Téma: Születés

Kriszhun 2011 jan. 20. - 23:05:07
(63/83)
Nem bírom ki, még egy pár sort hozzá kell, hogy szóljak. Egyesek azt írták, hogy thriller. Köze nincs a thrillerhez. Ez egy elejétõl a végéig halál unalmas film, aminek a végén várod a csattanót, a magyarázatot, de nem valamire, hanem az egész filmre alle zusammen, hogy akkor most mivel is csesztem el az elmúlt másfél órámat, de nincs. Ez nem nyitva van hagyva, próbálok entellektüel hozzáértõnek látszani, és keresni benne a nagy mûvészetet, de ez semmi több, mint egy zagyvaság. -5/10, és eltört az enter gomb.
Kriszhun 2011 jan. 20. - 22:54:49
(62/83)
A legrosszabb film, amit valaha láttam a Temetõkapu c. film. Ez szorosan mögötte a második. Leírhatatlan.
8/10
leho 2011 jan. 20. - 10:45:09 8/10
(61/83)
Úgy látom, hogy az utolsó hozzászólásokban nagyon megszaporodtak a „hozzáértõk” magvas gondolatai, bizonyára az õ pontozásaiknak köszönhetõen esett ennyit a film pontértékelése. Az jutott eszembe ezekrõl, hogy amikor a 80-as évek elején kivételesen eljutott hozzánk a Talking Heads, egy „hozzáértõ” úgy jellemezte a zenéjüket, hogy „langyos diszkó zene a Sportcsarnokban”.
1/10
ariskerase 2011 jan. 19. - 17:02:57 1/10
(60/83)
Unalmas gyenge melodráma.
zajotti 2011 jan. 19. - 16:41:36 Előzmény summerbeauty
(59/83)
megtaláltam:Wagner Die Walkür 1.felv.nyitány.
köszike !!!
zajotti 2011 jan. 19. - 15:42:33 Előzmény summerbeauty
(58/83)
köszönöm,hogy utána néztél,mindig tudtam,hogy bízhatok
1/10
bchrisT 2011 jan. 19. - 01:20:45 1/10
(57/83)
Kivételesen szar film, recsegett az Enter billentyû amikor letöröltem. 0/10
9/10
summerbeauty 2011 jan. 19. - 00:20:45 9/10 Előzmény zajotti
(56/83)
Igen, a zene is végig nagyon el volt találva (a vége fõcímet leszámítva, ami szerintem borzalmasan nem illett oda).
Az IMDB-n ezt a két Wagnert találtam, ami sanszos a színházas jelenethez:

"Die Walküre: Erster Aufzug"
(1856)
Written by Richard Wagner
Performed by Georg Solti / Wiener Philharmoniker
Courtesy of Decca Music Group Limited

"Bridal March from 'Lohengrin'"
(1850)
Written by Richard Wagner
Arranged by Peter Raeburn & Christopher Austin
Aramesi 2011 jan. 18. - 18:01:02 Előzmény zoli28
(55/83)
Igen, tényleg nagyon vontatott bizonyos pontokon, nekem is csak az akadályozta meg a kikapcsolást, hogy annyira hihetetlen atmoszférája van és a történet maga nagyon érdekelt. De vannak nehéz pillanatok benne, az biztos, de a színházas jelenethez foghatót nagyon ritkán látni, szerintem a filmtörténet nagy pillanatai közé való!
Meme27 2011 jan. 18. - 12:01:44
(54/83)
Hello!
Nem tudja valkai le lehet e tölteni valahonnan. mert sajnos nem láttam a végét és szeretném megnézni!Köszönöm a válaszokat!
zajotti 2011 jan. 18. - 10:30:10 Előzmény summerbeauty
(53/83)
tudna segiteni valaki,hogy mi volt az a fantasztikus zene a szinházi jelenetben? hátborzongató volt!! elõre is köszönöm .
6/10
zoli28 2011 jan. 18. - 10:26:22 6/10
(52/83)
Engem nem gyõzött meg. Elkezdtem nézni, kb. 30-40 percig bírtam, azután elkezdtem kapcsolgatni, mert egyszerûen nem kötött le.
stampo 2011 jan. 17. - 23:57:36
(51/83)
Misztikus realista alkotást láthattunk a blöff mûfajában.
9/10
summerbeauty 2011 jan. 17. - 23:49:23 9/10
(50/83)
Fantasztikus film, többféle interpretációval. Szerintem pont ez az egyik fõ erõssége. Nicole Kidman a színházas jelenetben, wow!
Aramesi 2011 jan. 17. - 23:39:21
(49/83)
Na elolvastam az imént belinkelt cikket és azért sok mindenre rávilágított. Sajnos lemaradtam az elejérõl, így már más.

