1/10
sawyerx 2016 febr. 16. - 13:37:03 1/10 Előzmény Spunk Ransom
(2117/2837)
Nem, korábban én nem írtam, hogy beszél, de most nem is akarok belemenni, és teljesen mindegy, hogy szinkron vagy felirat, semmit nem változtat, és konkrétan megfogalmazni ismét nem tudtál semmit, csak leírtad, amit láttál.

Vader is Kylo közt egy hatalmas szakadék tátong: a megvalósítás. Vader sötét volt, Kylo csak szeretne. Leölhet egy egész falut, kaphat sebet az arcára, megölheti az apját, míg mindezt a disney csinálja... A kivitelezés, értsd meg, a kivitelezés, ez az a hatalmas különbség. I-VI szívvel-lélekkel készült, ez nem, a következõk pedig fõleg nem, hiszen a pézhajhászok megrendelésre csinálják, ezért ilyen pocsék, összecsapott minden. Anakin hasonló karakter volt, igazad van, de még az a trilógia is messze lepipálja az ébredõ erõt, mert ott helyén volt minden, kibõvítették a SW világát, és még úgy is végigizgultam a filmeket, hogy tisztában voltam vele, hogy mi lesz a vége. És mindez azért, mert ki-dol-go-zott volt. Abba most ne menjünk bele, hogy A klónok támadása kinek tetszett, kinek nem, nekem az is nagyon bejött a politikával együtt, mert fontos része volt a "mesének".

Hát már ne haragudj, éveken át együtt harcoltak, szerelmesek voltak, lett egy közös gyerekük, és akkor ennyi...

Mivel a következõ részt egyáltalán nem várom és nem is érdekel, ezért semmit nem olvasok róla. Egyébként JJ a Lost atyja is, ezért mindvégig azon voltam, hogy ez a film istenkirály lesz, de sajnos benne is csalódnom kellett, szóval erre nem lehet alapozni. A Star Treke sem egy nagy eresztés, jelenleg azon a véleményen vagyok, hogy JJ egy dologhoz ért manapság: elõvenni a klasszikusokat és feldolgozni egy primitív popcornmoziba.

És még egy gondolat: A Gyûrûk Ura szintén filmmûvészetileg és nálam minden szempontból a világ egyik legjobb filmje, és Peter Jackson ássa el magát, amiért a rövid történetû hobbitját kábé ugyanilyen méltatlan "folytatásban" megfilmesítette, ráadásul 3 részre szedve, hogy minél több lóvé jöjjön be, egy videojáték szinvonalán. Nálam a SW7 és A hobbit egy kaptafa, amik a pénzéhség eredményei, messze a szakadékban.
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 13:26:12
(2116/2837)
Elolvastam. Válaszoltam (2254)
eIemes 2016 febr. 16. - 13:23:25
(2115/2837)
nem kérhetem, hogy olvasd el azt a hosszú agymenést, amit reggel írtam -- ha akarod, akkor elolvasod.

az "ótvar fos" egy érzelmekkel alaposan megtûzdelt értékítélet, de a tíz csillag is csak az.

lehet egyébként árnyalni a filmrõl alkotott véleményt. ami itt az SW-rajongókban jogos indulatokat ébreszt, az a 9-10 csillagos értékelés, amit nehezen tudunk értelmezni.
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 13:07:00
(2114/2837)
Mikor én néztem, minden alkalommal full house volt és senki nem fanyalgott. :)Sajnos az "ótvar f.s" kijelentésed miatt már én sem tudlak nagyon komolyan venni. :)
A beszélõ kardot már többször láttam itt, visszaolvasás közben. (ezek szerint akkor is te írtad) Nos, akkor elmondom, ha eddig nem tudtad volna, hogy a kard nem beszél. :D Rey-nek látomása lesz a kard megérintésétõl és a fejében hallja a hangokat, látja az eseményeket. "Hallhatjuk egy kicsit Yodát. Hallhatjuk Luke »Neeem!« kiáltását abból a bizonyos jelenetbõl a Birodalomban. És végül hallhatjuk Obi-Want, amint azt mondja, »Rey... megtetted az elsõ lépést«” — teszi egyértelmûvé J.J. Abrams. Persze, nyilván ezeket azért nem hallottad, mivel valószínûleg a nyomorék szinkronost nézted (amiben nem jöttek ki jól ezek a hangok, amik az eredetiben igen). Én a 8 alkalomból egyszer láttam szinkronosan, bár ne tettem volna. Egy fos volt, na az tényleg fos. Csak és kizárólag eredeti nyelven érdemes nézni. (tudom, hogy a 3D szerelmesei kénytelenek voltak szinkronosan nézni, mert felirattal csak 2D-ben adják nálunk)

