Téma: Taxisofõr

runningman1987 2015 ápr. 22. - 08:45:51
(223/303)
neugyanazt fújd,inkább érvelj,a fickó írt egy oldalnyi hibát a filmrõl
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 22. - 06:11:01 10/10 Előzmény Bob19
(222/303)
azért hadd tudjam már,hogy nekem mi tetszik :)
valamikor 20 évvel ezelõtt láttam elõször és talán fel sem tûnt a rendezõ személye akkoriban :P

lehet,vannak ilyenek,akik a rendezõ miatt adnak rá többet,de szerintem nem ez a jellemzõ :)
1/10
Bob19 2015 ápr. 21. - 13:16:27 1/10
(221/303)
Hogyne! Mindenki csak Martin Scorsese miatt pontozta fel! Annyira elfogultak vagytok az ilyen régi híres rendezõkkel, hogy csak na! 10 pontot adsz rá, pedig szerinted sem ér annyit, max csak 8-at. (Már akinek bejött, nekem csak 5-öt).

Nem tudom mi benne a jó. Talán az irreális végkifejlet? Ennyi erõvel a Harag-ot is fel lehetett volna pontozni, mert annak a vége is irreális volt, de legalább nem untam magam 2 órán keresztül. Az ilyen elfogult felpontozások miatt néztem csak meg és pocsékoltam el egy estét rá.
10/10
cellasto 2015 ápr. 21. - 12:24:31 10/10
(220/303)
mondta valaki,hogy csak a rendezõ,meg a színészek miatt pontozd fel?
aki felpontozta,valszinüleg azért tette,mert tetszett neki és nem azért,mert a készítõk miatt kötelezõ :P

nekem minao jött meg blu-rayen,alig várom,hogy megnézzem ezt a mestermûvet ismét :) :)
1/10
Bob19 2015 ápr. 21. - 11:49:09 1/10
(219/303)
Én sem fogom felpontozni csak a rendezõ miatt, meg mert mások szerint "kultuszfilm" és ezért törvényszerûen fel kell pontozni. Nálam az ilyen szempontok nem játszanak és az a szó sem szerepel a szótáramban, hogy "kultuszfilm" vagy "mûvészfilm". Egyszerûen eldöntöm, hogy tetszett-e vagy sem. Röviden szólva: nem tetszett.
Hosszabban:
Ez a film nem szól másról, csak a New York utcáit ellepõ szemétrõl (drogosok, kurvák, stricik, pornó mozik világáról stb). Aminek ábrázolása ki tudja mennyire volt reális...
Mindezt unalmas képsorokba öntve. Ami mondjuk valóságos, mert rohadtul nem olyan izgalmas az élet mint más filmekben, de én nem vagyok kíváncsi az élet eme unalmas mindennapi szakaszára, mert egy unalmas nap után nem arra vágyom, hogy egy unalmas filmet nézzek meg. Mert hogy a filmben nem sok minden történik. Mellészereplõk jönnek, mellékszereplõk mennek, senkivel nincs igazán kapcsolata a fõszereplõnek, olyan mintha ott sem lettek volna. Még a kuncsaftokkal sem beszélgetett a taxisofõr...
Velem azt nem etetik meg, hogy egy film fõszereplõje ennyire unalmas legyen és ostoba és csak az utolsó 15 percben történjen körülette valami érdemleges és "érdekes", de az is egy nagy oltári ostobaság! Mert amit mûvelt a film végén az nem egy Vietnámot megjárt katonára vall, ugyanis hibát hibára halmozott. Én ezt láttam a film végén (spoiler):
Kiakarom szabadítani a kis csajt, ezért kinyírom elsõnek a stricijét, de csak hasba lövöm, hogy utánam tudjon még jönni és nyakba lõni engem vagy hogy felépüljön és tudja a jövõben folytatni még az ipart. Ezután szétlövöm az ipsét aki a házban szedi a pénzt, de csak a jobb kézfejét, majd a bal karjába egyet, hogy utánam tudjon õ is jönni és még hallgathassam a "megöllek" dumáját még 3 percig. Ekkor jön a csaj kuncsaftja és a karomba lõ egyet, mert 20cm-rõl sem találná el a fejemet. Bemegyek a kis csajhoz, ekkora megelégelem a "megöllek" dumát és szétlövöm az ipse fejét a kuncsaft pisztolyával. Ekkor úgy döntök, hogy megölöm magamat is a kuncsaft pisztolyával amiben valószínûleg nincs már egy töltény sem, ezért a fejemhez szegezem és elsütöm, de ekkora már "sajnos" kiürült a tár, ezért elõveszem a másik pisztolyom (amibõl kilõttem már vagy 6-ot) de a biztonság kedvéért még lövök vele párat a kanapéba, hogy megnézzem maradt-e még töltény benne. Ha maradt volna, akkor ennél a mûveletnél hál Istennek biztosan már kiürült ez is, ezért itt már a fejemhez sem emelem a pisztoly, mert minek. Vagyis a látszat bejött és a kis csaj azt hiszi, hogy egy "hõsi" tett után öngyilkos akartam lenni. Ekkor jót mosolygok a megérkezõ rendõrökre akik még percekig ott állnak bambán és le sem fegyvereznek.:) Végezetül jön a "zseniális" rendezõ "zseniális" képsorai amiben megmutatja a sok mû vért amit a forgatáson használtak és jön egy vontatott lassított felvétel a rendõrökrõl és a tömegrõl, de csak azért hogy hosszabb legyen a film. Gyönyörû befejezése az akciómnak. Persze a rendõrök sem csuktak le önbíráskodás vádjával. Hahahaha.:)
Páran itt azt mondják, hogy fel sem épült Travis, csak képzeli az egészet ami a lövöldözés után történt. Szerintem meg nem képzeli, mert minden arra utal, hogy felépült és hõsnek titulálták: újságcikkek a falon, látható beforrt seb a nyakán. Ami szerintem sem volt halálos, mert ha az lett volna akkor levegõhöz sem jutott volna a lövés után.

