Téma: Szulejmán

offtopic
Petrapetrus 2014 jan. 23. - 11:41:57
(1710/3430)
Akik látták már elõre a részeket, azoknak suttogva kiszólok [azon dolgokkal kapcsolatban, amiket spoilerben írtam korábban]: tudom, mi lesz, s nem félrevezetésbõl írtam, amit. Csak nem szeretnék poéngyilkos lenni. ;-)
Petrapetrus 2014 jan. 23. - 10:58:49
(1709/3430)
Annak örülök, hogy legalább Mihrimah-t néha mutatják. De a többi gyereket miért nem..? Don't no. Viszont azért az nem semmi, hogy a készítõk találtak egy pont olyan kislányt, aki kiköpött gyerek Meryem Uzerli. :)
Petrapetrus 2014 jan. 23. - 10:54:45
(1708/3430)
SPOILER Izabella szerelmes lesz Szulejmánba és közel is kerülnek egymáshoz, szóval venni fogja. Más kérdés, hogy Hürrem teszi a dolgát és nem hagyja annyiban az eseményeket. A bosszúja elõl senki nem menekülhet... :) SPOILER VÉGE

Hürrem egyrészt sejti, hogy a méreg nemsokára hatni fog, másrészt pedig fél annyira Izabellától, hogy bevallja ezt. És ahogy mondta is, ha elveszti Szulejmánt, az Ibrahimnak is veszteség lesz. Ha ugyanis Hürremet ejti az uralkodó, bánatában már "minden mindegy lesz" és kiteregetheti a szennyest, pl. Leóval kapcsolatban.

Pedig csak nézegette. Voltak és vannak ma is azért olyan férfiak, akik tiszteletben tartják a nõt. SPOILER Csak sajnos szomorú vége lesz ennek a románcnak. SPOILER VÉGE
2/10
napraforgó 2014 jan. 23. - 07:53:28 2/10
(1707/3430)
No igen. De ez nem Hürrem megerõsítése volt, hanem kihívás Izabellának - értem küzdened kell. Kérdés, Izabella veszi-e a lapot...
Amit nem értek, hogy Hürrem miért ajánl szövetséget Ibrahimnak?

És amit szintén nehezen hiszek, hogy a Bali bég elrabolta Ármint, aztán csak messzirõl nézegette, míg a lány visszamenekült apucihoz.....
Petrapetrus 2014 jan. 23. - 07:36:13
(1706/3430)
Én minden hétköznap felnézek, de nem nagyon ír már senki. :D

Nekem a tegnapi részben a vége tetszett nagyon, amikor Hürrem belibegett, hogy ha elmegy a vendég, szeretne a szultánnal lenni. És akkor Szulejmán: "Már vártalak Hürrem..." XD Hatalmas. :)
9/10
filmimádóó 2014 jan. 22. - 23:35:20 9/10
(1705/3430)
Hürrem vágta a pofákat ma XD
abisztriczky 2014 jan. 22. - 21:20:13
(1704/3430)
Nagyon lagymatag itt a hozzászólás-forgalom!
9/10
filmimádóó 2014 jan. 17. - 22:02:15 9/10 Előzmény Petrapetrus
(1703/3430)
Akkor jól gondoltam a kígyós dolgot. Elég feltûnõ volt, hogy mindenképpen el akarta fogatni a kígyót Gül agával.
Petrapetrus 2014 jan. 17. - 08:08:19 Előzmény napraforgó
(1702/3430)
Igen, ez nagyon bosszantó. Átteszik a kezdést késõbbre, mert eddig is eleve a reklámok miatt késõbb kezdték, de persze reklámok a változott kezdési idõpont ellenére is vannak, csak még több. Így még tovább csúszik a kezdés. Nevetséges. De legalább - ha jól vettem észre - a sorozaton belül már "csak" 2 reklámblokk van/volt.
Petrapetrus 2014 jan. 17. - 08:04:35 Előzmény filmimádóó
(1701/3430)
Spoiler

Pontosabban megmarni megmarja majd a kígyó - ha jól rémlik - de nem ez fog végezni vele.

