rabocska 2015 márc. 24. - 18:03:25
(48/68)
Ha akarjátok online tudjátok nézni a sorozatot. Igaz még csak felirattal, de ott legalább nem kell várni 1 hetet egy részre. http://www.sorozatbarat.guru/video/series/917/Szivek_doktora_online_sorozat
ritu38 2015 márc. 13. - 21:51:18
(47/68)
Igen tudom hogy Amerikában most adják a negyedik évadot ami csak 10 részes és az utolsó évad, de jó lenne tudni, hogy megvették-e mert a harmadik évad kezd elég idegesítõvé válni! És a köztv változásai nem igazán kedvezõek!
Lengabor 2015 márc. 13. - 19:54:50
(46/68)
A negyedik évad még az Egyesült Államokban sem ért véget, így korai lenne megmondani, de valószínûleg igen, leadják majd. Valószínûleg úgyis az lesz a sorozat utolsó évada.
ritu38 2015 márc. 13. - 19:47:11
(45/68)
Ez szörnyû! A mai rész volt a mélypont! Eddig nagy rajongója voltam a sorozatnak, igaz a második évadtól nézem nap mint nap, de ma elkapcsoltam! Ez most már így lesz vagy lesz még jobb is? Egyébként a negyedik évadot lefogják adni? Tudja valaki?
9/10
tánczos 2015 márc. 11. - 23:32:10 9/10
(44/68)
Végre találtam egy olyan sorozatot, amin jól szórakoztam minden nap. Nem lõnek, nem helyszínelnek és nem valóságshow. Vicces limonádé. Hiányozni fog, mert a heti egyet tuti elfeledem.
fáncsi28 2015 márc. 11. - 15:52:21 Előzmény Nicco
(43/68)
Sajnos igen. Valami agyatlan ezt bírta kitalálni, mert az m1-bõl hírcsatornát csinálnak. Én személy szerint sajnálom, mert helyes, nézhetõ kis sorozat. Kíváncsi vagyok, hogy a többi jó sorozatot, mint a Gran Hotel és a Cédrusliget, hogy intézik majd el. Azért az MTVA vezetõi elgondolkodhatnának azon, hogy mivel közpénzbõl gazdálkodnak, vagyis a nézõk pénzébõl, nem kéne-e esetleg figyelembe venni a nézõk igényeit. Le merem fogadni, hogy az egész napos hírfolyam nem fog olyan nézettséget hozni, mint egy-egy jó sorozat. Úgyhogy ha belebuknak, meg is érdemlik.
Lengabor 2015 márc. 09. - 01:45:00
(42/68)
Igen.
Nicco 2015 márc. 08. - 22:30:12
(41/68)
Jól látom, hogy a Dunára átkerülve már heti sorozatként, csütörtökönként megy?
5/10
napraforgó 2015 febr. 27. - 12:34:33 5/10 Előzmény Assa
(40/68)
Én is örülnék a felíratnak, de sajnos egyre kevésbé alkalmazzák.
Assa 2015 febr. 27. - 09:49:24
(39/68)
De sajnos ez, amit írtál, sem valósul meg minden esetben. Így hirtelen, ami eszembe jut példának: az Igazából szerelem címû filmet több csatorna is vetítette már úgy, hogy a portugál párbeszédrészleteket nem feliratozták. Aki látta korábban felirattal (vagy tud portugálul) az értette a jeleneteket, aki nem, az hoppon maradt. (Mint pl. én is, mikor elõször néztem.)
Ez is hasonló helyzet, a Lily Anne-féle dalok (daltöredékek) részei a jelenetnek, nem egyszerû aláfestõ zenék, és persze itt mondták, mirõl szólnak, meg Zoe is dúdolt az egyikbõl (annál nem is volt sokkal hosszabb az, amit Lily Anne énekelt), de mégis kiegészítené az elhangzottakat/látottakat.
Lily Anne késõbbi számaival is ez a helyzet, mert az összes a többi szereplõrõl szól. És nem õ az egyetlen, aki ezt csinálja, más is lesz, aki egy másik karakterrõl ír majd dalt. Vagy van egy jelenet, ahol két szereplõ egy-egy ismert számot ad elõ, és a jeleneteket összevágják, kb. mintha egymásnak felelgetnének; annak is több értelme van, ha az ember tudja, mi közben a szöveg (bár a szituációból és a gesztusokból ki lehet találni, nagyjából mirõl van szó).

