2/10
napraforgó 2013 febr. 15. - 11:46:42 2/10
(43/263)
Azt, hogy egy testvér újra-és újra hagyja magát kihasználni azt én nem jellemgyengeségnek, csak szimplán ostobaságnak tartom.
De abban egyetértek, hogy a testvér nõje/pasija minden szinten TABU! nem is szabadna róla ábrándozni, így-úgy-amúgy elcsábítani meg aztán végképp nem lenne szabad!

Nem igazán szeretem az ilyen történeteket, hogy két testvér vetélkedik egy férfiért, és az elõbb az egyiket, aztán a másikat szereti... Az én véleményem szerint egy férfi/nõ nem szabad, hogy két testvér közé álljon. Ha az illetõ már választott, hát tartson ki amellett, ha meg nem tud dönteni, mondjon le mindkettõrõl.
Illiona 2013 febr. 15. - 09:37:26
(42/263)
Engem nem Ana beszédkészsége, (illetve készségtelensége) zavar, sokkal nagyobb jellemgyengeségnek tartom azt, amit a film készítói mint pozitív tulajdonságot probálnak bemutatni: mégpedig a túlzott naívságot, ami így már nem pozitív. Ha valakit ilyen módon kihasználnak, többször lopnak tõle, és még mindig folyamatosan hagyja, hogy zsarolják és kihasználják, az már nem áldozat, hanem jellemgyengeség.
Az pedig, hogy a testvérének kapcsolata van Jonassal, neki rég félre kellett volna állni, mert egy testvér intim viszonya tabu kellene hogy legyen egy rendes lánynál, és ebben nem menti fel, hogy a testvére csellel szerezte e meg a pasit.
2/10
napraforgó 2013 febr. 15. - 07:11:45 2/10
(41/263)
Nem állítottam, hogy nem életszerû. Lehet, hogy van ilyen betegség. Gyerek-és ifjúkoromban én is elég gátlásos voltam. Persze nem betegség szinten, csak ugye belém nevelték a felnõttek feltétlen tiszteletét. De aztán kinõttem és magamra találtam, és ma már nem hagyom megfélemlíteni magam.

Ez az Anna is túl van már azon a koron, amikor egy ifjonc nem mer megszólalni a nagyok körében.

Szóval lehet, hogy életszerû, ezt nem vitatom, de roppant idegesítõ. És még ha az életben tolerálható is ez a probléma, így filmen - kissé bosszantó. Nem igazán látom, hová akarnak kilukadni az alkotók. Fõleg ha többszáz részen keresztül nyûglõdnek el ezzel a kis izével.
Mara60 2013 febr. 15. - 06:58:09
(40/263)
Vicces, hogy pont azt a két momentumot hozod fel a sorozat negatívumának, ami épp hogy életszerû.
A lány betegsége nem is annyira ritka. Nekem van egy tanítványom, aki nem hogy dadogva, de egyáltalán nem beszél. Meg se nyikkan az otthoni környezeten kívül, csak a fejét rázogatja. Bezzeg odahaza be nem áll a szája. Én magam ezért néztem bele a sorozatban, mert kíváncsi voltam, hogyan ábrázolják a problémát. Nos elég következetlenül.
A másik pedig a reklámszakemberek munkája. Bizony ilyen halálos komolyan veszik a dolgukat. Lévén, hogy minden reklámhadjáratban tenger sok pénz van. Ha nem így lenne, akkor te most nem nézhetnéd ezt a sorozatot, mert ez a csatorna sem létezhetne, hiszen ezt is a reklámok tartják el.
2/10
napraforgó 2013 febr. 15. - 04:32:44 2/10
(39/263)
Még fél szemmel nézem a sorozatot. Engem kifejezetten idegesít Anna makogása, ha kérdeznek tõle valamit: én, én, én....
A fejében normálisan beszél, de ha hangosan is meg kell szólalnia, elmebetegnek tûnik. Pedig a családjával, meg a barátaival képes rendesen beszélni.

Aztán a húga, a nagyseggû Katja a rámenõs modorával, pióca stílusával szintén idegesítõ. Apukájától, Ármintól örökölte, aki éppoly féltékeny a felesége tehetségére, mint a lánya a féltestvérére. Ezért aztán Ármin igyekszik tönkretenni a felesége minden kreatív alkotását, a lánya meg egyszerûen lenyúlja a nõvére ötleteit.

De a Broda család is megéri a pénzét. Mindkét fiú beképzelt, nagyképû és öntelt, csak az egyik jóképû, a másik meg nem annyira. És a szülõk sem jobbak. Natascha erõszakos, Robert meg sunyi.

Nevetséges a reklámügynökség, ahogy egy szappan, vagy más termék miatt meetingeket hívnak össze, brainstormingot tartanak a reklámszlogen ügyében olyan komolysággal, ami már inkább nevetséges. (elvégre nem az élet nagy problémáinak megoldásán törik a fejüket)
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 21:24:39 10/10
(38/263)
Ha már a kosztümös történelmi témájú sorozatoknál tartunk;
Február 10tõl, tehát most vasárnaptól, heti egyszer a story4en egy 2010es, angol történelmi témájú sorozat.
"Ismét" egy angol arisztokrata család mindennapjai tárulnak fel elõttünk.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 16:56:56 10/10
(37/263)
Nekem is épp amiatt nincs mert sokalltam, meg úgy voltam vele úgyse viszem a tvt túlzásba.
Ahogy "látom" neked nem 20tv adód van, neked családi csomag van.