Spoiler vége
Petrapetrus 2014 jan. 17. - 08:02:01 Előzmény filmimádóó
(1700/3430)
Jól gondolod.

Spoiler

Hürrem elküldi Izabellának a kígyót az új, ajándék ruhával együtt, abban reménykedve, hogy a sziszegõ állat megmarja majd és belehal. De nem így lesz. :) Izabella még egy kicsit ellesz a sorozatban, bár csúnya véget ér. Hürrem bosszúja elõl õ sem menekülhet... De ez gondolom nem meglepetés. :)

Spoiler vége
9/10
filmimádóó 2014 jan. 16. - 06:44:07 9/10
(1699/3430)
Gyanus nekem, hogy Hürrem azzal a kígyóval, amit befogatott, akar valamit.
2/10
napraforgó 2014 jan. 16. - 05:42:28 2/10
(1698/3430)
Tegnap meghirdették a kezdési idõpontot 9.45-re, aztán meg elkezdték 9.55-kor. Nekem ez már éjszakai film. (amúgy nem indokolja semmi, nincsenek benne vad szexjelenetek...
De nem fognak ki rajtam.
Én 10-kor már édesdeden csicsikáltam és teszek a kezdési idõpontra. Van felvevõm, és ezzel még a sok hülye reklámot is átugrom.
2/10
Meril 2014 jan. 15. - 21:18:20 2/10
(1697/3430)
Na ez az szuper sorozatok indultak el nem csak az rtl-en a tv2õn is persze nem mostanság.Manapság nincs igény a jó sorozatokra.Elkezdenek egy egy igényesebb jó sorozatot de van hogy kapásból késõi idõre teszik esélyük se legyen az embereknek rátalálni...aztán befejezik a felénél.Meg hát mire van igény...én elhiszem hogy ez a sorozat is jó azoknak akik nem vágynak komolyabb kidolgozottságra csak annyi a vágyuk hogy leüljenek a tv elé és elfeledjék a saját életüket a hétköznapokat...nekem ennél több kell.De azért Szulejmán karakterének még mindig 10*os a kisugárzása...:-D csak kár hogy emiatt sem fogok odakapcsolni...
offtopic
Petrapetrus 2014 jan. 13. - 07:41:24 Előzmény Acbar sah
(1696/3430)
Nem olvastam utána, hogy "hányan nézik", de ha esik a nézettség, akkor ne számítsunk arra szerintem, hogy az RTL leadja az egészet. Simán lehet, hogy a második évadnál félbevágja. Megtette ezt már több más produkcióval is. Legfeljebb átteszi valamelyik tesócsatornára, olyan idõpontba, ami szerintük megfelel neki.

Hürrem csak Szulejmánnal volt nevetõ, mindenki mással már keserûbb, gyanakvóbb. Ha jobban belegondolunk, a sorozatban Hürrem a szultán elõtt mindig összeszedi magát, sokszor erõltetett az a mosoly, de ott van az arcán. Elõtte tényleg nevetõ asszony volt. Szóval nekem ezzel semmi problémám nincsen. A valóságban is Hürrem rengeteg rosszakaróval bírt, szóval szerintem természetes, hogy elég nyers, ha a szerelme éppen nincs jelen. Neki csak Szulejmán és a közös gyermekeik adtak boldogságot, õk adtak számára okot a mosolygásra, nevetésre.

Ami pedig a sorozat "szappanoperaságát" illeti. Kivételesen a valóságban is hasonlóan szappanoperaszerû volt az életük, sok ármánnyal. Persze ezt a készítõk meg is lovagolták, de ismerve a nagyjábóli valós szituációkat és helyzeteket, egy szórakoztató tévésorozatban még teljesen elmegy ez a megvalósítás.

