2/10
stupek2 2019 szept. 22. - 11:16:14 2/10
(17/37)
Szörnyen rossz forgatóköny, dialógus, szereplők, történet. Minden rossz. A mondanivalója van, de jobb szereplőkkel, hatásosabb snittekkel jobb lett volna.
10/10
OneMan 2018 júl. 28. - 06:44:51 10/10
(16/37)
Érthetetlen, hogy milyen kevesen ismerik és milyen keveset lehetett hallani erről a nagyon érdekes történettel, mondanivalóval rendelkező filmről!
Norbi5 2018 márc. 02. - 13:07:26
(15/37)
A történet nem volt rossz, azonban a fõszereplõ Vecsei Kingát (Maja) is szinkronizálni kellett volna, mivel sokszor egyáltalán nem lehet érteni, amit beszél. Ráadásul nagyon idegenül hangzottak a szájából a sokszor felesleges durvaságok.
Filmgusztália 2018 febr. 24. - 19:09:40
(14/37)
Egyszerûen sosem fogom megérteni a lány pasija típusú embereket, született volna inkább halva...
7/10
pihes 2018 febr. 22. - 14:43:41 7/10
(13/37)
Ebben a filmben, a fõszereplõ életének egy kis részletét láthatjuk, amelyet érintett a változás szele.
Tetszett, jó kis magyar film.

7/10
cd196 2016 júl. 27. - 17:45:27
(12/37)
Szerintem kiváló volt a film, pont azért kerestem rá, mert megnézném (fél év elteltével) még egyszer.

Egyszerûek a párbeszédek? Azt vágod, hogy milyen embereket alakítanak?! :)
1/10
HardGenerationz 2016 jan. 30. - 02:14:12 1/10
(11/37)
Vecsei Kinga "alakítása" irritáló, hiteltelen. A film nélküle is rossz lenne, a kettõ együtt inkább kínszenvedés. A párbeszédek buták, a forgatókönyv faék egyszerû, a film mondanivalója pedig elcsépelt.
Anita15 2016 jan. 17. - 11:22:38
(10/37)
Nagyon szívesen megnézném,de látom,hogy jövõhéttõl már nem adják le sehol. :( Mielõbbi dvd megjelenésben reménykedem.
8/10
grgr77 2015 dec. 28. - 21:24:52 8/10 Előzmény FElepHánt
(9/37)
Jó volt, most vasárnap. Remélem, hogy tovább alkot Horváth Lili ebben a témában a jövõben. Egybõl a dolgok közepébe csöppenünk. Aki nem ismeri a sztorit és a szereplõket, annak nehéz lehet bekapcsolódni. Alinda riport: https://youtu.be/tUXojNXRiy4
A filmben profi és amatõr színészek együtt dolgoznak elfogadhatóan. A színészi játék nem bántó, nem érezhetjük magunkat végig színházban, meg tud érinteni a valóság, lassan telik a vidéki magyar idõ. A mese és a dokumentumfilm kellemes elegye. A filmzene jó.
8/10
grgr77 2015 dec. 17. - 10:58:54 8/10
(8/37)
Kedves Olvasók!

Örömmel látom a pozitív véleményeket. Most decemberben fogom megnézni a filmet, és utána is írok véleményt. Az elõzetesekbõl, nemzetközi díjakból, kritikákból és az azt követõ riportokból arra következetettem, hogy 2-5 évente érdemes egy magyar filmet megnézni, és ez most egy ilyen. Aki az amatõr és fiatal fõszereplõt szídja, az Hollywood-ra vessen egy toronyháznyi követ. Érdemes látni, hogy mennyi tehetséges színésznõnk van, volt és lesz, élünk, érzünk, goldolkodunk. sokan úgy, mint Kinga.

Üvegtigris után újra Magyarországon, a valósággal szembesülve.

