9/10
kisdoro 2023 dec. 21. - 01:12:25 9/10
(104/124)
Egyszerű koncepciójú, de mégis egy nagyon jó film. Remekül ábrázolja, hogy mindenkinek vannak titkai, amiket még a legközelebb álló személyekkel sem osztanak meg. A karaktereket nem tudjuk annyira megismerni, nincsenek részletesen kidolgozva, de ez igazaból nem probléma szerintem. A film humorral és drámával egyaránt kiegyensúlyozott, és a váratlan fordulatok garantálják, hogy ne unatkozz egy percre sem a film nézése közben. A rendezés és a párbeszédek jók, és a film tökéletesen reflektál a modern társadalomra, az elektronikus kommunikáció árnyoldalaira.
9/10
calypsooo 2023 dec. 21. - 00:25:30 9/10
(103/124)
A történet nagyon sok dologgal foglalkozik és nagyon sok mindent kritizál. A képi világ eléggé egyoldalú, de a színészek és a dialógusok kiengesztelik ezt. Nagyon jól bemutatja, hogy mennyire törékenyek az emberi kapcsolatok és hogy a mai modern világunk ezt hogyan befolyásolja, ezzel mutatva nekünk egy tükröt, önreflexióra ösztönözve minket. A rengeteg csavar a végére nekem már egy kicsit feleslegesnek és túlságosan drámainak érződött, de alapjában véve mindenkinek ajánlom!
9/10
TygerFroshmare119 2023 dec. 20. - 22:48:47 9/10
(102/124)
Kissé karikaturikusan, de nagyon jól adja elő a témáját, mely annyi, hogy a hazugságok mindig kiderülnek. A feszültség fenntartásában is remekel, ahogy haladunk előre a történetben, és mindenkinek kiteregetődnek a lapjai. Ez tökéletesen van szemléltetve, mivel egyetlen lakásban játszódik az egész. A karakterekbe annyira nem nyertünk betekintést, emiatt nem nagyon lehet velük szimpatizálni, idegennek hatnak, de ez a film címével is remekül együttműködik. Ami érdekes, hogy ettől nem lesz kevésbé élvezhető. A csavaros történet miatt fenntartja az érdeklődést.
Csak ajánlani tudom mindenkinek
6/10
makimajomvok 2023 dec. 20. - 19:57:09 6/10
(101/124)
Manapság nagyon sokszor felmerülő problémákat feszegető alkotás kreatív módon tálalva, mégis felejthető. A koncepció zseniális, a kivitelezés már kevésbé. Felületes, szempillantásra kiismerhető karakterek, az első 20 perc után teljesen átlátható fordulatok. Egyetlen meglepő jelenettel találkoztam a 97 perc során. A film végére olyan érzésem volt, mintha sajnálnom kéne egyes karaktereket de egyszerűen nem voltam rá képes, mert a film semmit nem mutat meg belőlük. Egynek elment, kevésbé mozgalmas estékre tudom ajánlani.
7/10
nemvokmakimajom 2023 dec. 20. - 19:57:05 7/10
(100/124)
Az ember azt hiszi, hogy a barátairól, akit évek óta ismer és szeret szinte mindent tud. Mindenkinek vannak titkai, mindig lesznek olyan dolgok az életben, amiket még a hozzád legközelebb álló embernek se fogsz elmondani. Viszont, a film főszereplőinek muszáj egy estéig nyílt lapokkal játszaniuk, ami olyan lavinát indít el, amit nézőként fájdalmas volt nézni. Egyszerre voltam ideges, szomorú, boldog és mérges, igazi érzelmi hullámvasút az egész. Erről a filmről rengeteget lehetne beszélni és pont ez is a lényege szerintem, hogy elgondolkoztasson, kényelmetlen helyzetbe hozzon és felhívja a figyelmet arra, hogy mennyire fontos a tisztesség, mert egy váratlan esemény leránthatja a leplet az évek óta tartó hazugságokról.
