5/10
elvisz59 2018 júl. 10. - 11:40:35 5/10
(13/53)
Sajnos csalódás a film. Sokkal többet vártam. Valahogy az egész nem állt össze. Sok az üres járat. Messze a legjobb alakítás Berijáé (Simon Russell Beale). 10/5
6/10
pihes 2018 júl. 02. - 15:03:40 6/10
(12/53)
Ennek a rendszernek volt visszatartó ereje. Mindegyikben ott volt a félsz!
Az első óra után már változott a helyzet.

6/10
csicso82 2018 júl. 01. - 13:19:09
(11/53)
Nem láttam még a filmet, de egy diktátor halálát sokszor követik ehhez hasonló történések.
8/10
botta-melinda 2018 jún. 17. - 19:01:30 8/10
(10/53)
Hát igen, rettenetesen humoros a film, az ember nem mer nevetni, annyira szörnyű. De nekem hihető volt az egész abszurditásával együtt. Annyira abszurd volt, hogy ilyet nem lehet kitalálni, ez bizonyára így is történt. Brrr...
Buscemit furcsa volt ilyen öregnek látni, zseniális.
Minden szereplő zseniális.
Ettől még persze érdemes árnyaltabban és többoldalúan elgondolkodni a történelem szereplőin, de ez minden bizonnyal az egyik tökéletes adalék.
elemes 2018 máj. 17. - 21:26:17 Előzmény yoolie06
(9/53)
yollie - eléggé utánajártak és a film elég pontosan ábrázolja az eseményeket.

a párttitkárok TÉNYLEG így kakaskodtak egymással, talán csak túl fiatal vagy.
elemes 2018 máj. 17. - 21:24:35
(8/53)
szenzációs film

beriját úgy tudom decemberben ölték meg, a filmben ezt az idősíkot próbálták összepréselni.

a karakterábrázolás nyilvánvalóan tartalmaz karikaturisztikus túlzásokat, de épp ezért zseniális.

szóval mélyen megértem vlagyimir vlagyimirovicsot, hogy betiltotta
biharyg 2018 máj. 07. - 16:51:07
(7/53)
Ebben a filmben a humora mellett pont az a legzseniálisabb, hogy elképesztő pontossággal ragaszkodik a történelmi tényekhez. Valójában sokkal inkább, mint az elmúlt 25-30 évben tucatszám készült dokumentumdrámák. A karakterek is zseniálisan vannak megformálva. Mindebben alapvetően különbözik a Tanútól, ami nem konkrét tényekre és karakterekre támaszkodik, hanem karikatúraszerűen ad korrajzot.

Egyedül talán a Hruscsovék által Berijával szemben megfogalmazott vádakkal lehetett volna kicsit óvatosabban bánni, kicsit túl sokat állítottak be tényként. De így is jól kijött az, hogy Berija megsemmisítésének mi volt a politikai funkciója, és hogy a vádak konkrét tartalmának mennyire nem volt jelentősége.
1/10
yoolie06 2018 ápr. 01. - 23:02:36 1/10
(6/53)
Van ebben a filmben BÁRMI,aminek a rendezők utánajártak volna,hogy,hogy is volt? Annyira jó lenne maga az alaptörténet és annyira szarul lett ehhez képest megcsinálva a film :( Sehol semmi életszaga nincs,pedig tényleg nagyon humorosan meg lehetett volna csinálni a témát. Ehelyett a két párttitkár úgy kakaskodik egymással,ahogy Amerikában néger gettókban szokás,plusz még úgy is beszélnek. Hát ezek után én nem is néztem tovább,szánalmas! Komolyan nincs a rendezőknek semmi fingjuk arról,hogy mi a humor....
6/10
csodaszerva 2018 ápr. 01. - 18:06:49 6/10
(5/53)
Pár bukdácsoló, klasszikus sitcom részen kívül semmi humor nincs benne, pláne nem (mély)szatíra.
Dinamikailag nagyon leül a 2/3 részénél, nincs meg a főszereplő(Berija vagy Hruscsov - nem eldönthető a végéig sem), így a fő csapásirány sem. A hatalmi harc megoldása huszárvágás-szerű, a jelenetek többször inkább életszerűtlenek, mintsem abszurdba tolt valóság a humor javára. Szocializmusban nem élt embereknek érdekes kis könnyed vígjáték, nekünk meg, ahol megszületett a Tanú, 10/3,5, maximum.
10/10
Tarzaan 2018 márc. 24. - 11:45:12 10/10
(4/53)
Fantasztikus szatíra az emberi történelem egyik legundorítóbb epizódjának lezárásáról. Nagyszerű színészek, profi rendezés, operatőri munka és vágás. remek díszletek és kosztümök.10/10. Ez egy olyan film, amit 10 év múlva is simán elő lehet venni.
10/10
Lili Bullock 2018 márc. 22. - 09:25:20 10/10
(3/53)
Nagyon is szellemes. Nincs benne angol humor? Nem angolokról szól, hanem oroszokról. Mi több: szovjetekről. Nem tudnak orvost hívni a halálán levő Sztálinhoz - ugyan nem is igen akarnak - , mert már az összes orvost kivégezték, vagy legalább munkatáborba küldték... Ott ez a humor.
drszepesi 2018 márc. 21. - 21:15:15
(2/53)
Valóban nem vicces, és nem is szellemes. Az angol humor nyomaiban sincs benne...
Dolgozhattak volna még rajta.
Kocsegar 2018 febr. 27. - 14:16:33
(1/53)
Sötét szatíra, számomra eredeti nézõponttal, figurákkal. Értettem a poénokat, de nem tudtam nevetni rajtuk. Nem vicces, inkább szellemes, eredeti. Furcsa, hogy Oroszországban betiltották, persze az orosz közösségi oldal tele van a filmmel (online megtekintési lehetõségekkel). Szóval a mai világban már nem nagyon lehet betiltani semmit, még Oroszországban sem.