SPOILER

Tehát ezek szerint a srác csak a levelekbõl tudott az egészrõl és átverés volt. De akkor meg másképp kellett volna hozáállnia, inkább egy rosszindulatú hazugságként, nem úgy, hogy szereti. Vagy erre értette a végén a kis levelében, hogy az orvosok sem tudják, hogy mi volt ez az egész? Ha ez a sztori, akkor jobban tetszett, de még akkor is több volt benne. Meg kéne megint nézni...
Aramesi 2011 jan. 17. - 23:29:12
(48/83)
Nekem egy nagyon érdekes, különös film. A zene, a fényképezés, a játék elsõrangú és hihetetlen atmoszférája van. Nagyon szeretem az olyan filmeket, amik ellenállnak a hollywoodi kliséáradatnak és mernek "furcsák" lenni. Ez nagyon tetszett, de a történet nekem valahogy félkésznek tûnt... Mintha menet közben alakították volna, vagy nem is tudom... Persze a PORT.hu szokásosan mellétrafált a kategorizálással, ez semmiképp sem thriller, inkább dráma. Nekem valahogy hagyott kívánnivalókat, több volt ebben a sztoriban ennél. Mindenesetre remek próbálkozás volt, figyelni fogom ezt a rendezõt.

SPOILER

A nagy problémám a történettel, hogy valahogy nem volt se füle, se farka. Az eleje leszögezett a tv elé, de ez így valahogy nem állt össze. Ha tényleg igaz szerelem volt köztük, akkor sokkal árnyaltabban kellett volna nyomni a "Sean vagyok" szálat, inkább csak a nõnek kellett volna belelátnia. A másik, hogy a fõhõsnõ szerintem borzalmas karakter volt /Kidman jól játszotta/, végig utáltam. Ha még mindig a volt férjébe szerelmes, akkor miért megy hozzá a "rendes" pasihoz, hogy aztán a szarban tapicskoljanak? A kissráccal a románc meg rém kidolgozatlan maradt, annak ellenére, hogy tényleg jó öltet volt. Egyszerre kellett volna hosszabbnak és rövidebbnek lennie.
Nagyak 2011 jan. 17. - 21:07:36 Előzmény FlaviaAssamite
(47/83)
Nnna, csak hogy egy gyökeresen eltérõ véleményt is olvashassatok: én meg pont azokat a filmeket nem szeretem, ahol nem derül ki minden pontról pontra. (Még nem láttam a filmet, ma a Viasat3-on lesz, és benéztem a vélemények miatt.) Ez abszolúte nem ugyanaz, mint hogy kell-e rajta gondolkodni, avagy sem, tudniillik léteznek filmek, ahol minden összerakható és egyértelmû, csak gondolkodást igényel. (Pl. Elemi ösztön. Szerintem. Sok ember szerint az nem egyértelmû, pedig az.)

Ennyi erõvel ugyanis mutathatnának egy üres képernyõt (vagy csak egy tájat, helyszínt), és találj ki magadnak hozzá egy történetet... Ne már! Egy filmben legyen egzakt megoldás (is), nem csak "elõjáték"!
zekatty 2011 jan. 17. - 17:21:48
(46/83)
10/10
k11zoltan 2011 jan. 17. - 11:09:44 10/10
(45/83)
SPOILER!

Regen lattam a filmet, de arra emlekszem, hogy a gyerek trukkje volt az egesz.

Nem szallt meg senki semmit, a kiscsavo megtalalta a leveleket, es osszerakott egy tortenetet.

Ha jol emlekszem, ennek a vegen van az, amikor a csaj bele akar rohannai a tengerbe.
Szerintem az azert volt, mert mar kezde azt hinni, hogy visszakapja a ferjet, es csalodott...
offtopic
kiring 2011 jan. 17. - 10:30:08
(44/83)
Az egészre csak egy magyarázat van: Sean szelleme megszállta, és manipulálja a kisfiút. A mobil rezgése utal erre. A kijelentéssel, hogy "nem lehetek Sean, mert szeretlek" azt akarják mondani, ha Sean szerette volna, és szeretné Annát, nem ellenezné, hogy tíz év magány (és szenvedés) után boldog legyen, mikor õ már halott.