Edmond Dantes 2023 dec. 18. - 10:20:18
(64/104)
A veszély valós, a terjedelem túlzott. Nem a világvége veszélye valós, hanem az amerikai társadalom kettészakadása és annak lehetséges következményei, amire a filmben világos utalás történik. Mindkét tábor, mint mindig, mindenhol, a másikra mutogat, ott is és most is. A sárga hajú ex-országvezető visszatérése valósabb veszély, mint az űrlényeké. Rajongói pedig benne látják az ország és a világ megmentőjét. Ez a veszély baljósabb és valósabb, mint bármi, amit ebben a túl hosszúra nyújtott filmben láttunk. A műfaji megjelölésnél szerencsésebb lenne a misztikus thriller vagy horror.
Edmond Dantes 2023 dec. 18. - 10:13:12 Előzmény m3246
(63/104)
Egyetértek! Ha sorozatot csináltak volna belőle, már az első rész után lepattantam volna róla :-)
offtopic
fhcs 2023 dec. 18. - 00:07:35
(62/104)

A többiek is a házhoz mentek. A tuleleshez
Offline lejatszhato sorozatokat ajánl.


Kant 2023 dec. 17. - 13:09:37
(61/104)
Csodálkozok, hogy ebben egyre jobban pc világban, bekerült a filmbe egy ocsmány rasszista mondat.
Az igaz, hogy így még hihetőbb.
4/10
Ivy00 2023 dec. 17. - 10:56:33 4/10
(60/104)
Mintha egy soha véget nem érő sorozat első részét néztem volna, ahhoz viszont túl hosszú.
Érdekelt a téma, jó színészek adták hozzá a nevüket... de csak azt.
Julia Roberts láthatólag erőlködik a szerepében, Ethan Hawke karaktere súlytalan és felejthető, a többiek meg csak szimplán idegesítőek.
Az alkotók felvetnek ugyan valós problémákat és kérdéseket, de minden szál a semmibe vezet.
Spoiler:
A szarvasok vajon miért jöttek?
A végén mintha elfogyott volna a film, vagy majd egy következő részben folytatódik a történet? Mi lett a fiúval? A többiekkel?
Ez a film sokat markol és keveset fog. Kár érte.
5/10
K3cs1 2023 dec. 17. - 08:50:16 5/10
(59/104)
Egyszer nézhető. A Myha'la által alakított Ruth viszont rohadt irritáló volt.
8/10
smithh 2023 dec. 17. - 07:26:42 8/10
(58/104)
Jó film volt! Akik szeretik bele élni magukat, és gondolkodni azon ami történik, azok szeretni fogják, akik meg csak azt szeretik, ha a szájukba adnak valami egyszerű akciót, azok nem!
1/10
Monika Peter Borcsik 2023 dec. 16. - 21:04:57 1/10
(57/104)
Ez valami förtelmes 😖😖😖
1/10
Monika Peter Borcsik 2023 dec. 16. - 21:01:33 1/10 Előzmény csmya
(56/104)
👍
9/10
Teddy Daniels 2023 dec. 16. - 20:50:56 9/10
(55/104)
J.Roberts nem a kedvencem, de a színészek jók voltak. A film meg még jobb!
Nem olyan bonyolult ezt megérteni, tény hogy a vége folytatást sejtet.
Egész egyedi lett, nekem tetszett 10/9.
1/10
csmya 2023 dec. 16. - 19:13:33 1/10
(54/104)
Hihetetlen hogy Julia Roberts nevét adta ehhez a filmhez ez egy rettenet.
Időpocséklás az egész én nem tudtam végig nézni csak másfél órát de azt is sajnálom az életemből.
Abszolút 0 pont ....
Emegy 2023 dec. 16. - 13:39:05
(53/104)
A remek színészeknek köszönhetően el tudják adni a semmit. Ha nem ők játszanának benne, szimpla ZSÉ kategória. Mivel jók, végignéztem. Más színészekkel 5 perc és kapcs.... 10/3
10/10
atomzsolti 2023 dec. 16. - 00:35:04 10/10
(52/104)
Igazi megosztó film.
Én imádtam a Mr. Robot-ot és lehet elfogult vagyok ezzel a világképpel, de nagyon érződik az alkotónak a víziója.

Elsősorban azoknak ajánlanám, akik szeretik a Jelek féle lassú, de tudatos(hang, vágás, látvány) felépítésű filmeket, ahol az egyes részletek a néző fantáziájára vannak bízva. Van idő ezeken gondolkodni a remek vágóképek és operatőri munka alatt. A film mondanivalója rohadtul erős.

IA technika nélkül jelenleg semmit sem érünk és ami a legszomorúbb, hogy ebbe hajt bele a jelenlegi civilizációnk, hogy minél inkább kiszolgáltatobbak legyünk.


A vágások, a félinformációk szerintem patika mérlegen voltak adagolva és a végére egy koherens egésszé állt a történet. Folytatásért kiállt ez a film.
Nálam hatalmas 10-es ez az alkotás, de a lezárás miatt legyen 11!

