kevinspéci 2007 okt. 21. - 12:16:09
(49/389)
Jah, eredetileg 9 részt tervezett Lyukas. Ezeket meg is "írta" annak idején. Lett belõlük 6. Elég is.
zszoltan 2007 okt. 20. - 17:09:31 Előzmény kevinspéci
(48/389)
Nem hinném, hogy csak pénzszerzési vágyból csinálták volna meg az új trilógiát. Elég régen tervbe vehették, mivel én a 'Birodalom visszavág'-ot már úgy láttam gyerekkoromban, mint 5. epizódot.
De hogy miért nem sikerült közel sem olyan jóra a második eresztés, mint az elsõ trilógia, az számomra is rejtély.
10/10
Zajac 2007 okt. 20. - 14:48:44 10/10
(47/389)
Véleményem szerint nem rosszak ezek az új részek,nekem tetszett mind.
De valahogy a "régi" részekben egyszerûen vhogy kicsit nyomasztóbb az egész,valahogy áthat mindent DV sötét"tekintette" :-))
Már a zene is amivel DV érkezik.......
Az új részekben számomra a látvány elvette a figyelmemet,amit nagyon élveztem,csak hát "régi"részekben valahogy ottvoltam a történetben :-)))
kevinspéci 2007 jún. 23. - 22:09:49
(46/389)
Hát, elég el/cs*sz/ett egy alkotás. Szinte semmi nincs meg benne a régi 3 rész hangulatából. Végig olyan, mint egy B-kategóriás sci-fi vígjáték.
Egyedül a Darth Maul-os kardozós rész méltó a Star Wars mítoszához. Na, azt a fickót nem a Vidám Színpadról szalajtották. :)

Kár, hogy Lucaséknak nem elég semennyi zseton...
zszoltan 2007 jún. 23. - 09:58:03
(45/389)
Ja, vagy úgy gondoltad: harmadrangúan gyenge? OK. Úgy tûnik, már ott is nyelvi poént látok, ahol nincs is. Romlik a szemem. :)
zszoltan 2007 jún. 23. - 09:36:42
(44/389)
Hát remélem, az RTL Klub leadja majd két hét múlva a Sith-ek bosszúját is, és akkor pótolhatom. Kösz az ajánlást.
zszoltan 2007 jún. 22. - 21:23:16
(43/389)
Ejnye no! Ne felejtsd le mindig a mondat végérõl a :)-t, mert még valaki azt hiheti, hogy gépelési hiba miatt került a harmatgyenge szóba d betû. Pedig jó poén volt így jelezni, hogy a harmada volt csak gyenge a trilógiának. :)
Én meg pont annál a harmatánál fejeztem abba a trilógia nézését. :) Nem kellett volna?
norton15 2007 jún. 22. - 21:16:46
(42/389)
nem rossz film, lesz mit nézni szombaton, de a paródia az jobb. Azt valaki látta? Azon annyit röhögtem pl a Ponyvaregényes részen, meg a mosógépen...
JuliaGulia 2007 jún. 22. - 17:11:28 Előzmény beetyke
(41/389)
Jaj, én már úgy vártam, hogy megint legyen a tv.be a Star Wars.
Most legalább két hétig jó lesz a vasárnap estém.
Szerintem a kisfiú tök ari, és az Obi tök cuki,még így a hátul hagyott tinccsével is.
Üdv Cserszének és Boderának(Panni és Dodo)
Ha ezt olvassátok akkor épp nem vagyok nálatok!
beetyke 2007 jún. 11. - 23:01:21
(40/389)
Nah szupi, megint leadják a Star Wars-t a TV-be!!megint jöhetek kommentálni a beszólásokat :D alig várom már :P A filmrõl a véleményemet már elmondtam, még tavaly... =) imádom!! nah Sziasztok!!! =)
zszoltan 2007 ápr. 16. - 14:24:44 Előzmény Newcastle United
(39/389)
Ez így van. Jar-Jar valóban nem passzol bele a film hangulatába. De az õ játéka volt ez egyetlen dolog a filmben, ami említést érdemel: legalább azon lehetett kicsit szórakozni. És sajnos egyre inkább hajlok én is arra a véleményre, hogy "Jar-Jar a hátán vitte el az egész I. részt". Viszont Jar-Jar satnya háta azért közel sincs olyan erõs, mint egy jó történet. Na, de halottakról jót vagy semmit...
Toalettkacsa 2007 márc. 17. - 11:46:43 Előzmény Newcastle United
(38/389)
Hi all!

Elõszöris minden tiszteletem Lucas mesternek! Sok vita folyik a különbözõ epizódokról(melyik is a legjobb...). A probléma magja ott van, hogy mindkét széria egy másik generációnak és korosztálynak készült.
A mostanra negyedik résszé átváltozott "Új remény" eredetileg gyerekek számára íródott könyv formájában, ezután nagy feladat volt a történet átültetése a filmvászonra és a látványvilág megtervezése. A sikerfilmet követte "A Birodalom visszavág" és "A jedi visszatér". A Fox-nál nemvárt sikereket hoztak a filmek, ugyanis nem csak a kis srácok cuppantak rá a trilógiára, hanem az idõsebbek is. Itt egy idõre megszakadt a történet, csak könyvek formájában folytatódott. Ezek után Lucas röhögve megélt a licensekbõl, õ ugyanis csak ezeket a jogokat igényelte és mivel a Csillagok háborúja kultusszá vált, pillanatok alatt lett milliomos.
