Téma: Szulejmán

Petrapetrus 2013 nov. 11. - 07:41:07 Előzmény napraforgó
(1530/3430)
Nyilván logikusabb lett volna. Vagy a végsõ kétségbeesés vezérelte, vagy a forgatókönyvíróknak ennyire tellett. :)
10/10
sznora 2013 nov. 10. - 22:53:55 10/10
(1529/3430)
*** Spoiler kérdés ***
Az Ibrahim ettõl a méregtõl hal meg?
Ha igen mikor, ha nem, akkor mikor és mitõl?
Nem a Szuli fogja kivégezni?
2/10
napraforgó 2013 nov. 10. - 14:39:52 2/10
(1528/3430)
Beírtam a google-ba, hogy Mehmet herceg halála és elsõnek dobta ki (Az epizód c. magazinból van).
Acbar sah 2013 nov. 10. - 14:05:40
(1527/3430)
nem tudom megnyitni a linket,amit beszurtál,

én ugy tudom Esztergom ostrománál 1548? halt meg, talán pestisben? és 24? volt?
2/10
napraforgó 2013 nov. 10. - 05:25:59 2/10 Előzmény rizsa34
(1526/3430)
Hürrem már korábban is mérgezett, gondoljunk csak Gülnihál arcára, akit a szultántól kapott prémgallér miatt Hürrem annak méreggel való bekenegetésével csúfított el.
Nem volt itt senki sem ártatlan, Májdevrán ugyanolyan erõszakos lehetett, mint Hürrem, Ibrahimról nem is beszélve.
De hát ez egy ilyen kor lehetett, az érvényesült, aki erõszakosabb volt, aki át tudott taposni másokon.
2/10
napraforgó 2013 nov. 10. - 05:21:39 2/10 Előzmény rizsa34
(1525/3430)
Én szegény Musztafácskát sajnálom nagyon ---> Szegény Musztafácska már 38 éves volt, amikor kivégezték, szóval rég nem volt gyermek.
Az alábbi cikk szerint Mehmet halt meg elõbb, 22 éves korában, 10 évvel Musztafa elõtt.

http://www.facebook.com/notes/szulejmán/hürrem-tragédiája-1rész-minden-fia-meghaltepizód-magazin-2013043018szám/447139108712657
gb4400 2013 nov. 09. - 14:32:30
(1524/3430)
** SPOILER **

Nyugi!

Jön mindentudó Hürrem asszony, és megoldja a problémát. :-)
A drámai hatás kedvéért egyébként is kell egy kicsit húzni az idõt.

