7/10
Mozila 2018 febr. 17. - 16:40:27 7/10
(42/62)
Valóban annyi realitás van benne,mint a pókemberben,de fantasy filmnek nem rossz.A szavazatok átlagával értek egyet.Családi filmek vad,de az állatviadalok az elõzõ Tarzan filmeket sem sorolták ide.
1/10
HarleyQuinn 2017 ápr. 07. - 17:10:52 1/10
(41/62)
Ezt a filmet nem gondolták át... vagy nem gondolták komolyan. Ha több vér lett volna benne, elment volna Tarantino-filmnek is, annyira ostoba, összefüggéstelen és hatásvadász volt az egész. Mint valami paródia, csak humor nélkül.
A svéd Tarzan a pszichés görcseivel kifejezetten irritáló volt, semmiféle kötõdést nem lehetett érezni közte és a dzsungel meg az állatok között, inkább csak egy frusztrált, mérges pasit láttunk, aki már régen szexelt egy jót.
Jane meg a megtestesült álfeminista hisztérika, egyik pillanatban vad, erõs és jól megmondja a magáét a férfiaknak, a következõben meg már könnyes szemmel várja, hogy vadember férje megmentse és a karjába borulhasson. Roppant erõs személyiséget próbáltak kreálni neki, de mégis totál semmilyen lett. Semmi olyan tulajdonság, ami kicsit is szimpatikus lenne vagy megragadná az embert. Nála sem lehetett kicsit sem átérezni, hogy mennyire megszerette a dzsungelt és a bennszülötteket. Még ha színészt játszott volna, aki épp eljátssza, hogy színészkedik, még az sem lett volna hihetõ. Persze nem is vártam tõle sokat, az Öngyilkos osztag után.
Külsõre sem passzolt egyikük sem a szerepbe, Tarzan a szõke hajával, a görcsösen összehúzott szemöldökével, az Alien-szerû ízelt hasizmával, Jane meg a feltöltött szájával meg a sablon szépségkirálynõ arcával... hát azért na, ennél kicsit karakteresebb színészeket is kereshettek volna. Vagy legalább tehetségeseket.
A legnevetségesebbek mégis a CGI vérgorillák voltak, már azt hittem, hogy a Majmok bolygója 120. részét nézem. Gorillát csak nyomokban tartalmaztak, liánon repkedtek, közben halálosan agresszívek voltak, de ennél több nem derült ki. Se a Tarzannal való kapcsolatuk, se az, hogy mik egyáltalán, semmi. Csak hogy nagyon mérges, verekedõs, csúnya mutáns gorillák. Ok.
A visszaemlékezéseknek szintén semmi értelme nem volt, abból se derült ki semmi, talán az egyetlen valamennyire lényeges info az volt, hogy svéd Tarzan kinyírta a törzsfõnök fiát. Amit amúgy el is mondtak, szóval felesleges volt az a 10 perc flashback.
Érdekes elem volt Samuel L. Jackson szuperpoénos és szuperindokolatlan karaktere, miközben a filmben senki és semmi más nem volt vicces egy másodpercig sem. Mondjuk annyira õ sem. De gondolom kellett egy kis könnyedség a sok mérges tekintet és gyilkosság közé.
A verekedõs jelenetek pofátlanul irreálisra sikeredtek, nyilván Tarzan erõsebb, mint az átlagember, de azért 30 katonát nem fog fél kézzel szétcsapni, és senkit nem fog úgy hasbarúgni, hogy átrepül a vonaton. A 3 mázsás vérgorillát meg pláne nem fogja legyûrni.
Az elejétõl a végéig minden mozzanat teljesen kiszámítható volt, gyakorilatilag bárki megírhatta volna a forgatókönyvet. Ezért kár volt. De szódával elmenne, ha nem CGI lenne a film háromnegyede. Ez már az igénytelenség csúcsa.
Se a mindent elsöprõ romantika, sem a csodás happy end, sem a drámai akciójelenetek nem sikerültek meggyõzõre. Legalább a látvány lett volna csodaszép, ha már Afrika, de még az se jött össze... Talán velem van a baj, de semmilyen érzelmet nem váltott ki belõlem. Csak csodálkozást, hogy ezt most miért kellett. De végülis bevételt biztos hozott, a többi meg úgysem fontos a készítõknek.
Jófejségbõl adnék rá mondjuk 3 pontot, de 1-et adok, mert a 6,3-as összpontszámot nem érdemli meg.
10/10
bastet_001 2016 dec. 26. - 16:28:16 10/10
(40/62)
Jó film, pont azért mert különbözik más Tarzan filmektõl.
Jagerus 2016 nov. 26. - 21:19:10
(39/62)
Gyenge. Azért maradhattak volna egy kicsit a realitások talaján. Ha egy kb. 100 kg-os tarzan nekirepül egy 250 kg-os gorillának akkor nem fognak mindketten ugyanazzal a sebességgel tovább repülni. Valószínûbb, hogy felkenõdik rá. Amúgy a gorillák mióta lengnek a liánokon? Pókembernek meg lenne mit tanulnia Tarzantól.
mushi 2016 nov. 20. - 19:05:08
(38/62)
Õszintén szólva fogalmam sincs, mire gondolok a film kapcsán. Hogy éreztem magam közben? Legtöbbször untam, de volt egy-egy jelenet, ami visszahozott annyira, hogy végignézzem. De sok az üresjárat, amikor jönnek-mennek, a párbeszédek üresek, nincs semmi cselekmény. Jane mint harcos dzsungelasszony nekem fura volt, de alapjában véve, ha belegondolunk, jó elgondolás. Továbbgondolták az alapötletet, hogy mit kezdene egy olyan nõ, aki beleszeret egy civilizálatlan emberbe. Bár ez a "Tarzan visszajönni dzsungel. Harcol ellenség. Találkozik sok barát." dolog kicsit erõltetett és nevetséges....
Tehát aki akar, vágjon bele, aki nem, nem. Nekem kb 5-6 pont lenne.
k11zoltan 2016 nov. 20. - 01:35:23
(37/62)
Unalomba elmegy.
1/10
meridian74 2016 nov. 13. - 03:25:12 1/10
(36/62)
Ja, és egy pont is sok rá, túlzás...!
1/10
meridian74 2016 nov. 13. - 03:23:25 1/10
(35/62)
Ritkán szoktam mondani ilyet, de ez most nagyon kiakasztott. Ez életem legeslegrosszabb filmje volt amit megnéztem.
Még a szar filmekben is szokott valami jó lenni, de ebben az orbitális baromságokon kívül semmi nincs.
Ez alulmúlja a legótvarabb \"ZS\" kategóriás trash filmeket is, a The Asylum ha ezt lekoppintja, akkor 100x jobb filmet fog készíteni aaz alapsztoriból, bár õk csak jó filmeket szoktak másolni, ilyen nulla fos hulladékokat bottal sem piszkálnak meg.

