drabál 2011 jan. 30. - 22:08:20 Előzmény Shaba
(32/72)
Hát szerintem Barbra meg egy nyomulós nagyorrú beképzelt tyúk.Azt hiszi világszépe ,pedig elég csúnyácska.
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 30. - 21:47:14 10/10
(31/72)
Nagyon szép film volt, G. H. és B. S. kiemelkedõen jól alakítottak külön-külön is, de fõleg együtt. Szerintem megérdemli a 10 pontot!
Shaba 2011 jan. 30. - 18:49:43
(30/72)
OFF Barbra amellett, hogy remek színésznõ, egy jelenség, egy tünemény. Ritka kincs, egyedi darab. Na, õ pontosan a nõk azon típusának mintapéldánya, aki a férfiaknál lazán kenterbe veri a kikent-kifent Barbie-klónokat. Lehet, hogy általában nem vele álmodunk. De nappal õ a királynõ. És akit ebédnél az ujja köré csavar, az már vacsora után sem akar lemondani róla. Az igazi nõ, az igazi asszony ilyen. Hatalma szexepiljében, eszében, fellépésében, patikamérlegen kimért és kellõ érzékkel, kopírozhatatlan stílusa ritmusában adagolt kacérságában rejlik, ami korántsem egyenlõ a libuskák negédes magakelletésével. Az igazi nõnek nem kell hódító szépségnek lennie. Elég, ha már viselkedésével, megjelenésével hódító és kiprovokálja, felpiszkálja a férfinál a hódítani vágyás nemes szenvedélyét. Úgy kihívó, hogy nagyon is tartózkodó. Pontosan az ilyen asszony esetében hazudtolja meg köznyelvi fordulatokban amúgy alaposan taglalt természetét a férfi – nagy szó ez! –, mikor már nem (csak) a fütyköse után megy. Mikor nem a kéj felszínes mámorát keresi, hanem magát a nõt kutatja a másikban.
zzoe 2010 aug. 08. - 12:53:02
(29/72)
Megvettem a dvd-t és nem csalódtam...remek film, jó a story és az egészet emelte a hiteles remek színészi játék!!!! egészen megdöbbentem az elõttem leírt, piti, kisstílû,személyeskedõ, b@rom kritikákon, amik Streisandra irányulnak. Szikrázóan és sok irányúan tehetséges /színésznõ, rendezõ, zeneszerzõ, énekesnõ/, mindig szexepiles színésznõ, az az igazi "szépcsúnya" NÕ!! A külsejét illetõen, mindig voltak saját magával komplexusai, ezt több vele-róla készült interjúban is olvasható!...de azt hiszem nem a "babaszépségû" színésznõk a vonzóak elsõsorban, hanem azok akik egyéniségükkel hitelessé tudják varázsolni a szerepüket...mert ez varázslat..és tehetség...én a "The Prince of Tides" és az "Ilyenek voltunk" filmben szerettem meg...érdekes egyik filmben sem a bomba nõt játszotta szerepe szerint, hanem éppen fordítva a külsõ hibái miatt szorongó, magányos embert. Nem beszélve a "Call girl ötszázért" drámáról, vagy a "Tükröm, tükröm" c. remek vígjátékról!!!Ezekben a filmekben mind aratott, persze ehhez hozzájárult a sok csodás férfi fõszereplõ, Redford, Nolte és az általam imádott Jeff Bridges. Nem véletlen, hogy elismeri az egész világ...
5/10
offtopic
ondok 2008 dec. 16. - 23:39:36 5/10
(28/72)
Természetesen megérdemlik,csak az élet nem a megérdemlik vagy se elven mûködik sajnos:Nemrég mutattak be egy filmet valamelyik csatornán ,ahol egy tolószékes nyomorék és az ápoló és annak udvarlója között alakult ki "szerelmi háromszög".Sokan panaszkodtak a szituáció nézhetetlen taszító voltára.Nos ,ha nem is ennyire extrém Streisand helyzete a filmekben,de semmiképp nem hiteles és elég ellenszenves beskatulyázás(hamár ájuldoztok a nagyszerû színészi képességeitõl ,akkor a sokoldalúság hát nem igazán látható nála :negatív figurát soha nem játszott pl sehol,pedig passzolna rá:))
gtothistvan 2008 dec. 16. - 22:42:41
(27/72)
De igen, elfogultság esete is foroghat fenn, mert ez is egyfajta vélemény nyilvánítás és addig nem baj ha az pozitív irányba kacsint. Továbbá nem bombaszépséget alakít, hanem "charm-ot" egy vonzó, szépre, meghódításra vágyó Nõt, akkor is ha nem "bombaszép". Vajon Õk is megérdemlik azt, amit a többi ... Nõ?