Emiatt írtam, hogy bizonyos esetekben (lásd a fentiek), ésszerû lenne a felirat, hogy ne csak az értse teljességében a jelenetet, aki beszéli a nyelvet.
5/10
napraforgó 2015 febr. 27. - 06:48:55 5/10
(38/68)
Nekem úgy tûník, hogy csak akkor felíratoznak egy szinkronizált filmben, ha egy harmadik nyelv jelenik meg. Pl. angolról szinkronizálták magyarra, de a film közben franciául, vagy németül is beszélnek. Ha a film eleve mondjuk zenés musical, akkor felíratozzák a dalszövegeket, ha azok lefordítása nem lenne célszerû.
Assa 2015 febr. 26. - 19:46:06
(37/68)
Azért a szereplõk dalszövegeit - még ha éppen utalnak is rá az aktuális beszélgetésben, hogy mirõl szólnak - nem ártana feliratozni. Lily Anne-nél fõleg, de másoknál is lesz jelentõsége a szövegnek - na meg általában viccesek is.
5/10
napraforgó 2015 febr. 25. - 16:41:31 5/10 Előzmény napraforgó
(36/68)
Jajj, a felsorolásból kifelejtettem George-ot és Tansyt, Wade exnejét.
Zoe valóban eléggé hebrencs, sorozatosan beletiport Wade lelkivilágába. Habár teljesen igaz, hogy Wade nem egy nagy szám, egy szakmailag jó orvosnõnek nem igazán jó partner. És igaz, hogy nem érdekli sok minden, leginkább csak a sör, a foci, meg a csajok, hát nem túl széles a skála. Tansy se egy észlény, de gondolom George sem a quantumfizika rejtelmeirõl társalog vele.

Laza kis limonádé az egész, csak nem kell komolyan venni.
Assa 2015 febr. 24. - 09:58:05
(35/68)
A második évad ilyen. Kicsit bosszantó - fõleg Zoe viselkedése, legalábbis szerintem -, de utána kissé azért elcsitulnak ezek a dolgok, bizonyos párosok jópár részre állandósulnak, és más irányokba megy a sztori.
Ami nekem tetszett benne, hogy végül nem játszanak meg minden lehetségesként belebegtetett kapcsolatot. Meglehetõsen sokat igen, ez tény, viszont a sorozat képes nevetni is magán ezen a téren. A harmadik évadban visszatérõ motívum/poén az, hogy milyen picike ez a város, és milyen kaoktikusak lettek emiatt a viszonyok.

Tom és Wanda nagyobb hangsúlyt kap, azt hiszem épp a mai résztõl fogva rendszeresebben felbukkanak majd.
5/10
napraforgó 2015 febr. 24. - 04:59:18 5/10 Előzmény napraforgó
(34/68)
Egyre ostobácskább a történet. És közben kezdõdik az, amit nagyon utálok, mindenki körbeszereti egymást. George és Lemon, Lemon és Lavon, George és Shelby, Zoe és George, akit behelyettesít Wade-del. Aztán Lavon és Ruby, majd rögtön utána Annabell, és Shelby hopp, már Brickkel kavar. És Tom, meg a vörös nõ, akinek a nevét sem tudom, már említést sem igen érdemel.
Már nem is szól másról, csak arról, hogy ki-kivel....
5/10
napraforgó 2015 febr. 19. - 13:02:15 5/10
(33/68)
Ebben a képzeletbeli kisvárosban csak a múltat ápolják? Anúgyis olyan múlt század közepei feelingje van... Az ötvenes évek Anerikája....
mademoisellemnq 2015 febr. 17. - 18:38:42 Előzmény zorro90
(32/68)
Laudon Andrea
zorro90 2015 febr. 12. - 20:28:10
(31/68)
Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy ki Rose magyar hangja? Hálás köszönetem annak, aki megírja!
Papp Sándorné 2015 febr. 05. - 12:21:09 Előzmény napraforgó
(30/68)
Végül is teljesen igaza van, mert egyébként jó kis gondûzõ szórakozás.
Assa 2015 febr. 04. - 10:53:17
(29/68)
Elõször az én fülemnek is furcsák voltak a hangok, de végül néhány rész alatt - volt, akihez több is kellett - megszoktam. Többnyire. Magnoliáét viszont még mindig mellényúlásnak érzem, önmagában nem olyan rossz, de azok mellet, amit pl. Lemon és A.B. kapott túl idõsnek tûnik hozzá ez a hang.