Téma: Telihold

10/10
mama2008 2021 márc. 29. - 08:52:46 10/10 Előzmény Bay Yanlış
(61/101)
Nekünk nagyon nagy szerencsénk van,mert nagyon jó szinkronhangjaink vannak.A youtube-on beleszaladtam egy két videóba,ahol spanyolul,meg olaszul beszélnek, nem is tudtam végighallgatni annyira rossz a szinkron.
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 23. - 15:48:35 10/10
(60/101)
Sajnos befejeződött ez a gyönyörű sorozat. Remélem fogja még ismételni a LifeTv.
10/10
mama2008 2021 márc. 15. - 16:03:38 10/10 Előzmény K. Judit
(59/101)
Nagyon köszönöm.
K. Judit 2021 márc. 14. - 14:08:33 Előzmény mama2008
(58/101)
Igen, minden le van fordítva.
Ha most ide feltölteném a linket, biztos azonnal kitörölnék, úgy, hogy másképp próbálom: video.hu (de az "o" betűt javítsd ki "a"-ra). A folytatásban az eredeti Dolunay címet keresd.
10/10
mama2008 2021 márc. 14. - 13:43:22 10/10 Előzmény K. Judit
(57/101)
Szia!Melyik az az oldal amelyről írtál,hogy eredeti nyelven ,magyar felirattal? Ott a dalok szövege is le van fordítva?
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 12. - 15:06:23 10/10 Előzmény K. Judit
(56/101)
Talán, ha nem laktak volna egy házban, akkor a gonosz emberek tanúskodhattak volna ellenük.
De, így tényleg elég furcsa, mivel a hálószobában minden országban "általában" csak a szerelmes pár alszik.
Az olíva bogyó szedés után, mikor mondták, hogy most már a testi kapcsolat is megvolt közöttük, akkor mindenki elhitte. Pedig akkor sem volt senki velük a kunyhóban.
K. Judit 2021 márc. 12. - 14:15:16 Előzmény Bay Yanlış
(55/101)
Persze, észrevettem mindet.
Amit Demet mond, annak csak úgy van értelme, ha Feritről beszél. Bulut és Nazli kapcsolata az első perctől nem szorul tisztázásra, ez az egyetlen fix pont a történetben. (Ferit szerelmében pedig leginkább csak ő és Deniz kételkedett.) Ezzel a mondatával talán kicsit jóvá akarja tenni a korábbi viselkedését, és tetteit, másrészt meg akarja mutatni, hogy változni szeretne, nyilván attól a perctől kezdve, hogy megtudta, ki a testvére gyilkosa. (Nem akarok spoilerezni, biztos nincs még vége a tévében.)
A többi eltérést is észrevettem, arra gondoltam, hogy a szinkronost valószínűleg angolból fordították. Már majdnem mindent angolból fordítanak, persze abból van a legtöbb fordító. (Még francia filmeket is angolból fordítanak. Tehát ha furcsállnánk egy francia város, szó, vagy név korábbitól eltérő kiejtését, akkor tuti, hogy nem az eredetiből készült.) A többi eltérés kisebb jelentőségű.

De ha már itt tartunk, sokszor megfordult a fejemben, hogy vajon milyen lelepleződéstől félt Ferit és Nazli? Szerintetek hogy lehet bizonyítani egy házasságról, hogy valódi, vagy nem valódi??? A jogi részét még érteném, hogy ugye a gyerek gyámsága és a részvények között nagyon is van összefüggés, de akkor sem értem, milyen módszerek lehetnek az ellenőrzésre. Megfordult a fejemben mondjuk hangfelvétel, kamera, egy magándetektív, orvosi vizsgálat... de ez már nagyon középkori módszer lenne itt Európában. (Max. egy szivárvány családot fenyegethet ilyen veszély bizonyos országokban...) Ez az egy dolog sántít nekem a történetben, igaz, a helyi törvényeket nem ismerem. Persze ha ezt nem írták volna bele, kevésbé lett volna izgalmas, és sokkal rövidebb is lett volna.


10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 12. - 12:46:34 10/10 Előzmény K. Judit
(54/101)
Észrevetted, hogy az eredeti török nyelvű részek, a feliratos részek, és a magyar szinkronos részek szövegei néhol eltérnek.
Pl.: A feliratos változatban, az utolsó részben, mikor Demet kijön Deniz házából, és a rendőrök letartóztatják, akkor azt mondja Demet Nazlinak, hogy vigyázzon Bulutra.
Az eredeti török nyelvű részekben azt mondja, hogy vigyázzon Feritre. A magyar szinkronos részben is jól fordították le, Feritet mond a szinkron színésznő.
Van, amikor a szinkronizált rész a hibás.
Van több eltérés is, de most ez, a befejezőrészben lévő eltérés jutott az eszembe.
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 12. - 12:15:39 10/10
(53/101)
Nagyon kedvelem Denizt. Ő egy igazi "nők védelmezője" karakter.
Már megmentette Nazlit. Demetet is védi. Az előző részben Asumant mentette ki a zaklató házából.
Ebben a részben megint Asumant mentette meg, most az öngyilkosságtól.

Nazli és Ferit kapcsolatát olyan sokan akarják tönktetenni.
Most, mikor végre Ferit és Nazli őszintén bevallották egymásnak az érzéseiket, mikor végre a szerelmük beteljesült,
jön a Hakan, és el akarja választani őket egymástól.