Kylo Ren teljesen rendben van. Ne felejtsd el, hogy Vader is volt Anakin, egy kis coffos padavan, tejfelesszájú, hisztis. Csak õt készen kaptuk az Új Reményben. Aztán a prequelekben megmutatták, hogy hogyan jutott oda, ahova. Vader egyébként a filmekben, azon kívül, hogy itt-ott álldogállt, sétálgatott és fojtogatott, és az uralkodó csicskája volt, aztán a VI. végén átállt a jó oldalra..miben volt félelmetesebb? Kylo Ren azzal kezdett rögtön, hogy kiírtott egy falut, aztán megállított egy lézer nyalábot, olvas a gondolatokban, használja a force push-t és egyebeket, kinyírja az apját (asszem már nem kell kiírni a SPOILER-t, mivel már mindenki látta, aki akarta). Gonosz képességekben semmivel sincs a nagypapi mögött. Most már a pofikája sem lesz olyan szép, van rajta egy jókora vágás és a következõ részekben mutatja meg csak igazán magát és a gonoszságát.

Leia le sem szarta, hogy Han meghal? Hát, mit kellett volna csinálni? Földhöz vagdosni magát, örjöngve? Akkor meg az nem tetszett volna.

Nem tudom mennyire vagy tájékozott abban, hogy ki rendezi a VIII-at, de az általad nagyra becsült Breaking Bad rendezõje, Rian Johnson...aki szerinted is tud bánni mindennel. ;) Ezért még ne igyál elõre a medve bõrére, hogy xar lesz a következõ rész. Inkább legyél nyitott.
1/10
sawyerx 2016 febr. 16. - 11:50:26 1/10
(2113/2837)
Mi az, hogy a "bementem, sz*r volt, többet nem megyek nem jászik" elfogadható véleményként? Ez volt, ez történt, és mikor vége lett a filmnek, nem hogy állva nem tapsoltak, de olyan néma kussban volt mindenki, hogy csak néztek egymásra, kimondják-e, hogy mekkora ótvar fos volt. Végül aztán két srác törte meg a csendet, és csak annyit mondtak, hogy többet vártak. A film már bõven nyereséges volt a premier elõtt, méghozzá az elõfoglalásokból. Azokat pedig csak sajnálni tudom, akik egynél többször nézték meg, õk tényleg agyhalottak, ahogy korábban fogalmaztak.

