pacica 2008 márc. 31. - 13:13:08
(326/646)
Elkezdtem nézni és azon nyomban le is kapcsoltam mikor elkezdett énekelni Depp. Nem szeretem a musicalokat és nem is volt odaírva, hogy az, idézem: színes feliratos amerikai-angol krimi.
*belle* 2008 márc. 31. - 13:09:48
(325/646)
Nekem ez a film úgy tetszett mint Tim Burton zseniális alkotása és nem úgy mint musical. Tipikus Burton produkció, benne volt az összes apró poén, amit tõle megszokhattunk. És fokozta brutalitását is. Sztem aki igazán elkapja ezt a Burton-feelinget, az inkább nevet a gusztustalan részeken, mint sem kiakad, hogy ezt meg hogy képzeli. Johnny Depp játéka jó volt mint mindig, de sztem ezt lehetett volna még fokozni, nem lepõdtem meg hogy nem kapott Oscart. Helena énektudása nem kápráztatott el, de színészileg annál inkább. Sacha Baron Cohen karaktere egy színfolt volt a filmben. Meg feltûnt, hogy szinte a fél Harry Potter stáb is megjelent a filmben :D
waterdrag 2008 márc. 30. - 18:02:46
(324/646)
musical:D XD
Okos Tóni 2008 márc. 30. - 16:32:12
(323/646)
Kicsit az az érzésem, hogy a film fõ húzóereje Dzsóni Depp volt. Õ bármilyen s*ggfejséget alakít, 14-28 évig csomó nõ elrohan megnézni, mert úúúúú, Dzsóni Depp. Esetleg ha éppen olyan nõrõl van szó, akinek a való életben épp nem jutott maga Dzsóni jutott párnak, hanem más, mondjuk Kovács Józsi, akkor éppen Kovács Józsi is ott ül mellette, de gyakran nem. Így a közönség 7-3 arányban nõ-férfi.
Okos Tóni 2008 márc. 30. - 16:15:53
(322/646)
Tegnap délután dolgom volt a városban, és mikor benn jártam, kaptam egy telefont, hogy este is dolgom lesz. Olcsóbb volt beülni az elsõ moziba, mint hazamenni és visszajönni. Így a mozit választottam, ahol ezt a filmet adták éppen.

Inkább haza kellett volna menni, vagy sétálni egyet, vagy csak nézni ki a fejembõl bután, de nem ide beülni.

Eszméletlen ócska, lassú folyású, unalmas film, végtelenül bárgyú történettel, tele klisékkel. Éneklõ szereplõk, szinte állandó aláfestõ zene. Olyan érzésem volt, mintha operát hallgatnék, épp csak zeneileg csapnivalóan szar volt az egész.