8/10
Zorrrro 2023 dec. 18. - 10:38:54 8/10
(99/124)
A színészi alakítások kivételesen erősek, a karakterek életszerűek és mélyek, hozzájárulva a film összetettségéhez.

Az alkotás felvet olyan aktuális témákat, mint a kommunikáció és az egymás iránti bizalom, miközben humorral és drámával egyensúlyoz. A film során fokozódó izgalom és a váratlan fordulatok garantáltan lekötik a nézőt a kezdetektől a befejezésig. Egy szellemes, szórakoztató és elgondolkodtató alkotás, amely hűen tükrözi az emberi kapcsolatok bonyolultságát.
Elvont témának tűnik, de a mai világban egy igen is létező és "feltörekvő" probléma.
Ajánlom minden tudatos, vagy tudatosságra vágyó embernek.
10/10
bibi0418 2023 dec. 15. - 15:08:07 10/10
(98/124)
Szerintem ez a film a 21. Században simán elmenne horrorfilmnek is. Szerintem sokan vannak, akiknek az a legrosszabb rémálma, hogy a szerettei előtt kiderülnek a legféltettebb titkaik. Sőt, szerintem sokan vannak olyanok is, akik nem is tudják, hogy bizonyos dolgaikat titkolják, vagy titkolniuk kellene. Ez a film remekül rávilágít erre. Ami nem tetszett benne az az, hogy elültette bennem a gondolatot, hogy most akkor senkiben sem szabad bízni? Még a barátaimban sem?
9/10
lil_stacks 2023 dec. 10. - 21:36:48 9/10
(97/124)
Bevallva, mindannyian kettős életet élünk, amelyet próbálunk mások előtt eltitkolni. A film segít minket azzal szembesülni hogy hamisak vagyunk, és ezt elfogadni. A film arra ösztönzött hogy próbáljam az életemet egértelműbben élni. Mint a felszínen úgy a valóságban.
A szituációnak köszönhetően számos feszült pillanatnak lehetünk szemtanúi, amelyekből mindannyian tanulhatunk hogy jobb emberekké válhassunk.
Anna.02 2023 dec. 10. - 19:59:32
(96/124)
Érdekes film és sok mindenre rávilágít, például arra, hogy egy-egy baráti társaságon belül is mennyiféle sorssal, problémával találkozhatunk. Felveti a kérdést, hogy mennyire vagyunk és szabad-e egyáltalán őszintének lennünk olyan emberekkel, akiket a barátainknak tekintünk. Tele van olyan fordulatokkal, amik ledöbbentik a nézőt. A végét kicsit furcsán oldották meg.
Lizus-ka 2023 dec. 09. - 14:00:07 Előzmény lilafüzet
(95/124)
Csatlakozom. Én ezt láttam előbb és utána az utánzatot, de ez klasszisokkal jobb.
10/10
lilafüzet 2023 dec. 04. - 17:57:03 10/10
(94/124)
Én először a film magyar feldolgozását láttam, viszont ennek sokkal jobban tetszett a vége. Humoros, könnyednek tűnő film, de mégis szembeállítja embert a világgal és saját magával, illetve a saját és a körülötte lévők viselkedésével!
8/10
Mushroomer 2023 dec. 04. - 15:01:55 8/10
(93/124)
Végre egy film, ami felesleges drámázás vagy ostoba romantika nélkül állítja szembe, rossz esetben, a nézőt saját magával. Jó esetben pedig eszméletlen szórakoztató, humoros, de nagyon mellbevágó és elszomorító képsorokkal szembesülhet a néző, és szembesültem én is. Csak remélni merem, hogy a közönség többsége az utóbbiakhoz tartozott/tartozik.
mozivaszon01 2023 dec. 03. - 16:33:58
(92/124)
A film kezdetén azt hittem, egy „egyszerű”, könnyed vígjátékot fogok látni, de hamar kiderült hogy nem erről lesz szó.
