3/10
Dörflinger febr. 15. 19:44:04 3/10
(37/37)
Ez egy vontatott és unalmas film. A főszereplő hölgy, sokszor artikulálatlan és motyogó beszédstílusa, kiakasztott. A látható, monoton semmi alatt (amit filmnek neveznek) a zene (hegedülés) pedig a végére, úgy felb@szott már, hogy majdnem beledobtam a tévébe a távkapcsolót. :D
Idegesítő "alkotás", soha többet.
3/10
7/10
offtopic
InteriorLulu jan. 03. 14:43:27 7/10 Előzmény olahmiki1959
(36/37)
Szerintem nagyon az érződik, hogy nem hivatásos kritikus, ahhoz ugyanis túl modoros és túl sablonos. Bővebben: számomra erősen olyan a hozzászólása, mint ha valaki, akinek amúgy van érzéke mind a filmes esztétikához, mind a mondanivalója megfogalmazásához, magába szívja a jellemzően réteg- és művészfilmek pozitív kritikáinak, illetve azok valóban képzett íróinak összes bevett fordulatát, fogalmazásbeli és szóhasználati sablonjait, manírjait, és ezeket úgy ömleszti egy-egy ilyen írásba, hogy egyúttal ezeken át szűri mindazt, amit részben az adott film kritikáiban olvasott, részben saját maga érez és gondol a film kapcsán. Nem eredeti, hanem eredetieskedik, és ez nagyon nagy különbség.
Érzésem szerint inkább régebben, a kilencvenes és a kétezres években voltak jellemzőek az ilyesmi - papíron - szakmai filmkritikák, aztán ezek azóta szerencsére lassan kikoptak, ahogy a (film)kritikusi szakma is felnőtt, professzionalizálódott.
Kuttyánszki jan. 02. 22:34:15 Előzmény szevia
(35/37)
Utálom, ha nincs konkrét befejezése egy filmnek,..az nem szájbarágás.
Azt sem értem, miért az alpári szöveg, a káromkodás?!
10/10
Joseph Barbera 2023 dec. 03. - 01:12:17 10/10 Előzmény szevia
(34/37)
Mindenki úgy szól hozzá, ahogy szeretne, ezt felesleges kritizálni. Én nem éreztem igényt arra, hogy saját képzeletbeli folytatást írjak. Nagyon tipikus rendezői fogás, hogy nyitva marad a vége, épp azért, hogy mindenki elképzelhesse. Sokféle folytatás lehet, attól függően is akár, hogy romantikusak vagy reáliaak vagyunk.
7/10
szevia 2023 nov. 29. - 06:30:20 7/10 Előzmény Joseph Barbera
(33/37)
Ez nem heppiend. Hiszen azt még nem tudni akkor sem, hogy hogyan tovább, több szál így is nyitva. És nem mondtam, hogy jobb lett volna ha bármit szájba rág a rendező. Ha már hozzászól, érdekesebb lett volna ha belemegy a játékba, és ír egy saját folytatást.
10/10
Joseph Barbera 2023 nov. 28. - 22:55:27 10/10 Előzmény szevia
(32/37)
Spoileres tartalom lehet...
Ez a befejezés lenne az amerikai happy end...én is így szeretném, viszont sokkal jobb, hogy ezt nem rágja szájba a rendező. 😊
10/10
Joseph Barbera 2023 nov. 28. - 22:52:54 10/10 Előzmény FElepHánt
(31/37)
Kicsit túlcizellált a leírás, de valóban tűpontos részletezés. A film rendben van, pedig magam elég kritikus vagyok. Jó a szereplőválasztás. Szerethetőek és érthetőek a figurák. Nagyon emberi és hiteles is; egyszerre megrázó és elgondolkodtató. A téma súlya és mélysége miatt nem írhatnám, hogy szórakoztató, mégis kellemes mozi. Valóban gratulálok a rendezőnőnek és a teljes stábnak.
7/10
szevia 2023 nov. 27. - 20:11:11 7/10
(30/37)

Én, ha a késelést túléli a János, akkor nagy szerencséje van, nem a túlélést, hanem a késelést illetően, mert nekem úgy tűnt az azt megelőző képsorokban, hogy megy eszméletre inni magát, amivel tönkre tenné mindazt amit eddig elért. Viszont a kórházból távozva már nem tenné ezt. A srác börtönbe kerül, a lánynak így több ereje lenne kikeveredni a vele való kapcsolatból.. Még folytathatnám...


7/10
szevia 2023 nov. 27. - 20:09:51 7/10
(29/37)
Nekem tetszett. Izgalmas a vége, lehet játszani, hogy ki hogyan képzelné el a folytatást.