Egyetlen haszna volt számomra: most már el akarok menni Londonba, a várost megnézni. Eddig is akartam, de most már mindenképp.
9/10
lau94 2008 márc. 29. - 13:10:56 9/10 Előzmény A titkok õrzõje
(321/646)
bocs sztem az a nevetséges hogy nem tudod úgy leírni a kritikádat hogy mi nem tetszett a filmben... biztos úgy érzed hogy nem számít a véleményed, hacsak nem használsz olyanokat hogy 'szánalmas', 'szar', 'nevetséges', stb...és hidd el neked kéne megtanulni elviselni hogy csak mert neked nem jött át a film, másnak azárt tettszhet...és ha esetleg mélyebben informálódnál a filmrõl mielõtt megnézed, tudhatnád hogy mire számíts...
de télleg sajnálom ha nincs benned annyi intelligencia hogy felfogd amirõl szó van...
waterdrag 2008 márc. 26. - 15:34:20
(320/646)
ém pl a batman kifejezetten nem szerettem az sleepy hollowt sem.de edward scissorhands kedvencim közé tartozik(cask az uccsó 10-15 percet nem szabad megnézni:D)
waterdrag 2008 márc. 26. - 15:32:25
(319/646)
én pl kifejezetten nem szerettem cameron filmjeit,már amilyekt láttam(gyorsan eladtam:D)
sztem nem attól lesz vki jó rendezõ mert 20millió féle tipusú filmet csinált.ennek semmi köze hozzá.én spec szeretnék olyan rendezõ lenni akinek ha megnézik a filmjét tudják h õ csinálta de mégis mindig legyen benne egy plusz egy meglepetés.és sztem burton ebben jó.
10/10
bree-gee 2008 márc. 26. - 13:48:33 10/10
(318/646)
Beleolvastam a naplóba,ha már belinkelted és elhiszem Neked, hogy az Úrnak vannak nagyon jó gondolatai, de a Sweeney kritika akkor is rossz volt, bocs:)!
Ja, és én nem azért reagáltam le ilyen hévvel, mert Tim Burton fan vagyok(mert nem), hanem mert egyszerûen csak tetszett a film...Ennyi az egész.
10/10
bree-gee 2008 márc. 26. - 13:30:55 10/10
(317/646)
Így már akkor értem a hozzászólást:)
10/10
Mysticgirl 2008 márc. 26. - 11:43:42 10/10
(316/646)
bocs, nem itthoni gép xD beragadnak a billentyûk...
10/10
Mysticgirl 2008 márc. 26. - 11:42:41 10/10
(315/646)
bocsánat, *december óta*
10/10
Mysticgirl 2008 márc. 26. - 11:41:43 10/10
(314/646)
hello :)
olvastam a hosszú vitákat :D
Szerintem minnél inkább véditek a filmet (mellesleg nekem is rohadtul tetszett :D), titkok örzõje annál idegesebb és hogy is mondjam...kevésbé választékos hangot fog használni, úgyhogy szerintem zárjuk le a témát. Nem muszáj mindenkinek szeretni a filmet, de ismerni kell Tim Burton stílusát...ja és annak, aki a számokat kritizálta: az eredeti musicalbõl vannak, és december óra mindennap többször meghallgatom az albumot :), annyira rossz az összes szám xD
Az pedig egyenesen poénos, hogy még a csapból is filmismertetõk folynak, mégsem látott egyet sem az, aki kriminek hitte a dolgot. Megjegyzem, valószínûleg azért írták kriminek, mert az eredeti musicalben sokkal nagyobb szerepet kapnak a rendõrök.
Látott valaki hasfelmetszõs filmet? Azokat is általában kriminek írják, MER AZ EREDETI TÖRTÉNT KRIMINEK SZÁMÍT! ZSARUS, NYOMOZÓS KRIMI!!! Ennélfogva bizonyos mértékig a Sweeney Toddnál is helytáll a krimi, mint mûfajmeghatározás :), ezzel együtt odaírhatták volna, hogy musical, de ismétlem, bárhol utána nézhetett volna.
Egy költõi kérdés: Valaki beült már a Terminátorra úgy, hogy azt hitte musical?
Mellesleg én át tudtam érezni a szereplõk szenvedését...néhány ismerõsöm el is bõgte magát a film végén a "katarzistól".
A kritika írója pedig ha nem Lévay Szilveszter, Michael Kunze vagy Andrew Loyd Webber, inkább ne dumáljon :P
10/10
Eszty81220 2008 márc. 26. - 08:29:55 10/10
(313/646)
Tudom,ez szintén szubjektív,de annyira nem tartom nagyra James Cameront,mert gyakorlatilag a Titanicon kívül(ami valóban fantasztikus lett,nekem benne van a top10-ben),nem tudok olyan filmet mondani amitõl igazán hanyatvágtam volna magam!Az,hogy benyalunk akármit tõle nem igaz,ha Tim Burton rossz filmet csinál,nem fogom azt mondani,hogy húúúdejóóóvolt,ha 1x télleg nem jött be(pl:majmok bolygója szar volt)!
A titkok õrzõje 2008 márc. 26. - 03:07:12
(312/646)
Találtam még pár érdekesebb írást az Úr lapján.



Notórius fikázóknak és helyesírási hibákra allergiásoknak kötelezõ olvasmány!