Könyörgöm, ez mi volt???!

Edgar Rice Burroughs forog a sírjában...! Ez a Tarzan történetek alávaló legyalázása...!

Hát, basszus miért nem olvastak el legalább egyik könyvét és csinálták azt meg? 1000x jobb lett volna, bármelyiket is választják...!
Lya013 2016 nov. 12. - 01:06:26
(34/62)
Szerintem egy nagyon jó film lett. Szuper a kép, imádom a dzsungel jeleneteket. Csodásan megcsinálták. Sõt szerintem Tarzan választásának ez a színész is jó volt. Többször meg fogom nézni az tuti!!!
6/10
Ze74 2016 nov. 06. - 20:55:37 6/10
(33/62)
Szerintem se volt olyan rossz,bár én az elõzõ feldolgozást nem láttam,de például nekem a legújabb dzsungel könyve sokkal nagyobb csalódás volt.
8/10
Peet04 2016 nov. 04. - 15:14:07 8/10
(32/62)
Mondjátok hogy milyen rossz lett. De a kanyarban se. A filmmel semmi gond nincs , nem tökéletes de rossznak semmiképp nem mondanám. Szerintem többször nézhetõs.
Atis88 2016 nov. 01. - 17:35:45
(31/62)
Egyszer meg lehet nézni, de nem ad semmi újat az elõdeihez képest. 6/10.
Gollam24 2016 okt. 31. - 11:22:58
(30/62)
Egy rettenet ez a film, érthetetlen mi szükség volt egy ezermilliomodik Tarzan filmre 3D-ben is, nem értem.

Sajnos a neves szereplõgárda sem javít rajta sokat, egyetlen pozitívuma, hogy mindössze 102 perc, úgyhogy egyszer végig lehet szenvedni.
Nagy1A 2016 okt. 28. - 20:42:24
(29/62)
Hát, nem hogy nem lett olyan rossz, hanem nagyon rossz lett! Ha nem lett volna elõtte egy jól ismert Tarzan mítosz, henem ez egy vadonat új sztori, még akkor sem érthetõ a forgatókönyv írók elképzelése! Mi a fenérõl szól ez a film egyáltalán?? Valószínüleg sohasem fogom megtudni, mert " in memoriam Johnny Weissmüller " azaz Weismüller Johannra emlékezve, innen Szabadfaluról, úgy egy óra nemtudommiafenetörténikitt után, kikapcsoltam és dõlésszög az ágyban.
Margot jól nézett ki, de nem annyira, hogy a kedvéért végignéztem volna, amint a gorillák közelharcot vívnak, egy meztelen kissrácért, aki mellesleg, az indákon villámgyorsan leereszkedett a 100 méteres fáról, majd Yussein Boltot megszégyenítõ sebességgel futott négykézláb a még gyorsabb gorillafõnök elõl!
6/10
pihes 2016 okt. 27. - 06:38:48 6/10
(28/62)
A Tarzan filmek közül, sok változat készült már. Ez azért, nem lett olyan rossz...
5/10
kinguci18k 2016 okt. 26. - 14:35:12 5/10
(27/62)
Közepes film.Sok számítógépes jelenettel.Kevés akció és dzsungel jelenettel.Amik vannak meg mindig félbe hagyva.Mintha le haraptak volna belõlük.Az az érzésem mintha gyorsan összecsapták volna az egészet.És a történetet kidolgozásával sem foglalkoztak volna eleget.
Egyszer megnéztem,de többet nem fogom. :) 5/10
1/10
biter007 2016 okt. 26. - 12:09:20 1/10
(26/62)
Izgatottan ültünk neki a filmnek, de ekkora egy csalódást. Nem is értem ezt a 6 pontot sem. Valami förtelem volt. :/
agyvezér 2016 okt. 26. - 00:11:55
(25/62)
Szeretem Samuel L. Jacksont, de abban az idõben az afroamerikai polgártársakat Délen a Ku-Klux-Klan hajkurászta, Északon pedig törvényekkel szabályozták a beutazásukat. Nem sok nagykövet volt köztük.
4/10
GaborT28 2016 okt. 25. - 09:35:56 4/10 Előzmény lajos.toth.966@gmail.com
(24/62)
Úgyérted hajótörést szenvedett a családja.... repülõgép baleset? ez melyik verzióban volt?
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 szept. 23. - 19:50:33 Előzmény Tomiiii
(23/62)
A Johnny Weismüller-féle Tarzan filmek kb mind egy kaptafára készültek.
Az x-edik résztõl már dögunalmas volt mind.