Ha az első 20 percben elkap az alaphelyzet, a zene, a színészek és legfőképp hangulat, akkor ez tényleg az elmúlt évek egyik legjobb filmje.
Ha viszont adrenalint, akciót, narratív formát vársz, akkor utálni fogod.
10/10
atomzsolti 2023 dec. 16. - 00:29:49 10/10 Előzmény capt.nemo
(51/104)
...ezeket a két óra elveszetegett idő volt az életemből kommenteket gondolom Yale öregdiákok írják. Két kreatív kutatás és egy sztárbox között :)
9/10
Athos Bee 2023 dec. 15. - 15:49:26 9/10 Előzmény capt.nemo
(50/104)
Üdv. ! Ha jól emlékszem a foga nem a kullancstól hullott ki, hanem a magasfrekvenciás zajtól! Ezt a Kevin Bacon mondja a végén. . A srác mondta is hogy későn fogta be a fülét. Egyébként egyetértek veled leírtad azt, ami bennem is felvetődött, de annyira felhúztam magam a sok pocskondiázó kommenttől. . . Kiváncsi leszek hogy ha bejön még a mi életünkben valami a filmből, ezek mit fognak nyekegni. . Begbújnak a sarokban és remegnek a félelemtől!
capt.nemo 2023 dec. 15. - 12:07:02 Előzmény Athos Bee
(49/104)
én sosem értettem az "elvesztegetett 2 óra az életükből" -szerű nyavalygókat.. szerintem senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez hogy kötelező meg- vagy végig nézni. min a felénnél lejöhetett hogy ez nem egy akciófilm. mint film szerintem sem egy nagy durranás, számomra két dolog miatt figyelemre méltó (kissé spoileres):
1.) úgy látszik némely amerikaiban felmerült az a gondolat, hogy az usa erőszakos imperialista nyomulása miatt, amivel a hegemóniáját védi, a világ többi része esetleg összefog ellenük (sok lúd disznót győz alapon). bár ettől szerintem csak még paranoidabbak lesznek.
2.) nyíltan utalnak benne arra a 'deep state'-struktúrára akik valójában a döntések mögött állnak. és ez különösen fura egy netflix filmtől, mert azt vártam hogy 'kiheréljék' a témát. ugyanis bevett eljárás hogy ha egy konteónak van valami alapja és kezd kényelmetlenné válni, akkor bevetnek olyan extrém-hülyeséget, amit csak a legbutább emberek képesek bevenni és terjeszteni (mint pl. hogy a covid oltásokkal chipet injekcióznak az emberekbe) ezáltal alufóliasipkás hülyékként lehet mindenkire tekinteni, aki egyáltalán azt felveti, hogy esetleg a vírus egy laborszökevény volt, avagy mesterséges gyártmány. és bár a spanyolnátha óta a covidig nem volt világjárvány, sokan mégis azt mondják hogy a covid csak a kezdet, dacára a modern orvostudománynak.., mindenesetre a who javában nyomul.
+1.) a z vagy inkább alfa generáció ábrázolása: mobilos csávó akit megcsíp egy kullancs és máris fogatlanná lesz, ill. a sori-függő lány aki egy álomvilágban él.. igaz hogy felnőttek is csak találgatnak és csak keveseknek jön le az, hogy valami nagyon nincs rendben ezzel a világgal és felkészülnek rá.
1/10
zolnagy10 2023 dec. 14. - 22:11:40 1/10
(48/104)
Elpazarolt 2 óra
4/10
Cron 2023 dec. 13. - 23:34:40 4/10
(47/104)
Nincs túl sok poszt-apokaliptikus film ahhoz, hogy ne lehessen örülni, ha készül valami a témában. Csak hát ne így. A történet ha nem is eredeti, de egészen jó lenne, a kivitelezés viszont rettenet. Pedig láthatóan van benne pénz, "A" kategóriás színészek, látványos díszletek, de a rendezés, a karakterek, a párbeszédek... Szenvedés végignézni. Csatlakoznék egy korábbi hozzászólóhoz, olyanok a szereplők, mint valami agyatlan zombi NPC-k egy ezredfordulós videójátékban. Aki valami hasonló stílust, de nem ilyen bugyuta karakterekkel és unalmasan összerakva szeretne nézni, annak javaslom a Cloverfield Lane 10-et. Ehhez képest centekből készült, de ragyogóak az alakítások és nem katyvaszolt a története.
9/10
Athos Bee 2023 dec. 13. - 23:17:21 9/10
(46/104)


Kedves Mindenki! Már hozzászólt, és a jövőben hozzászóló! Ez a film lehet hogy sok ziccert kihagyott, de amit felvet, az igenis valid! A pusztulás felé halad az emberiség, és ez a film pont ennek a morális és társadalmi hátterét adja vissza!! Nézzünk csak körbe a világban! Ha valaki nem csak néz, hanem lát is, és össze tudja rakni a puzzle-t akkor igenis megretten a film mondanivalójától! És aki ezt a filmet lehúzza, az nem érti a mondanivalóját!!
Ezért azt javaslom hogy ne ítélkezz! Mert "embert nem ember, csak istem ítélhet meg". Ez a film nem a cukormáz! Hanem a méreg amit a cukormázba csomagoltak!

10/10
m3246 2023 dec. 13. - 22:33:13 10/10
(45/104)
Egyetlen hibát tudnék felróni a filmnek, hogy nem sorozatot csináltak a sztoriból. Bármeddig el tudnám nézni a sztorit. Rég kötött le ennyire film, nagyon jól megcsinálták! Ha általában nagyon szapulnak egy filmet akkor jó esély van rá, hogy kiváló alkotás lesz, csak nem értik a filmet. Itt is valószínűleg ez történt. Ha érdekel a collapsológia talán a leghitelesebb alkotás a témában. Nem sikerült a végét sem elrontani szerencsére, úgy hibátlan ahogy van! 10/10