Téma: Szitakötõ

zsoka7609 2011 febr. 02. - 08:14:24
(41/61)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem, már tök rég láttam, úgy megnézném! Nagyon szép film, megható, nekem nagyon bejön! Imádom!
2/10
hopszi1 2011 jan. 01. - 17:19:09 2/10
(40/61)
Tipikusan az a film, amit a felétõl már csak azért néz végig az ember, mert kiváncsi a végére, hátha kikerekedik még belõle valami. Nagyon vártam már a végét. Közhelyes, hatásvadász és gagyi. A szereplõk és a technikusok viszont jól dolgoztak, nem õk tehetnek a film színvonaláról.
8/10
truth555 2010 szept. 27. - 10:32:05 8/10
(39/61)
A film érdekes. Szerintem a sztori is jó. Aki kicsit el tud vonatkoztatni a hétköznapoktól, azoknak kellemes kikapcsolódás lehet. Én teljesen szkeptikusként is tudtam élvezni az egészet. A "kísértet" vonal érdekes - és számomra új - megközelítésbe került. A pontszámomat csak az húzta le kissé, ami a végkifejletben kiderült. (csak hogy ne spoilerezzek). A vége annyira nem jött be, de az alkotás ettõl függetlenül ajánlott kategória.
2/10
beryll 2010 jún. 21. - 19:51:13 2/10
(38/61)
Balea, ezer KÖSZÖNET a SPOILER-szó használatáért...!
Mondjuk, nem vesztettem semmit, mivel ez a film úgy gagyi, ahogy van. Hatásvadász és lerágott csont már ez a "halottként kísértek"-húzás.
Csak azért nem 1-es, mert jó szívem van. Éppen ezért egy 2-es illeti a 10-es skálán.
Kevin Costner meg...
10/10
Suttyó22 2010 ápr. 04. - 14:09:53 10/10
(37/61)
Gyönyörû film! Fantasztikus történet. Imádom
cstimcsi 2009 máj. 27. - 17:08:41
(36/61)
Nekem tetszett a film, de vannak fenntartásaim. Ettõl függetlenül ajánlom, jó kis kikapcsolódás, bár igaz, h néhol kicsit vághattak volna még!

Az egyik fenntartásom a Port-féle ismertetõ! Komolyan, néha jobb ha nem is olvassa el az ember!
SPOILER!!!
Még egy mondat és leírták az egész film cselekményét! Ezt azért nem kéne! Az olvasottak alapján végig azt vártam, mikor jut már el végre Venezuelába, ez pedig csak az utolsó fél órában következik be!!
SPOILER!!!

A másik, a besorolás! OK, h vannak benne thriller elemek, de nem nevezném összességében annak.

SPOILER!!!!
Ami pedig a végét illeti. Amikor a buszban "látja a fényt", elõször azt hittem azért voltak a jelek, h õ is ott haljon meg és együtt lehessenek. Amikor azonban megmenekült és megtalálta a falut, már tudtam, h a felesége "lelkét" fogja megtalálni, hiszen nem üzenhetett volna, ha még életben van. Ettõl függetlenül megható!
SPOILER!!!

Láttam már jobb alakítást is Kevin Costnertõl, de jól állt neki a szerep!
4/10
csilisbab16 2008 szept. 10. - 21:07:35 4/10
(35/61)
nem egy nagy szám film, nem értem mér kapott ilyen sok pontot. nah mondjuk h megható de azér sírni nem tudnék rajta. a gyerek aranyos volt ennyi:D sztori nem tetszett 10/4
szisz 2007 nov. 25. - 12:16:46
(34/61)
Egyetértek az elõttem szólóval. Eleinte fenntartásaim voltak vele kapcsolatban, mert hriller, és azokat nem igazán kedvelem, de végül egészen más kerekedett ki belõle, mint amire számítottam. Kicsit musztikus, kicsit romantikus, kicsit ijesztõ, de nagyon-nagyon megható.
PEva11 2007 okt. 04. - 11:22:40
(33/61)
Tetszik, mert a nézõt érzelmi szinten manipulálja. Egyszerre izgalmas thriller, és romantikus történet.
k11zoltan 2007 okt. 03. - 15:05:36
(32/61)
Jó film! Ami nem tetszett, az Costner magyarhangja, ami tetszett, a végén a szõke kislány, nekem is ilyen gyerek kell!!!! Ami érdekes: "Hiába múlnak az évek, a férfi gyásza nem enyhül", tehát évekkel késõbb talált rá a gyerekre, és még csecsemõ volt??
emmyke 2007 okt. 02. - 19:28:47
(31/61)
Ezt a filmet élmény megnézni!
Egyszerûen nem tudtam eldönteni,h sirjak,vagy féljek!Nagyon jó a történet...És szerintem Kevin Costner nagyott alakitott benne!Habár,ez várható volt tõle!:)
Vica 2007 szept. 09. - 16:40:49
(30/61)
Nagyon szép, és érdekes film volt. Bár mkor jöttek ezek az idegölõ részek, kis híján elkapcsaoltam, de aztán mégis végignéztem... megérte. Ez egyébként nem is thriller, na mindegy...
A végén én is elsírtam magam, annyira megható volt. És végül is Emily lelke örökké él, így Frank nem is veszítette el.:-)
lipton 2007 aug. 23. - 00:02:59
(29/61)
Szerintem is egy borzalmasan jó film ....én másodjára néztem meg ..bevallom amikor elõször néztem bealudtam rajta és pont a lényeget a végét nem láttam :) de érdemes volt mégegyszer megnézni...

