far vik 2012 júl. 15. - 22:10:01 Előzmény greghouse
(71/91)
ne szívd fel magad, csak hülyéskedtem. szeretem ezt a filmet.
Christoph1323 2012 júl. 15. - 17:04:43
(70/91)
Ennek tényleg csak 12-es a korhatára? Úgy hallottam elég sok szex van benne.
10/10
-greghouse- 2012 jún. 30. - 20:18:19 10/10
(69/91)
Én már egyszer mondtam, elmondom még egyszer: az Isten szerelmére, ne keressétek már a "történelmi hûséget" egy játékfilmben!!!!! Ez NEM a History Channel, ez film. Fantázia. Ha úgy tetszik, akkor az "akár így is történhetett volna" mûfaj. Kit érdekel, hogy valójában ki volt, és fõleg, hogy ki írta, ismétlem Woody Allent: "Shakespeare mûveit természetesen nem William Shakespeare írta, hanem egy férfi, akit történetesen William Shakespeare-nek hívtak."
Hogy ki kibe volt szerelmes, és hogy mennyire volt Shakespeare nõcsábász, alkoholista, egyesek szerint biszex, sikkasztó, kábítószeres, köztörvényes bûnözõ, stb., annyi mindent sütöttek már rá. Kit érdekel...
...Lenni, vagy nem lenni...ez itt a kérdés.
10/10
CyberWolf 2012 jún. 16. - 20:17:45 10/10
(68/91)
Hat ez marha jofilm volt. Eddig csak hallottam rola, de nem tul meggyozo dolgokat. Pozitivan csalodtam. Fantasztikus film.
10/10
Meridol 2012 máj. 30. - 09:34:09 10/10 Előzmény racskati
(67/91)
Nagyon köszönjük! Kúltúrembereknél ez már csak igy szokás! :)
üdv a fórumon.
racskati 2012 máj. 29. - 15:23:43 Előzmény Meridol
(66/91)
Jó látni, hogy ilyen kulturáltan beszélitek meg a véleménykülönbségeket! Más fórumokon ilyenkor már repkednek a trágár szavak. Kicsit nekem is vontatott volt a film, de voltak olyan részek, amelyek megragadtak. Lehet, hogy hangulatfüggõ a nézõben kiváltott hatás is. Kicsit a nagy kritikus is szépítette az elsõ nyers véleményét-ez is szimpatikus gesztus...
Custom House for ExCeL 2012 máj. 28. - 20:11:39
(65/91)
Meglepõ mód jól sikerült ez a film, különösen azok a részek, ahol a színház intézményét, illetve Shakespeare mûvészetét magasztalják fel.
Néhány dologgal viszont nem voltam kibékülve, ilyen például a pszichoanalízis visszavetítése a 16. századba(!).
drProktor 2012 márc. 28. - 18:22:48 Előzmény drProktor
(64/91)
Tényleg sajnálom, de aminek ki kellett jönnie, annak ki kellett jönnie.
Volt már eset arra, hogy elsõ látásra egy filmet elkívántam az
alkotók sanghaji nõrokonaiba. Aztán egyszer, mikor háttérben ment, rájöttem,
hogy paródiának tekintve egész jó. Ez a Hídember volt.
Esetleg tervbe veszem, hogy ha lesz érkezésem megnézem még egyszer ezt is. Hát ha. . .
10/10
Meridol 2012 márc. 28. - 12:10:21 10/10 Előzmény drProktor
(63/91)
Jaj!! Ez fáj.Meggondoltad te ezt?
10/10
greghouse 2012 márc. 28. - 11:00:10 10/10
(62/91)
NNNa. egy nézõvel kevesebb. Majd mindjárt fõbe lövöm magam.
drProktor 2012 márc. 28. - 04:23:23
(61/91)
Ennyi elfuserált színész-csókot még egyszerre nem igen láttam.
Általában nem szokott bosszantani, ezúttal azonban állatira idegesített.
Ez sztem azt jelzi, hogy engem nem gyõzött meg a színészi játék, õszintrén szólva még az annyit dícsért Judy akárki sem a királynõ képében, a valóban fantasztikusan groteszk hatás fõként a sminkbõl eredt.