:-) :-) :-)



A csontok dallama: http://www.naplom.com/naplo/-lakat-/naplo/2007-01-07*14-36

A régmúlt kísértete: http://www.naplom.com/naplo/-lakat-/naplo/2007-03-07*11-06

A holtak hangja: http://www.naplom.com/naplo/-lakat-/naplo/2006-10-18*13-35




És egy meglepi: http://www.naplom.com/naplo/-lakat-/naplo/2006-10-16*20-01
A titkok õrzõje 2008 márc. 26. - 02:52:16
(311/646)
Srácok-srácok: Nem hiszem, hogy érdemes lenne egy elvont kis rendezõféleséget James Cameronhoz hasonlítani. Tim Burton eddigi legnagyobb költségvetésû filmje az anno a Batman volt. Azóta nem is igazán sikerült szegénynek semmi értelmeset össze eszkábálnia. Persze rajongói mindig is lesznek, hiszen egy elég termékeny alkotó. A rajongóknak meg aztán tök mindegy mit csinál és hogyan mert becsukott szemmel és feltétel nélkül fogadják be és mindenki bekaphatja aki egy rossz szót is mer mondani a kedvencükkel kapcsolatosan. Itt tehát teljesen felesleges a rendezõket versenyeztetni.

Ami a filmkritikát illeti: Tudjátok...van úgy, hogy az ember gondol egyet és bizony nem tanulmányozza át egy-egy film megnézése elõtt a kritikákat MERT bízik a rendezõben na és persze az idióta újságírókban, hogy képesek különbséget tenni a musical és a krimi között. Mint, azt a mellékelt ábra mutatja: Ez nem mindig történik így. Utólag visszagondolva, ha musicalként tekintek erre az izére sem tudok elájulni. Nem azért mert nem Baby one more time-okkal volt teletûzdelve hanem, mint azt az elõttem szóló is frappánsan megfogalmazta: S.Z.A.R. volt az összes dal. Moziba pedig pont azért jár az ember, hogy átélhesse a számára levetített élményt! Tudod: széles vászon, sötétség, meg minden. Aki ezzel nem ért egyet az gubbasszon otthon a TV-je elõtt a megmicrózott popcornjával és nézzen dvd-t!
Metfogamma 2008 márc. 26. - 00:25:38
(310/646)
Most jövök a moziból és hihetetlenül gyenge filmnek tartom. Akikkel megnéztem, miondannyian azt gondoltuk, hogy nem tudta elérni az érzelmi azonosulást a szereplõkkel.

El kellett volna érniük, hogy dühös legyek a biróra, hogy szinte nekem is jól essen az a vágás, és átérezzem mélyen, hogy a saját felesége nyakát vágta el. Ez drámai "görög" fordulat teljesen hidegen hagyott.

Egyáltalán nem tudott magával ragadni.

A dalok nagyon rosszak voltak.

A kiscsaj meg ahogy kint énekel az ablakban, az kifejezetten bamba és fülsértõ,és Johanna-val se tudsz érzelmileg azonosulni. Senkivel.

Amikor a fiatal srác énekelt Johanna-nak az teljesen földbe döngölõen szar volt.

A Halott mennyasszony a kedvencem Tim Burton-tõl. Abból több érzelmet kaptam.

Szerintem nem ártana, ha végre más stilusban is kibontakozna Tim Burton, mert ez kezd unalmas lenni, és kiszárad.

James Cameron több stilusban kipróbálta magát / Alien, Titanic/ nagy sikerrel! Egy mûvész legyen sokoldalú.

Ha meg marad ennél a stilusnál, akkor érjen el érzelmi azonosulást. Ez a film üres, pedig mély érzelmeket lehetett volna bemutatni, nem ilyen szar dalokkal.
waterdrag 2008 márc. 26. - 00:23:03
(309/646)
waterdrag 2008 márc. 26. - 00:20:27
(308/646)
megtaláltam,átírtam:d
10/10
Eszty81220 2008 márc. 26. - 00:18:55 10/10
(307/646)
Az,hogy valakinek nem tetszik a film,nem zavar,hiszen ez szubjektív dolog!:)De ne problémázz már ilyen hülyeségeken,hogy bizonyos helyeken kriminek írják!B*sszus,te meg a haverod,aki a kritikát írta,úgy mentek moziba,hogy elolvassátok a címet meg a mûfaji besorolást??Akkor magatokra vessetek....nem tudom,de nálam alap,hogy ha moziba megyek vmire akkor min. megnézem az elõzetest meg elolvasok hozzá 1-2 kritikát!Ha ezt az ismerõsöd megtette volna akkor biztos nem lepõdik meg,hogy ez musical!Meg egyébként is,ha olyan nagy ember,akkor elvárható lenne tõle egy bizonyos szintû mûveltség!(ergo,most arra gondolok,hogy tudnia kellett volna,hogy ez egy musical)