Téma: Társalgó

Panni:) 2010 ápr. 28. - 10:39:59 Előzmény elisabet
(75195/94215)
ki kéne próbálni, mert szeretni szeretem, de csinálni még nem csináltam
Panni:) 2010 ápr. 28. - 10:38:35 Előzmény elisabet
(75194/94215)
Elméletileg itt is fél nyolc, de gyakorlatilag még én tartom be legjobban az 5 perc késésemmel, mindig én vagyok az elsõ az irodában, mint lelkes pályakezdõ :D
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 10:27:38
(75193/94215)
:)))) Akkor jó, már azt hittem, tök egyedül maradtam :D
Én a Balatoniwiw-en voltam most, létrehoztam a város csoportját :)
Nem kukkantasz bele?
pozsizsuzsi 2010 ápr. 28. - 10:15:57
(75192/94215)
Aha. És mijaza SNES emulátor?
AvatáR Gil Maerth 2010 ápr. 28. - 10:14:19
(75191/94215)
hogy vagy?
AvatáR Gil Maerth 2010 ápr. 28. - 10:13:52 Előzmény pozsizsuzsi
(75190/94215)
aha! ingyér van a SNES emulátor hozzá a
www.rom-world.com
honlapon :))))))
És ott virít a játék is
Harvest Moon
néven :D

én azért nem nyomulok vele, mert megijesztette a feladatok sokasága s nagysága.
(tyúk, tehén, növények, dolgozás, stb!)

szóval ha dolgozgatni akarsz farmon, nagyon rá lehet kattanni. :)
pozsizsuzsi 2010 ápr. 28. - 10:12:48
(75189/94215)
Hahó, itt vagyok, csak bactatom intenzíven a gépet...
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 09:52:50
(75188/94215)
Sütõpor - praktikák :) ÓÓÓÓÓ - de egyedül vagyok...aaaaaaaaaaa... ;((
--------------------
A sütõpor, az ezerarcú házi tisztítószer
A sütõpor erejét már nagyanyáink is ismerték, és nemcsak a sült tészták térfogatnövelésére, és színének feljavítására használták, de a makacs foltok, a penész, a kellemetlen szagok eltávolítására egyaránt. Házi sütõporos praktikákat kerestünk.
. Sütõpor
A sütõpor európai elterjedése a német gyógyszerész, Dr. August Oetker nevéhez fûzõdik, aki 1898-ban kezdte el a sütõpor tömeges gyártását, és 1903-ban szabadalmaztatta is az általa kikevert port. A "sütésre kész lisztet" újságokban, receptekkel együtt, hirdette, vállalkozása pedig annyira beindult, hogy alig pár év leforgása alatt, több mint ötvenmillió tasak sütõport értékesített. Azóta nemcsak az Oetker családi vállalkozás virágzik, de a sütõpor háztartási sikere is töretlen - a hófehér por nemcsak a sütemények felturbózására alkalmas, de a legdrágább tisztítószereknek is odaver.
Sütõpor a hûtõben
A hûtõszekrények kellemetlen szaga ellen a legmodernebb hûtõket már felvértezték a szagok ellen - például egyes hûtõkben az úgynevezett turmalin kristály ionokat hoz létre, amik megakadályozzák a baktériumok elszaporodását és a kellemetlen szagok kialakulását -, de a leghatékonyabb újítások ellenére a hûtõk többsége még nem tartalmazza ezeket a hatékony újításokat, és más, olcsóbb praktikákhoz kell nyúlni. Míg egyesek rendszeresen ecetes vízzel mossák át a hûtõ belsejét, addig mások egy pohár sütõport állandósítanak a hûtõ egyik polcán, ami elveszi a kellemetlen szagokat.
Sütõpor a mosogatógépben és a mikróban
Bár a mosogatógépekhez kifejlesztett speciális tabletták, mosogatószerek megteszik a maguk hatását, és mosogatás után nemcsak az edények, de a gép is csillog-villog, mégis gyakori a panasz, hogy a gép belsejébõl kellemetlen szag árad. Sok háziasszony ilyenkor a méregdrága kemikáliák helyett olcsóbb megoldások mellett dönt, és ecetet, szódabikarbónát vagy sütõport tesz a gépbe, és ezzel indít el egy üres programot. Sokan hasonlóképp járnak el a "szagos" mikró esetében is, egy pohár vízben sütõport - vagy szódabikarbónát - oldanak fel, majd pár percre elindítják a gépet, a sütõporos víz forrásnak indul, a pára a gép oldalán lecsapódik, amit eztán csak egy törlõkendõvel kell áttörölni.
Sütõpor a mosógépben

Elõfordul, hogy - a mosópor és az öblítõ ellenére is - a ruhák kellemetlen szagúak maradnak. Egyesek ilyenkor is sütõporhoz nyúlnak, és a mosópor mellé egy tasak port is a gépbe tesznek.