A film amúgy hiteltelen, leginkább rossz, romantikus deklamáló stílusban játszott
Shakespeare elõadások hangulatát idézi, nagyjából ilyen szörnyû lehetett ÓdryÁrpádot látni.
Giccses színes képek egymás utánja, a karakterek nem érdekesek, konfliktus,
feszültség, történés egy megveszekedett szál sem!
Az egész rettenetesen amerikaias. Iskolás, azaz gyerekes.
Én nem szoktam fumigálni se a Nobelt se az Oszkárt, bár utóbbi tán még hamarabb elõfordulhat.
De tényleg szegénységi bizonyítvány, hogy ez bármrelyik év filmje lehetett.
10/10
greghouse 2012 márc. 27. - 23:27:42 10/10
(60/91)
Mégegyszer, ez nem történelmi munka. Más feltételezések szerint meg nõfaló és antiszemita volt, és a Velencei kalmárt azért írta mert az uzsorás zsidó folyton hajkurászta a pénzért...nnnnna. Arról is lehetne filmet csinálni. Ja, a Hamletet meg I. Erzsébet ükapjának szelleme írta egy dániai túristaúton...FILM!
10/10
greghouse 2012 márc. 27. - 23:17:39 10/10
(59/91)
Kicsit el vagy tévedve, ez abszolút fikció, nem pedig irodalomtörténeti munka. Teljesen fikció. Stoppard vette Shakespeare alakját, korát, társaságát, és írt egy ragyogó teljesen fiktív történetet úgy, mintha Shakespeare írta volna meg. (Ruhaváltások, személycserék, deus-ex-machina jóságos királynõ a végén, stb., stb.)
...KIT ÉRDEKEL, hogy mi történt valójában??? Ez egy film. (Megyesi József: "ez szobor. Nem lú.")
Ami meg Shakespeare mester személyét illeti (aki mellesleg, ha jól tudjuk, már rég házas volt Anne Hathaway-jel kb. 20 éves korában), csak a személy a lényeg. Minden más találgatás, de fõleg nem érdekes a film szempontjából!!!
...Hogy ki írta a darabjait? Ezen a téren abszolút Woody Allen álláspontján vagyok:
"Mostanában találgatják, hogy valójában ki is írta Shakespeare darabjait. Azt hiszem biztos, hogy nem Shakespeare írta, hanem egy férfi, akit William Shakespeare-nek hívtak."
Ez nem történelemóra volt, hanem csodás film, mintha Shakespeare írta volna a forgatókönyvet.
10/10
greghouse 2012 márc. 27. - 21:42:41 10/10
(57/91)
Messze a legjobb mai program. (" ...a Marslakók után.." o.k., csak vicc volt, nem vagyok hülye). Kár, hogy egyszerre megy a Macskajátékkal az m1-en, de belenéztem, és annak a rendezése nem tetszik. Mindenki mindig a közönségnek beszél. "Értem én, csak nem szeretem..."
....Mellesleg, milyen érdekes véletlen. Shakespeare elõtt a színészek ugyanezt csinálták, lényegében csak narrálták a szöveget, a közönség felé, nem volt valódi játék...Igazán (a hozzáértõk szerint) Shakespeare vígjátékaival, kisebb részben királydrámáival kezdõdött el a modern színház.
...és akkor most Mácsai leülteti és narráltatja ezeket a nagyszerû színészeket a Macskajátékban. Shakespeare!
10/10
Meridol 2012 márc. 27. - 21:26:29 10/10
(56/91)
A legtökéletesebb Shakespeare - fikció. A zseniális forgatókönyvet maga Will is zabálná!!! Nagy és örök kedvencem, egy igazi csoda.
10/10
James Dean 2012 márc. 27. - 20:42:40 10/10
(55/91)
Mi a színház? Mi az élet?
Ki a férfi? Ki a nõ?
Mi az álom? Mi a valóság?
Hol kezdõdik a színházban a valóság? Van-e külön színházi valóság? vagy ami megtörténik ott a színpadon az csak egy elõre megírt darab pillanatnyi megjelenítése?
Hol a határ a színész élete, és a darabban eljátszott figura között? Van-e határ?
Kell-e hogy tudjuk, h hol van az a bizonyos határ, vagy ne is foglalkozzunk ezzel s csak nézzük a darabot?

Errõl szól a szerelmes Shakespeare címû film, nem másról; és teszi mindezt olyan finomsággal, könnyedséggel, szemtelen lazasággal, humorral, hogy a nézõ csak ámul a forgatókönyvírói zsenialitáson, s a vége felirat eljövetelekor eltöpreng azon, h vajon nem-e itt az ideje egy kicsit másként nézni életét.

10/10
far vik 2012 márc. 27. - 18:25:04
(54/91)
Egyes feltételezések szerint Sekszpír meleg volt. Itt melyik felfogás szerinti a múzsa? Már nemileg.
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 01:15:38 Előzmény mulao
(53/91)
Én akkor láttam, amikor bemutatták a mozik. És hogy miért nézik meg az emberek? Mert egy ilyen filmet, hogy "Szerelmes Shakespeare" nem lehet kihagyni. Óriási csalódás volt, a Honfoglaláshoz tudnám hasonlítani.
10/10
greghouse 2012 febr. 19. - 22:31:52 10/10 Előzmény Isabella00
(52/91)
Jó ez a film, de egy estén a Száll a kakukk-kal (ami reklám nélküli) nincs esélye.
Az meg, hogy mi valósághûsége, nem érdekel, nem is lehetett célja. Mikor ráérõs bölcsészek azon vitatkoznak, hogy Shakespeare írta-e ezt vagy azt az alapot. Én Woody Allennel értek egyet, aki azt mondta (kb.): "William Shakespeare darabjait valójában nem William Shakespeare írta, hanem egy ember akit William Shakespeare-nek hívtak."
Na bumm.