Téma: Super Size Me

Karolka 2008 okt. 13. - 00:52:19
(25/225)
ahha, látom az- aztabüdösk..ból! :D
Biztos a gazdasági válság megvisel mindenkit!
Karolka 2008 okt. 13. - 00:43:02
(24/225)
:D:D:D:D:D:D:D:D
látom túl sokat kaptál ma... :S :)
Karolka 2008 okt. 13. - 00:35:31
(23/225)
csak mondom! :D tuti bennünk van a hiba... :S
udii 2008 okt. 13. - 00:28:20
(22/225)
Összezagyváltam ? hát olvasni sem tudsz ? mondjuk ez az elsõ hozzászólásodból is kiderült :) ó de sajnállak. Én csak egy általános vélemény (mint zsírral sütés, fõzés), felett szerettem volna eloszlatni a kételyt, de aki nem tudja értelmezni a szavakat annak persze nehéz megérteni. És hidd el, semmi érdekeltségem nincs, sõt nem is járok mekibe éjjel-nappal, csak reagáltam a két általad beírt tévedésedre.
Karolka 2008 okt. 13. - 00:08:42
(21/225)
hehe, csak kérdem! :) ez aranyos! errõl jutott most eszembe a Cold Mountain-ból egy jelenet: "csak mondom, tudnék enni közbe is!" -"csak mondom, itt te nem eszel!" :)
hecsedli 2008 okt. 12. - 23:58:55
(20/225)
amit te itt összezagyváltál belinkelésrõl, génkezelésrõl, zsírban sütésrõl, meg a zsír elégetésérõl az nem semmi...
te ingyér beszélsz így v talán vmilyen érdekeltséged van?
Egészségügyi Min, Élelmezésügyi Hivatal, v tán egy kiskocsmád van, esetleg szeszgyárat üzemelsz? vagy a McShit mo-i érdekeltségi köréhez tartozol? csak úgy kérdezem.
azt erõsen kétlem h az adott mûsort végignézted volna.
udii 2008 okt. 12. - 23:18:46
(19/225)
Ó annyira bírom ez olyan embereket, akik nem képesek gondolkodni, de még csak utánnanézni a dolgoknak sem. amit belinkeltél hecsedli, hogy az aszpartám génkezelt anyag??? gondolkodjál már, gént tartalmazó anyag csak élõ szervezetekben lehet,szerinted egy édesítõszer tartalmaz élõ anyagot, és mégis mennyibe kerülne havonta, egy ilyen génkezelés ??? ilyen dumával csak az iq-minuszos amerikaikat lehet megvezetni (meg a többit aki nem hajlandó gondolkodni) :) szal itt lehet olvasgatni az aszpartamról részletesen: http://efrira1.antsz.hu/oeti/hirek/adalek/aszpartam.pdf csak két oldal és igen tanulságos (hecsedlinek külön ajánlom).Az elhízásról pedig csak annyit, hogy azt mondják az a baj hogy pl a mekiben is zsírral sütik ki a húst és ez okozza a legnagyobb gondot. Kérem szépen, a 80-as 90-es években zsíros kenyeret ettünk zsíros kenyérrel, meg töpörtyût stb. csak utánna egész nap ment a meló és a szervezet feldolgozta a bevitt + zsírt. Szal simán lehet enni minden nap a mekiben , csak utánan dolgozd le és kész, nem kell mindig másban keresni a hibát, elõbb magunkban tegyük. (amúgy nyilván nem kell minden nap ott enni, de néha lehet, sztem a baj az hogy nagyon drága).
hecsedli 2008 okt. 12. - 16:15:40
(18/225)
A kérdés jogos, a válasz nyilvánvaló.
Az összes termék ami hozzáadott cukrot tartalmaz nekem büdös és teszem is vissza azt a polcra ill be sem teszem a lábam az effélét árusító helyre. Aki pedig mindent cukrosít, annak még az egyéb termékébõl sem kérek. A MacShit a totál megvezetetteknek való.
Figyelem, nem is a cukor nevezetû édesítõszer a legveszélyesebb hanem az aszpartám. Fontos infó errõl itt: http://www.geocities.com/hanna017/aszpartam.html - amíg nem késõ!
Sztem olyan világban élünk ahol deklaráltan túl sok az intelligens és saját gondolatait megfogalmazni képes ember. Az aszpartám, sok egyéb vegyi adalékkal együt, ezt a problémát kívánja megoldani úgy h az agyilag eltompultak és szinte minden hülyeségre kaphatók száma ugrásszerûen növekedik.
Jó étvágyat az adalékmentes élelmekhez, bár ilyen a szupermarketekben egyre kevesebb van. :)
Szocske74 2008 okt. 12. - 11:20:15
(17/225)
Ez a film miért nem kötelezõ a középiskolások számára, mint annak idején a Schindler listája volt?
Amit a McShit-ben kapnak az emberek, legalább olyan káros az életükre nézve, mint amit a nevezett filmben bemutatak.
Ugyanúgy halált okoz.
Csak annyi a különbség, hogy itt azzal áltatnak, hogy ez az, ami kell neked.
Amúgy pedig egy nagyon fontos dolgra világít rá: amit eszel, azzá leszel. Ha sz...t, akkor sz...r leszel.
Az általam megnevezett "étterem" kínálatában mindössze két kaja van, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. Az egyik egy saláta, a másikra már nem emlékszem.
Több országban már nem is engednek az iskolai büfékben cukrozott vackokat, és egyéb - általam mûkajának nevezett - dolgokat árulni. Vajon mért? Lehet, hogy rájöttek arra, hogy egészségtelen a chips, meg a kóla, és az egyéb ilyesféle hulladékok?
Summa summarum a film alkotói nyilvánvalóan szembe mennek egy - egyelõre - igen erõs pénzügyi csoport érdekeivel, de a végsõ gyõzelem nem kérdéses.
A pénz el fog bukni.
Végül pedig egy kérdés: miért van az, hogy a gyorséttermek vezetõi nem azokat a kajákat eszik, amiket ott lehet kapni? Talán tudnak valamit...?
ahmed rasim 2008 júl. 07. - 14:10:26 Előzmény bob
(16/225)
Alapjában véve nem a gyorséttermekkel van a baj,hanem az emberek gondolkodásmódjával. Mert én is eszem hetente legalább 3X gyors kaját,mert nincs idõm rendesen meleg ételt enni, a mekit is havonta 2X látogatom meg,és mellette sportolok rendszeresen. És semmi bajom. Ennyi az egész. Persze nem azt mondom,hogy a gyorskajáldák nem hibásak, a téves reklámjaikkal és a gyerekeket megcélzó MaClepetésekkel, de ilyen az üzlet! A farkas törvény uralkodik,ahol a gyengébb elpusztul.
A globalizáció korát éljük,ahol a "bármi áron meggazdagodni" a piti kis emberek életmottója,akár a másik ember kihasználásával és azzal hogy olyan mocskot állítanak elõ minél olcsóbban, hogy azt jó minõségûként sokkal drágábban eladják. Az meg hogy minden tele van "E" jelzésû mérgekkel,azért is mi vagyunk a felelõsek,ha nem közvetlenül,de közvetetten biztosan.

