Téma: Tarr Béla

Gabriella54 2010 nov. 24. - 00:36:48
(15/35)
Nem tudom, mit vagytok kiakadva a Sátántangón? Az ókori Görögországban a színházi elõadások több napig tartottak (és milyen kényelmetlen lehetett a köveken ücsörögni!)

Egy-két kritikai észrevétel a filmrõl:

"Zseniális mestermû" - Stephane Bouquet, Cahiers du Cinema, 1997

A Sátántangó olyan film, ami ott üt, ahol élsz, megváltoztatja a gondolkodásmódodat és az érzelmeidet - Jonathan Rosenbaum, Chicago Reader, 1994

Lehengerlõ, lenyûgözõ a hét óra minden egyes perce. Boldog lennék, ha életem hátralévõ részében minden évben megnézhetném - Susan Sontag

Az évtized egyik legegyedibb és legigényesebb filmélménye - Jean-Louis Perrier, Le Monde, 1997
tinodialfred 2010 nov. 23. - 23:37:11
(14/35)
Te láttad ezt a filmet? Vagy csak jeleneteket?
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:52:47
(13/35)
miért NEM írnak olyan verseket
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:47:18 Előzmény jason13th
(12/35)
„Szóval eltekintve attól, hogy hét és félórás film nincsen, ez igen kiváló film. Az utóbbi évek egyik legkomolyabb szellemi teljesítménye. Öröm, hogy van.”

/ Esterházy Péter, Filmvilág, 1994. június /


szerintem mindkettõ
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:45:32 Előzmény jason13th
(11/35)
ja. de ilyen film:


http://kkbk.blog.hu/2010/11/22/krasznahorkai_laszlo

7 percig mutatnak egy tehenet. így könnyû
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:35:36 Előzmény szbzs
(10/35)
én kinézem belõle hogy megölte a macskát
albert_camus 2010 szept. 16. - 00:07:06 Előzmény jason13th
(9/35)
Úgy gondolom, hogy a véleményed részben egy tévedésen alapul. A film ugyanis (mint minden mûalkotás) semmi jelentést nem hordoz magában: azt a befogadó adja hozzá. Egy olyan film pl., amit soha senki nem nézett meg, lehetett akármilyen jó, mégsem rendelkezik jelentéssel. Éppen ezért, ha egy mûalkotással szembesülünk a legvégsõ esetben sem célszerû azt kérdezni, hogy „mit akart a rendezõ azokkal a kóbor kutyákkal?”, mivel nincs azoknak elõre meghatározott jelentésük. A film végén te magad döntöd el, hogy NEKED mit mondott az egész, és hogy NEKED mit jelentenek a kutyák. Ez alapvetõen egy demokratikus mûfaj:) Sokkal demokratikusabb, mint pl. a sztenderd hollywoodi filmeknél, ahol minden egyértelmû, ahol látszólag (!) mindennek megvan a maga fix jelentése, ám a nézõnek nincs esélye sem mást gondolni, mint amit a rendezõ belé sulykol. Az elõbbi szemlélet a nézõnek is egyfajta méltóságot kölcsönöz (úgy, hogy a szabad értelmezés által bevonja õt a mû újraalkotásába), míg a második nem tekinti partnernek a nézõt, csupán passzív alanyként kezeli.
1/10
jason13th 2010 aug. 09. - 03:00:33 1/10 Előzmény Elsie Beckman
(8/35)
Tarr Béla kapott már közönségdíjat vagy csak a kritikusok imádják egyfolytában? 7 órás filmre nem tudom ki az aki azt mondja hogy: Hmmm hát ez isteni volt. Aki azt mondja hogy egy 7 órás film jó, az sznob vagy hülye.

Valahogy képírókban érdekes lenne TV2-n reggel hétig menne a film...

Mozart: "Jó zenét úgy lehet komponálni hogy mindenki éri vagy senki sem. Mindegyik esetben értékeli valamelyik réteg!"

