offtopic
montanosz 2008 dec. 06. - 21:22:50
(88/108)
1. mi a te forrásod hogy a jelenség létezik?
2. hogy kerül ide a hit gyülekezete, és semilyen gáspárt nem ismerek, csak egy falumbeli cigányt.
3 hát te erõlteted a baloldali-liberális szöveget mint ezt a atombombát nekik, meg ilyenek
4. ne akarj már legyilkolni senkit atombombával vagy anélkül

más
írtad: " SZÉGYELLJE MAGÁT MINDENKI, aki Krisztust EMBERGYILKOSNAK tartja,.."
akkor minden keresztény az meg aki olvasta a bibliát?
a bibliával jösz hogy így jézus meg úgy.
ugye tudod hogy kis híján eltörölte a fölszínérõl az emberi fajt az egy noé és családja kivételével?
ez vajon hány millió ember lehetett?
meg hogy a zsidóknak meg kellett (volna) tisztítani kánaánt a bálványimádó népektõl, azok kiírtásával?
ez hány ezer ember lehetett?
és azt ugye ,hogy legközelebb nem víz által hanem tûz által lesz a föld megtísztitva?
szóval ez elég kemény dolog, bár persze tudjuk hogy ezeknek is oka volt, de ha kiragadjuk a szövegkörnyezetbõl aki nem olvasta a bibliát, most szörnyülködhet.
nos így mondom hogy kiragadsz te is egy momentumot és azt erõlteted féligazságként.
már ha szóba hoztad, hitgyülis vagy? mert akkor értem ragaszkodásod az általad értelmezett igazsághoz.
offtopic
Moldávia bánata 2008 dec. 06. - 21:05:48 Előzmény Obránszky Ármin
(87/108)
Nem is errõl van itt szó. Tény, hogy nagyon könnyen elmehet egy-egy topic a szerjózsa minden irányába, s ez nem gond, hanem inkább a dolgok természetese rendje. Egy kulturális oldalon ez nem csoda.

Én többször, szinte minden nap olvasom a fórumot, fõleg így hétvégén, mikor az embernek több ideje van böngészni a tévémûsort mondjuk. Nem olyan régen velem is elõfordult, hogy az egyik hétvégén órákat ültem a képernyõ elõtt, s írtam a sok hülyeséget sok hülyének. Akkor jöttem rá, hogy mekkora baromságot csinálok, mert egyfelõl borzasztóan leredukálja a drága idõmet, másfelõl pedig megtapasztalhattam, hogy tele vannak a topicok ejtõernyõsökkel (tudniillik mindenki csak a magáét hajtogatta). Ekkor jöttem rá, hogy számomra eddig, és ne tovább! Tudni kell befejezni, mert különben soha nem ér véget. Azóta nem is nagyon foglalkozom ilyennel. Szóval Te, aki ritkán látogat el ide, nem biztos, hogy érti ezt, viszont semmi nincs megtiltva, hiszen ezért van kitalálva az Offtopic lehetõsége is. Úgyhogy nincs ezzel gond, tényleg.

