Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 11:22:30
(2237/2837)
Mikor kiderült, hogy a Disney vette meg az egész franchise-t, akkor már elkezdõdtek a viccelõdések, hogy majd Miki Egér meg egyebek lesznek benne. Hát, nem lett. :) Szerintem õk csak jót akartak. Olyanra akarták bízni a rendezést, aki maga is nagy Star Wars rajongó, aki alázattal lát majd a hatalmas feladathoz. Nem tudok ebben semmiféle nemtörõdömséget, vagy rosszindulatot belelátni. Az már más kérdés, hogy J.J. sokak szerintem nem nyúlt jól hozzá az egészhez. Szerintem meg igen. Ezért színes és változatos a világ, hogy az embereknek különbözõ a véleményük.
Zsul 2016 febr. 22. - 03:16:36 Előzmény Spunk Ransom
(2236/2837)
Nekem ezzel kapcsolatban van egy elméletem: Nekem a dizni egyéb alkotásai tetszenek. Gondolok itt a csipp-csupp rajzfilmekre, Aladinra, stb. De tetszik a "Nehéz napok egy föld nevû bolygón" sorozatuk is, ami filmsorozat és az mtv is adta a 90'-es években. Ez is pipa. Mai korból pedig a megvett SW jogok miatt a dizni saját produkciójának tekinthetõ az SW: Lázadók. Nekem az is bejön. Nagyon fontos, hogy mindegyik példámat a maga kategóriáján belül kell érteni. Szóval a dizni szeret kalandos álmokat a "vászonra pingálni". Kell egy adag "merjünk jó történetet" álmodni ahhoz, hogy valaki egyáltalán hozzányúljon a Star Wars világához. Nyilván lesznek, akik fejüket fogják e sorok olvasásakor, de mind1, mert most jön a mondanivalómban a DE! A dizni saját stábja dolgozott e az SW 7-en? Összeültek e nagy szeretettel és alázattal?! NEM! Kiadták az aktuális hálívúdi királynak kikiáltott embernek, aki csinálta, amit csinált! Szóval ennyi erõvel Lucas eladhatta volna közvetlenül nekik is... Miért nem mert a dizni maga hozzányúlni a témához? Hátha akkor kaptunk volna "eredeti történetet + régi szereplõk + új szereplõk + mi van velük 30 évvel a jedi visszatér után felvázolása" receptúrát... Ehelyett ugye jött JJ és lett egy N+1 "családi szórakoztató film vagyok, ezúttal sw köntösben" filmet.
eIemes 2016 febr. 20. - 12:31:02
(2235/2837)
mondjuk kéttized másodpercben bemutathatták volna, amikor Rey megfogja a fénykardot :9
2/10
jani-wan 2016 febr. 19. - 18:25:32 2/10
(2233/2837)
Nos elkezdetem nézi amit belinkeltél, és nem tudtam megállni, hogy ne írjam le a gondolataimat.

