10/10
Fatka 2009 márc. 17. - 14:12:59 10/10
(136/276)
Imádom az egyik kedvencem! rengeteg horror filmet nézek és a legtöbb kiszámítható, de ez profi! a vége nagyon tetszett-->
"SPOILER"
Azt hiszik hogy vége, de még sincs--> imádom az ilyet! kíváncsi vagyok a második részre!
e.x.i.m.ó 2009 márc. 15. - 08:20:59 Előzmény Curtis007
(135/276)
tényleg az 1ik legjobb horror!!!10/10
Curtis007 2009 márc. 06. - 15:51:49
(134/276)
Ez a legjobb horror film.Ennél jobbat még nem láttam,pedig rengeteget nézek.Nem is értem h nem tud ez tetszeni másnak.Az inkább nézzem vmi idióta tinifilmet XD aztán legyen boldog
leopard26 2009 márc. 05. - 23:09:20
(133/276)
Hát mondjuk a Halállista 2. része jobb az elsõnél
leopard26 2009 márc. 04. - 23:54:13
(132/276)
Akkor te vágott verziót láttál szerintem
leopard26 2009 márc. 04. - 15:28:16
(131/276)
Az elsõben!Mikor a lakókocsinál megtámadják õket
10/10
RadicsG 2009 febr. 21. - 23:56:28 10/10
(130/276)
Én személy szerint Nagyon Be Sz***tam a filmtöl...:$
10/10
juno_ 2009 febr. 14. - 23:42:27 10/10
(129/276)
Szerencsére itt nem csak a te 1 pontos értékelésed alapján ítélkeznek a film iránt, ezáltal már érdeklõdõ tagok. Tiszteletben nem mondd, hogy tartod a véleményemet, mert valószínû ez esetben nem estél volna bele a személyeskedés "vádjába". Valamilyen szinten "lehúztad" a filmet, ezért ne nekem sajnálkozzál, mivel a film leginkább a rendezõi stáb, illetve a színészek érdeme, esetleges kudarca, tehát ezzel kapcsolatban semmilyen elszámolással nem tartozol nekem. Mint írtad, mások iránti segítõ szándékod által vezérelvén alkottál pár soros kritikát a közel két órás filmrõl, bár ennél talán többet is megérdemeltek volna egy költséges film alkotói. Mindenesetre remélem, az emberek többségének azért van egyéni ítélõképességük is, mellyel rendelkeznek kellõképpen. Ezáltal nem Rád vagy éppen Rám visszavezethetõ pozitív/negatív kritikára hagyatkozva hoznak majd döntést az éppen aktuális ügyben. Végeredményben elmondhatom, hogy a szabad véleménynyilvánítás a demokrácia egyik alappillére, melyet saját véleményem jegyében nem árt elégszer hangsúlyoznom;
szavaiddal élve: "Ejjejej.Pont az ilyen emberkék miatt..."
3/10
Cullangka 2009 febr. 14. - 09:06:00 3/10
(128/276)
jahh semmi:) azért értetlenkedtem amikor csak az elsõ kommot olvastam, hogy most mi van:D de nem baj:)
3/10
Cullangka 2009 febr. 12. - 18:22:51 3/10 Előzmény juno_
(127/276)
az elsõ rész nekem is elég gyenge! de a második része egyik kedvenc horror filmem! az elsõ nekem túl kiszámítható, átlagos, ezért több részben tudtam csak megnézni! annyira azért nem rossz, a 3as félrenyomás 5öst akartam, mert azért vannak rosszabbak is! a 2 nekem 8-9
10/10
juno_ 2009 febr. 11. - 22:57:22 10/10
(126/276)
Csak azért ellátogattál és megtiszteltél minket itt, a témán belül, hogy szavazhass 1 pontot a filmre? Ezek szerint te nem szereted az ócska filmeket... Esetleg létezik olyan, amivel fényezheted magad?
10/10
juno_ 2009 febr. 11. - 22:53:36 10/10 Előzmény ShelbyGT0303
(125/276)
Kerüld az ilyen filmeket! Nem neked való.