Kuttyánszki 2023 nov. 26. - 14:13:48 Előzmény Brierley
(28/37)
"Thúróczy Szabolcs pedig az egyik legjobb színészünk." 😳😆🙈
olahmiki1959 2023 nov. 25. - 02:45:29 Előzmény FElepHánt
(27/37)
Nem vagy te véletlenül hivatásos kritikus?
Mert ez a hozzászólásod olyan magas színvonalon lett összerakva, hogy csak kapkodtam a levegőt!
A szóhasználat, a jelzők gazdagsága, a tűpontos meglátások, az egész elemzés komolysága, elgondolkodtató mivolta mind-mind azt a benyomást ébresztették bennem, hogy újságíró, szociológus vagy filmesztéta lehetsz, vagy éppen mindezek együtt...
Aztán, hogy magát a filmet illetően mindenben igazad van-e, az teljesen más kérdés...
Még nem láttam, de pontosan emiatt a hozzászólás miatt biztosan meg fogom nézni!
Egyszerűen élmény volt olvasni az írásodat!
Köszönöm!
tóthlászló 2023 szept. 12. - 11:20:14
(26/37)
Bevallm, a feléig bírtam,nagyon idegesített a a "férj" figurája. Ennek ellenére úgy gondolom, igen kiváló film. Jobb hangulatban újramegpróbálom. (Ezen kívül egyetlen filmet hagytam ott először: Elem Klimov: Jöjj és láss című remekművét. Utána többször is megnéztem, dvd-n is megvan.
1/10
offtopic
ligetiz51 2023 szept. 11. - 10:28:48 1/10
(25/37)
Díjas film, mint a későbbi nagyjátékfilmje, meg a Mindenki... csak éppen nem a mozinézőknek tetsző filmek...mint ez is. Érzékenyítő filmjeit nézze aki akarja.
4/10
drludmilla 2023 júl. 17. - 20:02:03 4/10
(24/37)
A szerdai gyerek tele van jajjal..., mondja a versike, ámbár szerintem az a baj, hogy ennek a magyar filmnek sincsen úgymond vége. Ránk, nézőkre van bízva a happy/sad end.
Nagyon ismerős volt benne a Gyufát alakító színész, s nem nagyon kellett nyomozni, hogy megtudjam, ő Nyári Pál, aki a szintén színész Nyári Oszkár (pl. Dodi bácsi a Drága örökösökből) testvére.
A néha túl halk beszéd, a kivehetetlen szavakkal is zavar, pedig az otológus kolléga nem talált semmi problémát a fülemmel.
Mindent összevetve 4*.
Brierley 2021 júl. 01. - 22:37:00
(23/37)
Passzolt hozzá a képi-világ, az amatőr színészek játéka is átjött.
Nagy Ervint a hangja után ismertem fel.
Vécsei Kingának elhittem, hogy a valóságban is így beszél. Szerencsére nem. :-)
Thúróczy Szabolcs pedig az egyik legjobb színészünk.
Elgondolkodtató mozi; mára egyre kevesebb van belőle...
8/10
Alysonnemaparker 2021 júl. 01. - 21:30:28 8/10
(22/37)
Najó, akkor egy közel 40 perces beszélgetés a filmről, ami napjainkban kra aktuális témákat feszeget. Remélem, az informálatlan kommentelőket is meggyőzi majd :) https://soundcloud.com/civilradiomiskolc/zavaros-esetek-beavatkozas-es-lehetosegek-a-szerdai-gyerek-cimu-filmben
Sophie_Western 2021 jan. 19. - 20:56:28
(21/37)
A 70-es-80-as években csináltak ilyen realista lesújtó filmeket, gondolom, ez azokra akar reflektálni. Én nem bírtam sokáig nézni.
8/10
Berente Imre 2020 aug. 16. - 14:43:38 8/10
(20/37)
Moziban nem nézném meg, de otthoni filmnek jó.
Szerintem abszolút realistán ábrázolja a környezetet és a szituációt.
A színészek jól alakítanak, szerintem hitelesek.
6/10
Laccerx 2020 jan. 16. - 10:09:06 6/10
(19/37)
A problémafelvetés jó, a színészi teljesítmény vegyes. Thúróczy Szabolcs hozza a kötelezőt, Antal Zsolt meggyőző, Vécsei Kinga kevésbé, Nagy Ervin fél perce pedig zseniális. Összességében a film kicsit vontatott és döcögős, nem meggyőző. Tartok tőle, hogy az állami gondozott gyerekek nem ilyen körülmények között nőnek fel. A mikrohitel program is nagyon suta, hacsak nincs meg a háttérben az ilyenkor szokásos lenyúlás.
6/10
Laccerx 2020 jan. 16. - 10:00:50 6/10 Előzmény Anita15
(18/37)
Netflix.