10/10
Babeti85 2016 dec. 11. - 21:10:00 10/10
(15/35)
Nekem nagyon tetszett a film!!
Lehet,hogy a könyvhöz képest kevesebbet mondott el!De a hangulata és a képi világ Nekem kellemes filmezést nyújtott!!:)
Máté Zimonyi 2016 okt. 20. - 22:08:50
(14/35)
Vinterberg gyenge volt. Nagyon. Csalódás.
2/10
trudy 2015 nov. 18. - 19:37:06 2/10
(13/35)
A film elõzetesét olvasva úgy éreztem, el kell olvasnom a könyvet és amúgy is szeretem Thomas Hardyt. Tegnap fejeztem be a könyvet és ma néztem meg a filmet. Nos... hiába két órás a film, ennyi idõ alatt egyszerûen nem lehet feldolgozni egy ilyen mozgalmas regényt, legalábbis ezúttal nem sikerült. A Tess címû, 2008-as, szintén Hardy-regény alapján készült háromrészes film élvezhetõ volt, mert ott volt idõ arra, hogy rendesen átadják az érzéseket és a mondanivalót. Itt annyira gyorsan pörögnek az események, hogy nemhogy a hangulatot átvenni nincs idõ, de szerintem aki nem vagy már régen olvasta a könyvet, az követni sem bírja a sztorit. Szerintem ez egy annyira klasszikus, elgondolkodtató és megérintõ történet, hogy megérdemelt volna egy méltó feldolgozást, ha már filmforgatásra adják néhányan a fejüket. Ha viszont csak 2 órájuk volt, akkor csak egy nyomokban Hardy regényén alapuló, de kissé eltérõ és egyszerûbb forgatókönyvet kellett volna megfilmesíteni, igenám, de akkor valakinek gondolkodnia és dolgoznia kellett volna egy átdolgozáson, így meg csak ki kellett ragadni katonásan a regény fõbb mozzanatait és gyorsan filmszalagra darálni. Az eredménynek pedig pontosan annyi élvezeti értéke van, mint a kötelezõ olvasmányok rövidítéseinek. Mégis azt mondom, hogy nem volt annyira rossz, mint ha a regény ismerete nélkül néztem volna meg, mert így el tudtam vonatkoztatni a film kidolgozatlan részeitõl és valamelyest szórakoztató volt kritikus szemmel nézni. Viszont aki nem ismeri a regényt, az biztosan nem ért pár dolgot. Carey Mulligan bár nem rossz színésznõ, egyáltalán nem illik Bathsheba szerepére, mert annyira nem szép és már nem is annyira fiatal. Bathsheba legfõbb ismertetõjegye a hiúsága és az önfejûsége, amibõl egy fájdalmas jellemfejlõdésen keresztül érik érett nõvé. Ez egyáltalán nem jön át a filmbõl. Oak és Troy szerepére külsõre szerintem passzoló színészeket választottak, de és igazából Tom Sturridge szerintem jól játszott, sajnálom, hogy nem kapott több idõt arra, hogy jobban megismerjük a karakterét, mert Hardy egy igen tipikus férfijellemet ábrázolt benne. Az Oak-ot játszó számomra ismeretlen színész szakmailag elég gyenge, nem kedvez neki és a nézõnek sem, hogy sokszor csak úgy mutatja õt a kamera beszéd nélküli jelenetekben. A Boldwood-ot játszó Michael Sheen szintén jó színész, de talán kicsit túl idõs és kevésbé jóképû, mint amilyennek a regény szerint lennie kellene, illetve az õ esetében is egy nagyon komoly jellemtorzulásnak lehetünk a tanúi a regényben, ami itt egyáltalán nincs bemutatva. Ezen kívül pedig gyengének érzem az operatõri munkát és a filmes kelléktárak használata igen szegényes, a film nemcsak történetileg, de látványilag is elkapkodottra sikerült.
