offtopic
drProktor 2011 szept. 28. - 11:12:05
(72/92)
Nyuszika szeretné kölcsön kérni Malacka tökgyaluját,
elindul Malackáékhoz, amint megy elgondolja, hogy Malacka,
amilyen irigy, nem akarja majd odakölcsönözni a tökgyalut,
arra is felkészül,hogy emiatti jogos rossz fölháborodását
majd milyen tömören és cáfolhatatlan igazlátással fogja Malacka szemébe vágni.
Erre több variációt is kidolgoz, sokadik verzió elgondolása közben megérkezik és becsönget,
Malacka nyit ajtót: - Helló, Nyuszika, kerülj beljebb!
Nyuszika így szól:
- Tudod mit Malacka! Told föl magadnak a gacsos tökgyaludat! . . .Volt szerencsém!. . .
vénasszonyoknyara 2011 szept. 28. - 11:03:02
(71/92)
Próbáld meg, nem gondolni rá!
vénasszonyoknyara 2011 szept. 28. - 11:02:28
(70/92)
A mondandód elsõ részével tökéletesen egyetértek: Jancsó manírjai ebben a filmben mind jól sültek el és létrejött egy a maga nemében tökéletes film.

A továbbiakban elemzed, hogy milyen hsz-ek születtek a napi politikától és a szekértáborok kicsinyes harcától áthatva. Aztán belebonyolódtál Te is ugyanebbe. A film kapcsán egyetértettél a gyûlölködõ Kertész Makrával a magyarság genetikailag szolga voltával. Gratulálok!
drProktor 2011 szept. 28. - 10:58:50
(69/92)
Mi a vizipap?
(Ne gondoljak rá?)
drProktor 2011 szept. 28. - 10:56:15
(68/92)
A Szegénylegények engem mindig elbûvöl.
Jancsó nem egy könnyû ember, általában nem könnyû elragadtatni a különös,
vicces, groteszk világ által, amit õ létrehoz. Igazán szinte minden a nézõtõl függ,
ha éppen intoleráns hangulatban vagy Jancsó irányában, pl.
kisebb emésztési rendellenesség miatt, esetleg „belemagyarázós” akarnok,
öncélú mûvészkedésnek veszed, sok-sok manírral.
Ha meg olyanod van, el lehetsz ragadtatva a fimbõl áradó bonyolult és lebilincselõ szabadságtól.
A Szegénylegények egy szerencsés kivétel, ahogy valaki itt pedzegette,
szerencsés csillagzat alatt minden összejött a remekmûhöz.
A fantázia kicsit „maníros” „elemelkedett” eszköztára ebben az esetben
egy feszült és izgalmas, bonyolult történettel keveredik, ngyon árnyalt,
pszichológiai háttérrel, bonyolult és nagyon érzékeny szimbolumrendszerbe illeszkedve.
Ami megtoldva a brilliáns szinészek játékával a legmagasabb filmes világba emelkedik.

Az eddigi hsz-okban persze megtalálhatjuk az igazi magyar ugar bunkóságait is,
hát persze, hiszen a film örökérvényû társadalmi történelmi mondanivalót is hordoz,
az egész magyar történelmet, minden tragikus mellékzöngéjével, Trianontól Orbánig.
Akik a csendõr-zsandár párhuzam okán un. „hitelességet” merészelnek számonkérni,
ostobaságokat bugyognak, ez onan is látható, hogy ha történetesen
az erõszak emberei a filmen tányérsapkába lettek volna öltöztetve,
ugyanezek nem gyõznének dicsõítést fuvolázni.
Hogy Jancsó öngyilkosságot helyezett kilátásba, ha nem nyer az SzDSz?
Egy másik szerencsétlen pedig „Nem a Fideszre esküdött fel, hanem Orbán Viktorra”
Zsenik, ha hülyeségeket beszélnek. . .
Lehet enélkül nem is tudnának alkotni!
Valakinek KertészÁkos jutott eszébe, nem is bírta végignézni a filmet.
Ez mindent elmond a filmrõl s a helyzetrõl.