***SPOILER***


1. "Coolest looking Stardestroyer" a film elején! "Epic shot"? Francokat. Egy árnyékot látok nem a Csillagrombolót! Hogy lenne már jobb egy árnyék? Milyen hülyeség ez? Az IV-ben sokkal jobb volt a nyitó képsor. Az volt EPIC! Sõt korszakos!
2. Majd nekiáll belemagyarázni Kylo fénykardját a csillagrombolós képbe! MIÉRT? És kit érdekel. A filmet akarom nézni nem ilyen apró és jelentéktelen részleteken agyalni. Pláne hogy még a kard nem is szerepelt, így ez utólagos belemagyarázás.
3. Jönnek a pici pontocskák! Szerinte ez rohadtul zseniális. Hát nem az. A Jedi visszatér nyitójelentében az Úrkomp + Tie vadász jelenet ezerszer jobban lett megoldva. Szóval kérdezem én milyen hülye ez, hogy itt szinte elélvez néhány fehér pöttytõl!
4. Azonosította a sisakban a négert! Eszem megáll. Szerintem ezt senki sem tudná utánacsinálni. Különben meg az tetszett hogy mutatták a rohamosztagosokat a kompban, de szerintem rosszul lett megvágva, és túl hosszú lett a jelenet.
5. Beszélnek angolul. Nagyszerû. MIÉRT kell ezt mint pozitívumot kiemelni?
Nem beszél viszont arról hogy hogy a rákba tud a pilóta DROIDUL! Miért nem? Pedig jó lenne tudni, mert eddig csak Thripio tudott droidul. Úgy tûnik szándékosan elhallgatja ezt a Star Wars idegen dolgot.
6. Kiszállás a szállítójármûbõl tényleg ennyire jó, hogy ezt ennyire ki kell emelni? Még szép hogy nem "lesugároztak". Mégis mire számított ez a csávó? Hogy nem nyílik le a rámpa? Senki a világon nem emlegette hogy mekkora jelenet volt mikor a Jedi visszatérben Vader lejött a rámpán a film elején, pedig az is sokkal ütõsebb volt.
7. Mit analizálgatja ilyen sokat a harcot? Senki az ég világon nem kritizálta a kiszállást és lövöldözést az elején. Az egész egyenlõre olyan mint aki kétségbeesetten próbál MINDEN jól sikerült dolgot felemlegetni. Ezt meg általában akkor teszik az emberek mikor a rosszat próbálják elhallgatni.
8. Ez tényleg az X-szárnyúból kitalálta elõre azt hogy az Ellenállásnak (régebben Lázadók) kevés a pénze? Na ne röhögtessen már.
9. Leszáll Kylo a komjával. De most komolyan ez honnan tudja, hogy kétszer akkora? És még az alvázszámot is tudja? Mi a tököm ez? És kit érdekel? Különben ez egy jó jelenet volt, de talán nem kellene minden egyes jelenetet túl elemezni. A lényegrõl kellene beszélni.
10. Kylo megállítja a Lézert. Na igen, az elég laza volt. Ezt talán mondtuk többen is. Ott még úgy nézett ki, hogy jó lesz a film. és ez a jelenet, azonnal azt a meggyõzõdést keltette a nézõben, hogy ez a maszkos sötét lovag nagyon erõs az ERÕben, szóval komoly ellenfél lesz Lukenak. Sajnos a film késõbb erre teljesen rácáfolt.
11. John Williams a zeneszerzõ. Remek. Mondjuk ehhez képes eddig ez lett messze a leggyengébb Star Wars film zene.
12. Percekig mindenféle érdektelen dologról fecseg, mint hogy ki a hangja a kisrobotnak. Nem érdekel! Miért nem a lényegrõl beszél? Mert azzal baj van? A Jabba + Tauntaun impro tetszett (persze már láttam korábban, de ez többszörnézhetõs, mert nagyon jó). De könyörgöm megint egy lényegtelen dolog.
13. "Plazma" kapitány. Azt mondja szándékosan másmilyen a páncélja! És ezt muszály elmondania mert ez szerinte nem nyilvánvaló mindenkinek? Szóval megint, minek beszél errõl?
Miért nem arról beszél, hogy mennyire szánalmas az hogy a maszkos Sith lovag, aki megállítja a Lézert a levegõben, miért ölte meg a tudomása szerinti egyetlen információforrását, és mia f*szomat gugolgat és jópofizik egy senkiházi lázadóval, teljesen tönkretéve a saját 'badass' imázsát, amit a belépõjével és a lézermegállítással már egész jól megalapozott. Majd a lelkizõ rohamosztagos jelenet is egy borzalmas rosszul lett megvalósítva, fõleg mikor Kylo és õ csak nézik egymást. De most komolyan, mi a tököm történik itt? És miért nem beszél errõl sem, pedig fontos karakterábrázolás folyik, fõleg itt a film elején.