Az nem is baj, hogy visszaköszönnek benn ismerõs dolgok, egy jó sorozat is akkor jó, ha nem térnek el teljesen a kezdetektõl, elõzményektõl, az sem baj, hogy a régi szereplõk visszatértek, a gond a "DE HOGYAN". És az olyan megválaszolatlan kérdéseket magasról lekakilom, hogy majd ki kicsoda lesz, engem a hiány zavar, hogy nincs egy stabil alapj, semmi nem tudunk a környezetrõl, a múltról, és ez nem egy Fûrész, aminek direkt ez a lényege, ez egy STAR WARS (akar lenni). Már elve szégyen-gyalázat, hogy így megvezették az embereket, szégyen, hogy évtizedek után egy alja másolatot voltak képesek csinálni, de könyörgöm, ha ennyire futotta, legalább egy jó stábbal csinálták volna. Minek kell a beszélõ kardot meg a sok marhaságot beleírni??? Szerinted volt itt karakterfejlõdés? Ha neked ez karakterfejlõdés és hatalmas alakítás, akkor ajánlom figyelmedbe a Breaking Bad c. sorozatot, na az karkterfejlõdés. Ott tudnak bánni mindennel, nem kell csilivili látvány, nem kell folyton süvítõ aláfestõzene (egyébként a zene sem volt nagy szám). Ott egy teljes rész arról szólt, hogy a laborban egy legyet üldöz a fõszereplõ, elég volt hozzá egy jó író, rendezõ, operatõr és színész, és az egyik legjobb epizódként tartják számon. Tetszettek a tájak? A tájtól egy film nem lesz jó, max a hangulaton dob. És Kylo Ren? Szerinted õ valaha felkerül a top100 rettegett fõgonosz vagy komolyan vehetõ gonosz listára? Attól ismét tekintsünk el, hogy egy az egyben Vader koppintás, még az elsõ betoppanása is, vagy hogy az egész internet rajta röhög, sõt, inkább kérdezném: mi fog meg benn? Számomra a fõgonosz ideál egy jó kiállású, férfias, netán torz, határozott egyéniség, de ha még nem is teljesen "kifejlõdött", akkor egy, a film környezetéhez reálisan idomuló, negatív-pozitív irányba fejleszthetõ karakter, és nem mindenfélébõl vegyesen összeeszkábált szerencsétlen mitugrász. Szívesebben néztem volna Kylot perceken át, néma csendben, ahogy sír vagy gondolkodik, mint mai mozi színvonalon elõadott kiakadásaival. A korábbi részekben a karakterek viselkedése "emberi" volt, emberien gondolkodtak, emberien cselekedtek, mondhatni hétköznapian, de itt egy percre nem tudtam elhinni, hogy az adott pillanatban ilyeneket mondanak. És ez mindenkire vonatkozik. Han meghal, Leia meg le sem sz*rja?

A hiteles dráma az egyik, ami nagyon hiányzott az egészbõl, a másik a hatásvadász és fapoénok megléte, a harmadik a kidolgozatlanság (mindenféle szempontból), negyedik a "Michael Bay-effektus", ötödik pedig az, hogy a film önmagában nem állja meg a helyét. Sorozatban elfogadható, mert hetente jön új rész, itt nem.

A hasonlatod irtó nagy marhaság volt, a "Peace, love, SW!", "BBQ imádnivaló" és hasonló mondatok után pedig már nem igazán tudlak komolyan venni, szerintem neked nem is az számított, hogy méltó folytatást kapsz-e vagy sem, hanem az "aranyos fiúkák és robikák". Egy régi karakter volt, aki nekem nem okozott csalódást, mégpedig Luke. Biztosan azért, mert csak 1 percet szerepelt benn, akkor is csak bámult, talán ezért nem tudták elcseszni. Most köntörfal nélkül válaszolj: semmi eredetiség, a korrekt és lezárt 6 rész felesleges felbontása, gagyiság, egyedül a Star Wars logó miatt tetszik?
1/10
kovizotya2000 2016 febr. 16. - 11:45:27 1/10
(2112/2837)
Bármennyire is szeretne imponálni a Disney a homároknak, szerintem ezt nem fogják meghúzni, mert azzal lehúznák a budin a frencsájz-t. Mondjuk ez már így is megtörtént ezzel a hetessel, de gondolom a fekete-fehér srác farbakakas sztorijára még a hetest imádók se lennének vevõk.
eIemes 2016 febr. 16. - 11:22:47
(2111/2837)
nem én célzok erre, van több ilyen poe finn romance videó is