***Spoiler vége***

Vietnámi veterán bedilizése ide vagy oda, ez nem jó film!

Szóval idézném egy másik topic hozzászólóját: "Akinek ez a film tetszett, az soha jobb filmet ne nézzen életében!" Mert, hogy ettõl van ám sokkal jobb is, de azok még sem kapnak 11 pontot a 10-bõl.
És még ez kapott Oscar-díjat. Vagy ilyen gyenge volt a felhozatal '76-ban? És Robert De Niro ill., Jodie Foster is kapott erre Oscart, pedig ezt bármilyen színész eltudja játszani, nem volt benne semmi kihívás...

5/10
8/10
Sadenal 2015 febr. 18. - 22:49:58 8/10
(218/303)
Durva film volt, a végsõ jelent még mai szemmel is igen megrázóan hatott. Jodie Foster-t meglepõ volt ebben a szerepben látni, ilyen fiatalon, De Niro meg durván átalakult punkká. :O


8/10
10/10
cellasto 2015 jan. 20. - 12:27:45 10/10
(217/303)
ha lejjebb olvasnál,megkaptad volna a választ:

**************** SPOILER!!!!!**********************-





"A film vége nem valóság, az már csak a haldokló Travis képzeletében pereg le, mint álmodott ideális világ."
4/10
koos 2015 jan. 20. - 11:37:05 4/10
(216/303)
a film nagy csalódás volt, mert pont az egésznek az indítéka nem volt kibontva. az hogy valaki bekattan, az oké, de itt valami mélyebb valamit kellene belegondolnunk. Nincs háttér, nincs múlt, ami magyarázatot adna. azzól még hogy Vietnámban hacolt nem következik ez, pontosabban nem törvényszerû. a vége pedig nagyon nem volt kitalálva. Úgy fel volt szerelkezve, mint aki az egész világot ki akarja nyírni, ehhez képest lelõtt egy (látszólag) fegyvertelen stricit és kt másik palit. Hát ezekhez nem kellett nagy bátorság.