Halithoz pedig csak hevesen bólogatni tudok, szerintem is zseniális pasi, már most meg tudnám fojtani Szulejmánt egy kanál vízben. XD Máskor meg "olvadozni" lehet tõle, olyan helyes. A színész jól játszik, képes intenzív, sõt, ellentétes érzelmeket kiváltani az emberbõl, akár pillanatok alatti váltásokkal. :)
Acbar sah 2014 jan. 10. - 23:10:31
(1695/3430)
hát igen,ez igaz,már alig egymillióan nézzûk!
2/10
Meril 2014 jan. 10. - 17:03:42 2/10
(1694/3430)
Szulejmán Szulejmán...nem tudom hány részt nézhettem végig belõle talán az elsõ 10et.Bõven elég is volt.Sokan szeretik sejtem is miért nekem pont ezért nem jön be...nekem ez túl szappanoperás a színészi játékok is minden...olvasom az elõzõ hozzászólásban hogy a fõszereplõnõ is kissé megkeseredett ez nem túl meglepõ mert már a sorozat elején kezdett elhatalmasodni az ármánykodás a rosszindulat,kavarás stb.Nem tudom lehet én látom rosszul de egy színész játéka akkor jó ha nem felszínes és hatásvadász.Nekem a fõszereplõnõ játéka is ilyen mint egy rossz hisztis kamaszlány.Egyetlen pozitívumot tudok megemlíteni bár ezzel én is felszínesnek fogok tûnni de a Szulejmánt játszó férfinek irtó megkapó és magával ragadó a kisugárzása. :-D De ez sajnos nem menti meg a sorozatot....gondolom azért is került késõbbi idõpontra mert már csak a kemény mag maradt azok akik eleve nem vártak sokat ettõl az alkotástól.Lényeg a lényegbe esett a nézettség és ez nem meglepõ.Számomra legalábbis.
2/10
napraforgó 2014 jan. 10. - 16:48:45 2/10
(1693/3430)
Hürrem neve állítólag nevetõ asszonyt jelent. Állítólag mindig felvidította a szultánt jókedvével.
Hát én a sorozatban már hónapok óta nem látom nevetni ezt az asszonyt, csak féltékenykedni és ármánykodni. Májdevrán után ott volt Gülnihál, majd Szádika és most ez az Izabella....
A sorozat kissé leült, kezd kissé unalmassá válni.
malvinkicska 2014 jan. 09. - 08:54:20
(1692/3430)
Nagyon tetszett a mai rész a hercegnõ jó beoltotta, Hürremet és Haticet féltékennyé tette õket, gondolom a késõbbiekben ezt megtorolják. Az is jó volt mikor fáradságra hivatkozott a Szultán Hürrem, csak nézett.
offtopic
Petrapetrus 2014 jan. 08. - 10:27:02
(1691/3430)
Csak ezért az egy mûsorért felesleges megtartani akkor a csatornát. Nézd az RTLMoston a Szulejmánt, ott még reklám sincs benne és anélkül is követheted az eseményeket, hogy elõfizetésed lenne az RTL klubra. Bár úgy tudom, hogy ez a csatorna ingyen fogható, illetve benne van a legkisebb csomagokban is. Vagy nem?

Ami az iskolai oktatást illeti: a tanagyag rengeteg, az idõ rá meg kevés. Pláne, ha a pedagógus órán nem (csak) tanít, de fegyelmez is. Ami igencsak jellemzõ, mert a kedves diákság elõszeretettel tojik bele a dolgokba, tisztelet a kivételnek. Szóval vagy mindent próbálnak érinteni az iskolában felületesen, vagy csak bizonyos területeket, de azokat nagy részletességgel és mélységgel. Egyik sem jó nyilván, mert elõbbi esetben nagyon felületes ismereteket szerez az ember, utóbbi esetben pedig csak bizonyos részre korlátozódik az ismeret, máshoz pedig egyáltalán hozzá sem tud szólni... Ha a kettõ közül választani kell, talán elõbbi a jobb, mert a gyerek belekóstol több mindenbe, eldönti, mi érdekli, abba jobban beleássa magát, ugyanakkor ha felületes ismeretei vannak is más dolgokról, de legalább vannak. Persze olyanok is vannak, akik nem fogékonyak és vagy nem is érdekli õket a történelem, vagy egyáltalán a humán tudományok... Nem vagyunk egyformák.