Szó esett a "Star Wars - feeling"-rõl, elhangzott, hogy ezt Jar-jar Bings rontja. Ez az én véleményem szerint tévedés, mindegyik filmben volt némi humor. Az eredeti trilógiában ezt C3-PO és R2-D2 párosa szolgáltatta fõként(pl:artu sikolyai :D), megfûszerezve Han Solo beszólásaival, és a néha komikus Yoda jedimesterrel. Az elsõ epizódban inkább Jar-jar ügyetlenkedésén és szövegein lehet nevetni, persze a két droid kolléga is felvonultat pár poént. Ráadásul Lucas számára igen fontos szereplõ, mivel 1-2 évvel a forgatások megkeszdése elõtt hónapokon át tervezték a figurát míg elérte a filmben látható formályát. Nagyon ügyeltek a mozgására, ugrására, stb., élethûre sikerült. A gungan nép ezenkívül is fontos szerepet tölt be a történetben, õk segítenek a nabooiak hadmûveleteinek végrehajtásában.
Az új trilógia valóban eltér az elõzõ részektõl, de ez azt kívánja szemléltetni, hogy ez egy másik korban, egy másik politikai rendszerben játszódik, amikor még a szövetség és a demokrácia uralkodott a galaxisban. A vélemények nagyon eltérõek, de ez részben a fordított idõrendben megjelent trilógiák számlájára írható, részben pedig a különbözõ emberek más-más izlésének oka. Szal ennyi egyenlõre.
Newcastle United 2006 aug. 15. - 08:11:11
(37/389)
Ezt az elsõ részt legfõképp azzal az idióta Jar-Jarral szúrták el. Abszolút nem passzol a karaktere a Star Wars hangulatához.
királylány 2006 aug. 14. - 18:06:13
(36/389)
Amikor annó régen végre megnéztem ezt az "új" részt , már alig vártam, és egybõl elmosolyodtam mikor a film elkezdõdött:"Réges., rég, egy messzi messz galaxisban..." Azért jó , hogy elkászültek ezek a részek is. Sokan modják, hogy ezek nem oylan jók mint a régiek, de ez egy kicsit azzal is magyarázható(szerintem) , hogy ez mindd ez a három epizód , mindd csak elõzmény. Elõzménye az úgy mondd "lényegnek" a "régi" részeknek... De aztért én nagyon szeretem!!!
Newcastle United 2006 aug. 09. - 23:30:58
(35/389)
Én nagyon nem nevezném az elsõ három Star Warst gagyi kultfilmnek. Egészen új irányvonalat adott a sci-finek. Ez most hasonlít kissé ahhoz a bosszantó felfogáshoz, hogy ha egy film régi, az már csak rossz lehet.
Ez a Baljós árnyak pedig össze se hasonlítható az elsõ hárommal.
amatõõr 2006 aug. 09. - 19:05:28
(34/389)
Nem rossz ez a sztárvársz, egyszer meg lehet nézni, de nekem csak a három új rész volt úgyahogy emészthetõ, a három régebbi rém-röhejes. Elismerem, a maguk korában biztos jók voltak, de most már csak gagyi kultfilmek.
És ne szapuljátok egymást. Bizony bosszantó, ha valaki alapvetõ helyesírási szabályokkal sincs tisztában, ám hatszor akkora tapló, aki magát bölcsebbnek gondolva lehülyepicsázza ezért a másikat. És ha kislányok beírják a véleményüket, azzal szerintem semmi gond sincs, amíg nem kezdenek észnélkül fikázni. Ha valaki rajong egy filmért, nyugodtan írja ide a vélemyényét, még akár azt is, hogy ki volt cuki a filmben.
beetyke 2006 júl. 09. - 16:46:45
(33/389)
Oké, bocsi h nem felelek meg a te nagy igényednek!!!
Amugy nem vok anyira kislány hozzád képest!! :P
B4LÁ52 2006 júl. 09. - 12:21:00
(32/389)
Jah,és arra nem tettem megjegyzést,hogy a te neved miért van kisbetûvel,mert nincs közöm hozzá,és nem is érdekel!Szóval nem értem,hogy vág ide az a mondat! :)
B4LÁ52 2006 júl. 09. - 12:19:49
(31/389)
Figyelj kislány!Én nem azt mondtam,hogy ezeket kellene törölni,hanem azokat,amikben rengeteg káromkodás van...A másik pedig,hogy értelmi szintedet mutatja,hogy nem tudod értelmezni az olvasott szöveget. Én nem azért "szóltam be",mert nem tudtad leírni a nevem,hanem azért,mert Wega volt,aki melléd állt,és te kisbetûvel írtad a nevét.Szerintem ha õ nagy betûvel írja,akkor megtisztelhetnéd azzal,hogy te is úgy írod!
beetyke 2006 júl. 09. - 11:12:21 Előzmény B4LÁ52
(30/389)
1:moderátor igen is van itt, mert én már találkoztam is vele és tényleg kitörli azokat a szövegeket amik nem türnek nyomdafestéket!!!és ezek a szövegek még tényleg nem durvák és nem kéne kitörölni õket....!sztem: )
2:az én nevem azér van kisbetüvel írva mert ez csak a becenevem és én ugygondolom h a beceneveket lehet kisbetüvel írni!!
3:A te nevedet meg igenis jól másoltam le amikor írtam, szal nemértem azér mér szoltál be!!
4:az nem lényeg :)