(ez filmre is igaz és a loncsos kóbor kutyák biztosan jelentenek valami rendkívül fontosat csak rohadtul nem tud érdekelni, a konkrét nyílt beszédet jobban kedvelem.)
10/10
Elsie Beckman 2010 jún. 11. - 16:14:58 10/10
(7/35)
nekem se az a kedvencem tõle. egy film nekem olyan hogy azt megnézem reggel. megnézem délbe. megnézem délután. megnézem este. de nem egész este:D de ettõl függetlenül úgy gondolom, õ ezt megteheti, hogy ha akarja akkor az a film 7 óra és 10 perc. a kárhozat óta (egyesek korszakalkotó filmjeként említik, bár ezt tarr tagadja) minden más filmje teljesen jó.
mulao 2010 jún. 10. - 13:33:41
(6/35)
Nekem tuti nem lenne 7 órányi türelmem egy filmet végig nézni. Ne értsen félre senki, ezt nem Tarr ellen mondtam.
Szívesen megismerném jobban a filmjeit.
10/10
Elsie Beckman 2010 jún. 09. - 23:15:50 10/10
(5/35)
Én azt tartom jó filmnek, amit ha megnézek, rá pár hónapra a történetre alig emlékszek már, de a hangulatára, az atmoszférájára igen. Neki csak ilyen filmjei vannak. Új világot teremt. Számomra szerényen Szabó, ás Fábri mellett, a kedvenc magyar rendezõim egyike.
critixx 2008 okt. 11. - 22:31:16 Előzmény szbzs
(4/35)
Én tisztelem Tarr Bélát, mert nyíltan szembemegy a pénzéhes kommerszfilmiparral, a 90 perces videoklippekkel és a másodpercenkénti vágások divatjával. Saját bevallása szerint "individuális anarchista", aki nem tesz kompromisszumokat csak azért, hogy x ember megnézze a filmjeit.
Egyébként én is találkoztam vele, nem tûnt egyáltalán vérszomjasnak, a híresztelésekkel ellentétben nem egy ellenséges, zsarnok valaki. :-)
szbzs 2008 szept. 19. - 23:29:37
(3/35)
szvsz rosszul tetted volna, ha megütöd, mert: nem tudom, hogy honnan idéztél, de természetesen a filmben nem pontosan az idézetnek megfelelõen történtek a dolgok (talán 4-szer láttam, két különbözõ kópiát), azaz aki leírta az vagy nem látta a filmet, vagy rosszul emlékszik; mivel nem voltam ott a forgatáson, ezért nyílván nem állíthatom azt, hogy a macskának nem történt baja, de személy szerint jobban hiszek Tarr Bélának (függetlenül attól, hogy ismerem-é), mint egy félreinformált "újságírói" "provokációnak";
ps. egy filmfelvétel kedvéért én egy macskát sem altatnék el, de ez más kérdés...
egyébként meg szvsz a Sátántangó az egyik olyan film, amelyik (tudomásom szerint) a legnagyobb hatást tette rám (nem véletlenül "áldoztam rá" eddigi életembõl több, mint 1 napot...)
Miki1900 2008 júl. 31. - 18:33:07
(2/35)
és én találkoztam vele élõben, de nem ütöttem meg, mert nem tudtam ezt akkor.
Miki1900 2008 júl. 31. - 18:32:27
(1/35)
"De hogy maibb és ideillõbb példánál maradjunk: Tarr Béla 1994-es Sátántangójában szintén macskát gyilkolnak, ráadásul egy tízperces vágatlan jelenetben: a kislány, miután azt nézi, hogy mindenki tangózik, felmegy a padlásra, kiönti a tejet, beleteszi a patkánymérget, és a kiscicája fejét belenyomja. Végignézi a hosszú haláltusáját, majd kifekszik vele a szabad levegõre, hogy együtt nézzék a holdat, és közben az élettelen tetemet simogatja. Angliában be sem akarták mutatni a filmet állatokkal szembeni kegyetlenségre hivatkozva, majd Tarr a Guardiannek adott interjújában azt állította: végig állatorvosi felügyelet mellett zajlott a forgatás, és a macska a látszat ellenére nem halt meg, sõt a rendezõ saját háziállata lett."