Ez az egész nálam csak annyi volt, hogy rákattintottam erre a Sztálin-topicra, s rögtön egy olyan mondta manifesztálodott elõttem, amiben egyszerre volt jelen a palesztin, meg a genocídium, meg Jézus Krisztus visszatérése. Anélkül, hogy értelmeztem volna az egészet, röhögtem egy jót, s nem bírtam megállni, hogy közbe ne szúrjam a mondandómat. Igazából valamiféle poénnak szántam, csak nem jött be.
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 20:33:13 Előzmény montanosz
(86/108)
OFF
1.) Mi a forrásod, ami szerint ez a jelenség nem létezik?
2.) Hogy a Gáspár nevû srácot nem ismered, arról ne mesélj, mivel saját szememmel láttam és hallottam a Hit Gyülekezet születésnapi ünnepségén szónokolni.
3.) Végig a Bibliáról beszéltem, hogy kerülnek ide Thürmerék?
4.) Fejezzük be, ne válaszolj. Értelmetlen, mert sohasem fogsz egyenes választ adni, és te is tudod, mit rejtegetsz: az "Atombombát nekik!" - prédikációkat, ami csöppet sem eretnekség, ugye?
offtopic
montanosz 2008 dec. 06. - 20:23:20
(85/108)
OFF
a kör bezárul)))
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 06. - 20:18:44
(84/108)
(Szélsõbalon te szélsõjobbot értessz? :-))
montanosz 2008 dec. 06. - 20:16:22
(83/108)
ez jócskán szélsõbalos tévhiedelem:
"Tény, hogy Izraelben naponta zaklatnak,kínoznak és gyilkolnak meg palesztinokat."
izrael az egyetlen közel-keleti ország ahol több joguk van a palesztinoknak mint a környezõ országokban.
ez a tény, nem amit te írsz.
engem bosszant a rasszizmus, ezért írtam ellent.
de nem úgy látom hogy téged zavarna.
a Gáspár nevû srácot nem ismerem, és közöm sincs miért akarná bárki is felakasztani. ûgy látom csak te lovagolsz ezen a tényen.
és tényleg hagyd már az offolást abban a tekintettben hogy mindenáron likvidált palesztinokat akarsz látni a szavaimban.
ez hülyeség, és nem tudom miért adták a baloldali fõnökeid ezt az utasítást, de a szélsõbalt soha nem kedveltem és nem tartom jónak hogy ilyen elveket tartasz mérvadónak.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 06. - 20:13:13
(82/108)
Viszont amióta létezik egy olyan funkció, hogy "offtopic elrejtése" emiatt aligha kellene, hogy valaki "pattogjon". Feltéve, ha az illetõ rendeltetésének megfelelõen használja is. Te szoktad. Kár mea culpázni!
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 19:56:04
(81/108)
OFF:
Ármin, tényleg elnézést. Max. azért tartozhat ide, mert a film Sztálin rasszizmusáról szól; és bármiféle rasszizmus rasszizmus: ugyanonnan indul és ugyanoda tart, bárkik is követik el. :(
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 06. - 19:44:29
(80/108)
Ezt nem Heathcliffnek kellene írnod, aki rendeltetés szerint használja az "Elküld (offtopic)"-ot...
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 19:43:45
(79/108)
OFF:
Igazad van. Sajnálom. Csak feldühített, hogy szó nélkül hagyott egy olyan mondatot: "Én Tamás Gáspár Miklóst felkötném" (!!!) - és az ominózus mondatot elkövetõt azért rótta meg, mert az nem értékelte a cionizmus messiási szerepét. Tényleg ezer bocs, de az ilyesmi hajmeresztõ.
offtopic
Lady Marian 2008 dec. 06. - 19:38:46
(78/108)
Nem érdekel, ebben a topicban Sztálin végsõ megoldásáról akarok olvasni, nem pedig Krisztusról.
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 19:36:00
(77/108)
OFF:
Nos, ebben az ügyben nyilván akkor nem válaszol, ha nem tud mit. Vagyis, ha Krisztust semmilyen módon nem lehet összemosni azzal, ami Izraelben jelenleg zajlik.
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 19:28:22
(76/108)
OFF:
Azért erõltetem, mert nem válaszolsz egyenesen a kérdéseimre.
Tény, hogy Izraelben naponta zaklatnak,kínoznak és gyilkolnak meg palesztinokat. És most nem érdekelnek az arab terroristák, mert újra mondom: õrajtuk semmilyen értelemben nem lehet számon kérni a Bibliát. Az egy zsidó-keresztény irat, ebben kérlek egyezzünk ki, és hagyd végre a palesztin alvó sejteket aludni. Maradjunk azoknál, akikre vonatkozik a Biblia. Tehát: Izrael újjászületését, a templom újjáépítését a palesztinok akadályozzák. Hogy ne akadályozhassák, ahhoz palesztinok, arabok likvidálása szükséges. Te ezzel egyetértesz?
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 06. - 19:26:25
(75/108)
Azért pofás ez! Elõször Moldávia úgy nyilvánul meg a sok ezer hozzászólása után, mint valaki, aki nem ismeri pontosan azt, hogy mennyire könnyen átalakul ilyen formában egy topic, utána te kontrázol, aki az elsõ hozzászólásodban marhára nem a filmrõl írtál...
Dr Milton 2008 dec. 06. - 19:25:02
(74/108)
Moldavia, én is ezen polemizáltam a második hozzászólásomban, de úgy látszik valamiféle szakadt baloldali forummá alakították a filmrõl szóló topicot. Ez van ilyen emberek is vannak, a fõ az, hogy õk jól érzik magukat:D
offtopic
Lady Marian 2008 dec. 06. - 19:18:16
(73/108)
Erre van egy igen kiváló ellenszer. Ne válaszolj neki, s akkor nem tudja újra neked szegezni a kérdést, mi meg érdemi hozzászólásokat is tudunk olvasni. Kész haszon lenne.
Dr Milton 2008 dec. 06. - 19:16:52
(72/108)
Moldavia, én is ezen polemizáltam a második hozzászólásomban, de úgy látszik valamiféle szakadt baloldali forummá alakították a filmrõl szóló topicot. Ez van ilyen emberek is vannak, a fõ az, hogy õk jól érzik magukat:D
montanosz 2008 dec. 06. - 18:37:46
(71/108)
hát bizony
én is csak egy mondatot írtam, aztán Heathcliff állandóan nekem szegezi a likvidátálási problémáját.
offtopic
montanosz 2008 dec. 06. - 18:35:46
(70/108)
milyen kitartó vagy?
zsidó,palesztin, arab emberek likvidálása nem feltétele Krisztus visszajövetelének.
nem természetesen, de továbbra sem értem miért erõlteted ezt?
vagy a honvédõ háborúkra gondolsz amikor az arab államok megtámadták izraelt?
persze hogy voltak áldozatok, mindkét oldalon.
de ne felejtsük az arab államok voltak az agresszorok.
ennyi erõvel azt is kérdezhetnéd hogy 1848-ban a szabadságharcban etek e el osztrákok akiket a magyarok öltek meg, igen bizony szép számmal....
legalábbis logikád mintha ezt sugalná...
offtopic
Moldávia bánata 2008 dec. 06. - 18:18:00
(69/108)
Azért ez nem semmi! Az ember ellátogat a port.hu-ra, akár ebbõl, akár abból az okból. Esetleg kedvet kap valami mûsorhoz egy felhasználó beírása révén, sõt, akár még ír is valami véleményt. Kattingat a topicok között, vizsgálódik, nézelõdik. Valami ilyesmire készültem most is.
Aztán alig kattintok vagy kettõt, rögtön ez vágódik a szemem közé:

"Jó, akkor végre légy oly kedves, és válaszolj világosan és egyértelmûen a kérdésre: palesztin, arab emberek likvidálása feltétele Krisztus visszajövetelének vagy nem?"

Emberek! Hova a sz.rba kerültem én??