Téma: Szonya

6/10
turmix 2011 dec. 04. - 12:14:23 6/10 Előzmény turmix
(6/6)
bocsánat, a "bõdület sz*r" erõs jelzõ volt, legyen inkább csak simán "rossz".
10/10
netorian 2011 okt. 14. - 11:59:30 10/10
(5/6)
Nem értem az elõttem szólókat. Talán más darabot néztek meg?

A darab aktualitása megkérdõjelezhetetlen. A színészek játéka nemhogy professzionális, katartikus.
Nem egy nyálas musical, sem egy könnyû vígjáték. Elgondolkoztató darab, mely értéket képvisel.

Örülök, hogy láthattam! Részemrõl lesz repeta is!
6/10
turmix 2011 febr. 17. - 10:10:57 6/10
(4/6)
Bõdület szarul játszotta Szonyát ez a színésznõ, tisztára mintha fogyatékos lett volna. Nem olvasta a könyvet? És a rendezõ?
Pokorny Lia, Tordai Teri, Huszár Zsolt elõtt le a kalappal, õk átélték szerepüket és nagyon hitelesek voltak. Pont annyira voltak õrültek, amennyire kellett. Fodor Annamáriát nem igaz, hogy nem lehet lecserélni egy érzékibb nõre.
Criobs 2010 ápr. 07. - 21:32:19
(3/6)
Tetszett az elõadás. Az orosz realista stílus különösen közel áll hozzám. Több rész van Dosztojevszkij Bûn és bûnhõdés címû mûvébõl adaptálva. Többnyire jó színészi játékkal megvalósítva. Papp Zoltán játéka kiváltképp tetszett. Fantasztikus természetességgel alakítja a részeget.
--- spoiler ----
Van egy rész a darabban, amikor Mameladov (Papp Zoltán) arról beszél, hogy mikor Szonyához ment pénzt kérni, a lány szemrehányás nélkül adott, és ez jobban fájt neki, mintha szidalmaznák. Ezt Papp Zoltán olyan átéléssel, kifejezõ módon mondta, mint Latinovits József Attila verseit.
--- spoiler vége ----
F_E_B 2010 márc. 08. - 09:29:46
(2/6)
Klassz este volt! Alig tudtam lebeszélni a társaságomat, hogy ne menjenek el szünetben. A nézõk egy része így is távozott.
Jó ötlet, rossz rendezés, tûrhetõ színészi játék.
9/10
csuribuksi 2009 nov. 24. - 11:41:21 9/10
(1/6)
Klassz este volt, nagyon jó elõadás!