1/10
brq86 márc. 12. 21:01:28 1/10 Előzmény G3ll4
(32/52)
Poén: az uborka-jelenet után el tudom képzelni, hogy Stone hová fogja majd betenni az Oscarját, amit ezért kapott. Már kettő van neki, legalább van mivel játszania.
1/10
brq86 márc. 12. 20:58:51 1/10 Előzmény G3ll4
(31/52)
Nem, pusztán teljesen látom azt a köpönyegforgató narratívát, amivel Lanthimos él. Adrienne Rich "Compulsory Heterosexuality"-jétől kezdve sereglenek azok a narratívák, amelyeket ma nyugaton mindenki felböfög, a toxic masculinitytől kezdve egészen a gender neutrality-ig. Én ezeket a filmeket minimum károsnak tartom, hiszen a female empowermentet egyrészt elsősorban a szexusból közelíti meg (láthatjuk, amint Stone-t ezrével kefélik meg különböző férfiak), másrészt az identitásnak semmi köze az emberséghez. Mintha elfelejtenénk, hogy az éremnek mindig két oldala van, s ezért a világ megveregeti Lanthimos "úr" vállát, mert olyan nőket kreál, akik vagy visító leszbikusok, vagy a female empowerment jegyében kasztrálják a férfiakat / kivágják az agyukat. Szerintem a film társadalmi szemlélete minimum káros, csodálkozom is, hogy emberek ezt egy "csodának" minősítik.
9/10
G3ll4 márc. 12. 20:49:34 9/10 Előzmény brq86
(30/52)
értem én, és ezért is bosszantott fel téged a film, amivel el is érte a célját.
1/10
brq86 márc. 12. 20:46:09 1/10 Előzmény G3ll4
(29/52)
A gond pusztán az, hogy míg 1975-ben a világ nézői kvázi feszült sokkban realizálták, hogy a Száll a kakukk fészkére című film hősnője lobotómiát követ el a kurvapecér, szabadsághajhász főhősön, 2024-ben a Szegény párák nézői lelkendezve éljenzik az Emma Stone alakította Bellát, aki a szabadság hatalmának jegyében ugyanezt az erőszaktevést követi el a white middle-class privileged férjén. Csak hogy értsük!
9/10
G3ll4 márc. 12. 12:24:09 9/10
(28/52)
pazar film. Lanthimos kritikája minden filmben az emberi kapcsolatokról és a primitív ösztönökről, a társadalmi normákról tű pontos, pont eléggé provokatív. a film cinematogrifája külön érzékiséggel hozza vissza a szürrealista film élményeket az Andalúziai kutyától kezdve a Trial-on és A nők városán át a Pszichóig. jól esik a művelt filmkedvelőnek ezeket a vágási technikákat viszont látni 2024-ben. aki nem érti az e féle filmeket és érdekelné miért ilyen, érdemes tovább művelődni. Lanthimos a görög új hullám egyik meghatározó alakja, ami pont a polgárpukkasztáson alapszik. mesteri.
3/10
itsme1 márc. 12. 07:13:47 3/10
(27/52)
Lehetne egy új Oszkár-díj a leghősiesebb nézőnek, aki kínszenvedések árán, de végignézte a filmet.
A jelöltek közt lennék, az biztos.
Kacsasült márc. 12. 00:19:22
(26/52)
Ezt a filmet is be lehetne fóliázni.
7/10
Ildikó Nóra márc. 10. 18:50:41 7/10
(25/52)
A szereposztás, színészi alakítások, kosztümök, látvány, berendezés tetszett. A film túl hosszú, a filmzene idegesítő volt. A történeten meg sem lepődtem, ismerve a rendező korábbi filmjeit.
10/10
steelprophet márc. 09. 23:56:13 10/10
(24/52)
Imádtam minden percét és Emma kis vékony testét.
k11zoltan márc. 09. 16:31:36
(23/52)
A látvány jó, de nem kiemelkedő. A történet abszurd, de vannak ennél abszurdabbak is.
A film pedig túl hosszú, és sok érdemi része nincs.
Kb közepesre értékelem.
offtopic
k11zoltan márc. 09. 16:27:36 Előzmény brq86
(22/52)
Pedig ez a film is az átformálásról szól.
Mint ahogy te is a túlzott agymosás áldozata lettél.
