dbkrisz 2013 okt. 21. - 15:03:34
(98/138)
na jó, próbáltak ezen dobni a kutyával (mi mással...) Õ jó fej. :-)
dbkrisz 2013 okt. 21. - 15:02:28
(97/138)
és az egész - jó magyar módon - végtelenül deprimált hangulatot áraszt.
Az elsõ évad is tele volt bonyodalmakkal, de valahogy mégis sokkal derûsebb volt a hangulata, öröm volt végignézni. Ez most olyan lehangoló.
5/10
ansifé 2013 okt. 21. - 13:40:30 5/10 Előzmény timi01
(96/138)
Sokkal rosszabb lett:(, a romantikus szálak, minõsíthetetlenek. Az egész sokkal lassúbb, unalmasabb, kiszámíthatóbb, és ezt, komolyan nagyon sajnálom.
timi01 2013 okt. 19. - 16:06:31 Előzmény Rgabi
(95/138)
Teljesen egyetértek én is! Az elsõ évad sokkal jobb volt, a második a nyomába sem ér!
Schizoneura 2013 okt. 16. - 01:16:57 Előzmény Rgabi
(94/138)
Teljesen egyetértek a véleményeddel!
Rgabi 2013 okt. 15. - 13:03:02 Előzmény dBLOOD
(93/138)
Tavaly azt írta a Magyar Nemzet, hogy végre egy jó magyar sorozat, pedig ez is addig volt jó, mig nem magyar volt. Szánalmas a folyton megjelenõ halott(!) Básty Juli, mint ahogy szintén az, hogy az eddig szimpatikus fõszereplõbõl egy gazug csalót csinálnak, aki becsapja és kihasználja azt a férfit, akire egyedül számíthatott, de Lena is vicces volt, amint atesve a sokkon, hogy lebénult, gálánsan kiadja udvarlója útját, miközben teljesen egyértelmû és logikus, hogy õt hibáztatja a történtek miatt. A Margitszigeten történteket meg végképp hagyjuk, mert az valóban szánalmas.
Az izraeli sorozatból a 2. évadra igazi magyar sorozat lett, amivel csak hazavágják az elõzõ évadot is.
7/10
dBLOOD 2013 okt. 11. - 08:43:51 7/10
(92/138)
Az elsõ részben egyszer Sheldon jutott eszembe a Big Bang Theory-ból: "Penny is a waitress who doesn’t understand the role gasoline plays in the internal combustion engine." - Penny felszolgáló, aki nem érti az üzemanyag szerepét a belsõ égésû motorokban. :D
10/10
bencekalo 2013 okt. 08. - 22:00:16 10/10
(91/138)
A 2. évad még mindig tartja a megszokott színvonalat. Új fõcímet kapott a sorozat, ami nekem személy szerint nem tetszik. Az egyetlen kivetnivaló a sztori - Barátok közt feeling, ez a mindig minden pont akkor romlik el, mikor kéne (nincs térerõ, kerékbilincs, elveszett gyerek, összetalálkozás a kórházban, elromlott bicikli, ... túl sok a véletlen). A szöveg még mindig jó, humor van, rendezés, színészi játék, operatõri munka 5-ös. A zene lehet, hogy egy kicsit sok, de még pont jó.

Összességében: Az elsõ évadtól megszokott minõség, gagyi (egyelõre) sztorival, de még mindig a jelenleg futó legjobb magyar sorozat. Remélem, hogy a többi részben kevesebb lesz a sablonosság.
cirio 2013 okt. 07. - 12:39:19
(90/138)
örülök :))
10/10
bujdosxo 2013 okt. 07. - 11:47:46 10/10
(89/138)
Nagyon idegesítõ a sok elõre-vissza mutogatás, hogy mi volt, mi lesz.
webulon 2013 okt. 07. - 00:05:04
(88/138)
Spoiler

A legjobb fazon Iván ,- szimpatikus a figura...csak picit szarul jöttek ki a dolgai, de remélem a sorozat íróinak lesz annyi esze,hogy összekapja magát s ismét nekiáll csajozni ezerrel :-)

Léna meg Dávid viszonya az elsõ évad végén is elég kreténre sikeredett ...de ez ahogy indult ..
Szerencsétlen csórikám nem bír átugratni egy vékony fatörzset az erdõben s akkorát taknyal,hogy fejét szegi..lúzer :XD.s ezért persze majd a másikat hibáztatja ...,- de végül is szerepe szerint hûen hozza mainstream túl sok minden nem érdekli nagyvárosi...nõ szerepét.