Viszont sajna ez már nem csak Amcsiban divat,hogy "egyél menõ gyorséttermekben mert az annyira divat és mellette ne mozogj,hanem ülj be a kocsidba és játszd az agyadat hogy te mekkora isten vagy" és majd 40 évesen meg átesel az elsõ szívrohamodon. És csak sopánkodsz,hogy mi a baj az egészségeddel. Ha meg nincs látszólag semmi bajod,akkor elmész apuci pénzén 25évesen zsírleszívásra...és még lehetne sorolni,alapjában véve az EGYÉN a felelõs a saját életéért! Ha túl akarod élni,mozogj és étkezz egészségesebben! És vásárolj tudatosan!

De a filmet megnézve, kedvem támadt kiirni ezt a filmet vagy 100000 példányban, hogy azt a meki környékén titokban szétosztogassam és ezzel is felnyissam az emberek szemét hogy ne edd magad HALÁLRA!
bob 2008 ápr. 20. - 22:59:32 Előzmény amani
(15/225)
En nem vagyok az a biomanias-lemeztarsolyos-logohaju fanatikus, de hogy evek ota jol elvagyok gyorsettermi kaja nelkul, az biztos. Raadasul az egy kapitalis baromsag, hogy barmilyen elvezetrol lemondanek emiatt. Tudod, mirol mondok le? Az elelmiszeripari adalekanyagok E-skalajarol, vagy legalabbis annak nagy reszerol. Ugyanis barmikor elo lehet venni olyan kajat, ami:
1. Legalabb egy nagysagrenddel finomabb mint a gyorsettermi szemet,
2. Olcsobb is,
3. Nagyjabol annyi ido alatt van kesz, amenyi idot egz atlagos mmunkanap delelottjen sorban allsz egy mekiben, mielott a kasszahoz jutnal,
4. Es friss, termesztes alapanyagokbol all.

