1/10
kovizotya2000 2016 febr. 17. - 10:47:54 1/10
(2137/2837)
Aki zsigerbõl utálja az elõzmény trilógiát, annak felesleges idézgetni. Egyszerûen nincs értelme. Ez a Jar-Jar támadási felület is csak azoknak érv, akik mindenáron bizonygatni akarják, hogy az SW 1-2-3 az rossz film.
Bezzeg a Fifa labda az kategóriákkal komolyabb cucc mint Jar-Jar és persze az egyáltalán nem marketing termék.
Én nem fogok 6 zseniális Star Wars filmet szembeállítani 1 gyenge nem Star Wars filmmel.
Az meg, hogy ennek mi lesz a folytatása nem is érdekel. Különben is: " a Sötét oldal most mindent ködbe burkol. A jövõt kifürkészni most, lehetetlen."
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 10:18:32
(2136/2837)
Pont most akartam én is az egészet idézni. Ez tényleg jó, elismerem.
eIemes 2016 febr. 17. - 10:16:20
(2135/2837)
ja, nem idéztem. akkor majd most. "Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. I sense much fear in you."
eIemes 2016 febr. 17. - 10:09:15
(2134/2837)
naaa :-)

"fear is the path to the dark side---" alább idéztem.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 10:07:24
(2133/2837)
Pl. erre gondoltál? :DD

"Jar Jar Binks: Mui, mui I love you!"
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 10:03:46
(2132/2837)
Szerintünk. :)
De szívesen elolvasok párat, ha írtok.
1/10
kovizotya2000 2016 febr. 17. - 10:01:54 1/10
(2131/2837)
"A prequelekbõl soha, senki nem idéz, mert az még idézet szinten is tök gyatra volt." - szerinted.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 09:55:36
(2130/2837)
Vettem a fáradtságot és elolvastam a hozzászólásaidat, jó párat. Ami látszik, hogy egy elõzmény trilógia fan vagy, gondolom ez születési évbõl adódik. Te azon nõttél fel, mi, a többiek az eredetin. Ezzel nem is lenne semmi baj, mert senki nem választhat születési évet. :D Bárki érvelt eddig, te simán odaírtad utána, hogy HAZUGSÁG! Így nagybetûvel. Ezt bárki írhatná a te érveid után is, simán. Azt is látom, hogy többször hivatkozol valamiféle „lefektetett Star Wars szabályokra és követelményekre”. Légy szíves, mutasd meg nekem a szabály könyvet, hadd lássam már én is. Az, hogy te ilyen hivatalos megfogalmazással keresztül húzod mások érveit, attól még a tieid nem igazak.

Itt egy példa, a te stílusodban: „Ez az egész szerencsétlenül szánalmas lézerkardozás is csak azért kellett a filmbe, hogy megfeleljenek a Star Wars követelményeknek”. HAZUGSÁG! Nem szerencsételenül szánalmas a kardozás. Az elõzmény trilógiában szánalmas a pörgettyû kardozás, mikor már látni sem lehet, hogy mit csinálnak, egy gyorsított felvételen megy az egész cirkuszi mutatvány. Ha valami szánalmas, akkor az az. Az eredeti trilógiában Vader lassú volt, mint egy lajhár. Két kézzel fogta a kardot mindig. Mondhatjuk úgy is, hogy volt benne valami méltóságteljes. Ezt a lassabb, méltóságteljes kardvívási stílust hozták vissza a 7-es Rey-Kylo küzdelemben. Mellesleg azért is nem volt ilyen pörgettyû kardozós, szaltó ugrálós az egész, mert Kylo súlyosan sebesült volt (Rey és Finn már belemártotta a kardot, Chewie pedig elõtte szépen átlyukasztotta a nyílpuskával)… ilyenkor nem az a lényeg, hogy mennyire figurázik. Az életben maradás a fõ cél.

„Ez egy REBOOT, és az nem "hajazás".” HAZUGSÁG! Akkor lenne reboot, ha nem lett volna benne Kylo Ren, Rey és Finn, Hus, Snoke, BB8, stb. 

„Szerintem Anakin nem volt félkész gonosz. Gonosszá lett téve, és nála végignéztük a teljes átalakulási folyamatot, amirõl gyakorlatilag az egész trilógia szólt.” HAZUGSÁG! Anakin félkész gonosz volt, sõt, volt olyan, hogy nem is volt gonosz. Emlékszel? :DD Kylonál is végig nézhetjük az átalakulási folyamatot, de õt nem egy kisgyerekként ismertették meg most velünk, hanem már felnõttként.