5/10
offtopic
ondok 2008 dec. 16. - 19:59:29 5/10
(26/72)
Hát azért nem hinném ,hogy a mai fórumvilágban,ahol egyesek még egymást is anyázzák, az a jelzõ ,hogy "lófejû",annyira "alantas" lenne.tekintettel arra ,hogy még csak nem is személyeskedés,mert közszereplõnek ennél többet is el kell bírni.Carusot pl kifütyülték,politikusokról nem is beszélve.Nos én azért elgondolkodnék azon ,hogy vajh ez a hatalmas intenzitású kiállás a hölgy mellett,ami még személyeskedésbe is megy a negatív véleményt mondóval szemben, nem azért van e ,mert elfogultság esete forog fenn? Különösen ,ha a kijelentés tartalmi részét vizsgálom,hogy tényleg abszolút rágalom e a lófejûség? És ha nem teljesen ,akkor növeli e a szimpátiát a hölgy iránt ,hogy bombaszépségeket alakít rendszeresen filmjeiben?
Ez semmiképp nem tetszik a hölgyeményben,de vannak pozitív oldalai is csak a nagy lehurrogás miatt azokra nem jut tér.
gtothistvan 2008 dec. 16. - 19:45:32 Előzmény ondok
(25/72)
Semmi gond,hogy neked nem tetszik Streisand, de az alantas jelzõkkel spórolhattál volna. Ennyi.
pozsizsuzsi 2008 dec. 15. - 20:05:18
(24/72)
Megnyugodtam. Idõ van rágyújtani...
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 15. - 20:03:06
(23/72)
Majd megírom Umbertonak, hogy a második bõvített kiadásba mindenképp foglalja bele a portos szavazás eredményét! :-D

Amúgy én, mint heteroszexuális férfi nem szavazhatok, de mindenkit buzdítok arra, hogy tegye le a voksát egy kedvenc elõadóm, Bowie mester mellett! Megérdemli! :-)
offtopic
meszag 2008 dec. 15. - 19:55:25
(22/72)
:DDD Késõ...
pozsizsuzsi 2008 dec. 15. - 19:53:52 Előzmény Obránszky Ármin
(21/72)
Jajjj, lehet még szavazni?
Dean----,
Bowie+++++
:)
5/10
offtopic
ondok 2008 dec. 14. - 21:00:29 5/10
(20/72)
Visszamentem a 3-ashoz,arra adtam én egy teljesen normális 4-et,amire Te viszont az 5-ben elkezdted Hackman szépségét feszegetni,ami ugye abszolút zsákutca az én állításom igaz voltát illetõleg.Ezt aztán késõbb se tudtad megvédeni ,úgyhogy vissza kellett térni az eredeti állításomhoz és azt jól felfújni.Teljesen egyértelmû..