Judit az egyre jobban eszményibb a leszbi viszony óta reméljük lesz még vele forró jelenet :D

Spoiler vége

De elõzetesek azok jók ..figyelem felkeltõek :)
offtopic
SZOTYl 2013 okt. 06. - 18:58:04 Előzmény cirio
(87/138)
örülhetsz :) hála az égnek lecserélték odettet :)
cirio 2013 júl. 30. - 12:50:05
(86/138)
örülök, h lesz 2. évad! (egyedül a fõcím zene és benne az énekhang elviselhetetlen számomra, azt igazán lecserélhetnék.)
tonkini 2013 jún. 29. - 23:47:00
(85/138)
"Dorina karaktere, a sorozat fõszereplõje, Léna a beteg. Hogy mi baja, azt nem árulhatjuk el. Ahogy az is titok, hogy lehet, hogy az egyik kórházi jelenetben Léna az anyjával veszekszik, ha a Básti Juli által játszott mama az elõzõ évadban már meghalt."
Hm... pszichés káosz Léna fejében esetleg, ami kezelést igényel? Esetleg balesetet szenved, beveri a fejét, és kommunikál halottaival? Van akinek persze ez fejbeverés nélkül is jól megy. ... Elképzelni sem tudom, hogy lehet úgy visszahozni halottat, hogy valósághû legyen filmben, de kíváncsian várom a fejleményeket.

Pokorny Lia orra elég durva, jó lett volna azért moderálni rajta egy picit, mert karikatúrába illik így, de végülis mindegy.
http://index.hu/kultur/2013/06/29/pokorny_lia_orra_nem_lesz_kisebb/
10/10
webulon 2012 dec. 16. - 11:23:43 Előzmény webulon
(83/138)
Megkövetem magam ,- tegnap végig néztem
,- nem jó nem és nem az 5-résznél már bele -bele húztam a csúszkát ...valahogy elment a történet ..sablonos lett..nem is vicces-nem is elgondolkodtató ...olyan semmilyen semirõlsemszóló..
(nekem túl könnyen dolgozzák fel a veszteségeket ..).

de bizonyos részek megmaradnak az emberben ..
Spoiler
Az az epizód ahol Judit végre lefekszik leszbi barátnõjével szenzációs( a vivódás folyamata.) ...ahogy a bugyi lekerül ...látszik a comb.... ott vagyok s oly szívesen végégi simogatnám én is az elhanyagolt vággyal teli nõt ..;-))

Spoiler vége

tanulság mindig utólag értékelünk magasról indult de közepes alá csúszott ....
webulon 2012 dec. 15. - 11:15:12
(82/138)
Respekt :-))))
Nem vagyok egy nagy sorozat szeretõ de ez nagyon tetszik még csak most kezdtem el nézni ...de már az elsõ rész megszerette magát....

Nem baromság,képtelenség mint a legtöbb sorozat .. a szereplõk is olyan élõk utca emberei
( mindneki ismer bringa boltost- jómúdú boldogtalan nõt-..30-as képtelen szituációkba keveredõ picit szerencsétlen singel nõt ) de pont ettõl jó,bele lehet illeszteni az életedbe :-))))


10/10
10/10
medihatas 2012 okt. 19. - 14:52:07 10/10
(81/138)
VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Végre kicsi hazánk is büszkélkedhet egy igényes sorozattal.
És végre anyukámmal is meg tudtam nézetni egy sorozatot:)
Rettentõ módon szeretnénk, ha lenne folytatás.
go84 2012 okt. 01. - 17:09:20 Előzmény Szente János
(80/138)
Annyira nem rugaszkodik ez el a magyar valosagtol csak epp egy szintel feljebb vannak a szereplok mint a szurke panelben elok es melosok es a betundzsungel kornyezet es keruletek. Az is egy magyar valosag ahol a film kibontakozik csak mas nezopontbol.
10/10
Szente János 2012 jún. 27. - 17:10:55 10/10 Előzmény ombreediesel
(79/138)
Elképesztõen jó ez a sorozat. Én nemrég akadtam rá, és nagyon-nagyon tetszik. Jó színészek (végre friss arcok!), izgalmas és érdekes történet és nem mellesleg tele van szép budapesti helyszínekkel. Igaz, hogy kissé a mai magyar valóságtól elrugaszkodott, de ezt az apró hibát el lehet neki viselni. Mindenképpen folytatni kell!!! :)