Téma: Telesport

8/10
damienisback 2009 jún. 24. - 22:21:29 8/10
(299/699)
én is sajnálom a spanyolokat, de az amcsik védekezése remek volt ma.
10/10
justbetallin 2009 jún. 24. - 22:12:49 10/10
(298/699)
Nehogy vki elolvassa:

***SPOILER***
USA- Dél-Afrika döntõ lesz :D
***SPOILER VÉGE***
8/10
damienisback 2009 jún. 24. - 16:05:11 8/10
(297/699)
látom itt is zajlik az élet :D

az olaszok több helyen is hibáztak. az egyik hiba az volt, hogy nem az elsõ két meccsen döntötték el, hogy biztosan továbbjutnak. a másik hiba pedig az volt, hogy Lippi nem mert újítani és fiatalítani. jó lehetõség lett volna ez a kupa arra, hogy kipróbáljon pár tehetséges fiatalabb játékost. Amauri olasz állampolgár (is) lesz, szóval lehet, hogy megoldódik a csatárprobléma(ha lesz kedve a válogatottban játszani).

egyiptomnak nem csak egy emberre kellene építenie, amit a brazilok ellen mûveltek parádés volt. meglátjuk, hogy a vb-n mit alkotnak majd(ha kijutnak)...

ja és az poén volt, hogy hangoztatták, a biztonság a legfontosabb dolog és mégis betörtek pár szállodai szobába.
Rahel 2009 jún. 24. - 13:57:15 Előzmény norton15
(296/699)
-Na akkor abban kiegyezhetünk, hogy az olaszok rosszak, én borzasztónak ítélem meg Egyiptomot, Te meg látsz bennük lehetõsséget!!

-Hát elválik jövõre!!!:))
Rahel 2009 jún. 23. - 22:45:15
(295/699)
-Csak röviden:

-Soccer, Football, Foot:
-Ez akárhogy nézem csak egyet jelent: Labdarúgás, amit láb segítségével mûvelnek!

-Jövõre bemutathatják, hogy mernek e lõni, ahogy az olaszok is remélem javulnak majd!!

-Hát pont ezt magyaráztam, hogy a világon sok mindenkinek tudatában nincs ott Egyiptom, és ez a torna már csak azért is világraszóló, mert most az is felfigyelt a kis csapatokra, aki eddig azt sem tudta, hogy mi az az Afrika Kupa!!

-Ha pedig Egyiptom nem idõhúzással operál, hanem próbál játszani, akkor most lehet hogy elõdöntõs lenne!
-De ez keményen a "ha" kategóriája!!!!
norton15 2009 jún. 23. - 22:25:35
(294/699)
Nem baj az, hogy Egyiptom a gól után is ment jócskán elõre? A gól elõtt meg abszolút, a brazilok ellen lõttek 3 gólt, kettõt egy perc alatt... Ez aztán az antifoci. A görögök egy laza hármast kaptak a braziloktól korábban.
norton15 2009 jún. 23. - 22:23:50
(293/699)
Csak mi fordítottuk le így a football szót.

Senki sem mondta, hogy Egyiptom világverõ csapat. Majd jövõre meglátjuk, ha majd kijut a vébére, kit fognak csúnyán elverni.

Egy elõrevágott labda az egyenlõ a labdakihozatallal. Más kérdés, hogy nem érte el mindig a célját, de azt nem lehet mondani, hogy Egyiptom beállt volna a kapujába. Az olasz meccs pont azért volt jó, mert kvázi egy teniszmeccset néztem, mind a két csapat elcseszte a helyzeteit, ott volt a különbség, hogy az olaszoké ordító nagy ziccerek voltak.

Jaj ne legyél Mészöly, de komolyan... Az afrikai csapatok naná hogy nincsenek európai szinten, de ha azt nézem, hogy ez a középcsapat (mert Egyiptom az) csúnyán meglepte a brazilokat, az nekem maradandó élmény.

A Konföderációs Kupa NEM az egész világnak szól, "csak" a fõpróbája a vébének, itt tesztelnek le mindent. Majd a vébén kell jól teljesíteni.