Azt is láttam, hogy kifogásolod, hogy nem volt ez meg az megmagyarázva, honnan, mibõl lett, hogy alakult. J.J. Abrams is ugyanazt csinálta, mint Lucas. Belevágott a közepébe és nem írt hozzá kézikönyvet (következõ részekben sok mindenre fény derül még). 77-ben az elsõ filmben sem rágták senki szájába, hogy mi hogy van, honnan jött, miért úgy van. Jóval késõbb, az elõzmény trilógiában mesélték el, hogy mibõl eredtek a dolgok, de nem akkor.


Az idézetekkel kapcsolatban: Azért égett bele az agyunkba a sok régebbi, mert eltelt közben 30 év. Volt idõ ismételgetni. Nem tagadom, nyilván az eredeti trilógiában vannak a leg ütõsebb idézetek, de a 7-esben is nagyon sok jó volt, ami biztos vagyok benne, hogy megmarad az utókornak jó sokáig. A prequelekbõl soha, senki nem idéz, mert az még idézet szinten is tök gyatra volt.
eIemes 2016 febr. 16. - 22:29:18
(2129/2837)
Egyébként talán nem is a forgatókönyvíró, hanem a dramaturg az, aki a történetet az alább leírt szabályokhoz igazítja.
2/10
jani-wan 2016 febr. 16. - 18:50:51 2/10
(2128/2837)
Ezek az ütõs idézetek Az Ébredõ Erõben?
Hát egy sem olyan ami megragad, pláne nem lesz belõlük mindennapok során használatos "szállóige".
Csak néhány ami hirtelen eszembe jut:
“Use the Force Luke”
“I have a bad feeling about this”
“May the Force be with you.”
“I find your lack of faith disturbing.”
“That’s no moon.”
“Help me Obi-Wan Kenobi, you're my only hope.”
“These aren’t the droids you’re looking for…”
“Who's the more foolish, the fool or the one who follows the fool”
“Trust your feelings.”
“The force is strong with this one.”
“The circle is now complete.”
“Stay on target.”
“It’s worse.”
“Sorry about the mess.”
“What a piece of junk!”

És ezek csak a Csillagok Háborújából vannak a teljesség igénye nélkül! A Birodalom Visszavágból és a Jedi visszatérbõl nem is írtam egyet sem, pedig azokban is van jó néhány.
Az egyik kedvencem például:
“Do. Or do not. There is no try.”
2/10
jani-wan 2016 febr. 16. - 18:12:43 2/10 Előzmény Spunk Ransom
(2127/2837)
Úgy látom félreértetted a mondatot.
Azt kértem, hogy azt írd le, hogy miért tetszik az AMI MÁSNAK NEM. Azaz amit mások kifogásolnak.
Amit írtál az meg szinte ugyanaz amit mások írogattak, és lett minden tétele érdemben és megválaszolva, mivel egyáltalán nem bizonyítja hogy az "általunk" felsorolt dolgok nem lennének valós hibák
És itt a probléma, hogy amit elmondtunk minden valós, de ti úgy értékeltek hogy azokat, egyáltalán nem, vagy csak nagyon kis mértékben veszitek figyelembe.
Erre mondjuk hogy elvakít titeket a látvány, meg a Star Wars logo.
Egyébként az összes dolog amit írtál már megválaszolásra került többek által itt ezen a fórumon is, így nem is írnám le újra ugyanazokat a dolgokat megint. A válaszokat néhányunk HSZ-eiben megtalálod.

Egy dolgot azért kiemelnék, hogy lásd mirõl beszélek:
"...nekem semmi bajom azzal, hogy a New Hope-ra hajaz..."
Már itt is egy olyan kifejezés, ami próbálja valóságot torzítani. Ez a film ugyanis nem "hajaz", hiszen szinte ugyanaz a történet!
Ez egy REBOOT, és az nem "hajazás".
És itt akkor elérkezünk oda, hogy miért is lett Reboot, folytatás helyett.
Egy Reboot akkor elfogadható ha jobb mint az eredeti, azaz A New Hope. De én nem emlékszem hogy olvastam olyat aki szerint jobb lenne.
Akkor viszont ez miért jó? És fõleg, ami az eredeti kérdés is volt, hogy miért jobb ez a Reboot, mint egy "igazi" folytatás? Mert ha nem jobb mint az eredeti film, és nem jobb mint egy "valódi" folytatás, akkor miféle létjogosultsága van egyáltalán?