Ferit és Nazli szerelme csodálatos.
Ferit gyönyörű mondata Nazlinak: "Az én álmom az, hogy életem végéig boldog legyek veled."
Ekkor még nem tudja, hogy ahhoz, hogy ez a kívánsága beteljesüljön, sok akadályt kell még legyőzniük.
K. Judit 2021 márc. 12. - 09:03:23 Előzmény Bay Yanlış
(52/101)
Én először a Life tévén néztem bele, úgy hirdették, hogy közkívánatra ismétlik. (Bevallom, kellett egy kis jóindulat, hogy ne értsem félre, de gondoltam, ha túl gagyi, akkor legfeljebb nem folytatom.) Így néztem meg először a közepétől a végéig, utána az elejétől a végéig. Aztán volt valami hiányérzetem a szöveggel kapcsolatban - pl. a dalokat nem fordították le, pedig a szövegeknek lett volna jelentőségük, meg volt egy-két olasz mondat, amit nagyjából megértettem, de szerettem volna pontosan is, ezért mentem egy olyan helyre, ahol eredeti nyelven magyar felirattal fent van. És ott is ragadtam. Ezek sokszor több mint két-, néha két és fél órás epizódok - reklám nélkül. Szóval bevallom beszippantott, még nem kezdtem el második ilyen sorozatot, mert ha hiányérzetem van, a kedvenc epizódjaimba nézek bele újra és újra. (A Mr. Wrong elég rövidnek tűnik, majd meglátom ...) Ja és remélem a Sandokan-t is megvesszük, egy-két fotóból kitaláltam, hogy kalóz lehetett, de nem ismerem a történetet.

10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 11. - 19:26:55 10/10 Előzmény Krisztina Kõvári
(51/101)
Kedves Krisztina!
Itt vissza tudod nézni a sorozat részeit.
https://lifetv.hu/musoraink/a-szerelem-ize
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 11. - 19:23:29 10/10 Előzmény K. Judit
(50/101)
Nagyon szívesen. Örülök, hogy sikerült örömet szereznem Neked.
Nekem is ez az egyik kedvenc részem. Bár az egész Dolunay (Szerelem íze) sorozatot imádom. A másik kedvencem a Bay Yanlis (Mr Wrong) . A két főszereplőt( Can Yaman és Özge Gürel) nagyon kedvelem, és mikor együtt szerepelnek, akkor fantasztikus párost alkotnak.
K. Judit 2021 márc. 11. - 13:07:00 Előzmény Bay Yanlış
(49/101)
Igen, sikerült, nagyon köszönöm!!!
Ezt soha nem tudtam volna megtalálni, még az előadó neve is totál ismeretlen.
De ez az egyik kedvenc epizódom (amikor Ferit beteg, ill. már lábadozik és nagyon hálás). Szerintem nem lehet megunni a két főszereplő szemének a szerelmét - nyilván nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja :)..
Jól gondolom, hogy ismered az eredeti nyelvet?
Még egyszer köszi szépen.
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 11. - 12:47:48 10/10 Előzmény K. Judit
(48/101)
Kedves Judit!
Remélem sikerül örömet szereznem neked. Megtaláltam a dalt, amit kerestél.
Jó szórakozást kívánok a hallgatásához.
Bill Baylis · Simon Stewart : You're Special
https://www.youtube.com/watch?v=dpZbYAh-iIg
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 10. - 12:11:09 10/10 Előzmény mama2008
(47/101)
Én is így gondolom. Tökéletesen illenek egymáshoz. Szerintem nagyon ritka, mikor két színész ennyire harmonizál egymáshoz. Olyan kémia van közöttük, hogy szinte elhiszi az ember, hogy az életben is szerelmes párt alkotnak.
10/10
mama2008 2021 márc. 09. - 15:19:56 10/10 Előzmény Bay Yanlış
(46/101)
Én felvettem mind a kettőt és volt már olyan,hogy újranéztem.Így aztán tudom,hogy mi fog történni és mégis magával ragad,de ehhez ez két színész kellett.Állítom,hogyha nem ők játszották volna,akkor nem lettek volna ekkora kedvenceim ezek a sorozatok.
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 09. - 13:19:21 10/10 Előzmény mama2008
(45/101)
Én is imádtam ezt a részt. Bár nekem az egész sorozat nagyon tetszett. Ez a sorozat meg a Mr Wrong az örök kedvencem.
Krisztina Kõvári 2021 márc. 09. - 07:18:23
(44/101)
Övön aluli ütés volt a tegnapi műsor-csere. A tv-menüjében nem közölték A szerelem íze c. sorozat adásidejét. Szép nőnapi köszöntő volt! BravÓ!
10/10
mama2008 2021 márc. 08. - 14:54:57 10/10 Előzmény Bay Yanlış
(43/101)
Tegnap néztem azt a részt,amikor nyitják az éttermet és Ferit felkéri táncolni Nazlit. Can rettenetesen jól játszott.Sokat hezitált,hogy megtegye-e aztán úgy döntött felvállalja mindenki előtt az érzelmeit.Ezt értette meg Deniz is.A többit tudjuk.Nagyon jó rész volt.
10/10
Bay Yanlış 2021 márc. 07. - 02:07:39 10/10 Előzmény mama2008
(42/101)
A szerelem íze magyar szinkronos változatában nem erre a zenére jött le Nazli.
Ez az eredeti török változatban van.
https://www.youtube.com/watch?v=jJ1G13zHXjg