Spunk Ransom 2016 febr. 25. - 14:54:26
(2297/2837)
Darth Vader ha levette volna a sisakják a filmben bármikor is, nem csak a végén, akkor már nem lett volna olyan félelmetes. Hogy nézett ki a Jedi visszatér végén? Egy kis kopasz, felpuffadt vizihulla arcú, öregember. Ha belegondoltok, hogy ez a fej volt végig a maszk alatt. :DD na, ugye? Milyen félelmetes?
Amit nem látsz, attól jobban félsz. Kylo Ren levette a maszkot 2x is és ezzel emberibb lett.
Viszont attól még nagyon is cool és csinálhat hatalmas genyaságokat a következõ részekben (fog is.)
1/10
cellasto 2016 febr. 25. - 14:42:48 1/10
(2296/2837)
már nem azért,de darth vadertõl konkrétan besz@rt mindenki az elsõ perctõl fogva
ez a kylo gyerek max a taknyosokat szarathatja be szerintem és nyugodtan fokozhatják,nem lesz ez másként...
Spunk Ransom 2016 febr. 25. - 14:36:25
(2295/2837)
Darth Vader-hez képest: ez mit jelent? Mindkettõ magas, fekete "köpönyeges", maszkos. :) De ha komolyra akarjuk fordítani a szót. Kylo fiatalosabban néz ki maszkban is, mint Vader, nyilván a mozgás és testalkat és egyebek. Tudom, hogy azok, akik nem szeretik Kylo Ren-t azok azt róják fel fõként, hogy a maszk alatt egy ilyen sima arcú (most már sebhelyes) hajasbaba van. Ha Anakin feje nem égett volna össze, akkor õ sem hordta volna Darth Vader-ként a bilit a fején.

Maradjunk annyiban, hogy a SWVII-ig még Vader a legcoolabb gonosz, de lehet, hogy a késõbbiekben Kylo lepipálja majd. Simán megvan az esély...
eIemes 2016 febr. 25. - 13:00:13
(2294/2837)
Hát, Darth Vader-hez képest nem látszik annak.

Nem szeretném folytatni a fikázást, megértem én JJA szándékát, de valami... valami hiányzott belõle, amitõl az egész mégis jó. Azt gondolom, hogy a rendezõ és a forgatókönyvíró ne lelkesedjen a filmjéért.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 febr. 25. - 11:14:25 1/10
(2293/2837)
Az a baj, hogy ez inkább az Alibaba és a 40 rabló remake. Egyszerûen nem jó ez a Kylo. Semmiképpen nem badass! Talán ha nem tudnánk ki van a maszk mögött, talán, ha lenne valami misztikum vagy félelmetes benne... de semmi. nulla. egy kis pöcs.
Spunk Ransom 2016 febr. 24. - 16:06:03
(2292/2837)
Kylo is a badass!
Zsul 2016 febr. 24. - 01:14:18
(2291/2837)
Jani-Wan írta: "Ez szerintem csupán egy általános tévedés, a cél ugyanis az volt hogy felrobbantsák a pajzsgenerátort. Ezután valószínûleg menekülniük kellett a megmaradt, de jelentõsen szétszóródott és még biztosan túlerõben lévõ birodalmi csapatok elõl. Majd miután a Birodalmi flotta elmenekül és Lázadó flotta megszerzi az ellenõrzést a rendszer fölött, a Lázadók képesek akkora felszíni haderõt leküldeni, hogy a birodalmi csapatokat felszámolják. Persze ez a filmeben nem látszik, gondolom hogy ne legyen ilyen részlet miatt hosszabb a film, és talán az egész nem is mûködött volna a vásznon, de így logikus." - Tetszik ez az elmélet. Ámen. :)
6/10
Ljerk 2016 febr. 24. - 00:37:37 6/10 Előzmény Spunk Ransom
(2290/2837)
"Valamelyik nap a Birodalom visszavág Bespin-es részén gondolkodtam. Hogy a fenébe értek oda elõbb Vaderék (úgy, hogy még meg is kenték Lando-t, hogy adja át nekik Han-ékat)?"

Egyszerû - Han ért oda elsõnek, de valószínüleg az õt nyomon követõ Boba Fett vagy Vader kérésére nem engedték egy jó ideig leszállni a Falcont - az õrhajókkal együtt repkedett a Bespin körül.
eIemes 2016 febr. 23. - 15:01:44
(2289/2837)
:)
Spunk Ransom 2016 febr. 23. - 13:43:51
(2288/2837)
.
Spunk Ransom 2016 febr. 23. - 13:43:30
(2287/2837)
hehe :D
Spunk Ransom 2016 febr. 23. - 13:37:25
(2286/2837)
Érdekes, nem?

Darth Vader: He will come to me?
The Emperor: I have foreseen it. His compassion for you will be his undoing. He will come to you and then you will bring him before me.
Darth Vader: As you wish.
- Episode VI - Return Of The Jedi

The Supreme Leader’s voice was flat. “You have compassion for her.”
“No-never. Compassion? For an enemy of the Order?”
“I perceive the problem,” Snoke intoned. “It isn’t her strength that is making you fail. It’s your weakness.”
- Episode VII - The Force Awakens