1/10
ShelbyGT0303 2009 febr. 08. - 11:25:15 1/10
(124/276)
Ha lehetne, -10et adnék erre a filmre...
idõjós1010 2009 jan. 13. - 17:34:42 Előzmény juno_
(123/276)
Nekem nem Wes Craven-el volt bajom, hanem a filmmel, ill azzal is csak részben. Azzal nem akarok vitába szállni, nem is lehet, hogy látványban nyújtott a film tényleg rengeteget, viszont egyszerû a sztori. Én korántsem tartom olyan zseniálisnak a történetet, sem valami hatalmas újításnak.
Nálam mint horror, mint egy korrekt sztorival ellátott, és szintén látványos film a Fûrésznél kezdõdik, és kb ott is ér véget.
10/10
juno_ 2009 jan. 12. - 23:24:37 10/10 Előzmény idõjós1010
(122/276)
"Lehet szidni Wes Cravent a 21. században a vágóasztalra letett filmjeiért, de az kétségtelen, hogy az öreg mûfajt teremtett a '80-as években. Bezony, a slasher végülis az õ kicsinye, amely a Rémálom az Elm utcában elkészültével megszületett. Voltak elõtte is "próbálkozások", amelyek közül jópár kultikus magasságokba ért fel (Psycho, Texas Chainsaw Massacre, Friday 13th), de Freddy Krueger személye és az újszerû gyilkolási módozat (álommanó jön és szépen lekaszabolja a fejed) volt az, amely újra népszerûvé tette a horrorokat és egy új vállfaját indította útra. Aztán a Sikollyal megint reanimálta a témát, de most ugye nem maszkos gyilkosos filmrõl írok, hanem Craven '77-es The Hills Have Eyes-jának remake-jérõl, amelynek eredetije már magán hordozott pár slasher-vonást, de még nem volt az igazi, és hát mai szemmel nézve igencsak közepes a film. Alexandre Aja, a francia Magasfeszültség c. horror alkotója viszont tökösen nyúlt a témához (kísérleti atomrobbantásoktól eldeformálódott emberek le akarnak vadászni egy családot) és egy vérbeli bosszúállós mozit pakolt elénk két évvel ezelõtt.

Egy nagy család éppen a sivatagot szeli át a rövidebb út reményében, mikor is durr-defektet kapnak. Az apa elmegy segítséget kérni, a család ott marad a lakókocsinál, ám estére nem Bob papa tér vissza egy autószerelõvel hanem pár játékos kedvû mutáns, és miután megritkítják a családfa élõ ágait, elrabolják a pár hónapos kisbabát, de a gyerek apja, Doug elindul a kicsiért a kísérleti atomtelepre.


"Between 1945 and 1962 the United States conducted 331 atmospheric nuclear test. Today, the government still denies the genetic effects caused by the radioactive fallout..."

A film elsõ fele még csak az atmoszférát építgeti, a második pedig ráhúzza az adrenalint és a bosszú véres ízét, Doug pedig olyan hadjáratba kezd gyeremeke elrablói, felesége gyilkosai ellen, hogy ott fogunk neki ökölbe szorított kézzel drukkolni a sikerért. Õrjöngve szánkázik végig egy csákány és a család kutyájának társaságában a makett-városon lánya után keresgélve, és eggyütt dobog vele a szívünk minden saroknál, hogy akkor talán most jön el a vég? Most ugrik be az arcunkba egy kelésekkel díszített retardált szörnyeteg? De Doug még 10 liter vér elvesztése után is ugyanolyan ambíciózusan lengeti ellenségei elõtt a fegyvert, Õ John McClane hadnagy és Oh-Dae-su keveréke, bosszúszomjas, állandóan folyik belõle a piros festék de a revans közben egy árva szót nem ejt ki, és hát végülis Õ is a lánya miatt vállalja be ezt a tor-túrát, mint az OldBoy fõszereplõje. Rendben, ez erõs ferdítés volt a részemrõl, de azért van Doug karakterében mind a két szereplõbõl egy kicsi, a lényeg persze az, hogy mint a legtöbb amerikai, sohasem adja fel.