leginkább a vége volt érthetetlen. Miután láthatóan nem önvédelembõl, hanem elõre felfegyverzetten ölt meg 3 embert (karjából kicsúszó pisztoly, csizmához ragasztott tõr, három pisztoly....), így teljességgel életszerûtlen, hogy ezek után simán kiengedik és folytatja az életét, mintha mi sem történt volna. Akár stricit, akár gengsztert ölt is meg, ezért minimum börtönbe csukják és örülhet ha megússza 20 évvel.
sawyerx 2014 aug. 27. - 00:48:51
(215/303)
Számomra túlértékelt "klasszikus", az utolsó 20 percet pörgetve néztem. Régen talán nagy szám volt a filmvilágban, de mai fejjel unalmas és vontatott, a fõszereplõ helyzetét egyáltalán nem tudtam átérezni.

4/10
10/10
Zoli9898 2013 nov. 18. - 16:46:49 10/10
(214/303)
Pontosan így van. Például a kabát, a harci beállás, de az elején mondja is a Taxis fõnöknek, ha jól emlékszem.
10/10
Zoli9898 2013 okt. 24. - 14:45:55 10/10
(213/303)
Spoilert tartalmaz!
"Egyszer majd jön egy nagy esõ, és elmossa az összes szemetet az utcákról."

Travis Bickle a Vietnámot megjárt veterán gondolatai ezek, aki hazaérvén nem találja helyét a világban. Nem tud mit kezdeni az életével és az idejével. Este nem tud aludni és napközben is jobb híján csak agyal valamin. Éjjeli kikapcsolódásként Taxizni kezd, ami még jól is fial neki, közben pedig egyre inkább kialakul benne egy kép a társadalom felépítésérõl, ezzel párhuzamban pedig annak mocskos és aljas valójáról.
Nincs jobb szó rá, mestermû. Az ekkor még csak néhány filmet a háta mögött tudó Martin Scorsese mesteri munkát tett le az asztalra, túlzás nélkül mondhatom, talán minden idõk egyik legjobb filmjét. A Taxisofõr egyszerre nyomasztó, igaz, reális, társadalom kritikus, néhol humoros alkotás, mely megmutatja nekünk, milyenek is vagyunk mi és milyen a világunk melyre oly büszkék vagyunk. De nem csak a mi világunk kerül górcsõ alá a film közel két órájában, hanem a háború és a visszatérõ katonák beilleszkedésének témája. Aztán az emberi ösztön a világunk megváltoztatására és jobbá tételére, amely ambivalens módon mégis csak emberi tehetetlenségünkkel és gyengeségünkkel vegyül. Travis nagy terveket dédelget, rendet akar teremteni, de nem tudja hol kezdje, mert a mérhetetlen bosszúvágy-mely talán magányosságából és egyedüllétébõl, esetleg a háború által okozott lelki sebekbõl származik- bizonytalanná teszi. Mint az emberek nagy része, õ is a jobbra vágyik, el is határozza, hogy tesz érte, de a cselekvés már nehéz. A szenátort megölni nincs módja, így végül egy egyszerû stricin áll bosszút, a film tetõpontján.