Ahogy a díszpolgárságtól megfosztók sem voltak tisztában azzal,
hogy húzásukkal csak Kertész igazát bizonygatják olyanoknak,
akik még nem értettek volna egyet vele.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 28. - 10:56:02
(67/92)
Vicces ez a történet a Szegénylegények utóéletérõl. Esetleg azt is megparancsolhatták volna Jancsónak, hogy ne gondoljon a vizipapra.
drProktor 2011 szept. 28. - 10:23:35
(66/92)
Halló Vénasszomy.
Jó a vicced!!!
vénasszonyoknyara 2011 szept. 27. - 22:59:05
(65/92)
Ez arra a viccre emlékeztet: Józsi felhívja Amáliát, de nem mer beleszólni a telefonba. Amália sejti, hogy ki hívta és visszahívja. Józsi felveszi és rögtön izgatott hangon közli: nem én hívtalak az elõbb!
barabo 2011 szept. 27. - 22:51:00
(64/92)
Jancsónak a bemutató napján (vagy másnap?) a Népszabadság címlapján közleményben kellett megjelentetnie, hogy a Szegénylegények NEM 1956-ról szól. Ennél jobb reklámot a hatalom nem is csinálhatott a filmnek, ami épp róla szólt...
Ford Mustang 2011 szept. 27. - 22:47:25
(63/92)
Pedig Cannesban nagy sikereket ért el anno.
gabroca 2011 szept. 27. - 22:30:31
(62/92)
Hát egyedi mindenképp. Külföldön nem ajánlanám bemutatni.
1/10
TheClock 2011 szept. 27. - 22:05:23 1/10
(61/92)
Rendkívül nyomasztó film! Eszembe jutott a Kertész, a vélemény, hogy a magyar genetikusan szolga. Nem gondolom, hogy így van, de a filmbõl ezt éreztem ki, ezért el is kapcsoltam 15 perc után.
Ford Mustang 2011 szept. 27. - 14:17:07
(60/92)
Nagy film.
adamnagysweetmovie 2011 szept. 26. - 22:18:42
(59/92)
Uránia és a Duna TV is egyidõben adja, elõbbi ingyenes, csak jelzem.
spinabifida79 2011 máj. 30. - 20:31:31 Előzmény baaani
(58/92)
Görbe János minden idõk egyik legnagyobb magyar karakterszínésze volt. Kár, hogy olyan korán elment.
10/10
psytrance 2011 máj. 30. - 20:22:44 10/10
(57/92)
Te meg kissé ütõdött vagy. Jancsó egy vonatkozásban hibázott csak az életmûve során: hogy olyan emberek szabadságáért is harcolt a filmjein keresztül, mint amilyen például te vagy, hungarische barátom. Ilyen szempontból óriási tévedés volt, mindaz, amit az emberhez méltó életrõl és a jogról megfogalmazott.
9/10
baaani 2011 ápr. 23. - 00:31:16 9/10
(56/92)
Nekem nagyon tetszett, ám úgy érzem, ez nem Jancsó Miklós, hanem a színészek érdeme. Nekem valami hihetetlen élmény volt a színészek játéka végig. Emellett, ami azért a rendezõ dicsérete, az a hangulat; nekem nagyon megfogó, és hitelesnek tûnõ volt. A csendõr-zsandár problémát így érettségizõ fejjel én még nem vettem észre, tehát nekem nem volt zavaró. Görbe János alakítása elsõosztályú volt.
slacio 2011 febr. 27. - 22:33:56
(55/92)
Nah egy idõre elegem van a betyáros filmekbõl. :) A Talpunk alatt fütyül a szél -nél valamivel jobb volt.
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 febr. 09. - 10:41:55
(54/92)
Csak offtopicban, mert ennek semmi köze a filmhez. Annak se, amit te írtál. Szerintem ilyet szembe kell merni mondani, minden más a kijelentõt minõsíti, pláne ha még indoklásra sem erõlteti meg magát.
Yuliusz 2011 jan. 11. - 17:19:21
(53/92)
A film egy parabola mindenféle diktatúra ellen, a kommunista diktatúra ellen is. Ettõl és sajátos formanyelvétõl lett klasszikus az egész világon. Ha valaki nem érti (nem muszáj) inkább titkolja el, mint hogy ostobaságokat irkáljon.
Ha viszont szimplán nem tetszik, azzal semmi probléma.