak az hogy látványos.
És ez tetszik azoknak akinek ez a film tetszik. Az eszetlen látványorgia.
A látványos nulla az már kevés.


ui.:
Az Oscar gálára Thripio visszacseréltette a piros karját aranyra, pedig az is MEKKORA ötlet volt!
Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 21:52:28
(2342/2837)
Azért ez mekkora jelenet már!!!

https://www.youtube.com/watch?v=cpLxD_q5eDc
2/10
jani-wan 2016 márc. 01. - 20:37:06 2/10 Előzmény _Uhu_
(2341/2837)
Pontosan. Ez egy karikatúra, aminek a lényege hogy felnagyítja, kiemeli a hibákat. A hibákat amiket a SW7/remake rajongók nem hajlandóak belátni mint hibát.
És érdemes összehasonlítani az eredeti filmrõl készülttel:
https://www.youtube.com/watch?v=zzoeEdW-EDQ
Szinte semmi.
Errõl ennyit.

Egyébként a többit is érdemes megnézni.
Van bennük néhány vicces jelenet. :)
1/10
xdm 2016 márc. 01. - 20:26:43 1/10
(2340/2837)
Az a Grevius igen jó karakter lett volna, ha lucas bátrabb.
Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 20:25:27
(2339/2837)
Ajj..ne próbálkozz, elég gyenge érvelés. :) Majdnem két milliárd forintot termelt eddig. Ideje lenne elismerni, hogy tetszik az embereknek.
1/10
cellasto 2016 márc. 01. - 20:22:59 1/10
(2338/2837)
gondolom arról nem szól a fáma,hogy a nagy rajongok max 25 évesek
jóhogy van bevétel,meg megnézik többször

más dolguk úgy sincs,csak az emot,meg a két kis ***moderalva***bámulni :D