kubzsu 2012 jún. 24. - 16:45:18 Előzmény sanderb
(97/157)
Megírnád mit gondolsz a film végérõl, én nem értem. Firth rámosolyog int és utána lelövi.
Lehet,hogy mégegyszer meg kellene néznem? Ahhoz túl hosszú.
kubzsu 2012 jún. 23. - 21:05:01
(96/157)
Nekem tetszett, de a tény,hogy nem értem a végét. Colin Firth rámosolyog a férfira, aki aztán lelövi. Kérlek ne minõsítsetek, de miért így van vége.
3/10
Snyd_21 2012 jún. 14. - 21:39:21 3/10
(95/157)
Ez a film nálam kiverte a biztosítékot. Annyira unalmas és vontatott, hogy arra szavak sincsenek... legutóbb egy George Clooney film, Az Amerikai volt ennyire unalmas, amit láttam. A színészi alakításokkal és a korhûséggel, amit itt sokan dícsérnek, nekem sem volt problémám. De a rendezés és maga a cselekmény pocsék volt. 2 óra az életembõl, és egyáltalán nem érte meg. Amúgy csak egy poén: az imdb-n Csuja Imre filmográfiájánál ez a film fel van tûntetve, mondván, hogy KGB ügynököt játszik benne. Na most õ kb a 7. percben szerepel benne kb. 1 másodpercre, ahogy egy kávézóban ül a pultnál :D
8/10
sanderb 2012 máj. 30. - 15:54:53 8/10
(94/157)
Emberek, egy menetes csavar van a srófon! Így lehet összegezni ezt a nehezen követhetõ kémesdit, amit nagyon vártam, de olyan nagyon azért nem kellett volna...
A minõségi dramaturgia viszont nagyon tetszett, korhûség felsõfokon; no és a színészi játék is kiemelkedõ ebben a filmben. Legyen még egy harmadik is: a hangulat, ami emlékezetes maradt. Kétszer nézésre kiváló (ennyi kell a jobb megértéshez). 10/8
9/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 máj. 28. - 12:40:24 9/10
(93/157)
köszi. lehet hogy megnézem. de angolul feliratosan nem találom
10/10
bruderlein 2012 máj. 28. - 01:11:10 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(92/157)
SPOILER

Karla kb az orosz Kontrol - vagy legalabbis Smiley... szoval kb az orosz hirszerzes egyik legfontosabb alakja... Smiley regi ellenlabasa. Akit meglottek Pesten az Jim Prideux, angol kem, akit miutan felepult kb eltuntettek az iskolaba tanarkent...

Javaslom, h nezd meg megegyszer... egyben... en a mult hetvegen lattam azt hiszem negyedjere (otodjere, ha azt is szamolom, amikor audiokommentarral neztem vegig) - most eloszor szinkronnal... nem volt rossz igy sem.. de azert angolul az igazi.. kulonosen a fiatalabb generacional nem tudtak visszaadni, h mennyire karakteres hangja van Tom Hardynak is es Benedict Cumberbatchnek is! Meg kicsit elsikkadt, h mikor beszeltek az angol szineszek magyarul - ami onmagaban is nagy elmeny!
9/10
Segítõ Béka 2012 máj. 27. - 09:54:43 9/10 Előzmény tf73ky
(91/157)
szerintem jobb a suszter, mint a bádogos.
a sailor álnevet se akarták adni, nyilván rövid álneveket választnak, ilyen a suszter is, sokkal jobb cím
9/10
Segítõ Béka 2012 máj. 27. - 09:51:21 9/10 Előzmény James Uram Benson Madame
(90/157)
ha le s lõttek, akkor se volt benne az újságban, hogy kémet lõttek le.
ez a film hibája sajnos. a komcsik, ha meg is említik, nyilván vmi köztörvényes ügynek titulálják.
a szinkron amúgy jól sikerült
9/10
Segítõ Béka 2012 máj. 27. - 09:49:36 9/10
(89/157)
jó film, mondjuk hangulat kell hozzá, több részletbe néztem

SPOILER

pár dolgot nem értek, talán azért mert nagyon nagy idõközönként néztem a részleteket
ki az a carla? akit meglõttek Budapesten?
és miért akarták, hogy azt higgye smiley, hogy megcsalták? ki akarta ezt? nem volt világos
8/10
beo71 2012 máj. 12. - 19:07:50 8/10
(88/157)
IGAZI kémfilm, a mûfaj kedvelõi nem fognak csalódni, nagyon jó a visszafogott rendezés és megkapjuk a színészet legjavát.8/10.
10/10
cperger 2012 máj. 10. - 19:31:43 10/10
(87/157)
Jó kis film, nagyon érdekes történettel, elég lassan csordogál a cselekmény és a szálak néha túlzottan összegabalyodnak, de ennek ellenére megéri megnézni.
7/10
zolee1337 2012 máj. 09. - 23:51:02 7/10
(86/157)
Vártam a filmet, többek között azért, mert Gary Oldman egyik kedvencem, na meg persze a magyar vonatkozása miatt. Szeretem az ehhez hasonló filmeket.. a tipikus akciófilmek távol állnak tõlem, szeretem a "lassabb" filmeket. Nemrég fejeztem be és hát.. õszintén.. nincs olyan film amibe ha belekezdek akkor félbehagyom.. ezt sem hagytam félbe.. pedig már nagy késztetést éreztem.. de gondoltam hátha egyszer csak felgyullad a villanykörte.. de nem.

