Téma: Szulejmán

9/10
Johnny14 2014 nov. 26. - 22:17:21 9/10 Előzmény bernere
(2810/3430)
Szoktam is nézni Törökül.:D
És valóban nem nehéz megérteni, könnyenrá lehet jönni mirõl is van szó!
Mindenesetre akkor is jobb lenne ha normálisan végig adnák a sorozatot. Legalabb heti 3résszel, vagy valami, nem 1héten 1x. Az kaki, fõként hogy egy 40perces epizódban van 10percenként reklám.!!! -.-
Mert amúgy, ha valóban 2-3év lenne a sorozat teljes leadása, az nagyon sokat rontana a nézettségen, és belegondolni is már milyen rossz szerintem, hogy mennyi ideig kéne várniuk a rajongóknak.!
De azért ja, aki nem akarja kivárni az nézze eredetni nyelven.! :D
Lillith Morgan 2014 nov. 26. - 13:16:18 Előzmény abisztriczky
(2809/3430)
Mahidevran valóban megverte Hürremet és emiatt számûzték, de ez nem került bele a sorozatba.
Tele van ilyen változtatásokkal az egész. Pl Mahidevran sokkal hamarabb "kiesett" a sorozatban a szultán kegyeibõl, mint a valóságban. Történészek szerint még legalább két gyerekük volt Musztafán kívül és azok ketten már Hürrem felbukkanása után születtek.
Ezt mindig sajnáltam, mert szerintem érdekesebb lett volna, ha tényleg kiegyenlítettebb a küzdelem, nem csak az intrikák mennek a háttérben, de azért jó volt végignézni ezt a sorozatot. Törökül néztem. Hiányzik is, mióta végetért. Lehet, ideje nosztalgiázni.
abisztriczky 2014 nov. 26. - 11:02:42
(2808/3430)
Egyébként már azt tervezik, hogy 60%-os lesz!
bernere 2014 nov. 25. - 23:06:56 Előzmény Johnny14
(2807/3430)
Meg kell tanulni törökül és akkor végig lehet nézni eredeti nyelven a youtubon akkor amikor akarod
én megnéztem párat sokkal jobb eredeti hanggal...
amugy nem lenne nehéz megtanulni törökül, tele van "ö" meg "ü" hangokkal és ismerõs szavakkal mint pasam, meg barat stb....:) hehehe :) az RTL meg elmehet...az 50%os adóba. én 99%-ost szabtam volna ki :D elsõsorban a Szulejmánt megszakító reklámokért (fõleg egy mondat közepén), és a fõmûsoridõben valóságsóként álcázott kurvapecérkedésért...a szexbõl futná 99%os reklámadóra is.
abisztriczky 2014 nov. 23. - 20:09:18
(2806/3430)
***SPOILER***
Lehet hogy alaposan félre lettem vezetve! Azért kérdeztem ezt, mert az Epizód magazin írta, hogy Mahidevrán megverte Hürremet Gül-aga, Gülsah és az õrök jelenlétében. Persze ezt nemsokkal késõbb Szulejmán is megtudta, Mahidevrán büntetését meg feleségére bízta. Hürrem lubickolt a rábízott hatalomtól, a többiek alaposan megijedtek, viszont alaposan megakarta fontolni a döntését. Hürrem számûzte Mahidevránt a palotából, Musztafa pedig önként vele ment. Hürrem egyszerre "tüntette" el a palotából egyik legnagyobb ellenségét és a trónörököst is.
4/10
Érsekvári 2014 nov. 23. - 18:55:06 4/10 Előzmény abisztriczky
(2805/3430)
SPOILER
Nem emlékszem , hogy az elkövetkezendõ részekben Mahidevran elverné Hürremet .
Az elején valóban volt ilyen .
Viszont ha jól emlékszem Mahidevran Gülsah-t fogja majd jól eltángálni.
Spoiler vége
9/10
Johnny14 2014 nov. 23. - 14:36:22 9/10 Előzmény abisztriczky
(2804/3430)
Az a legszomorúbb, hogy 1hónapig nem láttuk a sorozatot, 4rész ugrott ezzel, tehát így most még lassaban fogunk haladni.! A legvícesebb benne, hogy 1rész ami kint náluk 60, nálunk 30perc, darabogba látjuk a részéket, ez még jobban lasítja a sorozat haladását.! Soha a jó büdös életbe nem fog le menni ez a sorozat, normálisan, a 2évadnál tartunk, a Törököknél már rég befejezödött a sorozat.! Elõreláthatólag, és vicc nélkül, mire eljutunk a 4évad végéhez, az kemeny 3év lesz.!
Nem értem, hogy ezt a sok agypuszítót sorozatot mi a francért teszik fõ mûsor idõbe, ez kell a népnek, hogy még butábbak legyenek.! Mert az éjjel nappal, meg a barátok közt olyan fontos, legyen még belõle 100évad.!
Simán berakhatnák mindenhétköznapra fõ mûsor idõbe, megtudnák oldani, a celeb fost is be tudták rakni.!
És akkor normálisan le adhatnák az egészet, teljes résszekkel.! Egyes pletykák szerint, nem is fogják le adni az egész sorozat, abba fogják hagyni a 2évad után.!
Úgy hogy ennyi.:))))
abisztriczky 2014 nov. 20. - 16:55:52
(2803/3430)
??***SPOILER***
Mikor fogja Mahidevrán megverni Hürremet? Na arról semmiképp nem akarok lemaradni, meg a "következményekrõl" sem!
malvinkicska 2014 nov. 20. - 13:35:26
(2802/3430)
Annyira vártuk még sem nézték Hürrem ármánykodását, hogy akarta eltetetni láb alól Musztafat, a piszkos munkát más végzi helyette, nagy dolog a hatalom.
10/10
SecretKismet 2014 nov. 19. - 09:51:16 10/10
(2801/3430)
Akkor ma folytatódik a sorozat....
Trivia Showtime 2014 nov. 15. - 17:12:31
(2800/3430)
1526. augusztus 29.
I. évad
Acbar sah 2014 nov. 13. - 21:28:54
(2799/3430)
Tudom, de most volt a születésnapom, s a család úgy döntött most megyünk.

