6/10
adamnagysweetmovie 2011 okt. 17. - 13:32:49 6/10 Előzmény stomachh
(15/35)
Minden apró részlet stimmel, de ezen túl mi értelme van a filmnek, hogy reflektál a mai korra? Úgy, hogy a 70s években is válság volt, és ma is a nõi szerepvállalás, szemléletmód erõsítésével (vagy valami hasonlóval) lehetne élhetõbbé tenni a diszfunkcionális kapitalista rendszert? Közhelyes...
Nos, szerintem ez egy stílusos, esztétizáló, de üres film, a kötött pulóverek és a nagy színészi alakítások mögött szerintem nincs semmi releváns üzenet. Sok francia film ilyen, sokan ezért rajonganak, mások ezért tartják hollywoodiasnak.
Valójában egy családi szappanopera-paródia, ami akkor mûködött legjobban, amikor erre nyíltan rá is játszott. Amikor komolyan vette a történetet, a karaktereit, bántóan avittasnak éreztem.
Ozon szerényebb filmjei (Utolsó napjaim, Menedék) sokkal hitelesebbek számomra.
9/10
stomachh 2011 szept. 02. - 17:01:13 9/10 Előzmény BelleDeJour89
(14/35)
Egyetértek! Piszok jó film! Magával ragadó az egész film hangulata, kiválóan megteremti a 70-es évek hangulatát. De a szereplõk játéka, öcsém! Az akkor jellemzõ színészi manírkészletbõl merítenek! Ha nem tudnánk mikor készült a film, hihetnénk hogy 30 éve készült. Sok-sok apró dolog teszi még jobbá a filmet, amit lehet hogy csak a melletted ülõ vesz észre, és böködi meg az oldalad, hogy "figyeld azt a pulóvert", "nézd már hogy állt be". :)
Ja és a filmzene. Az is félelmetesen jól támasztja alá a hangulatot.
Nekem egy piszok erõs 9/10. Ajánlom moziban megnézni!
ntimea 2011 szept. 02. - 16:42:38 Előzmény BelleDeJour89
(13/35)
sziasztok.
Ha valakinek megvan dvd-én, kérem szépen jelentkezzen.
Köszi,nagy tímea
ntimea@mbit.hu
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 28. - 13:45:16
(12/35)
Végül is, de, csak kicsit off. :D
blowup 2011 aug. 28. - 13:04:28 Előzmény Ford Mustang
(11/35)
Itt vagy máshol, nem tökmindegy?:)
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 19:28:55
(10/35)
De ez hogy jött ide? :)
blowup 2011 aug. 27. - 19:14:25 Előzmény Ford Mustang
(9/35)
Az utóbbi idõkben elég sokat írtál miatta:)
10/10
BelleDeJour89 2011 aug. 26. - 20:38:21 10/10
(8/35)
Zseniális francia vígjáték! Árnyalt társadalomkritika és szórakozás egyben. Ozon legjobb filmje.'70-es évek hangulat-és atmoszférateremtésébõl is ötös jár neki. A színészek is fantasztikusak de akit külön ki kell emeli, hát persze hogy Deneuve. Deneuve isteni komika, isteni színésznõ, isteni nõ, aki mellesleg kiválóan énekel is:)
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 26. - 14:35:15
(7/35)
Ki beszélt itt a címfordításról? :)
blowup 2011 aug. 26. - 12:52:15 Előzmény Ford Mustang
(6/35)
Ismét grat a magyar cím alkotójának, csak egy rag választja el a Desperate Housewives-tõl, így a keresõ folyton azt dobja ki. Az meg már egy kicsit 'levédett' ugye. Még kellett volna egy kicsit izzadni...pumpkin:/
Ja igen, Ford, kérlek vonatkoztassunk már el a címfordítástól - pontos vagy sem, tükör-e, stb. - a magyar címnek elsõsorban a tartalom alapján a helyi sajátosságoknak kell megfelelnie, ezért szabad alkotói munka a 'fordítás', amiért lehet dicsérni vagy szidni az elkövetõt, a nyelvtudást nem kell számonkérni.
Korábban itt írta már vki - átcímezések miatt - a magyar címet is copyrightozni kellene.
Pár éve indexen volt cikk kevésbé ill. jól sikerült magyar címekrõl, remélem ennek az alkotója is idõvel megbánja tettét.
Ford Mustang 2011 aug. 24. - 18:30:00
(5/35)
François Ozon legújabb filmjében - amelyért tavaly a velencei filmfesztiválon Arany Oroszlánra jelölték - visszatér a rendezõ a 8 nõbõl ismert szellemes stílusa. A Született feleség miközben egy, a '70-es évek Franciaországában játszódó fergeteges vígjáték, érzékelhetõ benne a párhuzam a mai társadalommal és a jelenlegi francia politikai közhangulattal, a Denevue-Depardieu páros pedig ismét felejthetetlen alakítást nyújt.
ateszm 2011 aug. 24. - 13:43:09 Előzmény Laura89
(4/35)
Bemutató dátuma: 2011. augusztus 25. (Forgalmazó: Ristretto Distribution Kft.)
Missa 2011 aug. 24. - 09:02:20
(3/35)
Nem láttam még a filmet, de szeretném megnézni. A francia filmekrõl általában az a véleményem, hogy többségében jók. Legyen az vígjáték, dráma, krimi, stb. Van valami bennük amitõ egy picit igényesebbnek tûnnek a hollywoodi, trükkökkel teletûzdelt marhaságoktól. Legalább is nekem úgy tûnik.
Gondolom, nem véletlen, hogy van néhány olyan francia film ami pár év múlva megjelenik amerikai adaptációban is (pl. Montreal-i bankrablás, Nikita, stb.). De azok már nem olyan jók.
Remélem nekem is pozitív véleményem lesz a filmrõl, miután megnéztem.
10/10
TheNormaDesmond 2011 jún. 16. - 20:03:46 10/10
(2/35)
Tegnap elõtt láttam a filmet a Holdudvar Kert Moziban a Francia Intézet szervezésében. Annyira jó volt, tapsoltuk a végén. A színészek remekül játszanak, Deneuve még mindig csodásan néz ki, Depardieu kevésbé de õ is fantasztikusan játszik mint mindig. Szerintem Ozon egyik legjobb vígjátéka, kellõ iróniával és társadalomkritikával.
10/10
Laura89 2011 febr. 11. - 01:45:25 10/10
(1/35)
Mikor jön már a film????