Vége lett a filmnek és kb a sztori 40-50%-át értem.. de nekem egy nagy maszlagnak tûnt nézés közben is a történet.. és az emlegetett nevek, amik néha elhangzottak.. szó szerint már idegesített, hogy folyton elveszítem a fonalat, de csak azért is végignéztem.. de elmaradt a lõn világosság.

Talán említhetek hasonló filmet, például 'A tégla' ami szerintem könnyebben emészthetõ.. és még említhetnék ilyen filmeket.. de esküszöm.. nem emlékszem olyan filmre, ami ennyire kifogott volna rajtam.. másodjára lehet tisztulna a kép.. mert én itt a nevek miatt is belekeveredtem, azt sem tudtam ki kivel hogyan miért.. De nem tudom adjak-e neki második esélyt.. próbáltam figyelni végig, de egy idõ után egyszer csak azt vettem észre, hogy csak bámulok a monitorra.. Pedig unalmasnak sem igazán nevezném.. csak egyszerûen nem állt össze a kép. Másodjára talán összeraknám, ismerve a fogalmakat és a neveket is nagyjából.. de nagyon szúrja az oldalam, hogy kifogott rajtam egy film története.
10/10
bruderlein 2012 máj. 08. - 13:40:27 10/10 Előzmény kareshu
(85/157)
Teny, ez nem az a film, ahol minden pillanatban tortenik vmi akcio... sot.. de attol meg nagyon jo film. Nekem az egyik kedvencem - eddig haromszor lattam... (es nem vmi uber elvont vki vagyok egyebkent..) a film tulajdonkeppen egy anti-James Bond.. szoval ha vki ugy megy be ra, h megnez egy jo kis kemfilmet, az csalodni fog, ha James Bondot veszi alapul. Viszont valoszinuleg ez a film sokkal koezelebb all a valosaghoz, mint a James Bond...
kareshu 2012 máj. 07. - 00:31:09 Előzmény SpencerBarnes
(84/157)
Én végignéztem, de mellettem ketten feladták. Ami jó, az jó. Ez nem jó. Aki akar 2 óra lapos filmet nézni, tessék, nézze meg. A "hatalmas" és "zseniális" jelzõk messze állnak tõle. (Mert én itt ilyen kommentekbe szaladtam bele elõtte. :( )
Gary Oldman miatt, aki ugye tényleg hatalmasat alakított mondjuk a Leon a profiban, az Ötödik elemben, vagy az Elnök különgépében, odaül az ember. Meg a kémek világa is ígéretes. De itt csak egy öreg ember szemüveglencséjét bámuljuk hosszan és sokszor. A rendezõ valami nagyívû atmoszférára törekedhetett. Némi izgalom vagy csalafintaság azért nem ártott volna. 100-ból 99 ember sztem nem fogja megnézni még egyszer az életben.
James Uram Benson Madame 2012 ápr. 18. - 22:17:49
(83/157)
Talán SPOILER van benne

Szerintem aki unalmasnak találja, gondoljon bele, hogy a titkosszolgálati munka az azt végzõk 90%-a számára szintén unalmas - ez látszik is rajtuk. "Terepre" nem sokan mentek és mennek ma sem. Meg azért az se véletlen, hogy mindenkinek egy csõdtömeg az élete, hiszen egy szót se szólhatnak otthon se a munkájukról. A "céges party" jelenetek is hihetetlenül nyomasztóak. Mondjuk akit érdekel a hidegháború, azt a székbe szegezi a film, velem is ez történt a moziban, eredetiben láttam, de feltétlenül megnézem szinkronnal is.

A korabeli Bp. is kellõen nyomasztóra sikerült, de ami azért tényleg túlzás: még a legsötétebb Rákosi korszakban sem hiszem, hogy a nyílt utcán lelõttek volna egy MI6 ügynököt, nemhogy a 60-70-es években.
SpencerBarnes 2012 márc. 31. - 21:04:14
(82/157)
30 percig bírtam pedig szeretem az agyalós filmeket
10/10
susurrus 2012 márc. 16. - 02:01:41 10/10
(81/157)
A listából kihagyták a legfontosabb BAFTA-díjat, amit a film nyert: Outstanding British Film
emirates82 2012 márc. 10. - 19:46:40 Előzmény lilo07
(80/157)
Prostit játszik a nagynénéd?
msoros 2012 márc. 10. - 08:37:16
(79/157)
Nagyon jó film. Elegáns, okos, kicsit régimódi, de hatalmas. Legszívesebben újra kezdtem volna, amikor vége volt.
mr.nobody 2012 márc. 06. - 10:04:57
(78/157)
Nekem nagyon bejött a film! Sztem nagyon izgalmas film ahhoz képest ,hogy akció nagyon nincs benne. Ez egy vérbeli kémes film aki szereti az ilyen fajta filmeket annak tetszeni fog. Olvastam a könyvet elég nehéz könyv és nagyon részletes,de nekem a film jobban bejött. Gary Oldman meg szenzációs volt a filmben kár,hogy nem õ kapta az Oscart én neki drukkoltam meg Pittnek. A filmben feltûnik elég sok kedvelt színész,mint Mark Strong,Hardy,Firth és még csomóan akik emelik filmnek színvonalát. A film számomra egy 9est lazán megér. PEACE