5/10
Kallimachos 2015 nov. 16. - 15:29:39 5/10
(12/35)
A film végére rommá röhögtük magunkat! Nekem Woody Allen jutott az eszembe, amikor megkérdezték tõle, hogy a Háború és béke mirõl szól; mire õ: az oroszokról. Kb. ennyire koherens a film.
Végül egy kérdés: mi a bánatnak akart minden fickó a nõnek egy zongorát venni?! :-) Tiszta agyrém! :-)
Zsu14 2015 okt. 12. - 04:37:25
(11/35)
Nekem nagyon tetszett! :)
Szívesen elolvasnám. Jól láttam hogy nincs a könyvbõl magyar fordítás?!
1/10
benvenuto1 2015 okt. 01. - 02:25:33 1/10
(10/35)
Ez az Oak oly esetlen volt, hogy rossz volt nézni, a kapitány alakításáról jobb nem beszélni. Csak a képek tetszettek. Egyébként miért kergette a kutya a nyájat a szakadékba?
proklima 2015 szept. 24. - 19:58:23
(9/35)
Bár a film a Far from the Madding Crowd, 1874 ("Távol a zajgó tömegtõl"), c. regényre épül, nyilvánvalóan itt sem kérhetjük számon a regény szoros cselekménykövetését.
Aki viszont szereti Thomas Hardy (az angol irodalom kiemelkedõ prózaírójának) regényeit, s olvasta pl. egyik legismertebb mûvét-Egy tiszta nõ (Tess of the d'Urbervilles, 1891)-annak nem okoz csalódást a film.
Nekem kimondottan tetszett.
A 10-es skálán 10 pont.
5/10
pihes 2015 szept. 21. - 15:19:57 5/10
(8/35)
Õszintén szólva, sokkal többet vártam ettõl a filmtõl.

Nem volt olyan szintû, ahogyan azt értékelték.
9/10
Halember 2015 júl. 28. - 10:02:18 9/10
(7/35)
Szép film festõi tájakkal, és a gyönyörû Carey Mulligan-el.
8/10
NADALFAN 2015 júl. 27. - 22:48:55 8/10
(6/35)
Huh ez a hsz. szép volt. Ezt a filmet egyébként csak Vinterberg miatt néztem meg, kíváncsi voltam mit hoz ki egy kosztümös történetbõl. Tulajdonképpen nem csalódtam egy ,nézhetõ a film és ez legalább nem erõsíti az ember depresszív hajlamát gondolok itt a Submarinora, vagy a Születésnapra.Mutatja rendezõi nagyságát hogy egy ilyet is tud rendezni megfelelõen. De azért legközelebb térjen vissza a megszokotthoz:)
8/10
10/10
FElepHánt 2015 júl. 27. - 12:42:10 10/10
(5/35)
Thomas Hardy romantikus fordulatai semmivel sem szélsõségesebbek a mai zsánerfilmek
kimódot sakk-dramaturgiájánál . A földbirtokot öröklõ Bathsheba pedig eleve öntörvényû
vadóc, az önálló nõ elõképe, érzelmileg fojtott, vulkanikusan kitörõ reakciókban robban,
gyönyörûséges emberpéldány. Carey Mulligan lenyûgözõ szuggesztivitása hatványozza a
figurát, órákig tudnánk ámulva figyelni ezerarcú mimikáját.
Az eredeti szépség kapálás, juh-fürösztés közben is decens ruházatokban ringatja karcsú
derekát, kegyeiért vállvetve verseng a dúsgazdag szomszéd és az állóképes béreslegény.
A gyõzte sa büszke bajszú Troy kapitány lesz, ki bizarr kard-pantomimmel hódít. A furcsa
udvarlás villogó plánjainak vágása mestermunka, Tom Sturridge bravúros kardforgatásán
csak hõsnõnk bátorsága tesz túl. A hitvány hozományvadász, kinek elõzõ kapcsolata gyer-
mekáldással kecsegtet, megszégyenülten a tengernek szalad, az özvegy majdnem szabad
utat enged a férfiasan szenvedve epedõ, nagyszerû színész Matthias Schoenaerts-nek.