Bár a szerepek felcserélõdnek, de érdekesnek tartom, hogy a hõs könyörületet érez a gonosszal szemben (Luke, Vader) és a gonosz könyörületet érez a hõssel szemben (Kylo, Rey). Snoke és az Uralkodó is gyengeségnek tekinti a könyörületet, ez pedig fontos szerepet játszik Luke gyõzelmében az Uralkodó felett, úgyhogy kíváncsi vagyok, milyen szerepet fog játszani Kylo Ren könyörülete Rey-jel szemben.
Spunk Ransom 2016 febr. 23. - 12:31:27
(2285/2837)
Még az is eszembe jutott, hogy biztos Boba Fett adta le a drótot, hogy merre is akarnak repülni, aki követte õket. A kérdés itt nem is a gyorsaság inkább, hanem, hogy hogy jött rá Vader, hogy hova mennek. ..és persze ha már megtudta, hogy hova, neki nem volt bedögölve a hajója hyperdrive-ja.
Spunk Ransom 2016 febr. 23. - 12:28:40
(2284/2837)
Hát ez az. Annak ellenére, hogy nyilvánvalóan emberevõk és meg akarták sütni Han-t, mégis a kis kedves pofikájuk és törpe termetük miatt, nem úgy kerültek be a köztudatba, hogy félelmetesek. Ha vukik akarták volna sütögetni Han-t vagy õk harcoltak volna, mindjárt más lett volna a feeling. Fenyegetõ kinézet, nagy termet.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 febr. 23. - 12:22:18 1/10
(2283/2837)
igen,igen,igen!!!!

és érdekes, hogy mégis az ewokok "kismackós" mivolta maradt meg az emberekben, a Han sütögetése pedig annyira nem tûnt borzasztónak még az akkori gyerekek szemében sem. Erre nagyban közrejátszott a zene, ami valóban inkább gyermek közelibbé hozta az Ewokokat. A Wicket téma kifejezetten gyerekes, vicces, játékmackós.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 febr. 23. - 12:15:02 1/10
(2282/2837)
:D kb a SWVII is majdnem hozta ezt!
2/10
jani-wan 2016 febr. 23. - 11:57:53 2/10
(2281/2837)
"(lehetne most pl kocka formájú az új death star :) )"
Az lehetne a 8. címe hogy a Borg lázadás. (Star Wars: The Borg Insurrection)
A vége az lenne hogy a Borg királynõ legyõzi fénykardpárbajban Snoke-ot, és közli vele:
Én vagyok az anyád!
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 23. - 11:53:16 2/10 Előzmény Csigatilov polgártárs
(2280/2837)
Semmi esély rá. Azt nyilatkozta, hogy azért adta el az egészet, mert már nem képes újabb 10 évet áldozni az életébõl egy trilógiára, és szeretne olyan projekteket megvalósítani ami régóta foglalkoztatja, de félre kellett tennie.
2/10
jani-wan 2016 febr. 23. - 11:49:57 2/10 Előzmény Spunk Ransom
(2279/2837)
"Valamelyik nap a Birodalom visszavág Bespin-es részén gondolkodtam. Hogy a fenébe értek oda elõbb Vaderék (úgy, hogy még meg is kenték Lando-t..."
A Millenium Falconnak nem volt jó a térhajtómûve. Én azon csodálkozom hogy Hanék egyáltalán odaértek bárhová is kevesebb mint néhány évtized alatt.
2/10
jani-wan 2016 febr. 23. - 11:46:50 2/10 Előzmény Zsul
(2278/2837)
Néhány téves hiedelem az Ewokokkal kapcsolatban.

1. Ewokok legyõzik a birodalmiakat:
Valóban az elég hihetetlen, de azért azt ne felejtsük el hogy a történelemben már estek meg ilyen hihetetlen dolgok.
Pl. hazai pályán az Afgánok legyõzhetetlenek, mint azt mára már világos mindenki számára.
Az Ewokok is hazai pályán voltak, kihasználták ezt, ráadásul volt segítségük.
És ugye említhetném Thermopülát, Alamót, ahol a telejesen esélytelen nagyon komoly csapást mért az ellenségre. Vagy minden idõk egyik legnagyobb haditengerésze, Yi Sun-sin, aki 13 hajóval szállt szembe a 131 hajóból álló Japán flottával. És nem vesztett egy hajót sem, a Japánok meg jelentõs veszteségeket szenvedtek el és visszavonultak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yi_Sun-sin
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Myeongnyang
No nem mintha az Ewokok legyõzték volna a birodalmiakat. Ez szerintem csupán egy általános tévedés, a cél ugyanis az volt hogy felrobbantsák a pajzsgenerátort. Ezután valószínûleg menekülniük kellett a megmaradt, de jelentõsen szétszóródott és még biztosan túlerõben lévõ birodalmi csapatok elõl. Majd miután a Birodalmi flotta elmenekül és Lázadó flotta megszerzi az ellenõrzést a rendszer fölött, a Lázadók képesek akkora felszíni haderõt leküldeni, hogy a birodalmi csapatokat felszámolják. Persze ez a filmeben nem látszik, gondolom hogy ne legyen ilyen részlet miatt hosszabb a film, és talán az egész nem is mûködött volna a vásznon, de így logikus.

2. A másik alapvetõ tévedése a legtöbb embernek hogy az Ewokok kedves macik. Nos távolabb nem is lehetnének az igazságtól. Ezek emberevõ macik, akik kegyetlenül lemészárolnak mindenkit! Han nagyon közel állt hozzá hogy õ legyen az aznap esti fõfogás. Ahhoz hogy ne egyék meg a Lázadókat, az kellett hogy azt higgyék hogy Thripio egy isten és ha nem teszik amit mond akkor nagy baj lesz. Sõt még az is kevés volt, bizonyítania is kellett a hatalmát, amit a repüléssel tett meg Luke segítségével.

3. Illetve azt még megemlíteném ezzel kapcsolatban, hogy eredetileg Lucas legelsõ vázlataiban is már szerepelt egy ilyen csata, csak nem Ewokok voltak, hanem Vukik akik harcoltak a magas fákkal borított bolygón. De mivel egy Vukit kiemelt, így kénytelen volt egy másik fajt kitalálni, és nem azért csinálta hogy több játék fogyjon.