A filmben megjelenik az, a napjainkban is gyakori jelenség, hogy a modern társadalomban az emberek rengeteget használják a telefonjaikat, személyes kapcsolataikat pedig elhanyagolják, akár egy teljesen más életet is élhetnek online anélkül, hogy erre barátaik, családjuk rájönne.
Felszínre kerülnek az emberek kisebb-nagyobb félelmei, megjelennek önmaguk felvállalásának gátjai és az, hogy mindenkinek vannak titkai, még ha ezt nem is hinnénk.
Arolf03 2023 dec. 01. - 16:49:10
(91/124)
Ez a film rendkívül jó volt, ikonikus történetvezetés, ráadásul a végén a csavar, mikor kiderül, hogy mindez nem is történt meg valójában nagyon életszerűvé teszi a filmet, hisz a való életben rengeteg ember él úgy, hogy ennyi titok nyomja a vállát, és még a legközelebbi hozzátartozóiknak is éveken keresztül hazudnak. Én nagyon tudtam érvényesülni a karakterekkel.
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 máj. 31. - 20:29:41 9/10 Előzmény László Korusecz
(90/124)
https://www.imdb.com/title/tt4901306/trivia/?ref_=tt_trv_trv

"It has been remade 18 times in many different countries including Spain, Turkey, Mexico, South Korea, France, Hungary, Greece, China, and Russia. For this reason it entered into the Guinness Book of World Records!"

Értsd úgy, hogy ezt remake-elték, ez az eredeti.

Meleg szál meg a valóságban is van, nyilván neked is több ismerősöd érintett, csak a nem befogadó környezetben titkolniuk kell, dolgozd fel.
6/10
László Korusecz 2023 máj. 31. - 18:08:30 6/10
(89/124)
Jobban tetszett volna, ha nem lett volna benne meleg szál. De úgy, hogy elvileg egy remake, pláne csalódás.
5/10
offtopic
sexykex 2022 dec. 09. - 10:12:28 5/10 Előzmény LuckyG
(88/124)
Na, ezt nem volt nehéz kitalálni, mivel az olasz film a régebbi. Mindössze azért néztem meg, mert a BÚÉK Fórumban ilyeneket olvastam:
„Az eredeti, Teljesen idegenek című film sokkal jobb volt! Ez nagyon gáz! Nagyon erőltetett. Nem értem miért kellett ez a koppintás? (Dartagnan 2018 dec. 18. - 10:27:40)
„Nézzétek meg az eredetit! Szóval láttam mindkettőt az eredetit össze sem lehet hasonlítani ezzel a gyenge koppintással” (Lamaze 2018 dec. 29. - 11:09:48)
Hűha gondoltam, ha még a BÚÉK-nál is jobb, akkor látnom kell! De, nem jobb csak a Fórumban megy a szokásos handabanda. Amennyiben rákattintottál volna a Portban a BÚÉK-ra (sexykex júl. 04. 21:49:44), akkor megspórolhattam volna ezt a választ és Te is a felesleges hozzászólást.
LuckyG 2022 dec. 06. - 20:56:49 Előzmény sexykex
(87/124)
persze,hogy ugyanolyan, amikor az olasz az eredeti és a buék a remake....
6/10
gyereamozibabe 2022 okt. 19. - 23:08:44 6/10
(86/124)
Egy kivételes alkalom, amikor a magyar verzió sokkal jobb valaminél.
5/10
sexykex 2022 júl. 04. - 21:58:03 5/10
(85/124)
Mivel a BÚÉK-ot kétszer is láttam korábban ez viszont szinte ugyanolyan, nem igazán tetszett. Talán nem is figyeltem rá eléggé, ezért nem értettem a filmvégi nagy összeborulást a veszekedések után. Mintha a magyar változat értelmesebben és humorosabban lett volna megírva. (Egyesek szerint az egész sztori meg sem történt – és valóban vannak erre utaló jelek – de azt még jobban utálom, ha palira vesznek és feltételes módban van a film.)