Békés ünnepeket!
10/10
FElepHánt 2015 dec. 14. - 17:36:19 10/10
(7/37)
13 évesen szül. De nem pártunk és kormányunk dicsõségére, nevelõintézeti kamasz-szere-
lem nem kívánt gyümölcseként. Épphogy nagykorú, takarításból tengõdik, a telepen él a fi-
újával, gyermekét szerdánként látogathatja. Beválogatják egy vállalkozás-indító programba,
mosodát próbál nyitni, de ilyen elõélettel semmi sem egyszerû.
Lassan havonta tanulunk új magyar filmes neveket. Horváth Lili elsõ nagyfilmjében ritka
tehetségû alkotóként mutatkozik be. Már a történet is fantasztikus, szélsõségesen hihetet-
len, miközben miden ízében hitelesen valóságos. Egy kicsit feljebb a Tar Sándor-i mélyvilág-
nál, halovány kis remények, a megrekedés és lecsúszás kockázatával.
Nyugodt tempó, egyszerû szituációk. De minden jelenetben van valami torokszorító, valami
megmagyarázhatatlanul erõs. A fiú autókat tör fel, Antal Zsolt kõbaltás karakterét a szink-
ronizáló Ötvös András hatványozza, a többi amatõr szereplõ is csalhatatlan érzékenység-
gel találtatott meg, így a kétgyermekes cigányasszony mobilozó fával meg a Gyuris-házaspár:
Gyufa és a Kerekasztal-os Hajós Zsuzsa. Az ex mûvházigazgató Lukáts Andor potyapogira
vadászik a megnyitón, Dér Denisa erõltetetten szociális mosolya is kedves. A szerepskatu-
lyájából kilépõ Thuróczy Szabolcs fantasztikus átlényegüléssel kelti életre a jószándékú,
segítõkész program-vezetõt, szánandó, szerethetõ, az elvált férfiak hobbizó magánya szürki-
ti csöndes szavait. Színészi-rendezõi remeklés!!! De még az általában hiteltelen Nagy Ervin
maszkmesteri metamorfózisa is felejthetetlen figurát teremt!
Lehet egy ilyen szerencsétlen árva ennyire szép? Horváth Lili felrúgja a sémákat, az õ vá-
lasza Vecsei Kinga. Klasszikus profil, sugárzó nemesség, a keménnyé érett arcon néha egy
halovány mosoly, - és a szemek!!! Rezzenéstelenül néz, mindent lát, beszéde bárdolatlan,
járásában menekülésre kész bizonytalanság. Kitér, elõz, megbúvik, enged. Egy dologban
gyémántkemény: "nekem gyerekem van". Lenyûgözõ, ellenállhatatlan, létezése eleven kont-
rasztja a sivár valóságnak. Általa válik a legjelentéktelenebb szituáció is dermesztõvé. Kere-
si kisfiát az erdõben, csak nézi a betegszoba ablakán át, belép a feldúlt üzletbe.. - csönd-
jei rejtelmesek, ám engedékeny pillantása acélos ellenállást jövendöl.
A vonat hosszan távolodik, ezen a szerdán nem jut el a gyermekotthonba. Összecsap bru-
tális kedvesével, majdnem elveszti leendõ vállalkozását, de váratlanul megszólal kataton kis-
fia és akkor, egyetlen egyszer, felfénylik angyali mosolya.
Tökéletes forma, hullámzóan pulzáló feszültség, az arcok, helyzetek csodás kaleidoszkópja,
emberség, poézis, megfoghatatlan varázs: Horváth Lili filmje fenomenális!!!
4427 2015 dec. 10. - 19:52:13 Előzmény láposielza
(6/37)
"...képet ad a mai Magyarországról.Ráadásul a mai sírás-rívás helyett ez legalább mutat egy halvány kiutat."
Igen, ez egy nagyon jó, komolyan elgondolkodtató film.
És ez az, ami ma már nem kell a sötétségbe butított magyar nézõnek!
láposielza 2015 dec. 08. - 11:30:56 Előzmény settembrini
(5/37)
Megnéztem, és jó a film. Jók a karakterek, nem rossz a sztori sem, és hát egy képet ad a mai Magyarországról.Ráadásul a mai sírás-rívás helyett ez legalább mutat egy halvány kiutat.
A fõszereplõ beszéde zavar, értem, hogy mit akartak vele, de kicsit mûre sikerült a kásásság.
Nézzétek meg, emberi, a benne levõ borzalmak ellenére is.
csipi73 2015 dec. 04. - 18:27:06
(4/37)
Na most hogy utoljára mikor láttam ekkora fost moziban, azt nem tudom, de lehet, hogy még soha...
kidobott pénz és idõ volt a jegy ára, és az idõ, amit a megnézéssel töltöttem. A mozi felétõl abban reménykedtem, hogy lesz valami mondanivalója a végére, és megéri majd a 90 percet átszenvedni. Nem volt. Unalmas, harmatgyenge szereplõkkel,klünösebb szrtori nélkül.
wareszport 2015 dec. 02. - 11:14:16
(3/37)
Azt látom, hogy a Magyar filmkészítés nehezen akar kilépni a Nagymagyarvalóság filmek árnyékából. Kíváncsi leszek, bukik e ez is akkorát, mint G.K. filmje. A kaméleon kilépett ebbõl, a kopaszok vissza. Ez bõven vissza. A nézõket szerintem nem érdekli, hogy milyen esztéta szemmel akarjátok díjazni a filmeket. Bátorság! Hátha lesz valami érdekes ötletetek is. Nem kell félni tõlük, legfeljebb sikeres lesz.
settembrini 2015 jún. 18. - 17:47:17
(2/37)
Megnéztem az Indexen az elõzeteseket. Hát nem akarok elhamarkodottan ítélni, de azok alapján a fõszereplõ lány (Vecsei Kinga) nagyon gyenge.
orsika44 2015 máj. 28. - 14:34:09
(1/37)
Sziasztok!Csak azért irok mert a lányom es sok masik gyerek is szerepelt a filmben egy budapesti otthonbol.Szeretném megtudni hogy ahogy látom õsszel megy a film a mozikban hogy mi szülõk és a gyerekeket nem kapnak rá tisztelet jegyet?Köszönöm válaszod.Szatmári Orsolya egy szülõ