3/10
_Uhu_ 2016 febr. 11. - 22:20:31 3/10
(2077/2837)
a film óta arról álmodozom, h pár ambiciózusabb egyén crowfounding-gal összegyûjt egy halom pénzt a felháborotott emberek között, majd leforgatja Timothy Zahn zseniális trilógiáját! Gondolom, találnának a dühösek között profi szinészeket is, akik önköltségen elvállalnák a szereplést, a CGI-hez meg már egyre kevésbé kellenek óriási költségvetésû eszközök (lásd egyes fan filmek látványvilágát). Illetve fan filmként gondolom nem puffoghat Disney sem a jogokkal.
moderator5 2016 febr. 10. - 15:22:06
(2076/2837)
Kedves fórumozók,
kerüljétek a személyeskedést és a sértõ, offtopik hozzászólásokat. Ezeket törölni fogjuk!
Köszönettel
A moderátor
1/10
sawyerx 2016 febr. 10. - 10:29:47 1/10
(2075/2837)
Errõl az Odaát c. sorozat jutott eszembe: az elején tök csóró volt a stáb, mégis igényes, jól kidolgozott szereplõk és sztori volt, változatos helyszínek, ACDC, CCR és egyéb minõségi zenék csendültek fel, néha légi felvétel is elõfordult, ha tudták, hogy egy adott dolgot nem tudnak ekkora költségvetésbõl megalkotni, akkor hagyták. Magyarán szólva addig nyújtózkodtak, amíg a takaró ért, minden szempontból. Az eredeti készítõ 5 évadosra tervezte, ott le is zárta, de akkora hasznot hozott, hogy nélküle belevágtak a folytatásba. Jelenleg az alábbi a helyzet vele: ócska, primitív történet, horrorból átment vígájétkba, erõtletett poénok tömkelege, a helyszínek vagy stúdióban megépítettek vagy valami olcsó motelszobák, supermario-szintû aláfestõ zenék, a karaktereket leamortizálták, a párbeszédek nevetségesek, a legtöbb természetfeletti lényt annyival elintézikk, hogy valamilyen színben világít a szeme, a leghülyébb nézõknek folyton elmagyarázzák, éppen mi az adott helyzet, súlytalan karakterdráma, nem érzõdik, hogy lenne tétje az eseményeknek, stb...
Szóval ezzel pont az a helyzet, hogy rengeteget hoz nekik a sorozat, mégis félvállról veszik, és pont a "ma már kevés az önállóan gondolkodó ember"-dolog miatt még csak meg sem erõltetik magukat, hogy az eredeti készítõhöz méltó minõséget alkossanak. Ugyanez volt a helyzet az ébredõ erõvel...
3/10
_Uhu_ 2016 febr. 10. - 01:57:32 3/10
(2074/2837)
Ja igen, a Disney meg nyilván magasan lesz...., h milyen lett a minõség, hiszen a bevétel rendesen megtermelõdött. A cél meg ugye ez volt.
3/10
_Uhu_ 2016 febr. 10. - 01:53:59 3/10
(2073/2837)
Tiszteletem!
Hmm, vicces, h pont egy ennyire középszerû film kapcsán regisztrálok ide, dehát...akarok beszélni róla! ;)
Két napja láttam a filmet. A véleményem tömören: nem borzalmasan rossz, csak éppen semmi eredetiség nincsen benne, a történet többi része vagy magyarázat nélküli, balladai félhomályban lebeg (azaz semmire nincs magyarázat), vagy a gyerekeknek szóló, matiné színvonalán vegetál. Bónuszként pedig számos SW-világ szabályt egyszerûen felrúg. Sajnálom. :(
Nem tudom, pontról-pontra valaki végigment-e már a filmen, nem olvastam végig a 3000+ hozzászólást, mindenesetre én idõt fogok szánni rá, h megtegyem. Legfeljebb ismételni fogok. :)
Megjegyzem, a népszerû divattal (kötelezõ fikázni) ellentétben, nekem - a haloványabb elsõ rész kivételével - tetszettek az elõzmény részek. Abban talám mindenesetre egyetérthetünk azokkal, akiknek nem, hogy legalább eredetiek voltak, miközben hûek maradtak a SW világhoz.
Bár tudom, hogy ez egy álom, én a legjobban annak örülnék, ha valamilyen csoda folytán a Disney elvesztené a licenszet, az immár kánon kívülre paterolt, sok értékes anyag ismét kánon lenne és Timothy Zahn zseniális trilógiája lenne a folytatás.