Illetve többek között van olyan sarkalatos pont az írásodban, ami kiveri a biztosítékot:
"Csomó minden a VIII-ban lesz kibontva."
Errõl is írtunk többen is kimerítõen. Olvass utána hogy ez miért teljesen elfogadhatatlan.

Végezetül még egy dolgot leírok, annak ellenére hogy eredetileg csak egy dolgot akartam kiemelni, de nem megy. :)
Ez pedig a CGI kérdése, mert errõl korábban nem esett itt szó, és van itt egy olyan általános tévedés, hogy "kevés a CGI".
Nos, szó sincs ilyesmirõl.
http://www.slashfilm.com/force-awakens-visual-effects/

"What might surprise you is that The Force Awakens actually has more visual effects shots than Star Wars: the Phantom Menace. Not only that, while The Phantom Menace had more miniature work than all of the original trilogy films combined, The Force Awakens features not one miniature. But unlike Phantom Menace, a lot of the CG work is invisible."

Az Ébredõ Erõ azért sokkal jobb ebbõl a szempontból, mert sokkal jobban van megcsinálva. És ezt a pontot senki sem kritizálta közülünk, amennyire én emlékszem. Vagy ha mégis voltak ilyenek, õk a nem számottevõ kisebbség. Sõt a kritizáló többség ki is emelte hogy ez ami jó a filmben.
De ez egyedül nem képes "nálunk" elnyomni a már sajnos ismert, de meglehetõsen rosszul kivitelezett történet, illetve a rettenetesen rossz karakterek miatt kialakult lesújtó véleményt.
eIemes 2016 febr. 16. - 15:06:23
(2126/2837)
Neeeem, ez a szöveg mindenképp gáz... gyermekded.
Értem én, hogy Disney, de ennyire azért nem kéne.

Arrról nem is beszélve, hogy a nagypapa emlegetése tökönszúrja az egész történetet, a nagypapa volt az, aki egyensúlyt vitt az erõbe és elpuszíttotta Palpatine császárt! Gesztenyés Lõrinc úgy ír folytatást, hogy nem ismeri a régi trilógiát? Áááááááá....
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 14:56:09
(2125/2837)
Kikerestem most. " "jaaaj, nem vagyok elég gonosz, valami nagyobb rémséget kell kitalálnom." Hát, igen, van benne valami. De hát Kylo koránt sem tökéletes (még!)..úgymond, félkész, gyötrõdik csórikám. Lehet, hogy valami tökösebb szöveget kellett volna adni a szájába (legfõképpen kihagyni a "nagyapa" kifejezést), de azért értem, hogy mit akartak itt ezzel.
eIemes 2016 febr. 16. - 14:25:27
(2124/2837)
ezek jók, a harmadikon (boyfrend) és a negyediken (stay calm) nagyot röhögött az egész mozi.

de az utolsó hát annál lehidaltam, errõl már írtam egy cifrát a 2213-ban.
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 14:20:09
(2123/2837)
Ezek a kedvenceim..a teljesség igénye nélkül:

Kylo Ren: That lightsaber belongs to me!
Finn: Come and get it!

Han Solo: I've got a bad feeling about this.

Maz Kanata: Han Solo! Where's my boyfriend?
Han Solo: Chewie's working on the ship.
Maz Kanata: I like that Wookiee.

Finn: Okay, stay calm... stay calm...
Poe Dameron: I am calm.
Finn: I was talking to myself.

Kylo Ren: I'm being torn apart. I want to be free of this pain. I know what I have to do but I don't know if I have the strength to do it. Will you help me?
Han Solo: Yes. Anything.

Kylo Ren: Look how old you've become.
Lor San Tekka: Something far worse has happened to you.

Kylo Ren: Forgive me. I feel it again... the call from light. Supreme Leader senses it. Show me again the power of the darkness, and I'll let nothing stand in our way. Show me, grandfather, and I will finish what you started.
eIemes 2016 febr. 16. - 14:05:13
(2122/2837)
"rengeteget tudok idézni."

Engem érdekelne, mindegy, hogy fejbõl-e. A régi sagában azért voltak ütõs idézetek, amelyek azért ütõsek, mert a filmben tekintéllyel rendelkezõ szereplõ szájába adott néha kicsit sematikus filozofikus/erkölcsi tanításokat -- olyanokat, amelyekrõl hajlamosak vagyunk hétköznapokon elfeledkezni, de a filmbeli példakép segíthet a felidézésükben.
eIemes 2016 febr. 16. - 13:55:37 Előzmény Spunk Ransom
(2121/2837)
Valóban. Átsiklottam fölötte (attól tartok, ez már az influenza elsõ jele lesz.....)