Ám sokkal csalafintább a Victor Hugo-i cselekményszövés, betoppan a hullámokból kimen-
tett, pirosdolmányú huszárkapitány, mit lehet itt tenni? Hála az égnek, a nagybirtolos ké-
rõ végre lelövi, börtönbe kerül: a titkon szerelmes házi munkaerõ William Boldwood je-
lenti a boldog véget. Thomas Vinterberg érett tehetséggel teremti meg a csodálatos
atmoszférát, avatottan kerülve el a bulvár-giccs csapdáit.
De az izgalmakon túl, micsoda képi káprázat tart fogva két órán át! Az operatõr Charlotte
Bruus Christensen ködben, párában lebegõ tájai, a varázsos enteriõrök, a rengeteg érde-
kes karakter. Mikor a dülõúton lódobogás jelzi az érkezõt, mikor az utolsóórás kismama a
lelencház elõtt esik össze halva, mikor a vihartépte boglyákat az úrnõ együtt menti kétke-
zi alkalmazottjával...
Mikor a vájtszemû art-fan hisztérikus könnyeket sír és kitámolyogva szózatot intéz a két-
dõkhöz: Art-kukacok! Ez is kell!!! Az áradó érzelmesség, a zabolátlan vágy, a csodák hihe-
tetlen lehetõsége és a végén az unalmas békét elindító bûbájos happy end!
Pluto69 2015 júl. 25. - 00:03:11 Előzmény LilyDawnson
(4/35)
Szerintem ez volt a gond :)
"Rettenetesen vártam ezt a filmet."
6/10
LilyDawnson 2015 júl. 11. - 16:02:43 6/10
(3/35)
Rettenetesen vártam ezt a filmet. Beültem a moziba, végignéztem.... és sajnos csalódtam.
A legnagyobb probléma az volt, hogy tényleg nem volt izgalmas! Nem tudnám pontosan megmondani, hogy a második avagy harmadik percben vált teljesen egyértelmûvé, hogy mi lesz a vége. Nem túl szövevényes a cselekmény, és akkor nagyon finoman fogalmaztam. Egymás után történnek a dolgok, és csak nézed, hogy oké.. így folytatódott, mert miért is ne? Történetszinten még a semminél is kevesebb gondolkodási készséget vár el a közönségtõl. A végletekig kiszámítható volt, sajnos ez tény.
Ellenben: a képi világa, a színészek és a betétdalok bestiálisan jók voltak! Gyönyörû a táj, a képek, a vágás, a fények és a zene... Ki tudott emelni a valós életbõl két órára, tehát azért az elvárások egy része legalább teljesült. Ez húzza fel így végül is; a [szerintem] botrányosan egyértelmû végkifejlet és vérszegény cselekmény miatt csak
10/6.
9/10
Nelli79 2015 jún. 16. - 21:27:22 9/10
(2/35)
Ez a film pont azt adta, amit vártam tõle, egy kosztümös, romantikus film a 19. századi Angliában, szerintem nagyon jól eltalálták a szereplõket, számomra egy szerethetõ film, jó volt két órára kicsit elmerülni ebben a világban.
9/10
GABRIELH78 2015 jún. 15. - 13:49:47 9/10
(1/35)
Jajj, eze egy cuki kis film volt...:) Nem voltak a filmmel kapcsolatosan nagy elvárásaim, de a gyönyörû táj, a kosztümök, az életszerû jelentek 2 órára kiragadtak a dögmelegbõl, és a budapesti valóságból... Jó volt, és nem csak azért mert a Mammut moziban jó volt a légkondi a 37 fokban is:)
Ajánlom mindenkinek, aki nincs kiakadva egy kis szentimentalizmustól, aki a helyén kezeli a "drámát", és ki akar egy picit szakadni...
9/10 a maga kategóriájában.