Ez eddig az elsõ 7 perc. Amit csinál az überlelkes youtubos csávó, hogy megpróbál kiemelni olyan dolgokat, amik filmnézés közben érdektelenek, a cselekmény vagy karakterek szempontjából lényegtelenek csak hogy pozitív képet fessen. Elhiszem hogy neki nagyon bejött a film és abba kapaszkodik amibe tud, illetve amivel képes az önigazolásra, de mellette szándékosan elhallgatja azokat a rendkívül fontos részleteket amik elrontják a filmet, mint például az alapvetõ óriási karakter hiba Kylo esetén, a teljesen illogikus cselekedet, miszerint megöli az öreget, illetve egy teljesen nonszensz droidbeszéd értés.
Hát mára nekem ebbõl ennyi elég is volt. Majd hétvégén talán folytatom.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 19. - 17:15:59 2/10
(2232/2837)
Még nem. Majd lassan darabonként mert hosszú.
1/10
sawyerx 2016 febr. 19. - 15:58:01 1/10
(2231/2837)
Köszi :D
1/10
sawyerx 2016 febr. 19. - 15:57:28 1/10
(2230/2837)
És ezt miért nekem címezted? Én a film ellen vagyok, de nagyon...
3/10
_Uhu_ 2016 febr. 19. - 14:46:05 3/10
(2229/2837)
Megnézted a youtube-os összeállítást? A tag néha egész érdekeseket mond, mutat, pl. hogy egy csomó, hosszú részt konkrétan kihagytak a filmbõl, amely magyarázatot adhatna - legalábbis a WTF dolgok egy részére (ezt én teszem hozzá). Pl. hogy ki a fene az az Ellenállás és miért vannak így legatyásodva. Mondjuk ez persze továbbra sem menti fel a filmet és nekem sem fog ettõl jobban tetszeni, hiszen ez nem az a filmes mûfaj, ahol nekünk kéne kitalálni, hogy a filmes alkotó "mûvész" mit akart nekünk sugallni...

OFF
Köszi a korábbi Star Trek-es linket, belenéztem, jónak tûnik, ha idõm lesz majd rá végignézem. Mondjuk nem vagyok akkora ST fan, talán ezért is tetszett nagyobbrészt a 2 új rész is, mert nem ismerem annyira a világát.
eIemes 2016 febr. 19. - 10:37:09
(2228/2837)
persze, gyakran. de csak abból tudok tanulni :-)
Spunk Ransom 2016 febr. 19. - 10:06:49
(2227/2837)
Ezt pl. 100%, hogy Tóth Gyula. Az akció részekben, mikor rajta van a maszk Kylo Renen, sanszos, hogy mindegyikben õ van. De még Kylo-Rey párbajban is õ lehet sokszor (annak ellenére is, hogy nincs maszk...az ilyet simán megoldják).

http://kepfeltoltes.hu/151229/forumra3_www.kepfeltoltes.hu_.gif
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 19. - 09:26:26 2/10
(2226/2837)
Van hogy valamirõl hibás véleményt alkotsz?
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 19. - 09:24:47 2/10
(2225/2837)
Szerintem nem nagyon kell ez ügyben utóeditálást erõltetni, mert a szövegkörnyezetbõl maximálisan kiderült, hogy azt elírtad.