Neeem dehogy vagyok forgatókönyvíró :-) csak volt egy nagyon jó magyartanárom középiskolában. Az a fajta, aki nem "letanítja" az anyagot, hanem lelkesedik azért, amit tanít, és ezt a lelkesedést átadja a diákjainak. Nem állt fel az asztalra, mint Robin Williams a Holt költõkben, de ez csak külsõség.

Igen - hatással volt ránk (rám is) a film látványvilága. De ennek a hatásnak legnagyobb része sajnos a pozitív emlékek felidézése volt. Azoknak az élményeknek felidézése, amit a régesrégi Star Wars adott. Nem varázs volt, csak egyszerû kártyatrükk. Önmagában ez a film nem lett volna egy saga elsõ része, ami a "new hope" tudott lenni.

Az SW7 talán épp azért lett ilyen (szerintem) gyenge, mert egy kvázi rajongó írta, aki a "varázs" hatása alatt volt, ahelyett, hogy egy profi írta volna (azokat a "szabályokat" betartva, amit alább próbáltam összefoglalni). A nézõt kell elvarázsolni, nem a rendezõt. A rendezõ akkor rendez jól, ha rosszkedvû. Vagy legalábbis fáj a feje, meg ilyesmi.

No mindegy, MEGGYÕZNI egyáltalán nem akarlak, csak perspektívát nyitni :-)
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 13:55:02
(2120/2837)
Igen, biztos vagyok benne, hogy lesznek ilyen idézetek. Huh..hát mivel elég jól tudok angolul, így rengeteget tudok idézni. Nem kellett megtanulnom, megragadta fejemben. :))
De nem kezdem ezeket leírni, mert még nem hiszed el, hogy fejbõl írom. :)
De nehogy már azt modd, hogy a mirigy a mérce, hogy feldolgozza-e vagy nem. :DD
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 13:53:01
(2119/2837)
"míg mindezt a disney csinálja" Itt a kulcsmondat. Neked az fáj, hogy a Disney csinálja. Pedig minden lehetséges módon igyekeztek ezt nem elõtérbe tenni. Semmi Disney logo, csak Lucas film az elején. Megvettek egy hatalmas franchise-t, ennyi. De olyan, nincs, hogy házi Disney rendezõ. Rian Johnson sem az. Megpróbálják a legmegfelelõbb embereket megkeresni, akik úgy gondolják, hogy értenek a dolgukhoz. Sajnos Lucas a prequelekkel eléggé lealázta a a SW-t a szememben, úgyhogy jobb is, hogy nem engedték a VII közelébe. Itt nem értünk egyet nagyon, mert neked tetszett az elõzmény trilógia, nekem meg nem. Ne is kell gyõzködnünk egymást, felesleges.

"És mindez azért, mert ki-dol-go-zott volt" Hát, én inkább amolyan zagyvaléknak nevezném itt-ott.. idegesítõ dolgokkal, midikloriánokkal, idétlen dzsar-dzsarral..klón hadsereggel, köszörû-pörgõ-fénykardos Grievous tábornokkal és egyebekkel. Nekem ez inkább gagyi dömping volt, de én egy más generáció vagyok.

Nos, persze, az ember megsiratja a szerelmét és gyereke apját igen, nyilván. Hát próbált is Carrie Fischer nagyon szomorú lenni (ezért írtam, hogy szódával elmegy). Egyébként évek óta nem is voltak együtt, Han ugye folytatta ami a vérében volt, a csempész életet. Miután pedig a fiukkal úgymond, kudarcot vallottak, úgy tûnik nem is nagyon keresték egymás társaságát.

A Hobbittal kapcs egyet értek. P.J. jobban tette volna, ha békén hagyja.
1/10
sawyerx 2016 febr. 16. - 13:45:24 1/10 Előzmény Spunk Ransom
(2118/2837)
Ja és szerinted ebbõl a filmbõl hallani fogunk híres idézeteket? Látni fogunk 20 év múlva filmeket, amik egy-egy jellegzetes ébredõ erõ-pillanatot parodizálnak? Lesz egy Irigy Hónaljmirigy, aki feldolgozza az egészet magyar változatban? Lesz akár egy mondat is, amit az idézetes oldalak megosztanak, annyira bölcs vagy igazságos, és ha meghallod valahol, egybõl az jut eszedbe, hogy "óóó, hát ez az ébredõ erõben volt!"? Egyáltalán maradt meg benned a nyolcszori megnézés után egy mondat, amit google nélkül vissza tudsz idézni, és nem úgy szól, hogy "chewie, hazaértünk"?