De hogyan jutott el idáig egy ember? Nos, ennek több oka is van. Elsõnek ott a háború, mely felõrölte Travis elméjét, viszont elfoglalta egy idõre, ez az elfoglaltság, hazaérvén, már hiányzik. Ezért kezd el taxizni. Itt szembesül azzal az erkölcsi fertõvel, amely idõközben megmételyezte a társadalmat. A bûnözés, a prostitúció és a drog behálózta a világot, amiért éveken át harcolt (legalább is ezt mondták neki.) A politikusok, pedig csak üres ígéreteket tesznek, de változtatni sosem akartak. Travis elméje olyannyira meghasadt, hogy bár küzd a társadalom dekadenciája ellen, ezzel párhuzamosan támogatja is, õs is eljár pornó moziba. De azt sem tudja, hogy ez nem jó, hiszen a barátnõjét is elviszi egy vetítésre.
Késõbb aztán rájön, hogy senki sem akar tenni a rossz ellen, így elhatározza, hogy majd õ megteszi. Edzeni kezd, fegyvert vásárol, szakit a régi énjével, levágatja a haját és bosszúálló tervét szövögeti, mely tehetetlenségében az elõbb említett végkifejletre fut ki. Mellékszálként megismerkedik egy fiatalkorú prostituálttal. Ez a jelenet bár jelentéktelennek hat, a film végkifejletét mégis merõben meghatározza, fõszállá növi ki magát. Közben pedig szembesít minket a szomorú valósággal, hogy gyakran elfogadjuk a világot olyannak amilyen. Míg nem élünk benne, lázadunk ellen, de mihelyt belekerülünk a szenvedés megtöri az énünket és elfogadásra kényszerít. Ebbõl az állapotból pedig nem is igen tudunk kilépni.
A közel kétórányi szívszorító dráma, nyomasztó jelentek és a végsõ elkeseredettségbõl kiinduló véres leszámolás-ahol Travis csak azért nem lesz öngyilkos, mert nincs több lõszere- feloldása pedig egy katartikus happy end. Travis hõssé válik és felgyógyul sérüléseibõl. Az egyik barátom szerint, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy a nézõ döntheti el, hogy mi legyen a vége, én pedig hiszek neki, ugyanis a kedvenc filmjérõl van szó. Ebben az esetben valóban felmerül a gondolat, hogy a valóéletben biztos nem élte volna túl. Én azonban abban hiszek, hogy túléli és úgy vélem, hogy Scorsese is így akarta volna, mert tudta, hogy végtére ez azért mégis csak egy film.
Nos, ennyi, ami eszembe jutott a Taxisofõrrõl, ami hétfõ óta hivatalosan is a hatodik kedvenc filmem. Egy görbe tükör a társadalomnak, ami ma is aktuális problémákat feszeget, egy olyan színésszel, akinek a pályafutása még csak beindulóban van, de mégis élete egyik legjobbját alakítja. Jó szível ajánlom, de csak azoknak akik a lassú tempójú filmeket is szeretik, mert a Taxisofõr nem siet el semmit, nem mintha ezt rossz néven kellene venni tõle. Egyértelmûen: 10/10
Zoli9898
(Akik elolvasták, azoknak köszönöm a figyelmet, ha valami kivetnivalót találnak benne, kérem kulturáltan jelezzék.)
Sz Peter 2013 szept. 22. - 11:44:21
(212/303)
Na a filmben ez nem sikerült. :)
Sz Peter 2013 szept. 20. - 10:34:29
(211/303)
"egy lelki roncs lett, a háborús borzalmak miatt"