https://www.youtube.com/watch?v=2M3MkJDvxl0
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 11:19:37
(2110/2837)
Ez így nagyon profinak hangzik. Forgatókönyvíró vagy? Ilyen értelemben még soha nem gondoltam bele, nekem ez olyan szakmai dolognak tûnik, bár tényleg ütõs. Én ha nézek egy filmet, általában nem ilyen szempontból nézek rá. Hatással van-e rám, tetszik-e.. Nagyon egyszerûen, egészében tekintek rá elõször. Aztán ha megfogott, persze én is elemezgetem utána, de nem igazán szeretek így darabokra szedni semmit. A varázs éppen azért mûködik, mert az ember nem tudja megfogalmazni, hogy miért.
1/10
kovizotya2000 2016 febr. 16. - 10:45:26 1/10
(2109/2837)
ez már az SWVIII -ból van?
Egész jó kis jelenet, kezd tetszeni!
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 10:39:18
(2108/2837)
Oh..pedig jól mutatnak együtt tényleg. ;) :D
1/10
kovizotya2000 2016 febr. 16. - 10:25:46 1/10
(2107/2837)
Ezzel most arra célzol, hogy a nigger meg a zsúrfiú még romantikázni fog valami félreesõ rendszer eldugott Holdján?
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 10:15:41
(2106/2837)
Errõl beszélsz? :DDD
eIemes 2016 febr. 16. - 10:06:02
(2105/2837)
"Rey és Finn között mûködött a kémia”.

A pilótát nem Rey-nek, hanem Poe-nek hívják.
Rey a sivatagi csaj neve volt.
eIemes 2016 febr. 16. - 10:04:17
(2104/2837)
"visszaköszönnek benne ismerõs dolgok"

Igen, az SW7-et ez adta el: a Lucas által felépített világ ismerõs elemei.

Rohamosztagosok. Erõ. Fénykard. Tie-fighter. X-szárnyú. Millennium Falcon.
Han Solo. Chewbacca. Öreg Leia. Öreg Luke. Darth Vader megolvadt sisakja.

Ezt öntsük nyakon egy kis Michael Bay-jel, egy kis sivataggal, jócsajjal,
cuki robottal (lásd Wall-E, Rövidzárlat), politikai korrektséggel és kész.
Spunk Ransom 2016 febr. 16. - 09:31:32
(2103/2837)
Hogy miért teszett?

Bármennyire is visszaköszönnek benne ismerõs dolgok (sivatag bolygó, jég bolygó, erdõs bolygó, starkiller base és a többi), nekem semmi bajom azzal, hogy a New Hope-ra hajaz. Pontosan azért csinálták így, mert a régi kopott érzéseket kellett újra felpolírozni a nosztalgiával. Én, mint régi rajongó, örömmel fogadtam ezt. Nekem jól esett a régi feelinget érezi megint. Teljesen tudatos volt ez, hogy visszahozzák a nagy öregeket (Ford 10/10, Luke-ot alig láttuk, Leia szódával elmegy), miközben az újakkal is megismerkedünk. Az, hogy nem rágtak mindent elsõre a szánkba, teljesen oké. a IV.-ben Lucas sem rágott semmit a szánkba. Nem magyarázta el már ott, hogy Luke és Leia testvére, pláne nem, hogy Vader az apjuk, stb. Csomó minden a VIII-ban lesz kibontva. Pl., hogy Rey miért tudja semmi kiképzés nélkül használni az erõt. A VII legfontosabb közlése az volt, hogy fellebbentette a fátylat arról, hogy ki valójában Kylo Ren. Szépen, sorjában minden kiderül majd. Írhatnék itt 40 oldalt is, de pár dolgot kiemelnék. Nagyon tetszettek a gyönyörû képek, maga a filmezés módja (kevés CGI, nem digitális technikával forgatás), az új zenei témák. Kylo Ren theme egyszerûen fantasztikus és nagyon jól illik magához a karakterhez. A csatákat és a Millenium Falconos részeket is imádtam. Libabõr a köbön. Egy pillanatra sem unalmas (bár a ratharokat kihagyhatták volna :D ), teljesen magával ragadott még nyolcadszor is. Az új színészek is nagyon jók és szerethetõek. Rey és Finn között mûködött a „kémia”. Adam Driverról pedig csak szuperlatívuszokban tudok beszélni: az a bizonyos jelenet a hídon, Harrison Forddal.. az nagyon ott volt. Adam hihetetlenül jól játszott.. Kylo Ren egy bonyolult, személyiség..rengeteg érzelemmel és vívódással, haraggal, kezelhetetlen düh-vel, akiben még mindig ott a fény. Ezért várom nagyon a VIII-at, mert az õ karaktere brutál érdekes lesz a továbbiakban is…úgymond, még nagyon nincs kész. Azt az utat fogjuk látni, ahogyan valamivé válik… Feltételezem, hogy a következõ részben Snoke befejezi a kiképzését. Tetszett, hogy egészen új dolgot is láthattunk: a lézer sugár megállítása rögtön az elején. Attól konkrétan leesett az állam! BB8 imádnivaló. Ha valakinek nem az jut róla eszébe, hogy megölelgetné a kis golyó testét, az tényleg egy érzéketlen lény. :DD Szerettem a poénokat, volt egy pár Chewie-val , Hannal és Finnel. Hogy mondjak valami kevésbé jót is: Phasma karaktere teljesen felesleges. Jól mutat a szerkója, de elég erõtlen az egész. Fõleg, mikor olyan könnyen kikapcsolja a pajzsot. ..és a legvégén, mikor Luke megfordul, én semmi drámait nem találok benne. Remélem Mark Hamill a VIII-ban, ha már meg is szólalhat, majd megváltoztatja véleményemet.
eIemes 2016 febr. 16. - 09:13:35
(2102/2837)
az elõzõt neked címeztem.
eIemes 2016 febr. 16. - 09:12:53
(2101/2837)
Akkor megpróbálom másképpen, nem hasonlatokon keresztül.