Sütõpor, a házi súroló
Legyen szó a gáztûzhely, a sütõ, a mikró vagy a hûtõ tisztításáról, a sütõpor súrolóként is helytáll, takarításkor nem kell mást tenni, csak a vizes szivacsra borítani egy tasakot, és mehet a dörzsölés - aki esetleg növelni szeretné a súroló erejét, adagoljon néhány csepp citromot a porhoz. Ez a recept azonban nemcsak a konyhában jöhet jól, egy kis ecettel keverve, a csempéket, fugákat is tökéletesen rendbe rakja.
Sütõpor a nedvesség ellen
A lakásban sajnos számtalan olyan pont van, ahol a magas páratartalom miatt hamar megjelenik a penész. Ahol ez megoldható - például a mosogató dézsa vagy a mosdó alatt - érdemes elhelyezni egy kis tál szódabikarbónát, hogy a nedvességet felszívja.
Sütõpor a rozsda ellen
A rozsdaoldó receptje egyszerû: végy egy pohár ecetet, oldj fel benne egy tasak sütõport, majd súrold át vele a rozsdás felületet - a keverék ezeken a területeken is hatékonyan felveszi a kesztyût.
Sütõpor a szemetesben
A lakás egyik leggyakoribb szagforrása nem más mint a konyhai szemetes. Akinek nincs elég ideje, hogy rendszeresen fertõtlenítse a kukát, az kiürítése után szórjon egy csomag sütõport a szemetes aljába, és várja a csodát, a szag perceken belül felszívódik. Amennyiben azonban a kuka állapota tarthatatlan, úgy érdemes sütõporos vízzel átmosni a szemetest.
Sütõpor a szõnyegen
Háziállatok tulajdonosai porszívózás elõtt gyakran szórnak sütõport a szõnyegre, hogy a házi kedvencek által hátrahagyott kellemetlen szagokat kiszedjék a szõnyegbõl.(Nedves szõnyegre nem ajánlott sütõport szórni)!



Sütõpor a dugulás ellen
A sütõpor a lefolyót is kiválóan tisztítja, elég egy tasakot a lefolyóba önteni, majd egy-két pohár forró vízzel leöblíteni azt.
.


Remélem, hasznát veszitek :)
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 09:15:12
(75187/94215)
A munkahely olyan, mint a sakk. Ha alacsonyabb beosztásban vagy, akkor csupa paraszt vesz körül és járhatsz gyalog.
De ha elõléptetnek, akkor egybõl mindenki téged akar leütni.

Vagy sokat keresel, vagy sokáig!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak ellenszenves.

Mindig a fõnök végzi a feladat oroszlánrészét: üvölt.

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem mûvész!

Amibõl lekvárt lehet fõzni, abból pálinkát is.

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

Az áram alatt lévõ alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

Azért van a vonaton két mozdonyvezetõ, mert ott akkora a zaj, hogy egy ember el se tudná viselni!

Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is
történik.

A szerelem egy hosszú, édes álom. A házasság az ébresztõóra.

Ha olajos lesz a kezed, akkor elkezd viszketni az orrod.

Az alkohol öl, butít és a gyomromba döntöm.

Úriember az, aki ígéretéhez híven megmutatja a bélyeggyûjteményét.

Optimista az, aki azt hiszi, hogy a légy a szobában a kijáratot keresi.

A törhetetlen játékok legfõbb haszna, hogy ezekkel kiválóan össze lehet törni minden mást.

Az élet elõttem áll, és nem látok tõle semmit.

Statisztikailag bizonyított: a válások 100%-a házassággal kezdõdik.

A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is
aludtál.