én is sírtam a végén de nekem nem annyira sírós filmnek tûnik...jó oké megható a vége ...de ettõl jóval több..sokkal összetetebb érzelmeket táplált bennem... nagyon ajánlom mindenkinek
kissofdeath 2007 aug. 11. - 18:37:02
(28/61)
Én ma néztem meg, anyum unszolásásra. arra számítottam, hogy valami rém rossz film lesz (ismerve anya ízlését :P), ennek ellenére nagyon kellemesen csalódtam. egyes részeknél fölállt a szõr a hátamon, a végén pedig kerítenem kellett egy zsebkendõt. nagyon tetszett! igaz, hogy sok ilyen témájú filmet leadtak már, ami talán sokkal igényesebb és kidolgozottabb, és az is igaz, hogy néhol unalmas volt, mert elnyújtották (mondjuk ha csak a lényeges részeket filmesítették volna meg, az már nem lett volna mozifilm), de a történet nagyon szép, és tényleg érdemes megnézni (persze csak annak aki szereti a sírós filmeket)
Steve1 2007 aug. 11. - 13:58:49
(27/61)
Maga a film szerintem is nagyon jó. Hasonló témájú és az is ugyanilyen jó még: a "Megszólít az éjszaka" Richard Gere-el.

Nekem az a bajom és nem a filmmel, hanem a hozzászólókkal, hogy mi a bánatért kell lelõni a poént? Miért nem tudtok arra is gondolni, hogy a filmet leadja még vagy 5x több csatorna és õk is ugyanezt a fórumot fogják majd olvasni hozzá. Szánalmas... gondolkodjatok emberek...
habibzita 2007 aug. 11. - 10:18:12
(26/61)
Nem olyan rég elvesztettem egy családtagomat :'(... ez a film annyira meghatott és talán kicsit megnyugtatott... szerintem érdemes megnézni!
Bov 2007 máj. 12. - 14:07:45
(25/61)
Érdekes film, de nagyon tetszett.. nem gondoltam, h ez lesz a vége.. és egyetértek az elõttem szólóval ;)
Szabrina1 2007 máj. 09. - 20:24:33
(24/61)
Nekem elnyerte a tetszésemet ez a film! Véleményem szerint létezhet és létezik is ilyen túlvilági üzenet, melyben még lehet az embernek halála után valamilyen "megjelenése". Biztos vagyok abban, hogy nem csak ennyi az élet, mert akkor nem lenne értelme annak, hogy élünk! Nem számítottam arra, ahogyan befejezõdött a film! Meglepetés volt szerintem mindenkinek, amikor meglátta a gyermekét! Nagyon szívesen kezet fognék a rendezõvel, ha lehetne! Kevin alakítása ... fantasztikus! Nem is tudnék mást erre a szerepre elképzelni!
korenisti 2007 ápr. 06. - 13:03:26
(23/61)
Nekem nagyon bejött... Costnernek talán 2 filmjét ha láttam, szal nincs viszonyítási alapom a játékát illetõen, de ez a film közelsem olyan vészes, mint ahogy azt itt egy-ketten leírták!
Indigo 2007 márc. 21. - 15:42:02
(22/61)
Érdekes elmélet, miért ne történhetett így? Igaz, semmilyen utalást nem kapunk arra vonatkozólag, hogy mindez csupán a fickó agyszüleménye volt, de akár ez is lehet egy interpretáció. (Illetve egy utalás mégis van, az apácával folytatott beszélgetés, bár ez is "ízlés szerint" értelmezhetõ.) Én naív vagyok, ráadásul szeretem a misztikus, túlvilággal kapcsolatos filmeket, és maradok az eredeti értelmezésnél :))