Akkor meg minek egyunk szemetet?

PS.: Nem a hamburgerrel van bajom, azt en is szoktam neha kesziteni, csak epp E-000 - E-999 nelkul. Tudjatok, hogy egy viszonylag friss kutatas csaknem 570-fele (!) elelmiszeripari adalekanyagot talalt a Meki-termekpalettaban?
http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/783
pacica 2008 márc. 30. - 20:40:06
(14/225)
Megnéztem. A film végére olyan rosszul voltam, hogy az életben nem szándékozom mekis kaját enni. Azt hittem amikor a 21. napnál tartott a srác, hogy feladja. Én simán megtettem volna, hisz elég rendesen tönkre tette a máját.
amani 2008 márc. 17. - 15:00:27
(13/225)
Én mindig nem láttam ezt a filmet, de a véleményem a témáról, hogy erre is ugyanaz igaz mint minden más dologra, tudni kell tartani a mértéket! Bevallom, én imádom a mekis kaják többségét és a kólát is, de ehhez képest elég ritkán, kb havonta eszek gyorsétteremben, és az sem mindig meki. Persze azt elismerem, hogy nem egészséges, de ha jobban belegondolunk, ma már nem sok dolog van, ami az. A sok elõre elkészített kaja, amit otthon fõzünk, vagy a tartósítószeres-adalékanyagos "E"-betûs cuccok is egészségtelenek, az viszont jelentõs mennyiségû idõt és pénzt igényel, ha valaki mindenképp egészségesen akar tpálálkozni, hogy arról már ne is beszéljek, milyen élvezetekrõl mond le:D
k11zoltan 2008 febr. 25. - 11:46:05 Előzmény fearco
(12/225)
OFF

Hat, ha tudni akarod ocsem, en is dolgaztam diakmunkaban egy buzi mcdonaldsban, es erre alapozom az ott dolgozo senkihaziak viselkedeset!
Azt hittek magukrol, hogy valakik, es ugraltatjak az embert, mert ok mar ott dolgaztak par honapja. Aztan amikor 2 het utan bejelentettem, hogy elegem volt a pofajukbol, meg ok konyororgtek, hogy legalabb egy-ket napot dolgozzak meg le.

Egytol eggyik csicskak!!
fearco 2008 febr. 23. - 20:13:50 Előzmény k11zoltan
(11/225)
Nahát fiam, te aztán ***moderálva**tehetséges lehetsz!
Én dolgoztam mint diákmunka a melóban.
Nagyképû ***moderálva*** nem dolgoznak a mekiben, tévedsz, azok az utcáról mennek be falni! Csak amikor 500 emberbõl 2 mondja hogy "***moderálva***" a többi még köszönni sem bír, akkor felmegy a pumpa és nem mosolyogsz, és akkor lenagyképû ***moderálva***, hívják a fõnököt mert õk a ***moderálva***ügyes vendégek. Persze a fõnökök nem nagyképû ***moderálva*** mert amíg elnem mentek addig nyalják a seggeteket, utána meg kiröhögnek a hátad mögött. Az eladó meg csak "+1 aki csak pofazni tud csinalni semmit mer az anyu apu kocsit rakott a segge ala" kb ezt gondolja.


A mekis kajáról annyit: 2 évet dolgoztam ott, egyetlen egyszer sem ettem mekis kaját.Büszke vagyok arra, hogy 14 éves koromban ettem 1 sajtburgert, és azóta egyet sem, sem elõtte sem utána.22 éves vagyok.
De akinek ez tetszik az egye ezt, kellenek dagadt igénytelen büdös emberek is a világba, nemcsak olyan mintaemberek mint én :D (igen, büdös is vagy a mekis kajától, nemcsak zsíros :D )