Úgy nézem az IMDb tényleg jól besaccolja a mûsorokat, 2,2 ennek az Annának az átlaga, és szerintem reális.

Lehet, a vége fele, meg ha majd több részt adnak jobb lesz, de szerintem eléggé erõltetett sorozat.
2/10
offtopic
napraforgó 2013 febr. 06. - 15:53:11 2/10
(36/263)
nincs
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 15:41:45 10/10 Előzmény napraforgó
(35/263)
Február 16án heti egyszer, délutánonként indul az RTLn az Utazó címû 13részes sorozat.
Kíváncsi leszek rá, habár ezeket az idõutazásos sorozatokat nem tudom hova tenni, a Quantum Leap is pl ann yi efekt volt hogy bevillant és kész, nagyon közel állnak a sima sorozatokhoz.
A Viasat6on a Xena sorozatot is nézem.
Egyébként neked sincsen prémium tv elõfizetésed?
2/10
napraforgó 2013 febr. 06. - 05:21:57 2/10
(34/263)
OFF
Láttam azt is, az elsõ széria tetszett is, de aztán már idegesített, hogy akárhová vetõdtek, az egész Universum az amerikai angolt beszélte.... Az ötlet a féregjáratokkal jó, na de a sztori - az már kicsit gyengébb. Nekem felejtõs.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 05. - 16:50:27 10/10
(33/263)
A Kosztümöset én is szeretem.
Egyébként, a csillagkapu láttad?
Múltkor is ahol bekapcsoltuk, mintha egy kosztümös film lenne...
Mindenesetre jó hogy ezt is megdumáltuk;)
2/10
offtopic
napraforgó 2013 febr. 05. - 16:03:17 2/10
(32/263)
Off
Igen, néztem már ilyen témájú filmeket, az általad említettet is. De jobb szeretem a kosztümös romantikus filmeket, meg a kedves családsorozatokat (pl. Drága doktor úr).
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 05. - 07:26:18 10/10
(31/263)
Próbálkoztál már fantasztikus témájú sorozatokkal?

Minden film/sorozat az emberi kapcsolatokra épül, tehát ilyen olyan sci-fi/fantasy sorozatokat is nézhetnél.

Nekem azok a sorozatok mint például a Smallville bejönnek, a Smallville sorozatot nem véletlen említettem,
az a leghosszabb képregény adaptáció, és sok idõ kellett míg elért a Szupermanhez.

Az IMDb oldalon is oda van írva hogy Romantika , dráma, sci-fi.

Az elõ felében mindig(epizódonként) 1-2meteormutánsal küzdött meg, és azzal ment el a sorozat fele hogy nem mondta el sose Lanának a titkát, persze Kloé az szerelmes volt bele de Klark csak Lanát szerette.

Mondhatni egy romantikus sorozat fûszerezve egy kis küzdelemmel.

Persze ezeket a fantasztikus témájú alkotásokat nem viszik a tv-k túlzásba, de mégis jobban csipázom ezeket az alkotásokat.

Erre a sorozatra meg csak biztatásként adtam 10est:)
2/10
napraforgó 2013 febr. 05. - 06:53:51 2/10 Előzmény Fõnix_császárnõ
(30/263)
Igen, az jó volt, meg a Doctor's diary is.
csancsy 2013 febr. 04. - 13:32:37 Előzmény kriszta83
(29/263)
Na, pont ezért nem kezdtem el nézni:) Pedig érdekelt volna, és ezért kicsit utánanéztem a sztorinak.
SPOILER - Hát, mikor olvastam mi lesz, azt mondtam, kösz inkább nem, jobban szeretem a boldog véget a filmekben, sorozatokban (ha már a valóságban sokszor nem az)- SPOILER VÉGE!!!
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 04. - 12:39:00 10/10
(28/263)
Mindenesetre, még mindig jobb a hazai szériáknál:D
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 04. - 12:35:22 10/10
(27/263)
Amúgy, én is azt hittem, lesz olyan jó mint például a Lisa csak egy van(Verliebt in Berlin)

Az lenne a jó ha napi 4részt leadnának, mindenesetre ilyen 0_0 sorozatnak is kell lenni.
2/10
napraforgó 2013 febr. 04. - 11:12:59 2/10 Előzmény suxel
(26/263)
Ajajj! Csak az a baj, hogy ha valamit elkezdtem, nehéz abbahagyni. Nem szeretek semmit félbehagyni.
Azt hiszem, eddig csak az Árva angyal " érdemelte" ezt ki, az annyira gagyi volt, hogy nem bírtam idegekkel.
Ez a Szerelmes Anna ennyire még nem idegesít, csak nem értem, hogy mit remélnek tõle. Ostoba történet a reklámügynökséggel, a bamba fõhõsnõvel, a buta, de buja húggal, a szépfiúval, meg a csúnyácska bátyjával, + az egymástól eltávolodott szülõkkel.
suxel 2013 febr. 04. - 09:12:33
(25/263)
Tudod nézettségtõl függ. :) Mondjuk nem tudom délután 3kor mi számít jónak. :) Gondolom csak az elsõ évadot vették meg a 4-bõl, de az is 200-on felül van
2/10
napraforgó 2013 febr. 04. - 06:12:20 2/10
(24/263)
Vajon ki vásárolta meg ezt a bugyutácska történetet? És vajon mennyit fizettek neki azért, hogy elvigye?

Talán nem kellene mind a 100, vagy akárhány részt leszinkronizálni, valahol, ahol a történet engedi, frankón abba lehetne hagyni.