** SPOILER VÉGE **
rizsa34 2013 nov. 09. - 14:29:09
(1523/3430)
Amúgy én is rosszul aludtam az utolsó jelenet után, ahogy a bába kezében lóg az élettelen(nek tûnõ), véres kis test. Nyilván ez az életben csak pár másodpercig tartott, csak itt lelassítva látjuk a jelenetet. Egyébként akkoriban nem ismerték a szájon át történõ lélegeztetést, meg a szív masszírozását? Gondolom azért tartják fejjel lefelé a babát, hogy az esetleg lenyelt magzatvizet kiköhögje.
rizsa34 2013 nov. 09. - 14:22:07
(1522/3430)
"A tegnapi részben is elhangzott a spanyol szolga szájából, hogy szeret a háremben lenni, mert jó dolga van ott. Ha valaki nem volt annyira törekvõ, akkor nem kellett tartania olyan sok mindentõl. Elõbb-utóbb kiházasításra kerültek, vigyáztak rájuk, stb."
Az valószínû, hogy a janicsárképzésben beválik az effajta nevelés, de a családi életben nem biztos hogy fõnyeremény egy olyan anya, aki megtagadja a saját múltját, és ezt adja tovább a gyerekeinek is, lsd. Hürrem esete. És ezt most nem bántásból mondom, csak ez rajzolódik ki, ha megnézzük az Oszmán-ház további sorsát, nem? Tehát hogy megpróbáltak mindenkibõl oszmanlit csinálni, egy nyilván sokoldalú és igényes neveléssel, ahogy ezt a sorozatban is láthatjuk. De ha nem vesszük figyelembe az emberek gyökereit, származását és emlékeit, akkor hosszú távon kudarcra van ítélve minden átnevelés, szerintem ez a történelem tanulsága.
Úgy érzem, mintha a filmkészítõk félnének ezt a tanulságot levonni. Nem látunk sehol pityergõ, hazakívánkozó háremhölgyeket, csak az elégedetteket, mint te is említed a spanyol lányt.
És kicsit félek attól, ahogyan bemutatják Hürrem és Ibrahim harcát. Azért ezt a sorozatot kamaszlányok is nézik. Mi van, ha az jön le nekik ebbõl, hogy az érvényesüléshez bárkin keresztülgázolhatunk? (Ugyanis a sorozat alkotói szinte pozitív színben tüntetik fel azt, ahogy Hürrem bekenette a naplót méreggel Jakub effendi által.) Ehelyett azt kéne bemutatniuk, hogy Ibrahim és Hürrem élet-halál harcot vívnak, pedig mondjuk össze is foghatnának. És akkor ketten esetleg azon mesterkednének, hogy eltöröltessék a testvérgyilkosság szokását. Hiányolok mellõlük egy pozitív ellenpólust, aki az összekötõ lenne közöttük, megpróbálná õket kibékíteni, összefogásra biztatni stb. Nyilvánvalóan Szulejmán karaktere erre nem alkalmas, bár több, mint a semmi.
rizsa34 2013 nov. 09. - 14:04:33
(1521/3430)
"Hiszen Selim és Bayezid is a saját vére, nyilván próbált volna tenni annak érdekében, hogy mindkét fia élhessen. A többi gyermeke halála nem rajta múlt."
Én szegény Musztafácskát sajnálom nagyon, mikor nézem a sorozatot. Majd megszakad a szívem, hogy tudjuk milyen sors vár rá. Ezért gondoltam arra, hogyha Hürremben nincs annyi elfojtott sérülés, akkor talán azért "mesterkedett" volna a háremben kezdetektõl, hogy Musztafa trónutódlását támogatva, eltöröltesse a testvérgyilkosság szokását. Erre játszani, hogy elõször biztosítja a gyerekei számára a trónt, és aztán majd meglátjuk mi lesz -nagyon kockázatos volt. És nem is jött be neki, mert meghalt idejekorán, mint írod.
rizsa34 2013 nov. 09. - 13:55:58
(1520/3430)
"Nem játszhatta a Xéna harcos amazont,nem lehetett egyszemélyes hadsereg hogy na majd én megmutatom nektek xD Bárki más is az õ helyében megpróbál alkalmazkodni és a lehetõ legtöbbet,legjobbat kihozni az adott helyzetbõl."
Pont hogy Izabella Fortuna csinálja jól (lelki egészség szempontjából)!! Mert hisztizik, sír, kiabál, a családjára gondol, szóval KIADJA magából a fájdalmát! Ez az, amit hiányolok Hürremnél, bár tesznek rá kísérletet a sorozat készítõi, hogy bemutassák ilyen szempontból is, lsd. Leó epizódok.
2/10
napraforgó 2013 nov. 08. - 19:27:40 2/10
(1519/3430)
Úgy tûnik nem azonos paraméterek alapján minõsítünk. Ami nekem középszerû, az neked jó, és szívesen nézed. Ami neked középszerû, az nekem rossz, és ezért bele se kezdek.
De a végeredmény ugyanaz, egyikünk sem nézi. Te azért, mert nem kedveled a középszerû mûsorokat, én meg azért, mert ki nem állhatom a rosszakat.
8/10
offtopic
szivecske8987 2013 nov. 08. - 19:19:48 8/10 Előzmény napraforgó
(1518/3430)
Akkor inkabb rejtvenyt fejtek.:) Nem kotelezo azt a dobozt nezni. :D
2/10
napraforgó 2013 nov. 08. - 08:06:05 2/10
(1517/3430)
Nem lett volna célravezetõbb, ha kicsit körülnéz, mondjuk a lovagolgatás közben? ha többször is elmehet, biztos jobban körülnézhetett volna, jobban megszervezhette volna a szökését. Gritti néha fölkereste, de ha már nem is engedték oda, leveleket biztos bejuttathatott volna. A pasi mondjuk keríthetett volna neki hajót, vagy bújtathatta volna addig, amíg a hajó mi nem fut.
Annyi, de annyi lehetõség lett volna, de a buta tyúk az elsõ alkalommal meglépett a pici topánkáiban, meg a hülye kalapkájával.
Mit gondolt, meddig tud eljutni? az elsõ utcasaroknál lekapcsolták volna. Itt valami hihetetlenül ostoba némbernek mutatják be. Egy gyereknek több esze van, mint egy spanyol hercegnõnek....
Petrapetrus 2013 nov. 08. - 07:40:39
(1516/3430)
Igen, tényleg megmosolyogtató próbálkozás volt. Biztos úgy gondolta végsõ kétségbeesésében, hogy neki már amúgy is mindegy, próba cseresznye. :D

Szerintem csak a kikötõig próbált meglógni. Ha mázlija van, felveszi egy hajó. Bár ennek is kicsi lett volna a valószínûsége. :) Ha el is jut odáig, a hajósoknak gyanús lett volna és értesítik az uralkodó valamelyik emberét... :)
Petrapetrus 2013 nov. 08. - 07:35:01
(1515/3430)
Igen, ezt én is így gondolom.
2/10
napraforgó 2013 nov. 08. - 05:54:47 2/10
(1514/3430)
nem nézek meg olyanokat,amit a te szavaiddal élve közepesnek találok----> sajnos nincsenek jobbak. Nagyon, nagyon kevés az igazán jó film, sorozat pedig még ritkább. Gyakorlatilag nincs is. Szóval marad a középszerû, az, ami még élvezhetõ. Az ember látja a hibáit, de még nem zavarja annyira, hogy elkapcsoljon. Na, ez is ilyen.
2/10
napraforgó 2013 nov. 08. - 05:51:42 2/10
(1513/3430)
Hát elég idétlen jelenet volt a spanyol hercegnõ szökési kísérlete.
Mit gondolt, majd elszalad Spanyolországig? Nyomában a két testõrrel? Futott vagy 50 métert, de minek? Megkaphatta volna, hogy kísérettel lovagolgat a környéken, megfigyelhette volna mi merre van, most meg majd jól be lesz zárva, hogy többé ne csinálhasson ilyet. Eddig különleges bánásmódot kapott, most majd esetleg besorozzák a hárembe. A szultán már mindenesetre felfigyelt rá, hiába Hürrem kísérletei, hogy távol tartsa õt a többi nõktõl.
lady 83 2013 nov. 07. - 21:29:48
(1512/3430)
Igen az elég hatásos jelenet lesz.Picit elõre néztem,hajtott a kíváncsiság engem is :)Továbbra is fenntartom azt a véleményemet hogy nem is oszthatták volna ki jobb színésznõre ezt a szerepet :)
abisztriczky 2013 nov. 07. - 21:26:22
(1511/3430)
Egyébként Hürrem mikor szembesül új vetéjtársnõjével? Na azt a jelenetet látni szeretném, amikor tudomást szerez az új háremhölgyrõl, aki ráadásul hercegnõ! Biztos nem semmi egy jelenet!