Téma: Sztracsatella

Dunna Donna 2012 aug. 22. - 13:18:54
(33/53)
"Kern nyavajgásáról szól elvileg,és rögtön itt már melléfogás az egész ,mert Kern minden csak nem egy szívtipró sármõr karmester,aminek láttatni akarja õt a film ."

Ez nem érdekes, a fontos, hogy a családban marad a pénz.;-)
danton-b 2012 aug. 22. - 00:03:33
(32/53)
Én kissé árnyalnám a dolgot.Ennek a filmnek egyszerûen nincs rendes forgatókönyve ,sztorija.Szétesik az egész,Kern nyavajgásáról szól elvileg,és rögtön itt már melléfogás az egész ,mert Kern minden csak nem egy szívtipró sármõr karmester,aminek láttatni akarja õt a film .
Ha Amerikában egy ilyen gyenge sztorival filmet csináltak volna ,akkor tuti hogy a fõszerepet mondjuk pl Michel Douglesre osztják.Kern tehetséges ,de ez a szerep lötyögött rajta ,néha röhöghetnékje támadt az embernek a komoly pillanatokban is.
frenkdrebin 2012 aug. 17. - 12:29:34 Előzmény antaresz
(31/53)
Kern Adriskának kifejezetten jól áll a fanyar humor (Woody Allen magyar hangja), sokkal jobban mint az a ripacskodás amit a mostanában készült filmjeiben megmutat.
Keserédes, mélabús film ez,valóban ritka mostanában az ilyesmi a magyar palettán. A mostani magyar filmek vagy túl vontatott,sznobosan mûvészies, vagy az erõltetett poénokkal telerakott fullgagyi vígjátékok tömkelege.
Bár az is igaz, hogy a negyveneseknek mint én is a rendszerváltás utáni korszaknak van egy kis fillingje, akik akkor voltak fiatalok.
Jó film na, tud a magyar ha akar.....
antaresz 2012 aug. 16. - 22:46:50
(30/53)
a Hollán és Radnóti u. sarkán ott áll még az utcai telo, ahonnan dr.-nõ( Eszenyi Enikõ)hívja paciensét( Kern-t:-)
antaresz 2012 aug. 16. - 22:32:26
(29/53)
Annyira magyar ez a film...Rólunk szól, csak mi értjük.
gyöngykuckó 2012 aug. 16. - 18:23:55
(28/53)
A mozi az mozi. Nem duma kell, hogy milyen kapcsolat miért nem hiteles, vagy hogy is van ez az életben. Mozit látunk? Azt látunk. Elhiszem Kernrõl, hogy néha õ is ilyen. Van hangulat? van. Jók a színészek? Jók. És Kern is elénekli a tündéri számot nagyon kellemesen: Ez történt Lellén. Mit akarunk?
offtopic
kata3 2011 okt. 24. - 23:19:35 Előzmény szamarhegy
(27/53)
Ezek szerint ez a film is bejött neked. Elfogadom a véleményedet, bár nem kell, hogy egyetértsek veled. :-)
offtopic
kata3 2011 aug. 05. - 02:35:44
(26/53)
Nagyon egyetek értek veled. Jól látod a dolgokat, és ismered az embereket.
Mermaid. 2011 aug. 05. - 02:32:07 Előzmény szamarhegy
(25/53)
Van igazság is meg nem is abban amit mondassz, de ez már lehet csak a nézõre van bizva , ki hogy gondolja.