Azt meg ne mondjuk már, hogy Egyiptom elhasalt, a torna elõtt úgy volt, hogy esélyük sem lesz továbbjutni.:)
Rahel 2009 jún. 23. - 22:19:47
(292/699)
Na Jó éjt!
Rahel 2009 jún. 23. - 22:19:04
(291/699)
-Mondhatnám azt is, hogy azt a mérkõzést a kapus nyerte meg a csapatnak!

-És mivel egy meccs nem csupán arról szól, hogy kivágom a labdát, hanem arról is hogy akciókat alakítok ki, és próbálok gólt rúgni, ezért állítom, hogy az antifoci, amit Egyiptom mûvelt, az nem korrekt, mert elfelejtettek játszani!!
Rahel 2009 jún. 23. - 22:11:16
(290/699)
-Én nem, csak beszélgetek!!:))
Rahel 2009 jún. 23. - 22:10:13
(289/699)
-"Miért, szerinted a foci csak a rárúgásokból áll?"
-Többnyire igen, hisz a nevében is benne van, hogy: labdarúgás!!

-"Sunyi dolog elõrevágni a labdát, vagy mi? "
-Abban az esetben, ha egy csapat csak elõrevágással tud operálni, idõhúzás céljából, és mást nem is akar bemutatni, akkor még egy leírt USA is átgázol rajtuk 3góllal!!

-"Ne legyél már Ondok."
-Attól szerintem eléggé távol állok!!:DD

-"Mint már írtam, ha egy csatár a labdával szórakozik az ötösnél, nem passzolgatva fogom kihozni a labdát. "
-Ez akkor lenne ok., ha Egyiptom célja a labdakihozatal lett volna
-De õk csak szabadulni akartak a labdától!!!

-"Pedig az olaszok sokszor ott kóricáltak, amikor az egyiptomiak elõrevágták a labdát. És csodálatos módon 10-bõl 8-szor az egyiptomi középpályások vagy csatárok valamelyikéhez jutott a labda."
-Nem meglepõ, hisz ahogy te is írtad az olaszok elöl voltak, és így az egyiptomi középpályások összegyûjtötték a labdát, de két perc múlva már el is vesztették azt, vagy õk szabadultak tõle!

-"Az antifoci nem Egyiptom, hanem Görögország."
-A görögökkel egyetértek, de Egyiptom akkor is egy fociölõ társaság!!

-"Nézd csak meg, mekkora a különbség, a görögök játéka legalább 5 éve abból áll, hogy 11 emberrel védekeznek, egyszer kontráznak félidõnként, jobbról vagy balról beadják a labdát, és valaki középen, aki egy szép nagy ember, fejel. Ez az antifoci, Egyiptom nem ezt mûveli."
-Nem látom be, hogy véleményemet megváltoztassam a már felsorolt érveim alapján, de abban 100%-an egyetértek veled, hogy a görögök szégyenei ennek a sportágnak.

-"Te pedig azt nézd, hogy Egyiptom és az egész kontinens szempontjából nagy dolog volt megnyerni nekik."
-Mit nézzek?
-Helyi szinten biztos jók, ha néha bele is rúgnak a labdába, de hát ez a teljesítmény akkor sem nyújtott maradandó élményt, és ha azt nézem, hogy végezték, akkor meg pláne nem tudok róluk semmi jót mondani!
-Sajnálom!

-"Ez olyan, mintha Európában egy középcsapat, pl Belgium, vagy Norvégia gyõzne."
-Csak akárhogy is nézem, ez egy olyan torna, amelyik egy egész világra szól, és így Egyiptom az egész világ elõtt hasalt el, akár az olaszok!!
norton15 2009 jún. 23. - 21:39:51
(288/699)
De atyavilág, a kapusnak nem az a dolga, hogy cselezgessen... Nézd meg Higuitát youtube-on.

Nyílt küzdelem? Már megbocsáss, de a fociban két csapat nem a csodálatos, nyílt küzdelemre hajt, most már a spanyolok se. Egyébként meg még mindig nem értem, mitõl fociölõ az egyiptomi válogatott.
Brasilerinha 2009 jún. 23. - 21:36:12
(287/699)
"jól elveszekedtek itt páran"...
Rahel 2009 jún. 23. - 21:32:39
(286/699)
-Tudom, hogy mire gondoltál!!!
-Csak éppen ezzel az a bibi, hogy az Egyiptomi kapus nem csak akkor vágta elõre a labdát, amikor az olasz csatárok szorongattak, hanem szinte mindig!!