Ja, és még egy, szélesebb körû összegzés a témában: számomra az, h a SW7-bõl nem lett világraszóló botrány, két dolgot mutat. 1., Újabb bizonyíték arra, hogy mi, emberek elsõsorban nem logikusan gondolkodó számító-gépek vagyunk, hanem érzelemvezérelt ösztön lények (lásd rajongás, érzelmi kötõdés). 2., A Rendszer kiváló munkát végez az oktatással, amely kiöli a gondolkodást, az árnyalt kritikára való képességet és a kérdezést és helyette a papagáj módjára mindent visszamondást preferálja. Legalábbis számomra különben érthetetlen, hogy tud az emberek többsége túllépni ennyi ordítóan látványos logikai hibán és a SW 4-6 történet elemeinek, karaktereinek ennyire egyértelmû másolásán.

No offense, én elfogadom, ha valakinek szupernagyon tetszett és nem tesz boldogtalanná az, hogy becsukja a fülét a fentihez hasonló kritikára, csak egyszerûen nem értem, hogy lehet ennyi hiba felett egyszerûen elmenni.
10/10
Quinn Mallory 2016 febr. 09. - 14:55:54 10/10
(2072/2837)
Zseniális film!
1/10
sawyerx 2016 febr. 09. - 10:50:24 1/10
(2071/2837)
Hiába, ezeknek semmi sem szent, Ripley is visszatért az Alienben klónként, A szökésben sem az igazi Sarah fejét vágták le, Paul Kellermant nem sorozták agyon shotgunnal, hanem éppen kiszabadították, Darth Maul a könyvek és képregények szerint pók-protézissel élte tovább életét...

Itt annyi sablont vetettek rögtön, hogy egyéb ostobaságokon nem lepõdnék meg.
1/10
sawyerx 2016 febr. 09. - 10:39:05 1/10
(2070/2837)
Meg fogom nézni majd a disney channelen a délelõtti matinéban, de moziban tuti nem. Miért kérdeznék tõled? Én tisztában vagyok mindennel, nekem nem kell elmagyarázni semmit sem : )
eIemes 2016 febr. 09. - 05:33:11
(2069/2837)
talán van annyi pénz, amiért Harrison Fordnak korpásodik a haja, de a filmbeli han solót átlyukasztották egy lézerkarddal (kb mint quai-gon-t az elsõ részben), majd lezuhant kurva magasról egy aknába, aztán felrobbant vele az egész bolygó.

***

Eszembe jutott, hol dobtam le a gépszíjat.

Ahol Kylo Ren vívódik: "érzem a jó oldal, a fény csábítását, de én a sötétet akarom választani."

Mi a tököm ez? Haumann Péter szinkronizálja Hókuszpókot?

A korábbi filmekben a jedi lovagok beszéltek az erõ SÖTÉT oldaláról és JÓ oldaláról. Egyszer-kétszer megesett, amikor a császár vagy darth vader száján kicsúszott a "sötét oldal", de legtöbbször azzal próbálták maguk mellé állítani Luke-ot, hogy a jedi lovagok gyengék, az igazi hatalom és az igazi erõ a Sith-nél van. Luke is errõl beszélt Yodával: "A sötét oldal erõsebb? - Nem, csak simább. könnyebben járható."

Egy óvodás gyerek érzelmi szintjén a világ idealizált. Ebben mi vagyunk a jók. És van az ellenség, a rosszak, mint Hókuszpók, aki hangosan siránkozik, "jaaaj, nem vagyok elég gonosz, valami nagyobb rémséget kell kitalálnom." De aki egy kicsit is érettebb, abban már kialakult egyfajta érzék, hogy ilyen azért igazából nincsen..

Valójában a gonosz emberek is azt gondolják magukról, hogy õk helyes úton járnak, és egy ellenséges világban kell harcolniuk a mindennapjaikért, ahol nem lehetnek gyengék, különben veszítenek, és csak az nevezi õket rossznak, akibõl hiányzik a megértés. A legelvetemültebb gazembereknek is van egy belsõ narratívája, amiben megmagyarázzák, hogy amit tesznek, az jogos. Olyan karakter, mint Hókuszpók, igazából nincsen. Az egy óvodás szimbólum, mint mesékben a farkas.