Nyáron egyébként szintén Törökországban voltam két hetet, a nyugati Riviérán. De ide még visszajövök.
10/10
SecretKismet 2014 nov. 13. - 19:46:58 10/10 Előzmény Acbar sah
(2798/3430)
Jó képeket készítettél, még így rossz idõjárási viszonyok között is. Amúgy egy nyári úttal jobban jártál volna, de így is biztos nagyon jó volt. Remélem egyszer én is eljutok oda.
edeneva 2014 nov. 12. - 14:04:35
(2797/3430)
Ne izguljanak a Szulejmán rajongók, nov. 19-én folytatódik a sorozat. Üv.Mindenkinek!
offtopic
Petrapetrus 2014 nov. 12. - 10:41:30
(2796/3430)
Gipsz__Jakab 2014 nov. 11. - 23:05:14
(2795/3430)
Ti csak ítok, vagyo lvasni is szoktakot?

Ennek a Szulejmánnak egyik napról a másikra, úgy vége lett, mint a botnak. Az utolsó két részt nem láttam, azt sem tudom kivel mi lett a végén.
Acbar sah 2014 nov. 11. - 19:20:15
(2794/3430)
Köszönöm, legalább van egy ember aki értékeli, amit a szakadó esõben kinlódtam.
Gipsz__Jakab 2014 nov. 11. - 01:39:04
(2793/3430)
Ennek a Szulejmánnak egyik napról a másikra, úgy vége lett, mint a botnak. Az utolsó két részt nem láttam, azt sem tudom kivel mi lett a végén.
8/10
gabus53 2014 nov. 10. - 23:01:31 8/10 Előzmény Acbar sah
(2792/3430)
Kedves Acbar Sah!

Nagyon rendes tõled, hogy a nyaralásod egy részét megosztottad velünk, jó volt látni ezeket a képeket.

Szép estét mindenkinek!
Petrapetrus 2014 nov. 07. - 07:40:11
(2791/3430)
Pontosan. Semmi, de semmi értelme emiatt az RTL klubot keresni, mert úgysem lesz semmi belõle. Ennyi erõvel felszólalhatnának a tudom is én, Castle, Dr Csont, Mentalista, stb. nézõk is, hogy miért a Szulejmán, miért nem az õ sorozatuk kerül fõmûsoridõben napi adásba? És valahol igazuk is lenne... A csatorna próbál minél több ember kedvében járni, ezért is van ennyiféle sorozat és ennyiféle idõpontban. Más kérdés, hogy az adott mûsorsáv vagy éppen a pihenõ sokaknak nem tetszik, de ez mind bevett szokás a televíziózásban.

"állítólag a csatorna van a nézõkért, és nem a nézõ van a TV-csatornákért" --> Ok. Vegyük úgy, hogy így van és mondjuk emiatt "orrba-szájba" Szulejmánt sugároznának. Szerintem akkor is lenne felháborodás: nem csak a Szulejmánt nézõ emberek ülnek le a tévé elé, vegyük már észre!!!!! Nem csak a Szulejmán-nézõ a nézõ, van még rengeteg más ízlésvilággal, más kedvenc sorozattal megáldott ember ebben a kis országban. És a csatornák egy része mint ismeretes, nem tematikus csatorna, hanem mindenfélébõl ad le valamennyit. Pont azért, hogy minél nagyobb rétegeket be tudjon vonzani. Nyilván, aki a természetfilmekért vagy a tudományos mûsorokért rajong, nem RTL-t néz, de még õket is meg lehet fogni 1-1 sorozattal. A Szulejmán csak egy ilyen sorozat. És butaság lenne esti fõmûsoridõben, minden egyes nap ezt adni. Nem fõmûsoridõben pedig szintén hülyeség lenne sugározni, mivel nem csak nyugdíjasoknak szánják a sorozatot, plusz bizonyított már, hogy van elég tekintélyes nézettsége is.

Annyiban lenne jó, ha tényleg nem fél meg 1/3-at részeket adnának le, hanem valahogy bepasszíroznák a rendes egy epizódot egy napra és nem felezgetnének, meg trükközgetnének.

A Szulejmánban az a jó, hogy fent van az interneten az egész sorozat. Oké, hogy törökül, de fent van. Nem olyan bonyolult a cselekmény - pláne, ha a nézõ tisztában van legalább alapszinten a történelmi mérföldkövekkel - érthetõ a lényeg eredeti nyelven is, arról nem is beszélve, hogy az eredeti hangok azért jobbak, mint a szinkron. Plusz, volt/voltak olyan elvetemült rajongó(k), akik az összes rész tartalmát leírták magyarul. Ezek mellett a lehetõségek mellett ennyire kiakadni az RTL mûsorpolitikáján szerintem totálisan felesleges.

Sõt, szerintem valahol benne van az is, hogy így viselkednek a sorozattal a rajongók: a csatorna tudja, hogy sok minden elérhetõ a neten, fent van úgyis, a nézõ ha nagyon elvonási tünetei vannak, majd nézi ott. És pontosan tudja azt is az RTL, hogy a nézõ úgysem fogja megállni, hogy ne nézze majd meg szinkronosan is, mert úgy azért mégis más... Ráadásul egyébként a netes nézettség is nézettség ám nekik! :)