Téma: Tekken

10/10
Fighter56 2011 ápr. 10. - 13:06:26 10/10
(42/62)
Én ismerem a játékot is, játszottam vele párszor, hát szerintem a film jobb lett mint a játék.A storyja kicsit lehet hogy lapos, de a bunyók meg az emberek elég jók.+a zenék is jók, fõleg amit az elején benyomnak.Nem tudja valaki hogy mi a címe?Amikor Jin-t üldözi az a banda.Am lesz ennek 2.része?Az is érdekelne xP
10/10
idõjós1010 2011 jan. 09. - 21:06:27 10/10
(41/62)
Én egy jó bunyós filmre vágytam mikor leszedtem a filmet, de a sok negatív hozzászólásnak hatására olyan túl nagy reményt nem fûztem ahhoz, hogy valóban tetszeni is fog amit látok, mégis így lett,: TETSZETT amit láttam, mert azt kaptam amit eredetileg is váram tõle. Nem játszottam ugyan a játékkal soha, de szeretem a bunyós filmeket, láttam már egy párat, s úgy gondolom tudom mi a jó, ez a film pedig az volt. Akinek nem tetszett, az valószínûleg a játék élményét várta volna vissza, de szerintem azt úgy sem tudja visszaadni egy film sem, szóval inkább egyéb filmhez kellene hasonlítani, s nem a játékhoz, pláne hogy (mint írják itt többen) amúgy sincs sok köze hozzá.
3/10
Szivats 2011 jan. 08. - 05:46:06 3/10 Előzmény Norberto124
(40/62)
Norberto124.ezzel az a baj,hogy a film címe Tekken(!).Szóval mindenképp ahhoz kell mérni eme "mûvet".
3/10
Szivats 2011 jan. 08. - 05:42:45 3/10
(39/62)
Maximálisan egyetértek 1nsan3clown,komoly szenvedés volt 1x végignézni..Kezdem nagyon utálni a filmkészítõket.
kizcar 2010 szept. 06. - 01:05:00 Előzmény dentaku02
(38/62)
Azért a Silent Hill és különösen a Prince of Persia jó lett. Még a Resident evil elsõ része úgy ahogy elmegy.
memphis89 2010 szept. 05. - 22:52:04
(37/62)
ez a film borzalmas, semmitmondó, sablonos. akármennyire is próbálkoztam elvonatkoztatni a játéktól.
9/10
Norberto124 2010 szept. 05. - 22:44:28 9/10
(36/62)
Szerintem az a baj, hogy mindenki a játékhoz hasonlítja. Én is nagy Tekken játék fan voltam, de ehhez a filmhez nem úgy álltam hozzá, hogy pont olyan legyen mint a játék. Véleményem szerint ez egy nagyon jó film. Jó igaz lehetett volna jobb is, meg a szereplõk mindegyike se hasonlított. De összességében nagyon jó volt!
1/10
dentaku02 2010 szept. 03. - 02:31:41 1/10
(35/62)
Sziasztok!

Nos , hogy ha szart valamilyen módon értékelni lehetne....próbálgatom, de nem tok rá semmi pozitívat mondani. REMÉLEM nem fogják megfilmesíteni az összes konzol sikert, mert nagyon rossz fényt vet a játékokra (értsd: resident evil,silent hill,dragon ball,street fighter, prince of persia...) Már csak az hiányzik hogy a God of War a Metal Gear vagy a Shadow of the Colossus-ra kerüljön sorra.
Ha ennyire nincs ötlet nem kell filmet csinálni e "mûvek alkotóinak",
"Ami nem megy azt nem kell erõltetni"!
7/10
zerrik08 2010 aug. 28. - 21:12:46 7/10
(34/62)
a játék nagyon jó, de a film elég unalmasra és meseszerûre sikeredett....
1/10
pinyooooo 2010 aug. 23. - 23:29:59 1/10
(33/62)
Na ismét elpocsékoltam fél órát (tovább nem bírtam) egy ilyen szemétre. A játékot szerettem anno, a filmet is csak ezért akartam megnézni. Szar történet, szar rendezés, színészi játék 0, csinnadratta, csimbummcirkusz. Igazi semmitmondó akciófilm, kukackettesen nevelkedett mosottagyúaknak.