Spoiler

Szerintem az Udvarossal sosem müködött a kapcsolatuk és nem volt stabil a házasságuk sosem. A filmet figyelve, már a kezdetektõl fogva inkább valami fellángoláson alapuló dolog lehetett és két teljesen különbözõ embertipust képviselnek, akik nem illenek össze.
Kern jól fogalmazott a filmben mikor mondta : szereti is de utálja is a feleségét. Ha két ilyen ember összekerül azok sose lesznek boldogok és a kapcsolatuk inkább egy macska egér harcra emlékeztet. Az elejétõl az volt nekik az elmondásaik alapján. Se veled , se nélküled viszony. Az viszont igaz hogy sokan eljutnak még egy jól indult és jól müködött kapcsolatból is erre a szintre.
Azzal nem értettem egyet veled, hogy az Udvaros 2o év után is küzdött a Kern-ért. Én ezt úgy fogalmaznám hogy nem szerette már õ sem a férjét, és ha nem megy el hozzá az Eszenyi a rendelõbe, akkor soha az életbe nem gondolja meg magát a válással kapcsolatban! Õt inkább a nõi hiúsága és sértettsége vitte rá arra hogy meggondolja magát,inkább birtokolni akarja, mintsem szeretni. Az a tudat hogy a férje jó pasi valakinél, boldog most valaki mellett, amilyen õ sosem lehetett, ez készitette ki és ettõl lett olyan ideges! De ez nem szeretet ez a nõi hiúság.
Az Eszenyi ott cseszte el sajnos hogy elment hozzá, illetve õ sem mérte fel igazán jól azt hogy a Kern egy döntésképtelen és labilis ember, aki mindenben a kényelmesebb utat választja.
Persze az lehet igaz is amit irtál , hogy õ abból indult ki hogy az Eszenyivel is eljutnának arra a szintre ahová a volt feleségével jutottak, csak ez megint azért nem jó következtetés, mert teljesen máshogy indult a kapcsolata az egyik vagy másik nõvel. Ha az ember minden kapcsolata után ebbõl indulna ki az érdekes lenne. :) Inkább arról van szó hogy sokan nem merik feladni a kényelmes biztost, bármennyire szar és idegesitõ,utálatos az ismeretlen és új helyett. Illetve lusták az emberek dolgozni a kapcsolatukért.
manao 2011 aug. 02. - 18:01:38
(24/53)
Bár láttam 96-ban is de most szinte egy új filmet láttam, egyáltalán nem figyeltem mennyire szórakoztató v. felzárkozó új világunkhoz, pont a szatíra része amit tetszett. Szembetûnt milyen jó nõ Dorottya, a naturális kifejezésmód,( nem is tudom mikor hallottam utoljára ennyi trágárságot :) ), a tejesképernyõs orvosi beavatkozások, szexjelenet. A legapróbb statisztaszerepekben is jól ismert színészek tûnnek fel (nem a fiatalokra gondolok), a lakónévsor összeállítás frenetikus volt (pl. Jegenye Ede), néha úgy tûnt önéletrajzi ihletésû a film Kern részérõl, néha picit érthetetlenül alakulnak párbeszédek v. nem odaillõ gesztusok, nem egy kifinomult mestermû van benne jó pár idegesítõ eszköz de jó film.
manao 2011 aug. 02. - 15:54:00 Előzmény perry
(23/53)
Hát lehet hogy egyike azoknak, de egyben az utolsó is amiben egyszerre még vmi mögöttes tartalom is felsejlik..
10/10
CinkaPanna 2011 aug. 01. - 22:53:00 10/10
(22/53)
Jaj nagyon imádtam én is ezt a filmet!Kern jópofa,Eszenyi,Udvaros gyönyörû,mindkettõ nagyon nagy kedvencem:))
far vik 2011 aug. 01. - 22:32:51
(21/53)
ez egy nagyon jó film. Eszenyi is, Udvaros is meg Kern is, de a többiek is. ezer éve készültem megnézni, most végre sikerült. odaragasztott. Kern mondta a napokban, hogy dolgozik egy filmterven, hát legalább van remény hasonló élményre, remélem, mielõbb lesz rá pénz is.
szamarhegy 2011 aug. 01. - 22:31:56 Előzmény Mermaid.
(20/53)
Ráadásul még csak szarnak se lehet nevezni az Udvarossal való házasságát, inkább csak átlagosan fáradtnak, sokan bevállalnának egy ilyen stabil hátteret, és hogy a feleséged 20 év után még küzd érted... Pont ez az emberi sodródás tetszett a filmben, 'Kern' ismeri magát és az életet, hogy milyen gyorsan elérné 'Eszenyivel' ugyanezt az állapotot, amit Udvarossal stabilan 'tudnak' és ami végül is mûködik.
szamarhegy 2011 aug. 01. - 22:23:57
(19/53)
Már láttam korábban, de mégis a tv elõtt ragadtam, sõt tetszett ez a film, felfedeztem Kern nagyszerû játékát, néha az volt az érzésem nem is játszik, hanem a privát életébõl old meg jeleneteket.
settembrini 2011 aug. 01. - 21:25:29
(18/53)
Nem az a fõ téma. Legalább megnézted? Hülye.
Ford Mustang 2011 aug. 01. - 18:10:13
(17/53)
Hát igen.. sajnos.
offtopic
kata3 2011 aug. 01. - 17:36:07
(16/53)
Kern miatt néztem meg évekkel ezelõtt. Elég nagy név õ ahhoz, hogy jobb filmet vártam tõle, nem tetszett. Fájó dolog, hogy mással már nem lehet eladni egy filmet. :-(
Ford Mustang 2011 aug. 01. - 14:15:20
(15/53)
Természetesen. :S Hát igen, mi más, egy magyar filmben ez az alap. :S Elég szégyenletes. Ha nem tudnak jó filmet csinálni manapság akkor hozzá se kezdjenek inkább.
vallon 2011 aug. 01. - 13:55:44
(14/53)
és megint a szex a fõtéma...mi más? :-)))