A star wars egy mese, de azért nem a HUPIKÉK TÖRPIKÉK érzelmi szintjén.
10/10
gandalf1 2016 febr. 09. - 00:45:19 10/10 Előzmény sawyerx
(2068/2837)
Hát max nem nézed meg a következõ kettõt :) . De ne izgulj én majd megnézem helyetted is és kérdezz bátran mert elég sok megmaradt a filmbõl :)
10/10
gandalf1 2016 febr. 09. - 00:41:54 10/10 Előzmény Bozótharcos
(2067/2837)
Láttad meghalni ? Mert én csak leesni láttam a hasában egy sebbel. Szerintem nem véletlenül megnézik mit szólnak hozzá az emberek és ha nem tetszik akkor még akár vissza is hozható :) , persze ez is csak spekuláció :)
eIemes 2016 febr. 08. - 23:05:49
(2066/2837)
ez jó ez a kép, elteszem.
1/10
sawyerx 2016 febr. 08. - 21:11:33 1/10
(2065/2837)
Fejleszteném, nem amortizálnám...
offtopic
eIemes 2016 febr. 07. - 21:15:27
(2064/2837)
nem lettél kiutálva, csak megsértõdtél :)
1/10
sawyerx 2016 febr. 07. - 21:10:18 1/10
(2063/2837)
Korábban már írtam egy kisebb regényt, mennyire nem tetszett ez a film, de azt kihagytam, hogy sajnos az ismerõseim közül körülbelül 95%-ban odáig voltak tõle, ép észérvekkel nyilván nem tudják alátámasztani, maximum egy fél órás vita után benyögik, hogy "mert nosztalgia" meg "mert star wars"... De ez idézetet nem tud visszaböfögni (holott az elõzõ részek tele voltak még komolyabb idézetes oldalakon is felbukkanókkal), maximum, hogy "csuvi, hazaértünk", ami körülbelül a retkes marketing egyik nagy dobása volt, hogy majd el tudják adni a 10 forintból elõállított kájlóren bábuikat több ezerért. És pontosan az ilyenek miatt van ez a fos színvonal, és nem erõltetik meg magukat a hálivúdi majomládák, nincsenek "maradandó" karakterek, történet, egyszerûen zsákutca a mai amerikai filmmûvészet. Újat nem tudnak kitalálni, ezért reboot vagy méltatlan folytatás. Ami a SW mellett felb*szott, az a Holtpont: zseniális akciófilm, ahol nem robban minden percben egy bomba, mégis eseménydús, szép és elgondolkodtató. És mit csinálnak vele: ugyanazon címen, ugyanazon karakterekkel újraforgatják, de nyilván a k*rva modern technológiával, ezzel kiherélik a filmet, és a mai fiataloknak már esélyük sincs rátalálni a régi klasszikusra, már a google is az újat dobja ki elsõnek...
Na, de elkanyarodtam a témától: akiben legalább egy kis igényesség szorult, az nem fogadja el ezt a filmet Star Wars folytatásnak, de még Star Warsnak sem, mert EZ NEM STAR WARS. Ez egy átverés, egy marketingfogás, egy alja bazári kacat, JJ nem folytatást csinált, hanem egy agyonmajmolt tiszteletfilmet, egy videojáték színvonalán. Bocsánat, a videojátékokban jobb a sztori és a látvány. És a magyarázat az, hogy majd a következõ két filmmel lesz teljes? A szart, egy film önállóan állja meg a helyét, ne a következõkkel, amik még el sem készültek, csak megrendelésre 3 spinoff mellett legyártják, mint egy tucat terméket. Lucas a semmibõl építette fel ezt a világot, amit ez a bohóc meggyaláz.
Szóval személy szerint én örülök neki, hogy itt Porton folyamatosan hajtjátok a nemtetszést, és igenis leb*sszátok azokat, akik istenítik, mert ez körülbelül az évszázad átverése volt. Az 5-ös pontozást pedig már nagyon megbántam, egybõl a film megnézése után nyomtam rá, nyilván 1-esre módosítanám.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 07. - 17:01:15 1/10
(2062/2837)
LoL!

10 pont :D
1/10
offtopic
xdm 2016 febr. 07. - 15:20:46 1/10
(2061/2837)
Az szuper, hogy neked tetszett. Tényleg. Zavar téged, ha vannak akik szerint ez nem jó ? Ha nem, akkor mit keresel még mindig itt?
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 07. - 14:59:17 1/10
(2060/2837)
1) Nincs olyan hogy "átmeneti rész". Olyan persze van hogy "part 1-2-3-X", de erre nem láttam ráírva.

2) Még mindig nem láttunk tõled érvelést, helyette engem próbálsz hibáztatni.
Engem, aki megírta ezt (mint mindenki tudja): http://hungariananarchy.blogspot.hu/2016/01/star-wars-force-awakens-destroys-society.html
Ami persze tök irreleváns, hiszen szerinted, hogy ez a film jó, egyetemes igazság, mert te ezt írtad és kész? Nincs több kérdésem, itt én megállnék.
eIemes 2016 febr. 07. - 14:57:55
(2059/2837)
1. Mit értesz önálló történet alatt?

