Téma: Tenet

frottirzokni 2020 aug. 29. - 19:48:34
(31/231)
Az biztos, hogy ezt a filmet többet megnéztük soha mégegyszer fogjuk.
Szóval sok sikert, aki még a nézés előtt van.
Ajánlom? Miért is ne? Megnézném mégegyszer? Nem, biztos hogy nem.
offtopic
Alfredo 2020 aug. 29. - 19:07:34
(30/231)
Pontosan!
Ne "tömegezzen", ne "nem mindenkinek valózzon", ne "EQ-zon", ne jöjjön fennhéjázva intelligenciával, tanulja meg elfogadni mások véleményét, etc. Nagyon gyermekded.
A pozitív és negatív véleménnyel semmi gond nincsen; nem rajongói oldal a port, és nem egymás - akár burkolt - minősítgetése a fórum lényege.
A troll ne kérje ki magának, ha megszólítva érzi magát, mert nem tud viselkedni!
Az nem tömeg, ha a troll sok nick-et használ? Szerintem de, hiába játssza meg magát. :-)
Magas EQ 4. szabály: átlát a felszínen, felismeri a talmit.

* "kúltúrált" = kulturált
Mario Rodriguez 2020 aug. 29. - 18:25:20 Előzmény Hegyirabló
(29/231)
Ez kb olyan mint amikor annak idején a többség azt mondta hogy a mátrix történetét és magát a mátrix fogalmat nem lehet elmagyarázni mert túl bonyolult. Pedig a film teljesen érthető és világosan elmagyarázza mi is a Mátrix. :)
offtopic
Alfredo 2020 aug. 29. - 17:11:56 Előzmény szucsgyula
(28/231)
Szia Gyula!