"...hogy szinte mindenkit, akiknek tetszik a film, trollnak és hazugnak titulálják egyes hozzászólók"
Viszont talán inkább ezt a részt próbáld kieditálni, mert ez Hazugság.
Egyetlen egy hozzászóló Trollozta le azt akinek tetszik a film! Egy!
Aki meg le lett hazugozva az jogosan lett téve. Ott a bizonyítás is. Ellentétben azokkal akik csak leírnak valami hazugságot, amit lehet hogy õk igaznak vélnek, de akkor sem az. És ha nem járnak utána valaminek, csak leírnak egy hülyeséget, vagy hazugságot, akkor nincs joguk utána kifogást emelni, ha ezt a szemükre vetik.
eIemes 2016 febr. 19. - 09:18:30
(2224/2837)
felismered a destruktív versengést?
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 19. - 09:10:52 2/10
(2223/2837)
"... Leírtam, nem volt jó. Máshogy írtam, az sem"
De ha nem arra válaszolsz amit kérdeznek, hanem mellébeszélsz, az nem jó. Ennyi. Ez a helyzet.
Az egyszerû magyarázat az hogy nincs kiutálás, meg összefogás ellened, csak az emberek látják hogy amit írtál az nem válasz a kérdésekre, úgyhogy ezért fölösleges felháborodnod, és bebeszélned magadnak, hogy mindenki összeesküdött ellened aki látja, hogy mellébeszélsz.
3/10
_Uhu_ 2016 febr. 19. - 01:58:32 3/10
(2222/2837)
Hinnya, tényleg jó lenne, ha lehetne utólag editálni a hozzászólást, mert bizony én is lusta vagyok idõnként átolvasni kiküldés elõtt. Szóval jav.:
"hogy szinte mindenkit, akiknek nem tetszik a film,"
HELYETT
"mindenkit, akinek tetszik a film"
3/10
_Uhu_ 2016 febr. 19. - 01:54:31 3/10
(2221/2837)
Tényleg sajnálatos, hogy szinte mindenkit, akiknek nem tetszik a film, trollnak és hazugnak titulálják egyes hozzászólók. :( Pedig többen is kulturált módon kifejtették, hogy nekik tetszik és kész. Nem tudták érvekkel alátámasztani? Ha ízlik egy leves - még akkor is, ha tudjuk, milyen hulladékból áll -, akkor miért jelent ez annak problémát annak, aki nem ízlik? Ez tényleg csak negatív érzelem, pontosabban *félelem* - hogy ha a másik nem ért velünk egyet, akkor megsemmisülünk (legalábbis az egónk azt hiszi).
Szóval én is örülnék, ha mindenki lenyugodna a p-ba és:

- Akinek nem tetszett a film, nem másokkal foglalkozna, hanem leírná miért. Az sem baj, ha már mások leírták 50x. Tudjuk: ismétlés a tudás anyja. Ezáltal feltünésmentesen anyázhatunk. ;)

- Akinek tetszett a film, nem másokkal foglalkozna, hanem leírná, hogy miért, vagy csak leírná, hogy tetszett és kész.

- Aki mégis annyira lelki roncs, hogy szüksége van mások gyalázásra, azzal meg a többi hozzászóló NEM FOGLALKOZIK (ignorálja). Mert felnõtt, intelligens embernek tartja magát és már elmúlt 6 éves, amikor még hisztériarohamban tört ki, mikor nem az történt, amit akart, vagy valaki nem úgy viselkedett, ahogy õ akarta. (Ha meg az illetõ tovább gyalázkodik, akkor kigyomláltatja a moderátorral - ilyen egyszerû. Nem pedig visszagyalázkodik.)

Egyéb hírek:
1., Egész felüdítõ a "borzalmas-szuper" vitában, ez a youtube összeállítás. Remélem, nem lesz kicenzúrázva... Star Wars Force Awakens ALL Easter Eggs & References ( FULL MOVIE )
https://www.youtube.com/watch?v=DglBQf3U5Xs
Bár, amikor a szerzõ rácsodálkozik az 1. Rendre, h "jééé, teljesen náci külsõsége", az nem nagy szám, de vannak közte igen érdekes megfigyelések is. Ajánlott.
2., Remélem, hamarosan sikerül elkészítenem a film egészen részletes, szinte képkockánkénti kritikáját, amely során majd ismét döbbenetemnek adok hangot, h ennyi látványos és ordító hibán, logikátlanságon, filmvilág-szabály-szegésen miként képes az emberek többsége kritikátlanul továbblépni.

Szóval peace and feel the Force (Luke)!
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 22:16:25
(2220/2837)
Én most bízom Rian Johnsonban. Talán hallotta már, hogy J.J.-t jól lehúzta mindenki, így majd óvakodik elkövetni a hibáit. (remélem!)
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 22:14:10
(2219/2837)
Köszi! :) Csekkolni fogom. Tegnap, komolyan, a könnyem folyt az "ubis" viditõl. *fetreng*
1/10
sawyerx 2016 febr. 18. - 22:11:59 1/10
(2218/2837)
Aha, olvastam már, rengeteg nagy kaliberû filmben közremûködnek magyarok, Svarzinak is magyar kaszkadõrje volt : )