Pál Péter Nagy 2021 jan. 09. - 11:38:41
(63/63)
Miért rakták át vasárnapra???
efmary 2020 okt. 02. - 18:04:37
(62/63)
Ezek szerint a RTLII csatorna okróber 6-án a IV/16. résszel befejezi a sorozat vetítését??? Gratulálok!
7/10
nikato 2020 júl. 16. - 21:25:49 7/10
(61/63)
Nem rossz sorozat. De a Született feleségek óta miért érzik úgy, hogy minden sorozat címet "Születettel" kell kezdeni a fordításban? Sascha Alexander Sophia Loren menye. 🤪
mokusho 2018 okt. 29. - 14:31:11 Előzmény Bruce Robertson
(60/63)
A harmincas években is így fordították, sőt, még a személyneveket is igyekeztek magyarosítani, így lett Jules Verne -Verne Gyula, Karl May -, May Károly , de még Mózárt Farkas Amádé is volt (W A Mozart). A kommunista időkben éppen hogy nem volt divat a magyarosítás, de ami átment a köztudatba, azt úgy hagyták (a fordításokat is). Ma is gyakran lehet találkozni az Újfundland, Újskócia kifejezésekkel, minthogy tényleg azt jelentik. Némelyiket le kell fordítani, mert pld USA tele van Új Jeruzsálemmel, meg egyéb bibliai, vagy ókori nevekkel. Szerencsés esetben nem lehet felismerni az eredetit. Mellesleg ma se ismeretlen: a Harry Potter könyvek szerplőit magyarosította a fordító, így ha áttérsz az eredeti verzióra, akkor keresheted a neveket (Hogwarts-Roxfort, Snake-Piton etc)



Bruce Robertson 2018 aug. 27. - 17:54:24 Előzmény Lesike70
(59/63)
Egy részben meg Új Angliának fordították New England-et. Komcsi időket idéz, már csak a szereplők nevét kellett volna magyarosítani, mint pl. "Szigeti Mária".
Lesike70 2018 júl. 11. - 16:45:43
(58/63)
A III/38. Részben minek fordították ke azt, hogy steampunk. Nagyon fájdalmas a gőzpank szó. És nem is egyszer hangzik el. ????
1/10
tamas.laszlo81 2017 szept. 09. - 21:32:02 1/10
(57/63)
Felrobban egy férfi egy erdõben a talajba rejtett bombától.
A rendõrök helyszinelnek. pár méteres sugarú körben összejárnak mindent.
Ezekután a fõszereplõnk megszólal, hogy nézzék át a helyszínt nincs-e elrejtve még pár ilyen robbanószerkezet.
Ezek szerint az aknásított területet elõször át kell járkálni és csak utána kell hívni a tûzszerészeket, hogy vizsgáljanak át mindent.
Annyira ostoba.
1/10
tamas.laszlo81 2017 szept. 09. - 21:16:37 1/10
(56/63)
Megnéztünk egy újabb részt
Már az elején átverik a rendõröket (csak õk nem veszik észre).
Nálunk a családban mindenki rájött, még én is, pedig nem vagyok jó az ilyenben.
Elõre megjósolhatóak a helyzetek, nagyon minimális logikával építkezik.
Sajnos eddig ahány részt láttam, mind egyformán nagyon gyenge, iszonyatos.
Kivéve, ha ez egy paródia.
Nem is tudom, hogy fájdalmasabb-e vagy nevetségesebb?
1/10
tamas.laszlo81 2017 szept. 09. - 21:03:37 1/10
(55/63)
A film készítõi ennyire ostobának nézik a rendõröket, vagy csak annak akarják beállítani õket.?! Van valamilyen személyes gondja valamelyiknek?

Ez egy full gagyi sorozat. A cselekmény, a rendezõ is, de a szereplõk is annyira ellenszenvesek, bénák, amatõrök.

Hogy lehettett ebbõl 7 évad is?!
Valamilyen érdek fûzödhet mesterségesen fenntartani egy ilyen ostoba sorozatot.
Valakinek a valakije szerepelhet benne?!

Borzalmas.
1/10
tamas.laszlo81 2017 szept. 09. - 21:02:46 1/10
(54/63)
Tele vannak hibákkal a részek.
Elindulnak autóval követni egy gyalogost, pár méterrel távolabb már meg is áll az autó, és majd csak ezek után megy be a gyalogos egy üzletbe.
Honnan tudták a rendõrök az autóban, hogy a gyalogos be fog majd menni egy üzletbe és nekik meg kell állniuk?!
Ha tudták, akkor meg miért indultak el és tettek meg pár métert?!

Az egyik rendör megkérdezi a másikat a megfigyelt személyrõl, hogy hová mehet ilyenkor, miközben fényes nappal volt.
Hogyhogy hová menne ilyenkor?! Minek kellene lennie? Éjjelnek vagy világvégének?
Érthetetlen.

Egy másik megfigyelésnél is a rendõr szóba elegyedik egy civillel, és személyes dolgokról, sportokról kezdenek el beszélni.
A rendõr már rég oda sem figyel arra amit néznie kellene.