A mi irodánkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 09:04:11
(75186/94215)
Gondolom a zokniját minden nap mosod?? :DDDD
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 09:03:12
(75185/94215)
:))) Nagyon cuki! A kis mocsok...aaaaaaaaaaa... :DDDD
Már mész is,megint???? aaaaaaaa... ;(((((
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:57:56
(75184/94215)
:DDDDDDDDD Az a helyzet, tényleg ráájultam a klavira, Zsu ezt megjósolta - magától teszi be a gép :QQQQQQQQQQ
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:56:52
(75183/94215)
Ugye az Õ képét tetted be egyik nap?? Nagyon aranyos.. :DD
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:55:45
(75182/94215)
Jajjj szegénykém... vajon hol volt? :((( Most biztos eszik mint a gép.
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:53:46 Előzmény pozsizsuzsi
(75181/94215)
:DDDD Nálunk nincs büfé, csak egy kávéautomata.. :(((
Megint nem hoztam kaját - lehet, hogy ez a baj??? ;(
Na mégegy:
-----------------------
Kagylótészta bazsalikomos hússal töltve

Hozzávalók

* 40db kagylótészta (conchiglioni)
* 70 dkg darált pulykahús
* 1 tojás
* só
* õrölt bors
* 1 mokkáskanál fûszerpaprika
* 3 szál zöldhagyma
* 2 szál friss bazsalikom
* 10 dkg reszelt sajt
* 5 dkg vaj


Recept

A nagy kagylókat forró, sós vízben megfõzzük, vigyázva, hogy keverés közben ne törjük össze. Közben elkészítjük a tölteléket. A darált pulykahúst tálba tesszük, hozzáadjuk a tojást, és sóval, borssal, fûszerpaprikával,v ékony karikákra szelt zöldhagymával (lilahagymával is finom), aprított bazsalikommal fûszerezzük. Ezután a húsos tölteléket jól összedolgozzuk, és belekeverjük a reszelt sajtot, ami ízlés szerint lehet trappista vagy pizza mozzarella is. Ha a tészta puhára fõtt, szûrjük, mindegyiket megtöltjük a bazsalikomos pulykahússal, majd vajjal kikent tepsibe szorosan egymás mellé helyezzük, és 180 fokos sütõben pirosra sütjük. Ha elkészült,f orrón tálaljuk. Én zöldsalátát készítettem hozzá.
pozsizsuzsi 2010 ápr. 28. - 08:48:42
(75180/94215)
Szia! Porcica James nagy kedvence?
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:47:22
(75179/94215)
Szia!! :))))
Jesszusom!!! Minek tekerted le a fejééét??? Lemaradtam.. :(
Jó a TV-d!! :DDDDD
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:46:25
(75178/94215)
Megjegyzem én sem, de bizakodom..
Hát, nem tudom milyen lehet, de a cigánykrumpli nevezetû elég jónak tûnik :)
pozsizsuzsi 2010 ápr. 28. - 08:46:08
(75177/94215)
Liza! Mars a büfébe valamit reggelizni, mielõtt leájulsz a klavira!
offtopic
elisabet 2010 ápr. 28. - 08:44:44
(75176/94215)
Egy teljesen aktuális süti!! :))
------------------
KÉPVISELÕFÁNK ( aaaaaaaaaaaaaa.... Imádom!! )

Hozzávalók

* 10 dkg vaj
* 10 evõõkanál viz
* 10 dkg liszt
* 4 tojás
* 1 l tej
* 2 cs. vaníliás puding
* 1 ev. kanál liszt
* 5 ev. kanál cukor
* 2 cs. vaniliáscukor
* 3 db tojás fehérje


Recept

Tészta:

10 dkg vajat, 10 evõkanál vizzel felforraljuk és a 10 dkg liszttel sûrûre fõzzük.

Tûzröl levesszük, kicsit hûlni hagyjuk és egyenként keverjük bele a 4 db tojást.

1órát pihentetjük.

Pihentetés után, sütõpapírral bélelt tepsibe kanállal halmokat rakunk és elõmelegitett sûtõben sütjük



Krém:

2 db vaniliás pudinghoz hozzáadom az 1 kanál lisztet, 5 kanál cukrot és a 2 cs. vaniliáscukrot, összekeverem és ráöntöm az 1 l tejet, ezzel simára keverem és állandó keverés mellett felfõzöm míg sûrû krémet nem kapok.

3 db tojás habját kemény habbá verem és még a meleg krémhez keverem.

A tészta tetejét levágom krémmel megtöltöm vissza rakom a tetejét és porcukorral meghintve tálalom.