-Vagy kivágta oldalra, vagy saját játékosait nem keresve rúgta el a kaputól jó messzire!!

-Bár ha azt mondod, hogy az ennek a csapatnak nincs meg a bátorsága a lövésekhez, akkor már értem, hogy miért nem vállalták a nyílt küzdelmet!!
Brasilerinha 2009 jún. 23. - 20:41:26
(285/699)
Bár az amcsik ellen kapott három gól, azért gáz.
Brasilerinha 2009 jún. 23. - 20:38:09
(284/699)
Szerintem jogosan nyerte meg az Afrika-Kupát Egyiptom. Mert azért nem semmi, hogy a brazilokat így meg tudták szorongatni, az olaszoktól meg szégyen ez a leszereplés.
norton15 2009 jún. 23. - 20:06:51 Előzmény Rahel
(283/699)
Miért, szerinted a foci csak a rárúgásokból áll?

Sunyi dolog elõrevágni a labdát, vagy mi? Ne legyél már Ondok. Mint már írtam, ha egy csatár a labdával szórakozik az ötösnél, nem passzolgatva fogom kihozni a labdát. Pedig az olaszok sokszor ott kóricáltak, amikor az egyiptomiak elõrevágták a labdát. És csodálatos módon 10-bõl 8-szor az egyiptomi középpályások vagy csatárok valamelyikéhez jutott a labda.

Az antifoci nem Egyiptom, hanem Görögország. Nézd csak meg, mekkora a különbség, a görögök játéka legalább 5 éve abból áll, hogy 11 emberrel védekeznek, egyszer kontráznak félidõnként, jobbról vagy balról beadják a labdát, és valaki középen, aki egy szép nagy ember, fejel. Ez az antifoci, Egyiptom nem ezt mûveli.

Te pedig azt nézd, hogy Egyiptom és az egész kontinens szempontjából nagy dolog volt megnyerni nekik. Ez olyan, mintha Európában egy középcsapat, pl Belgium, vagy Norvégia gyõzne.
norton15 2009 jún. 23. - 20:01:37 Előzmény Rahel
(282/699)
Rahel, ott abban a mondatban továbbra sem Luca Toni a lényeg. Abban a mondatban akár Del Pieróval is helyettesíthetném, ugyanazt jelentené, olvasd el még egyszer.
Rahel 2009 jún. 23. - 19:23:23
(281/699)
-De a foci errõl, vagy nem??

-Bocsi:

-De a foci errõl szól, vagy nem??
Rahel 2009 jún. 23. - 19:01:39
(280/699)
-"Nem mernek lõni. Ez valami szentségtörés? Nem mernek élni a helyzettel, nincs az a VEZÉR, akinek ha odapasszolják, az rárúgja."
-Nem mernek lõni???
-De a foci errõl, vagy nem??
-Még jó, hogy kimernek menni a pályára!!!

-De abban mi a játékölés, ha elõrevágják a labdát? Magyarázd már meg. Még az olaszok is megcsinálták egyetlenegyszer. Húú, antifoci? Nem hinném."
-Ha valaki nem nyílt játékkal, hanem labda kivágással, vagy annak elõre rúgásával, (ami adott esetben, csak idõ húzásra, és nem csatárok indítására szolgál) akar kihúzni egy mérkõzést, akkor az csak akkor elfogadható, ha valamilyen döntõrõl van szó, amit már más mérkõzés nem követ!!

-De itt még lett volna más meccs is, és ezért lett volna elvárható, hogy ha egy csapat tovább akar menni, akkor focizzon is hozzá, és ne csak kivágja, és ezzel ölje a játékot!!

-"Ha annyira silány csapat lenne, nem szivatta volna meg a brazilokat, nem verte volna el az olaszokat, és nem nyerték volna meg az Afrika Kupát..."
-Csak a lebecsült amcsik verték meg õket három góllal!!!
-És az Afrika Kupa??
-Nézzed meg a résztvevõket!!!