A viccnek vannak szabályai.
1. Kerek, érthetõ történetben felvázolt környezet
2. Amely felépít egy feszültséggel teli helyzetet
3. A helyzetet egy váratlan fordulattal oldja meg

A váratlan fordulat sem lehet bármi: a vicc akkor jó, ha van mihez kapcsolódnia.

Mondok egy egyszerû példát (egyébként duplafenekû vicc):

*****************

- Hölgyeim és uraim, itt a kapitány beszél. Elértük utazómagasságunkat, 11 ezer métert, a hõmérséklet odakint mínusz 55 fok, idebent 21 fok, utazósebességünk pedig ... affenébe / oh fuck.
Az utastérben elhalkul a moraj.
Néhány másodperc után ismét reccsen a hangszóró:
- Elnézést kérek, hölgyeim és uraim, az ölembe borult a kávé, látniuk kéne hogy néz ki a nadrágom eleje.
Férfihang a business class-ról:
- Az enyémnek meg a hátulja.

*****************

Az elsõ mondat felvázolja a helyzetet. Nem kell sok magyarázat, a közönség már a mondat közepén ismerõs környezetben érzi magát, a helyszín egy repülõgép, tehát bármi is történik, lesznek "kapaszkodók", amelyek segítségével értelmezni tudja. A feszültség csúcspontja: valami baj van a sebességgel? Asszociációk hosszú sora (lezuhanás stb).

A hatásszünet (ami a viccbeli történetnek is része) tovább fokozza a feszültséget.

Ezután jön a váratlan fordulat. Ám ahhoz, hogy a vicc jó legyen, olyan dolognak kell történnie, amire ugyan nem számítottunk, de (amikor meghalljuk) azonnal beugrik: igen, hát persze, ez megtörténhet! A jó poén akkor csattan, ha
1. a vicctõl függetlenül is benne van a fejünkben egy kép: a kapitány kávézhat, és a kávé ki tud borulni és az milyen kellemetlen, én is így reagálnák.
2. a történetben az elején bemutattunk a közönségnek egy szereplõt vagy eszközt, és akinek/aminek váratlan szerepe lesz a történetben, mégpedig olyan módon, amely a poén elhangzásakor mindenkinek beugrik.

A vicc második csattanója ugyanerre a logikára épül. A repülõgépeken van business class, "az enyémnek meg a hátulját" visszautal a kapitány mondatára (a nadrágjának az eleje), és arra a közvélekedésre, hogy a félelemtõl be lehet fosni.