A kommentek mellett/helyett nem lehetne inkább a trollokat törölni? No troll, no party. :-)
Úgy általában az összes alteregójukkal együtt. Mindenki jobban járna.
offtopic
szucsgyula 2020 aug. 29. - 16:45:45
(27/231)
Kedves fórumozók! Továbbra is érvényben vannak a kőegyszerű kommentelési szabályok:
- Lehet szidni a filmet, a rendezőt, az operatőrt, a best boyt és minden más stábtagot (ésszel persze, otromba, csúnya szavak nélkül, máskülönben kimoderáljuk a hozzászólást).
- A másik hozzászólót viszont NEM LEHET SZIDNI! Az ilyen kommentek legkésőbb a nap végén törlésre kerülnek, függetlenül attól, ki miért illette otromba szavakkal a másikat!
- Azonnal törlésre kerülnek a rasszista és homofób hozzászólások! Ez ellen lázongani teljesen felesleges, hogy a klasszikust idézzem: "Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"
További jó eszmecserét a filmről, lehetőleg a másik értelmi képességei, filmes ízlése és felmenői pocskondiázása nélkül!
7/10
rekszem 2020 aug. 29. - 16:42:07 7/10
(26/231)
Mozi élménynek jó, de nem hagyott maradandó nyomot bennem. A történet... hát fene tudja. Elég ökörség. Aki 100x újra nézi az mit fog felfedezni benne? Mert szerintem nincs benne mit felfedezni. Viszont a látvány rendben van, az ötlet is újszerű, a főhős véleményes, de a poénok nálam ültek. A vége(?) felé már videojátékokra hajaz túlzottan.
Intelligenciára meg sem közelíti mondjuk az Érkezést.
7 pont mert jól szórakoztam rajta, és profin összerakott, de nálam 8-as az, ami valamilyen hatással van rám. Ez nem volt.
10/10
UncleSam 2020 aug. 29. - 14:31:39 10/10
(25/231)
10/10
5/10
ADIZS 2020 aug. 29. - 12:18:21 5/10
(24/231)
Tetszett, hogy filmes szempontból eddig (tudtommal) újszerű módját mutatta be az időutazásnak. Az akciók látványosak voltak, bár szerintem túl sok is volt belőlük ééééés ennyi pozitívumot lehet elmondani az egészről.
Túl hosszú, túl bonyolúlt, viszont nem logikus, erre maga a film is felhívja a figyelmet amikor a tudós nő mondja a főszereplőnek, hogy ne próbálja megérteni. Ennyire már rég unatkoztam moziban.
Agressor81 2020 aug. 29. - 10:13:38
(23/231)
Én még moziban soha nem unatkoztam, első alkalom,a film számomra {mint egyszerű földi halandó} túlbonyolitott, erőltetett, erőlteti az idő paradoxon témáját, nehezen, magyarázat nélkül megy a végjáték felé,látszólag össze vissza szaladgálnak, túl sokat akart, túl katyvasz lett, számomra élvezhetetlen volt, első alkalom, hogy legszivesebben mentem volna haza aludni. Nem vagyok zseni, sem atomfizikus, de a nagyközönséghez tartozom, akik láttam a teremben ugyanúgy fészkelődnek, nézelődnek mint én, a film egy átlag néző felé nem tudja fentartani az érdeklődést, engem a látvány az effektek sem nyűgöztek le, bár lehet azért mert hamar elvesztettem a fonalat, és teljesen kívülállóként szemléltem tovább. Egy szó mint száz lehet kövezni, de Nolan fanatikusokon kívül, elég vegyes eredményeket fog hozni, és hozzateszem imadom a Doni Dárkót, meg az Időbűnök című filmeket, és kedvencek, de ez az alkotás számomra élvezhetetlen volt.
10/10
Hegyirabló 2020 aug. 29. - 08:17:47 10/10 Előzmény Corson
(22/231)
Te hol láttad a 250 perces verziót, hol vetítik azt? Én 150 percest láttam. Vagy csak nem tudsz számolni?
4/10
Corson 2020 aug. 29. - 03:51:10 4/10
(21/231)
Kétségtelenül az egyik legbonyolultabb történetű film, ami valaha készült. Nolan túl akarta szárnyalni korábbi alkotásai csavarjait, de ennek elmondásához szüksége volt a film mind a 250 percére. Nem is jutott egyébre idő, így az egész nem lett más, mint egy tízezer darabos puzzle, ami egy piros kockás abroszt ábrázol. Ki lehet rakni, de minek? Túlpörgetett klippek sorozata, ahol sem párbeszédre, sem mellékszálra, sem az adott jelenet igényes kidolgozására nem futotta. Minden egyes snitt kizárólag a "poénok" bonyolítására és  a story továbblökögetésére szolgál, önálló értéket nem hordoz. Egy sci-fi nem igényli a történések tényszerű magyarázatait, elég egy jól összerakott hihetőnek tűnő keret, de itt még a "tudományos magyarázat" is a blődli kosár legaljáról származik.
A zene akár programmal generált véletlen hangok sorozata is lehetett. (A filmhez illik, de teljesen jellegtelen.) A látvány, az nagyon a helyén van. Miért is ne lenne, ez egy Nolan film. Elsősorban pulóveres genderszakosoknak javallott a darab, akik egymásra licitálva versenyezhetnek a romkomokban, hogy hanyadik újranézésre állt össze a jin a janggal, meg a csí. Mindenki másnak ott a többi Nolan film, azoknak többnyire fabrikáltak egy jó háttértörténetet és a csavarok mellé még szórakoztatnak is. 
10/10
Hegyirabló 2020 aug. 28. - 18:47:39 10/10
(20/231)
Én azt gondolom, hogy igaza van. Ehhez a filmhez ugyanúgy megfelelő intelligencia szint kell, mint mondjuk egy filozófiai, vagy tudományos értekezéshez, stb. Nem való mindenkinek, nem lesz képes mindenki felfogni, de ez nem is baj, mert nem lehet minden ember MTA rendes tag. Az más kérdés, ha én olyan sötét lennék, hogy egy ilyen filmet nem lennék képes felfogni, akkor biztosan nem büszkélkednék vele.
10/10
galooo_89 2020 aug. 28. - 11:14:44 10/10
(19/231)
Igen, sok kérdőjel marad. Igen, néha érthetetlen. Igen, gondolkodni kell.
De ettől függetlenül, vagy épp emiatt zseni.
Fantasztikus zenék, szuper színészi játékok, számomra elrepült a 2,5 óra.
Valóban nem egy könnyed giccs, de éppen ezért imádtam.
joeydarko 2020 aug. 28. - 05:27:37
(18/231)
Két dolog miatt várom mindig a Nolan filmek premierjét.
Az egyik, hogy tudom, hogy Ő egy olyan rendező, aki úgy készít filmet, ahogyan egy séf egy eldugott, de nagyra tartott étteremben. Szinte vár a bejáratnál, ugyanolyan izgatott, mint én. És rádkacsint, hogy gyere, ezt főztem ki neked :) És tudom, hogy sosem receptből dolgozik. Tudom, hogy ínyencség lesz, olyan, amit előtte sosem ettem még. Mert tudom, hogy tudja, hogy én is ezt akarom. Valami újat. Ez most sincs másképp. És aztán ha ízlik, ha nem, sosem tudnék nem örülni neki, mert tudom, hogy szívvel készítette. És annak is örülök, ha valaki még készít így filmet.