5/10
ondok 2008 dec. 14. - 17:17:50 5/10
(19/72)
csak akkor lettél BS irányában olyan érzékeny ,amikor teóriád összeomlott,azaz,hogy képzeli Hackman (ill. én ,aki méltattam az erõfeszítését) ,hogy nem szeret bele BS-be ,mikor õ se egy szépség,nem beszélve a kákán csomót keresésedrõl a Redford sztori kapcsán.Úgyhogy kár a mûfelháborodásért ,hogy valaki lófejûnek nevez egy színésznõt ,aki ráadásul az is ,és aki állandóan a végzet gyönyörûséges asszonya szerepében tetszeleg.(Funny girl, és még lehetne sorolni).Az meg ugye teljesen jogos ,hogy ,aki ellenvéleményt nyílvánít szigorúan a filmmel összefüggésben az "bunkó paraszt",és a véleménye meg egy "baromság".Lehet ,hogy rokonod neked BS?,vagy inkább nem tudsz veszíteni.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 14. - 15:47:51
(18/72)
Az Eco által szerkesztett A szépség története c. munkában "Felöltözött Adonisz" elnevezésû "összehasonlító táblán" pl. egy ilyen lista szerepelt: Bogart, Brando, Dean, Bowie, Jagger, Beckham, Clooney. Egy lánnyal néztük, majd kitért a hitébõl, annyira nem értett egyet az egyik fickóval (Bowieval), pedig ez elvileg "kanonizált" lista. Ennyire szubjektív. :-)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 14. - 14:50:44
(17/72)
"Én Cate Blanchett-tel kapcsolatban vagyok szkeptikus, de bele kell törõdnöm, pedig hozzá képest Barbra Streisand egy valóságos Audrey Hepburn:D"

Nana! Sokan vagyunk és kõkemények, nem húznék a helyedben velünk ujjat! :-)
Amúgy a mondat bravúros, rohadt nagyot röhögtem rajta, csak gratulálni tudok! :-)
5/10
offtopic
ondok 2008 dec. 14. - 14:19:25 5/10
(16/72)
Imádom ,amikor valaki egyirányban nagyon érzékeny,de minden szívfájdalom nélkül "parasztozik,baromságozik".Sõt elvárja ,hogy "megkíméljék",azaz ne is válaszoljanak neki ,hiszen õ kinyilatkoztat .Tudnék ajánlani egy adag önkritikát ,és kevesebb beképzeltséget.
5/10
ondok 2008 dec. 14. - 13:54:56 5/10
(15/72)
Bocs ,nem azt írtam ,hogy "lópofájú",hanem azt ,hogy lófejû,amit úgylátszik Te még soha nem halhattál senkitõl.Akkor elárulhatnád ,hogy hol élsz? mert valószínû ,hogy ezen a topicon belül is jóval vastagabb jelzõket találhatsz mondjuk saját magadtól.Hogy kimondtam az igazat abban persze nagy része volt annak az ismételt irritáló beállításnak ,ahogy afilmekben aléltatós szépség szerepeket játszik.(Lehet ,hogy õ a producer? :)).Hogy ki paraszt,és ki kezdte a személyeskedést ,azt majd eldönti a nyájas olvasó.Megnyugtatlak a Te bunkó jelzõidet nem fogják kimoderálni,mert valamilyen okból kifolyólag csak nekem nem szabad leírni ,hogy akinek a cím és az összefoglaló alapján a szerelembe esés poénlelövés,hát az olyan ritka ,hogy mutogatni lehet.
5/10
ondok 2008 dec. 14. - 13:14:25 5/10
(14/72)
Többnyire megfigyeltem ,hogy amikor valaki alulmarad egy konkrét vitában ,akkor jön a rövid i-kkel.Nos tényleg lényeges ,sõt néha a szavakat is egybe szoktam írni ,és képzeld nem szoktam javítani ,mert ez egy Fórum és nem a Nyelvtudományi Intézet lapja.
Más: tévedsz ,mert értem a "rétegszépség" fogalmát ,csak hülyeségnek gondolom.
Aztán meg ,ki áll közelebb az "úriemberséghez",aki ragaszkodik a témához,vagy aki a neki nemtetszõ vélemény miatt kijelenti személyeskedve a másikról ,hogy nem úriember? Mert ugye én is mondhatnám ,hogy te azért vagy ennyire kényes B.S küllemének minõsítésére,mert talán hasonlítasz rá.De nem mondtam.
5/10
ondok 2008 dec. 13. - 20:09:48 5/10
(13/72)
A nagy csûrés csavarásban majdnem elfelejtettem,hogy jót mulattam ,hogy utólag megspoilereztek.Csak azt árulja mán el valaki ,hogy miért olyan nagy titok a szerelembe esés?,ráadásul ez a cím ,nomeg az ismertetõ is úgy szól ,hogy "egy nap találkozik Cheryllel" ***moderálva***