Ha a kapitány egyszerûen csak folytatja "... a sebességünk 840 kilométer per óra" stb, akkor nincs vicc.
Ha a kapitány azt mondja: "befagyott a pitot csõ, de átkapcsoltunk a tartalékra", akkor nincs vicc.
Ha a kapitány azt mondja: "a macskám megkarmolt", akkor a vicc nem jó: mit keres ott a macska?
Ha az utas azt mondja: "hû de megkönnyebbültem", akkor nincs vicc.
Ha az utas azt mondja: "pedig én már elõvettem az ejtõernyõmet", a vicc nem jó: miféle ejtõernyõ?

Erre a logikára épülnek a jó filmek is. Megbarátkozunk a szereplõkkel és eszközökkel, benne élünk a világban, ismerõs a környezet. A krízis sem csak úgy, a semmibõl szakadnak ránk: a feszültség épp attól épül fel, hogy a veszély LEHETÕSÉGE ott van, és valamiért olyan helyzetbe kényszerülünk, hogy vállalnunk kell a kockázatot. A filmek természete folytán pedig be is következik amitõl féltünk, és a krízist meg kell oldani.

Starwarsos példa: R2D2 megszökik, Luke a keresésére indul, de a buckalakók elfogják, akiknek a karmaiból Obi-wan Kenobi menti meg. A történet minden pontjának az elõzményét ismerjük.
- az R2 azért szökik meg, mert Luke kiszedi a biztosító pecket, hogy végignézhesse a videót
- a videóban elhangzik Obi-wan Kenobi neve, "az öreg Ben Kenobi, a remete, aki itt lakik a hegyekben?" - kapcsolatot sejtünk a két név között, de tudjuk, hogy a közelben lakik, öreg, remete és csodabogár.
- tudjuk, hogy vannak buckalakók, akik veszélyesek
- tudjuk, hogy Luke önfejû és kalandvágyó

Így aztán amikor a valaki megtámadja Luke-ot, nem "jumpscare" áldozatai leszünk: rögtön tudjuk, hogy az csak egy buckalakó lehet, a háttérben bujkáló feszültség akcióvá válik. Amikor Luke-ot leütik, nagyon szeretnénk, hogy megmeneküljön. Ha Luke bekapcsolná a személyi erõpajzsát, ami angrybird-ös ívben hátradobná a buckalakót, csalódottságot éreznénk: olyan eszközt használt, amirõl nekünk addig nem volt tudomásunk. A megmenekülés kulcsa egy csuklyás öregember, akiben hamarabb felismerjük az öreg Ben Kenobit, minthogy elhangzana a neve: úgy öltözik, mint egy remete, és csodabogár, mert a hangjával el tudja kergetni a buckalakókat.

Szóval az fordulatos történeteknek kb ezek a szabályai - nem öncélúak, hanem ezektõl lesz JÓ a vicc vagy a film.
Az SW7-ben a viccmesélésnek és filmkészítésnek ezeket a szabályait sorozatosan megszegték, alig volt egy-egy olyan részlet, ahol akárcsak nagyjából is azt tudtam mondani, hogy ez igen, ez frappáns volt.
eIemes 2016 febr. 15. - 22:49:14
(2100/2837)
Nem úgy néz ki, hanem az.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 15. - 17:35:43 2/10
(2099/2837)
Úgy néz ki mint valami romániai cigányvajda háza, csak a csiricsáré festés nincs még kész :)
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 15. - 17:33:22 2/10
(2098/2837)
Elõször azt írtad, hogy a "savazó kisebbség óbégat". Ez nagyon nem jól vette ki magát.
Majd azt írtad hogy "Szeretem, ha valaki nem fröcsögve válaszol." Mint gondolom mindenki, de arra amit elõször írtál nehéz nem "fröcsögve" válaszolni, mert sokakat megsértesz vele.
És én a két mondatodat összekötöttem, mint látszólag összetartozó dolgokat, és azt próbáltam elmondani, hogy az hogy innen melyik irányba megy el a beszélgetés az rajtad múlik. Eddig sajnos többségben volt a gyorsan elfajuló rossz példa.