ChenCske 2012 márc. 15. - 20:38:49 Előzmény greghouse
(14/14)
Na hát errõl a mûsorról jól lemaradtam, khm.

Kérdésem volna... valahol adják-e még?
Mondjuk a tévében vagy tán itt a neten épp!
Ha letölthetõ, valaki linkelje mielébb!
:-)

Greghouse! Az a bizonyos "1.elõadás" pedig megtekinthetõ itt, ezt az egyet tudom: http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/01/24/10/Cseh_Tamas_Emlekkoncert_a_Millenaris_Kozpontban.aspx
Ez a tavalyi emlékkoncert, az elsõ. És a mostani nem szó szerint 2. rész, hanem az idei, csak emiatt a 2-es, ha jól vagyok informálva. (A tavalyiból amúgy nekem két dal tetszett: a Dosztojevszkij, mert az tényleg nagyon jó volt, meg a Munkásszállásos, mert azt bárki (bárhogyan) énekli, vicces. A többi meg nem tetszett, mert olyan erõltetett volt, túl sokat hajlongtak benne és a valószerûtlen púp is annyira valószerû volt. Oké, hogy valószerûvé tenni kell, na de így ennyire?! Ettõl függetlenül megnézném az ideit is, ha lehetne...)
Yuliusz 2012 febr. 06. - 18:04:44 Előzmény Occs
(13/14)
Egy dalt, verset, szerepet sokféleképen lehet énekelni, elmondani, felfogni. Pl. a dzsessz sztenderdeket százféleképpen feldolgozták már, köztük a legnagyobbak is.
A fülünkben persze örökre Cseh Tamás marad, de azért ezt az adást kötelezõvé tenném kezdõ énekesek és színészek számára.
Nagyszerû volt mindegyik elõadó.
10/10
greghouse 2012 febr. 05. - 23:33:44 10/10
(12/14)
...most szivesen megnézném a 1. elõadást is (ez ugyanis a 2. rész volt ma).
10/10
greghouse 2012 febr. 05. - 23:23:39 10/10
(11/14)
Néhány napja olvastam, hogy Bereményi Géza szándékosan a "kevésbé ismert" vagy "kevésbé játszott" dalokat válogatta össze erre az estre, mivel mondjuk az egész Levél Nõvéremneket minden Cs.T. rajongó kívülrõl fújja, és szerintem jól tette. Egy vívódó, gondolkodó Cseh Tamásnak állított emléket (az egyetlen kivétel a záródal, a Budapest, amit nem lehet kihagyni, és talán a Sékszpir Viliem) - hangzásilag erõs After Cryingosan. (Egyetlen gondom az volt, hogy Holecskó Orsolya szövegét sokszor nem értettem, halk volt, vagy rekedt, nem tudom. De legalább ától cettig élõ zene volt.)
blackdog 2012 febr. 05. - 22:32:55
(10/14)
Óóó bakker, köszönöm! Annyira utálom amikor nem kattan be az egyik fogaskerekem...
Charlie 2012 febr. 05. - 22:25:43
(9/14)
Schmidt Vera a Megasztár 1-bõl.
far vik 2012 febr. 05. - 22:19:41
(8/14)
megasztáros, de most én se tudom. talán Eszter?
blackdog 2012 febr. 05. - 22:16:55
(7/14)
Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a háttérzenekarban a középen ülõ lányt hogy hívják? Olyan ismerõs, de egyszerûen nem ugrik be. :-(
far vik 2012 febr. 05. - 22:13:17
(6/14)
Eddig Für Anikó az, akibõl/akirõl az igazi mondanivalót hallom/látom. Na Õ csinálhatna egy lemezt vagy estet ezekbõl a dalokból.
Occs 2012 febr. 05. - 22:10:38
(5/14)
A szereplõk közül csak kevesen énekelnek Cseh Tamást és Bereményit, a többiek inkább csak "szerepelnek". Szerencsére a fejünkben, fülünkben "megvan".
far vik 2012 febr. 05. - 22:04:14
(4/14)
jó. azért a kisagyamban mindegyik dal Tamás hangján szól. de Jó ez az ötlet tényleg. és jó Für Anikó, Básti, Udvaros is, már elég öregek hozzá. azért a többiek is egész jók, csak még nagyon szerepelni akarnak. hiányzik Tamás, bizony. és egyre többen hiányoznak...
Ghanima 2012 febr. 05. - 21:02:13
(3/14)
Az öreg fõnök biztosan oda lenne a boldogságtól, (amúgy is fk. ov. nagy csodálója volt, ugyebár) hogy legutolsó színházát a hálás nyolcadik kerület igen hálás szívvel, önként és dalolva átadja népi demokratikus megõrzésre a janicsárképzõ egyetem leendõ diákszínpada javára.

Bár az is lehet, hogy majd szétverik az épületet és újra lovardát csinálnak belõle, ahol a kis janicsárok megtanulhatják, hogyan kell magas lóról beszélni és bánni a magyar paraszttal...

http://www.youtube.com/watch?v=IvBVXXwRkzI
IloveGG 2012 febr. 05. - 19:04:54
(2/14)
Látatlanban 10-es. Tamás miatt. De az ötlet és a résztvevõk okán is.
"Füst a szemében" - cefetül hiányzol!
10/10
greghouse 2012 febr. 05. - 12:51:41 10/10
(1/14)
Cseh Tamás....a dalain nõttünk fel sokan. Borozgattunk vele füstös egyetemi klubokban. Én most 10-re értékeltem, az ÖTLETET, hogy legyen egy emlékmûsor a születésnapján. Lehet, hogy nem fog sikerülni, lehet, hogy mások lepontozzák, én egyszerûen Cseh Tamás dalaira adom a 10-est, és hogy a közszolgálati leadja fõmûsorban. Isten nyugosztalja, jó vadászatot az örök vadászmezõkön.