GG BB
k11zoltan 2007 dec. 22. - 20:52:38
(10/225)
Nagyon szar kaják vannak a mcdonald's-ban, de a fõ ok amiért nem járok, az az ott dolgozó senkiháziak nagyképûsége! (tisztelet a kevés kivételnek)
10/10
Zajac 2007 dec. 22. - 16:52:28 10/10
(9/225)
---Spoilert tartalmazhat--- :-)

Persze nem sokan esznek napi háromszor mekis kaját,sõt nem huzamosabb idejig...de amit a filmben a csóka huszonakárhány nap alatt "ért el"azazhogy majdnem tönkrevágta magát azt szerintem egy átlag amerikai,kb 1-1.5 év alatt éri el ha mondjuk kb 2naponta eszik ott.Namost nemhiszem,hogy ha valaki otthon készített "normális" kaját eszik akor egy hónap alatt kivégzi a máját stb,csak errõl leszoktak :-(
Ami igazán szemétség(emelett ugygondolom,okos üzleti húzás),hogy gyerekeket abba nevelik bele,hogy mekis kaját egyen,(happymeal,játszótér,stb).
Biztos mindenki környezetében van gyerek,és a nagytöbbségük rajong a mekiért,sajnos ígyvan.
Ennek ellenére úgygondolom,Magyarországon még(vagy már) nincs olyan nagy mekimánia.
A másik egyik mekiben sincs kirakva,hogy milyen összetevõk vannak a kajába..hmm
Persze más étteremben sincs,és ott is belefuthatsz vacak kajába ezt aláírom.
Persze még amitt karácsonykörnyékén utálok az ilyen hitelt vegyél fel,hogy szép karácsonyod legyen(persze ne gondolja senki,hogy én túljól élnék),de kérdezem én mióta függ a pénztõl a karácsony,persze persze tudom a választ :-),de én így gondolom.Na de ez most nem ide tartozik,elnézést érte:-)
Szóval ez itt mind az én véleményem,és senkivel nem akarok haragot és megbántani sem akarok senkit.
Ezért Boldog Békés Karácsonyt és Egészségben gazdag Boldog Újévet mindenkinek.
Zajac
6/10
Semprini 2007 dec. 22. - 14:34:02 6/10
(8/225)
Szerintem ez a film azért készült, hogy lejárasa és tönkretegye a McDonalds céget, - de nem jött be! Én pl. nem vagyok nagy gyorsétterembe járó, de azelõtt és azóta is elõ-elõfordul, hogy betérek a mekibe (szinte mindig tömeg van!), és veszek két sajtburgert meg egy közepes krumplit - VISZONT soha nem jutna eszembe Super size menût kérni, s ha felkínálják a nagyobb krumplit, azt sem fogadom el!
Az viszont elképzelhetetlen számomra, hogy huzamosabb ideig kizárólag ilyen kajákon éljek, és el is hiszem, hogy a filmben mutatott kísérletnek az lett az eredménye, ami. Viszont EZÉRT szerintem kár volt! Lett egy jó dokumentumfilm, és, mit értek el vele? Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy vajon azok közül, akik a filmet látták, azóta hányan kerülik el a gyorséttermeket, és hányan tértek át az egészségesebb táplálkozásra! (De erõs a gyanúm, hogy nem lehetnek sokan!)
Ezzel együtt a film jó, sõt tanulságos, de hogy a szórakoztatáson kívüli célját elérte-e,hát.... kétlem!:-)
damien 2007 dec. 22. - 14:14:31
(7/225)
azért azt vegyétek figyelembe, hogy reggel-délben-este csak ezeket a kajákat tömte magába. feltételezem közel sem lett volna ilyen katasztrofális a helyzet, ha mondjuk naponta egyszer eszik mekis kaját. nem hiszem, hogy az amcsik többsége napi háromszor tolná magába a sültkrumpli+bigmac+cola menüt. amúgy meg bármitõl hízott volna, hiszen jelentõsen változtatott az életvitelén. jóval többet tömött magába, mint amennyivel jóllakott volna(egyszer ki is dobta a taccsot miatta) és kevesebbet is sétált. szóval nem feltétlenül kell elítélni a mekis kaját alapból. hozzáteszem, kb 4 éve nem voltam mcdonalds-ben.
10/10
Zajac 2007 dec. 22. - 13:10:51 10/10
(6/225)
Abban igazad van,hogy nem kell kocsival menni mindenhova,az egész életstílusuk ilyen.
Egyébként láttad filmet?