offtopic
Miki1900 2008 dec. 05. - 09:38:25
(8/108)
és ez miért butaság, kedves fasisztázó Szempontos ondok?
az, Putyin legalább vezeti az országot? a jelenlegi európai politikusok meg csak néznek ki a fejükbõl, és a gazdasági neoliberalizmust támogatják, közben meg drága éttermekbe járnak, és körbeutazzák a világot megbeszélésekre hivatkozva? melyik jobb? ( ismerem Putyint, de még mindig szimpatikusabb, mint akármelyik európai politikus, vagy a spanyol miniszterelnök (zapatero?) aki gyurcsányt úgy ölelgeti, mintha a legjobb barátja lenne. tán nem hallott róla, hogy hazugsággal került hatalomra? akkor miért ölelgeti? nem kompromittáló ez számára? nem, mert egy oldalon állnak, a neoliberalizmus, a gazdasági hazaárulás oldalán).

"a problémája Sztálinnal? ... jobbik fajtából.Mert ugyan divat lett õt ördögként ábrázolni,"
nem tudom, akkr mondhatjuk, hogy divat lett szidni Hiter is, Izrael után az egész keresztényzsidó kultúra vezetõ rétegeiben? (Izraelnek a holokauszt a fõ legitimációsd bázisa, ezért is próbálják "leleplezni", támadni az irániak, arabok a holokausztot. náluk meg ez "divat"?

állítólag a kommunizmusnak 100 millió áldozata volt, tán meg kellene köszönnünk sztálinnak, kunnak, rákosinak, kádárnak, hogy megölték ezeket az igen derék, ténylegesen demokratikus politikusokat, ill. egyéb civileket? ha nem teszik, ma jobb világ lenne itt is.
õ is egy "cár" volt. igen, pontosan ezért is nem érthetõ a mai ún. baloldalnak miért nem teszik a nemesség fogalma, mikor ma is az van. és az volt a kommunizmusban is. és a kommunisták is ellenezték a nemességet. ja, nekik jobban tetszik a saját nemesség. akkor el lehet képzelni, hogy milyen hiteles is volt a nemesség, rendek támadása. csak a különbség az, hogy a régi, hagyományos nemesség nem árulja el, és ki a hazáját, mint a kommunista "nemesség". HOrdták ki innen is a magyar kincskeket az oroszok, a magyarok a"magyar""kommunista"politikusok támogatásával,"Jóváhagyásával. tényleg divat lenne szidni a komcsikat? vagy meg is van rá az okunk? hidd el, itt nem lesz 50, 100 év múlva olyan magyar, aki szeretni fogja a magyar kommunistákat.

a tanulás vezetése, meg inkább a kor fejlõdésének és nem Sztálinnak tudható be.
offtopic
Miki1900 2008 dec. 05. - 09:21:00 Előzmény planeta
(7/108)
végülis az oroszok csak két szabadságharcunkat verték le...

de ha a történelembõl valamit, akkor azt tanultuk meg, hogy aki tegnap ellenség volt, holnap barát lehet.
montanosz 2008 dec. 05. - 08:36:25
(6/108)
sztálin és a sztálini rendszer semmivel nem volt jobb a hitleri eszmeiségnél
ondok 2008 dec. 05. - 00:06:13
(5/108)
Doktor úr elég sok butaságot tetszik összehordani.Annak az embernek ,akinek szimpatikusabb az enyhén diktátori allüröket alkalmazó Putyin ,mint a demokratikus államfõk,annak mi a problémája Sztálinnal? Õ is csak egy cár atyuska volt,ráadásul a jobbik fajtából.Mert ugyan divat lett õt ördögként ábrázolni,de azt senki nem vitathatja el a bolsevik rendszertõl ,hogy elmaradott feudális muzsikországból,ipari vezetõ nagyhatalmat hoztak létre.Ráadásul a társadalmi kíváltságokat megszüntetve mindenki számára megnyílt a tanulás lehetõsége stb. Azt pedig láthatjuk ,hogy a nép igazából elsõ helyre nem a szabadságot teszi ,hanem hogy tudjon valamit enni.Ezzel együtt persze a gaztetteket el kell ítélni,de egyforma mércével Sztálinét és Hitlerét egyaránt.
Annak pedig ,hogy grúz volt semmi jelentõsége egy olyan rendszerben ,amelynek alapaxiómája : "Világ proletárjai egyesüljetek"
berg 2008 dec. 04. - 22:54:41 Előzmény patinyúl
(4/108)
Egy a gond.
Sztálin grúz volt és nem orosz
Dr Milton 2008 dec. 04. - 22:14:53
(3/108)
Az oroszok mindig külön utat képviseltek/ ti. a saját útjukat/, és mindig rossz szemmel kísérték õket itt a continensen, amikor beavatkozott az europai ügyekbe. Stalint azonban nem sorolnám az oroszok közé lévén, hogy grúz, ráadásul a soviet rezsimet szolgálta, ami elkorcsosította a több száz év alatt felépített cári Oroszország hagyományait és mindent elrontott amit csak lehet.

Én sem rokonszenveztem pl. a '48-as orosz beavatkozással, de az tény, hogy Putin ma sokkal normálisabb vezetõje a Federatio-nak mint az elhülyülõ 'újgeneratios' ún. europai politikusok.
planeta 2008 dec. 04. - 19:24:42
(2/108)
Hát az biztos, hogy bennem nem él semmiféle "nemtetszés" az oroszokkal szemben. Inkább az nem tetszik, hogy mostanában úgy állítják be, mintha minden rossz, ami csak az országban van, tõlük eredne - ami egy cseppet marhaság. És divat lett, hogy a 20 évesek, akik a rendszerváltás után születtek, szidják õket. (találkoztam már olyannal, aki azt mondta, Sztálin egy "ruszki autómárka"...) Amúgy meg, jól tudom, hogy Sztálin '53-ban meghalt? Eszemben sincs vitatni, hogy a filmben látható dolgok megtörténtek, de azért a helyükön kellene nézni õket...
patinyúl 2008 dec. 04. - 16:21:10
(1/108)
Amúgy is él bennünk egy bizonyos fokú "nemtetszés" az oroszokkal szemben, és
akkor még igen finoman fogalmaztam. Ez a film
csak felkorbácsolja majd az érzelmeket. Én nem
fogom megnézni. Sajnos már sokat tudok Sztálin
elvtársról.