SW4: ismerkedés a szereplõkkel és az SW univerzummal, kalandos utazás, kiszabadítás, halálcsillag
SW5: folytatódik a harc a birodalom ellen, luke jedinek tanul, han solo elfogása, luke és apja harca.
SW6: a császár, luke és vader, szép erdei jelenetek, han és leia szerelme, megint egy halálcsillag

SW1: a kis anakin ("a legjobb pilóta volt"), SW4 szereplõinek elõélete.
SW2: halvány, kevésre emlékszem belõle, hayden christensen és natalie portman love storyja
SW3: intrika, a császár felemelkedése, darth vader "születése" (bár ezt eléggé elnagyolták)

SW7: ... SW4 remake, azokkal a dramaturgiai hibákkal, amelyeket már írtam.
erõtlen "új rend" paprikajancsi kaliberû tábornokkal még chaplin is jobban parodizálta hitlert
(meg úgy általában, minek lelkesítõ beszédet tartani a rohamosztagosok elõtt?)
a coruscant elpusztítása a levegõben lóg (inkább terrorista merénylet mint birodalomépítés)
a bolygó méretû halálcsillag elleni támadás megtervezése a hatvanas évekbeli magyar filmek
õrsi gyûlését idézi, stb.

"Ezt a filmet átmeneti résznek szánták."

Karinthy Frigyes: a rossz tanuló felel.

"Han Solonak annó hol volt bevezetõje, vagy mire gondolsz?"

Kell egy fuvar, olyan pilótával, aki nem nyom fel a birodalomnak.


"Vagy mondják be a szereplõk hangosan, hogy "Helló, Kylo vagyok"
Ez valóban nevetséges lenne, de a JÓ RENDEZÕK ezt meg szokták oldani.
SW4:
"obi wan kenobi te vagy az utolsó reménységünk"
csak nem az öreg ben kenobi, aki itt él remeteként a hegyekben?
(megjelenik a szereplõ, néhány tulajonságát is megtudjuk.)
késõbb egy csuhás öltözött öreg menti meg luke-ot, sejtjük, hogy õ az.
Egy új szereplõt, új eszközt így kell bevezetni egy történetbe.

"milyen hagyományokat nem tart tiszteletben? Tényleg kíváncsi vagyok."
- az ex rohamosztagos felkapja a kardot és vív? a lézerkard eddig a jedik fegyvere volt.
- az ex rohamosztagossal szembekerül egy aktív rohamosztagos, akinek van ellen-lézerkardja? videojáték-elõzetes.
- a kikapcsolt lézerkard misztikus képeket sugároz valakinek a fejébe? (de senki máséba?) ez nem harry potter.

"4. Erre is kivi vagyok, milyen eszközre gondolsz."
egy jól felépített film bevezeti és bemutatja a fontos tényezõket (emberek, eszközök, helyszínek),
mielõtt azok ténylegesen szerepet kapnának a filmben. agatha christie krimijei ennek a csúcspontja:
a nézõ minden információ birtokában van, de csak a végén áll össze a kép: az ember, az eszköz, a
helyszín, az indíték, és a cselekmény. a starwarsban meg, mint a varázsceruza.

nehéz errõl beszélni, mert nekem van igényem a koherenciára, de hogy magyarázzam el ezt valakinek, akinek nincs.

itt van ez a baszott nagy halálcsillag-bolygó.
mindjárt kilövi a bázisunkat
mit tehetünk?

ó, ez egyszerû, az ilyen bolygó méretû halálcsillagoknak szokott lenni egy termooszcillátora vagy mi a tök, hiszen ezt mindenki tudja. meg azt is mindenki tudja, hogy a pajzson rém egyszerû áthatolni, csak bele kell hipertérugrani a bolygó felszínére.
eIemes 2016 febr. 07. - 14:24:05
(2058/2837)
"Ti is ugyanazokat a f*szságokat hajtogatjátok"

igen, ugyanazokat:
- nem sikerült önálló történetet kitalálni
- az egyes jelenetek, karakterek, eszközök bevezetés nélkül jelennek meg, "levegõben állnak"
- nem tartja tiszteletben a sorozat hagyományait és szokásait
- nehéz helyzetek megoldására "varázslatos", addig senki által nem látott eszközöket használ
stb
ezek mind a másodvonalbeli filmek jellemzõi.
a fehér rohamosztagos páncél, a fénykard meg han solo nagyon vonzó (2 milliárd dollár), de
ez a film sajnos a marketing gyõzelme a tartalom fölött.