A beteg rendõr a munkahelyén fekszik le, és alszik is el, hogy kikúrálja magát, majd miután felébredd szintén ott verset ír, majd ebbe egy munkatársa is bekapcsolódik, mindezt a rendõrségen, munkaidõben, azt nem lehet tudni hogy mennyi idõ ment el rá, de órák lehettek.
Munkaidõben!

A film készítõi ennyire ostobának nézik a rendõröket, vagy csak annak akarják beállítani õket.?! Van valamilyen személyes gondja valamelyiknek?

Ez egy full gagyi sorozat. A cselekmény, a rendezõ is, de a szereplõk is annyira ellenszenvesek, bénák, amatõrök.

Hogy lehettett ebbõl 7 évad is?!
Valamilyen érdek fûzödhet mesterségesen fenntartani egy ilyen ostoba sorozatot.
Valakinek a valakije szerepelhet benne?!

Borzalmas.
Eerika 2016 nov. 07. - 20:38:34
(53/63)
Már megnéztem a 6. évadot is szinkronosan, és tetszett Rizzoli szinkronja Hegyi Barbarával. Aztán folytattam feliratosan, és amikor elõször megszólalt Jane, egy pillanatra azt hittem, Hegyi Barbara beszél angolul! Tökéletesen eltalálták a szinkronját! Sajnos a 7. évaddal vége is a sorozatnak, és nem bántam meg, hogy megnéztem. Nekem tetszett, a 6. vége és a 7. eleje azért elég kemény. Nézzétek végig, nem bánjátok meg.
Quinn Mallory 2016 szept. 23. - 18:50:43
(52/63)
Annyira, de annyira adná magát a leszbikus fõszereplõpáros. A párbeszédek, a helyzetek, a két szereplõ egymáshoz való viszonya... Mérget vennék rá, hogy eredetileg nem csak barátoknak írták meg õket, csak a tv-s producereknek nem tetszett a (homo-)romantikus szál. Pedig a mai sorozatok szinte összes nyomozópárosa összejön a széria végére: Patrick Jane és Lisbon, Castle és Beckett, Bones és Booth, stb. Miért ne jöhetne össze két nõ? Legalább lett volna valami eredeti is ebben a gyengécske krimiszériában. Talán még tetszene is. A két színésznõ közös jelenetei kifejezetten jók. Utálom ezt a kifejezést, de azt kell írnom, hogy "meg van közöttük a kémia".
Ami viszont zavaró:
- A dokinõ állandóan kisestélyi illetve koktélruhákban van, még a laborban is. A haja is állandóan "be van lõve", mintha állandóan valami partira lenne hivatalos, és ezért így glancban kellene beugrania a rendõrségre.
- A nyomozóknak sokszor olyan technikák állnak a rendelkezéseikre, hogy azt hipi-szupi Horatio-féle Miami helyszínelõk is megirigyelnének. Pedig tulajdonképpen csak egy "mezei" rendõrség.
Ezek miatt nehezen komolyan vehetõ, bár talán még így is hitelesebb, mint a már elõbb említett CSI.
Borka Szabó 2015 júl. 28. - 19:53:46 Előzmény -greghouse-
(51/63)
komoly?! annyira durva volt, de éreztem...
szirgabor 2014 szept. 13. - 13:06:51
(50/63)
Ezt a sorozatot most tényleg addig adja folyamatosan, szünet nélkül, újra és újra a Viasat, amíg el nem kopik a szalag?
9/10
-greghouse- 2014 júl. 07. - 16:05:04 9/10
(49/63)
A Frost nyomozót játszó színész, Lee Thompson Young a valóságban meghalt... RIP.
9/10
-greghouse- 2014 jún. 25. - 09:58:40 9/10
(48/63)
Nyilván ízlés dolga, de Sasha Alexander az NCIS elsõ részeiben SOKKAL jobb nõ, sima fekete hajjal, mint itt hullámos szõkével (tudom, a két nõ közül az egyiknek szõkének kell lennie...). (Bár én amott a Ziva körüli felhajtást sem értem, az ottani Sasha jobb nõ és rokonszenvesebb is. Megint csak ízlések és pofonok.)
10/10
zora 2014 jún. 24. - 19:49:03 10/10 Előzmény -greghouse-
(47/63)
Június 17-én már lement az 5x01, ma este - ottani idõ szerint - lesz az 5x02.
10/10
zora 2014 jún. 24. - 19:46:10 10/10 Előzmény szirgabor
(46/63)
Nézd meg egyszer eredeti hanggal, feliratosan! Az az igazi élmény! nagyon jó!
9/10
-greghouse- 2014 jún. 23. - 09:58:51 9/10
(45/63)
Rizzoli/Isles kedvelõknek: Amerikában már berendelték az 5. évadot, mivel minden idõk legnézettebb KÁBEL sorozata volt, de az összes sorozatok közt is dobogós helyen áll (Rolling Stone, Hollywood Reporter, mások).
Ahhoz képest nevetséges, hogy nálunk nem kap fõ mûsoridõt: nyilván kell az idõ az unalomig ismételt, könyökünkön kijövõ, egyébként is uncsi Jim szerint a világnak. Helyet cserélhetnének.
Rideg Beatrix 2014 jún. 22. - 11:04:23
(44/63)
Csak a 4. évadig adták le és most elkezdték elõröl. Fent vannak letöltõs oldalakon és onnan le lehet tölteni.