(Részedről) Sajnos egyre kevesebb dolgot fogsz majd élvezni az életben, mert mindenben azt látod, amit belemostak a fejedbe.
Ezért azokat hibáztathatnád, akiket megszavaztál, de sajnos úgy alakították az elmédet, hogy ne vegyél észre semmit abból, hogy ők formáltak át.
Te ebből csak annyit fogsz tapasztalni, hogy folyamatosan dühös vagy a világra.
Sajnálom.
Steel Peter márc. 09. 14:27:30
(21/52)
offtopic
GeltonReTarder márc. 07. 16:19:34 Előzmény brq86
(20/52)
Most mit vergődsz itt?! Egyeseknek tetszet a film és kész. Meggyőzni úgy sem fogod őket.
1/10
brq86 márc. 04. 21:25:34 1/10 Előzmény Ledina
(19/52)
A megközelítés nem új, ha valaki látott már legalább egy filmet Bunueltől. A megvalòsítás pedig... az esztétikai minőséget külön kell választani a beltartalomtól, amit rohadt. Főleg a film utolsó 40 perce vérlázítóan rossz.
10/10
Ledina márc. 02. 12:14:47 10/10
(18/52)
Fantasztikus alakitasok, ujszeru megkozelites , vegig magaval ragado, izgalmas, szorakoztato film.
8/10
Serengeti febr. 29. 13:43:12 8/10
(17/52)
Ilyen különös hangulatú filmet nem nagyon láttam. Meglepő, merész, bizarr, szokatlan, megdöbbentő, kissé obszcén. A képi világa is különleges, van mondanivaló, a színészek kitűnőek. Nem mindenkinek való. Akinek mégis, az tegye félre az összes eddigi film-kliséjét magában. Ez egy másik ,,halmaz”. Mindennel együtt nekem nagyon tetszett, a női főszereplőnek jogos lenne egy Oscar szerintem.
7/10
Filmkocka febr. 28. 16:03:47 7/10
(16/52)
Bizarr, gusztustalan, giccses, de ötletes a megvalósítás, jó a színészi játék és remek az operatőri munka. A furcsasága az erőssége. Mindazonáltal túlértékelt alkotás.
5/10
lazulom febr. 26. 15:45:33 5/10 Előzmény fraktal
(15/52)
Szívemből szóltál! Ébernek kell lenni a nagy filmes illúziók és hatásvadász média világában ha látni akarjuk mit üzen valójában valami!
3/10
fraktal febr. 26. 13:11:53 3/10
(14/52)
Ha jól èrtem, a film legfőbb üzenete az akart lenni, hogy egy nő azt csinál a testèvel, amit akar, ès számára csak a mindent elfogadò pipogya lúzer fèrfi lehet a társ, miután fèl Párizs már átment rajta.
A legtöbbet pedig a kifinomult, filozofikus, végtelenül elegáns afroamerikaitòl tanult, persze az őt összerakò, ès a természettel öncélú mòdon súlyosan visszaèlő nevelőapján kívül.
A nő bárkit megüthet, felpofozhat, kirabolhat, viszont mègis vele kellene azonosulni, annak ellenére, hogy a összesen mindössze kètfèle èrzès (szánalom, aggòdás) kimutatására volt kèpes a "felnövèstörtènetben"?
Mit is akart megtanulni a bordèlyházban? WTF? A madame azzal kötötte oda, hogy majd eljön a nap, amikor megvilágosodik neki minden, a bordèlyházas szolgálattòl. Ez a szál egy zsákutca lett, nem nyert èrtelmet.
Engem nem zavar, ha beteg egy film, de ha az jön le, hogy az alkotòi rendelkeznek beteg, kifordult látásmóddal ès felülve a woke irányzat hullámvasútjára a dìjazòk lábához dörgölőzve akarnak sikereket elèrni egy èrtèkes, valóban elgondolkodtató alkotás helyett (mint pl. az Anyám! volt Jennifer Lawrence-szel), akkor azt filmet nem ajánlom senkinek.
Akinek a látvány tetszett, igazán èrdekelne, hogy mi tetszett rajta, mert az pedig leginkább egy halom giccs volt.

1/10
brq86 febr. 22. 22:30:00 1/10 Előzmény Bartosz
(13/52)
Nem, a vége úgy illik a képbe, ahogy kell: a két nembináris csaj összekacsint, míg a faszfej white privileged macsó birkaaggyal füvet legel.