0/10
8/10
mro26 2010 aug. 12. - 11:24:50 8/10
(32/62)
Egyetértek veled...játékokat nem tudnak rendesen filmre vinni, nekem a legfájóbb a Prince Of Persia eddig.
A Tekken nekem tetszett, mert alapból rosszabbra számítottam mint amilyen lett...lehet ez az oka, nem tudom, de tény hogy verekedõs játékbõl nehezebb filmet csinálni mint mondjuk egy jó sztorival rendelkezõ játékból. Ezalatt a Max Payne-re gondolok, azt is sikerült elszúrni, pedig ott a jó történet adott volt
6/10
Penpumpa 2010 aug. 12. - 00:28:39 6/10
(31/62)
Van igazság abban amit mondasz, a többségnek bejön a film. Csakhogy akik alaposan ismerik a játékot, azoknak a nemtetszését váltja ki a film. Ahogy észrevettem, a játékokból nemigazán tudnak rendes filmet csinálni, legalábbis olyat nem, ami a rajongóknak tetszene. Erre példa a Max Payne, Street Fighter, stb. Valahogy nem tudják, hogy mihez kell hozzányúlni, és mit kell rendesen megváltoztatni. Persze vannak kivételek, pl. Resident Evil vagy Mortal Kombat (persze azért vannak, akiknek ezek sem tetszenek).
Érdekesség, hogy a képregényfilmek általában tetszenek a rajongóknak, erre példa a Pókember, Vasember, Batman. Gondolom azért tetszenek ezek a filmek jobban, mert a képregénykarakterek tulajdonságait nem változtatják meg. A játék vagy anime adaptációkban gyakran megtudják változtatni a karakterek legalapvetõbb tulajdonságait, ami elveszi a karakterek igazi mivoltát. (erre példa a DragonBall: Evolution)
Itt a Tekken filmben pl nem találunk semmi komoly okot, hogy Kazuya miért utálja a fiát vagy az apját, holott a játékban egyértelmûen megvannak az indítékai is, amik jogosak. Meg még sorolhatnám.
8/10
mro26 2010 aug. 11. - 23:43:00 8/10
(30/62)
gondolom próbálták a filmet elfogadhatóbbá tenni a nagyközönségnek (ami sikerült is) és valósághoz közelibb történetet kreáltak némi módosítással a karakterek felõl, a készítõk sem bíztak a sikerben és ezért nem mertek olyan "vad" ötleteket megvalósítani mint a játékban
és gondolom azért a 3. részt vették alapul mert talán az a legnépszerûbb...én is csak azt az egyet ismerem
6/10
Penpumpa 2010 aug. 11. - 23:38:34 6/10
(29/62)
Megnéztem, csalódtam. A film hibája, hogy a karakterek szerepei felcserélõdtek a játékhoz képest.

***SPOILER***
A játékban Heihachi ugye ledobta Kazuyát egy szikláról, azóta gyûlölik egymást. A filmben pedig Kazuya meg Heihachi egész jól elvannak egymás mellett. Persze a játékban Heihachinak egy fogadott fia, aki Heihachi jobbkeze. De itt persze Kazuyának kell lennie az apja jobbkezének.
A játék fõgonosza Heihachi volt, de a film kedvéért Kazuyát rakták be fõgonosznak, kinek feltett szándéka megölni a kicsi fiát.
Mellesleg Kazuya mellkasán nem kéne lennie egy bazinagy sebhelynek? És a színész miért nem hasonlít rá? Kazuyának nem is volt körszakálla!
Meg azt nem értem, hogy a játék szerint Kazuya szerelmes lett Jun-ba, mikor kiakarta ûzni belõle a gonosz énjét. De a film szerint Kazuya megerõszakolta Jun-t, majd Heihachi mentette meg. WTF?
Annyi pozitívum volt benne, hogy Eddy-t már az elsõ körben kiütötték, sosem csipáztam õt. Meg a harcjelenetek jók voltak, csak kevés és rövid volt.
Meg miért kellett mindent Tekkennek hívni? Tekken város,Tekken válalat (játékman Mishima vállalat), tekkeni a pénznem.
***SPOILER VÉGE***

Egyáltalán miért a játék 3. részét vették alapul? Az elsõ kettõvel mi bajuk? Abból is lehetett volna egy jó akciófilmet készíteni.
8/10
mro26 2010 aug. 11. - 09:35:10 8/10 Előzmény xshampster
(28/62)
de egy akcifilm lényege pont az hogy jön egy hõs és a végén gyõz....és van benne fordulat, de inkább annak aki egyáltalán nemismeri a játékokat pl : Jin apja Kazuya...van aki nem is gondolt volna rá
1/10
xshampster 2010 aug. 11. - 09:11:25 1/10
(27/62)
ennyi erõvel a gyûrûk úrának is lehetne a címe tekken. és a szereplõket átnevezték volna
talán több köze lenne a játékhoz mint ennek
de nem csak az a bajom hogy még véletlenül sem hasonlít a játékhoz, hanem filmként is elég szegény
mindig úgyanaz a sztori: jön egy jószívû hõs akibõl a végén hõs lesz
amerika csak ezt tudja, jó lenne egy olyan film ami kiszámíthatatlan és nem várt véggel fejezõdik be
8/10
mro26 2010 aug. 10. - 23:41:27 8/10 Előzmény xshampster
(26/62)
hát a játékban is elég emos az a sok felzselézett haj... a film csak visszaadta a játék hangulatát, igaz tényleg csak nagyjából, mert bár a harc az nagyon látványos, de rövid és azért vannak unalmas részek
de te mit vártál egy verekedõs játék filmváltozatától? nagyon komoly, Hamlet-i sztorit? vagy pont olyat mint a játék, jönnek egymás után a szereplõk és verekednek, majd a következõ...
olyan lett volna mint egy sportközvetítés
9/10
duckshoot 2010 aug. 10. - 15:32:59 9/10
(25/62)
Én meg már azt hittem, hogy ez a film harmatos. Igaz félig klisékbõl építkezik, de a másik felét megtekerték.
Ez egy jó akciófilm lett.
1/10
xshampster 2010 aug. 10. - 12:45:13 1/10
(24/62)
jin mióta szerepel a játékokban nyálas emos félélnk srácként?
ez a rendezõ egy másik filmet képzelt el, és hogy miért adott neki tekken címet? híres akart lenni
8/10
mro26 2010 aug. 10. - 11:19:04 8/10
(23/62)
pár apró részlet nem úgy van mint a játékban? na és? ott is a verekedésen volt a hangsúly, én is játszottam a játékokkal, leginkább a tekken 3-al, de nekem nagyon tetszett
te mit vártál? drámát? csavaros történetet? olyan a játékban sem volt Christie, és Heihachi karaktere és története nem olyan volt mint a játékban, és hiányzott Devil Kazuya, de a többi rendben volt