A másik ok talán ettől is érdekesebb. Létezik egy figura, aki minden Nolan film premierje tájékán megjelenik a filmes fórumokon. Gondosan, már hónapokkal a megjelenés előtt nekiáll pocskondiázni. Nem rest több accountot is regisztrálni, hogy aztán (volt már ilyen) akár magával is elvitatkozzon azon, hogy miért szar. Én ezt imádom :D Nagyjából tudom ám ki vagy, felismerem a mondataid és láttalak már face-en is ;) Komolyan haver! Igyunk már meg egy sört valahol! Annyira érdekel a traumád! Mi történt? Elvette Nolan a csajodat gyerekkorotokban? Vagy fellökött az óriáskeréknél? Mi kapart be ennyire, hogy ezt a sok energiát fekteted ebbe?
6/10
vki69 2020 aug. 28. - 02:40:29 6/10
(17/231)
Ez a film sajnos túl bonyolult. Kizárt hogy vki végig tudta követni. Sajnos a kvantum fizika ennyire nem ismert hogy kapásból értse vki. ezért felesleges alkotás. Néhány ember érti a többi meg majd dvd-n leállítgatva visszatekerve talán érti majd.
A gond az hogy aki úgy érzi hogy érti az csak a rendezőben bízik hogy minden kalpol.
Túl gyorsan vált idő irányokat. Ha lett volna egy ilyen másik film amiben mi nézők megtanulhattuk volna ezt a vissza időt akkor az nagyot dobot volna a film érthetőségén.
Észjáték kikényszerítése miatt viszont érdemes majd megvenni.
tirszin 2020 aug. 27. - 09:07:53
(16/231)
Az nem lehet, hogy olyan szintű alkotásnak sikerült, vannak akik nem értik, de azért vannak akiknél működik? Láttunk már több ilyen filmet.
Norhytm 2020 aug. 27. - 08:25:33
(15/231)
Ezután a film után annyi kérdőjel marad, hogy az embert már nem is érdekli a válasz....
1/10
ausztral 2020 aug. 27. - 07:22:11 1/10
(14/231)
Ritka nagy baromság! Egy fillért nem ért. Sajnálom az elvesztegetett időt rá. 🤮
5/10
blood.1 2020 aug. 27. - 01:24:47 5/10
(13/231)
Érdemes imaxben nézni, mert a hangok már-már a kellemetlenség határait súrolják, de mégis ettől bizsereg a véred. A látvány kíváló és a színészi játék (itt Debickit említeném főleg, aki elbűvölő) fantasztikus. A történetet már az első félórában elvesztettem és próbáltam visszavezetni, hogy most pontosan miért is vagyunk ezen a színhelyen, ahol éppen? Nem az inverz ugrásokkal volt probléma, hanem sokszor a célt sem tudtam miért kerültünk egyik helyről a másikra. Ezek rettenetesen gyengén lettek kifejtve, bár lehet csak én vagyok lassú felfogású.

10/5
10/10
sello13 2020 aug. 27. - 01:02:48 10/10
(12/231)
10/10. Ne hallgassatok a lenti idiótákra, ez egy kib..ott mestermű.