A többiek karaktere már az alap horror-sémák szerint épül fel, tehát van nekünk egy civódó testvérpárunk,***spoiler*** akik a film végére újra egymásra találnak, meg egy ideális házasságban élõ szülõduó is, akik ha gyerekeik engednék az egész utat végig dalolásznák.***spoiler vége*** De a mutánsok az igazi csemege, nem is személységi jegyeik a fontosak, hanem a kinézetük. Mert persze ott van Pluto, a baltával támadó két méteres vadállat, aki kegyetlen külseje ellenére mégis a kolónia enfant terrible-je. Aztán a harcmester, Lizard. Õ nem is olyan durva, úgy néz ki kb. mintha egy kocsmai verekedésrõl érkezett volna, egyedivé csak a 6-7 méter hosszú szögesdrótja teszi, amit folyamatosan magánál hord. Billy Drago is tiszteletét teszi az egyik kosztüm alatt (õt a Masters of Horror Imprint c. epizódjában is láthattuk), de a legjobb Big Brain, itthon asszem' a Hájfej nevet kapta. Na, ha láttátok Chris Cunningham Rubber Johnny címû klippjét akkor némi elképzelésetek lehet a külsejét illetõen. Brutális, simán a kedvenc mutánsom, fõleg az amerikaiakat kritizáló monológjával. Vannak még más mutánsok is, köztük gonoszak, semlegesek, meg egy segítõ szándékú is, de õket most hagyjuk.

Aja rendezése kiváló, Maxime Alexandre (Paris, je t'aime) képeinek fehérsége az új-mexikói (valóban a marokkói) sivatagról pedig egyszerre gyönyörûek és retina-égetõek. A szûrõk alkalmazása meg remek ötlet volt, kölcsönöz a filmnek egy kis, a képernyõn átszökõ forróságot a jeleneteknek, a vér pedig ennél nem is nézhetne ki élethûbbnek.
Nekem nagy kedvencem az elmúlt évek amerikai horrorgyártásából ez a film, nyers, durva, pörgõs (bár igazából az események csak a 40. perc elteltével indulnak be) és ahogyna fentebb már említettem, TÖKÖS, már a bevezetõ képsorokkal (mutálódott magzatok, babák és testrészek, valamint egy atom-robbanás mutogatásával) adnak nekünk egy kis ízelítõt az elkövetkezendõ másfél óra borzalmaiból (amik között vannak tényleg durva dolgok).
Ha csalódott vagy az amcsi horrorokban, amik nagy részét manapság a béna remake-ek és a gyenge másolatok teszik ki, akkor próbálkozz be a Sziklák szemével. Habár ez is egy remake, de mérföldekkel magasabbra tette a Wes Craven eredetijével felállított lécet, horrorrajongóknak ezt tényleg látni kell. A második részt viszont illik hanyagolni, mert a logika mellett kreativitás sem szorult a stáb agyába."
idõjós1010 2009 jan. 12. - 15:13:44 Előzmény juno_
(121/276)
Megvan mind a két része, láttam is õket, tehát nem alap nélkül írtam egy magánvéleményt róla.
Jó film, de nem egy mûremek. (szerintem)
De ha valami hozzáfûzni valód van akkor tessék, "hallgatlak".
cirmoska.nz 2009 jan. 12. - 05:43:12
(120/276)
Mindenki meghal a filmben?
10/10
juno_ 2009 jan. 12. - 00:41:36 10/10 Előzmény idõjós1010
(119/276)
Kedves Idõjós!
Ez esetben ajánlom, hogy nézd meg a filmet...
idõjós1010 2009 jan. 08. - 20:33:43 Előzmény ceia
(118/276)
Pedig a fûrész is, és a Láncfûrészes is korrektebb.
Több munka van bennük az tuti.
Ez a Sziklák szeme elsõ második rész, csak egy jól sikerült abszolút egyszerû tömeghorror sztem.
hoyt seriff 2009 jan. 08. - 20:15:46
(117/276)
Ez a film szintén a kedvenceim közé tartozik. Feldolgozásnak elsõosztályú, bár a megerõszakolt csajt sajnálom, szerintem az rosszabb, mintha kinyírták volna. Igaz, hogy inkább undorító mint félelmetes, de pont ezért JÓ (egy kis sokk mindig kell)! Amúgy a Halálos kitérõ alaptörténete (miért?) kiderül a második részbõl.