De a filmben erre nemhogy bizonyíték, még csak utalás sincs!
webulon 2013 szept. 20. - 00:12:04
(210/303)
Én is azt gondolom ,hogy járt Vietnamban.....,- nem annyira rakják a képedbe mint a Szarvasvadászban...pl.

Olyan mint a Remarque regény "És azután " ,- valahol pont ez a film mondanivalója ,hogy ott volt de azután ?

A fizikai sérülés könnyebben gyógyul mint egy lelki ,- a testi kín egy ideig tartó állapot...de a lelki idõtlen mint maga a lélek -beléd ég mint mikor a vaku villan s visszatérnek vaku villanások ,-végig kísérik Travis életét is.
Sz Peter 2013 szept. 19. - 20:12:37
(209/303)
"egy kifordított tengerészgyalogos dzsekit visel, ami azt bizonyítja ,hogy megjárta Vietnámot"

Te ezt komolyan el is hiszed? Én már gyerekkoromban katonai cuccokban jártam, szerinted hány ember hordja ugyanígy divatból? ;)

A mohawk (ill. irokéz) frizura régi katonai hagyomány, még a 101-eseknél jött "divatba" a II. vh-ban.
És ehhez nem kell veteránnak lenni, ez közismert volt.
Travis pedig egyáltalán nem olyan mint egy háborút megjárt ember.
Csonger 2013 szept. 19. - 11:32:01
(208/303)
Ez jó elmélet, de ugye abban sem lehetünk biztosak, hogy Travis tényleg járt a háborúban. Lehet, hogy ugyanúgy kamuzott az álláskereséskor Vietnámról, mint a szüleinek a "kormánynak dolgozom" szöveggel.
De amúgy a gondolatmeneted megállja a helyét.
Hudóca 2013 szept. 10. - 14:33:48 Előzmény Csonger
(207/303)
Én még nem láttam, még csak most jött meg a DVD a Media Marktból. Viszont nem értek egyet teljesen azzal, amit írtál - még így, hogy nem láttam sem: szerintem - sajnos - nem csak Amerika volt ilyen romlott, ez mindenütt volt, és van, legfeljebb nem készítenek belõle filmet. Sok fiatal ma is és több száz, ezer évvel ezelõtt is önszántából árulta a testét, de azt hiszem, legtöbbjüket belekényszerítették - a szülei, a társadalom vagy az emberkereskedelem.
Csonger 2013 szept. 03. - 10:30:14 Előzmény merkel
(206/303)
Én veled értek egyet. Szerintem is ostoba a fõszereplõ. Viselkedészavaros.
- pornómoziba viszi a csajt, és csodálkozik, hogy õ felháborodik ezen
- utána beront a csaj munkahelyére, és agresszorkodik, még õ van vérig sértve
- aztán elkezd nyalni a képviselõnek, akinek a programjáról semmit sem tud, csak azért nyal neki, mert a szerelme épp az õ kampányán dolgozik
- ezt követõen valami ismeretlen oknál fogva meg akarja ölni ugyanezt a képviselõt, pedig a szobájában az õ plakátjai vannak a falon
- ki tudja miért, a saját szüleinek (akiknek nem tudja a születésnapját) azt adja be, hogy titkos kormánymegbizatása van, és kiegyensúlyozott párkapcsolatban él
- nem tetszik neki ez a társadalom, de még csak meg sem tudja fogalmazni, hogy mi a baja vele, a taxis kollégájától is csak valami homályos bölcsességet kap
- elkezd gyúrni, vesz négy pisztolyt, céllövöldébe jár, csak hogy a végén élete elsõ "rendrakó" akcióját jól elkúrja

Hát én nem tudok ezzel a fõhõssel azonosulni.
Csonger 2013 szept. 03. - 10:13:16
(205/303)
A Taxisofõr mai szemmel nézve kissé lassú film. Ami miatt számomra érdekes volt megnézni tegnap, hogy a ’70-es években már olyan undorító mocskos dolgok voltak odaát Amerikában, amikrõl én itthon csak az utóbbi években hallok. Durva, hogy a 12 éves kislány szinte önszántából kurválkodik, és már nincs szûz testnyílása.
Érdekes volt továbbá a híres színészeket fiatalon látni. De Niro kábé úgy nézett ki, mint most Tobey Maguire. Harvey Keitel hosszú hajú és izmos! Jodie Fosterre pedig alig lehet ráismerni! Itt még nem voltak úgy összeszûkülve az ajkai.
A magyar szinkronnak viszont az az érdekessége, hogy fiatal huszonévesek magázódnak egymással. Valószínûleg, ha most készülne egy új szinkron, ott már mindenki tegezne mindenkit.

Azért arra kíváncsi lennék, létezik-e olyan csaj, aki nem borul ki, ha a második randevún pornómoziba viszik! :)
Viszont azt nem hinném, hogy a valóságban az önbíráskodó gyilkos taxisofõr ilyen simán megúszná, visszakapná az állását, és az újságokban még hõs is lenne. Simán elítélnék, hiszen nem lehet csak úgy gyilkolászni, hiába csak bûnözõket ölt.
Szóval a vége szerintem hülyeség, de hát az amerikai filmekben happy endnek kell lennie.
offtopic
bazsi900 2013 márc. 31. - 20:39:22 Előzmény Quantumleap
(204/303)
Légy szíves a "SPOILER" feliratot ne felejtsétek el ha szükség van rá !!!!!!