Téma: Terápia

8/10
Fountain 2012 nov. 12. - 18:03:34 8/10
(42/182)
Szóval, ha van közöttetek egy pszichológus, akkor mondja már el, hogy igaz-e: valóban ilyen mértékben ellentmondhatnak egymásnak a tudatos és a tudatalatti gondolataink, szándékaink? (Mint ahogy most ebben a filmben ez bemutatásra került.) Mert ha igen, akkor miért is nevezzük magunkat embereknek? Akkor az egész életünk csak álca? És tök mindegy, hogy mit gondolunk, úgyis a Tisztelt Tudatalatti fog mûködni - helyettünk.
Segítség!
8/10
Fountain 2012 nov. 12. - 17:56:04 8/10
(41/182)
Most már azon vagyok elképedve, hogyan lehetséges, hogy valaki ennyi mindent "forraljon" a tudatalattijában. Vagyis, az orvos (Mácsai) nem tud róla, de valójában õ is szerelmes Laurába? És minden mást is azért tesz az életében, hogy ezt a viszonyt egyengesse? De nem tudatosan, nem bevallva. Hanem egy rossz kis ördög dolgozik õbenne. Tudat alatt.
Ki hisze ezt el?
És lehet, hogy mégis igaz.
Akkor viszont nem árt komolyan átgondolni saját cselekedeteinket.
Félelmetes. Olyan kút van bennünk, amibe félnék - ezek után - belenézni.
Cordelia 2012 nov. 10. - 15:28:25 Előzmény Mr. Taifel
(40/182)
nagyon tetszik a sorozat. Hogy Mácsai Pálnak milyen sok arca van. Nem is tudok olyan magyar színészt megnevezni, aki ekkora telitalálat a szerepre. Istenem, még jóképû is...
menorca 2012 nov. 09. - 15:35:46
(39/182)
--SPOILER---
Megnéztem a 11. részt is (Laura 3. alkalom), ez most nem tetszett igazából, kérdések maradtak. Miért is jár Laura terápiára? Nem értem miért kezdte egy éve. Mit vár tõle, mi a problémája. Vagy ha eddig nem volt, most már lett :-).
Az, hogy beleszeretett a pszichológusába, tényleg nem rendkívüli, és a pszichológusa - aki jó pszichológusként van beállítva - ezt most rém rosszul kezeli. Ebben a részben nem éreztem a szakmaiságot. Tényleg túl sok a belemagyarázás, a kutyá, a késés nagyon túl lett lihegve. Amúgy nem kell abbahagyni ilyenkor sem a terápiát, ez egy gyakori "szövõdmény" (orvos-beteg, tanár-diák kapcsolatban is gyakori) - kivéve, ha a terapeuta is bevonódik.
menorca 2012 nov. 09. - 10:05:05
(38/182)
Felvettem az eddigieket rögzítõre, 2 napja kezdtem megnézni, 10 részen vagyok túl. Technicailag csak annyi bajom van, hogy az egyébként pontos HBO most nem mindig az, lemaradt a 6. rész legvége (UPC sorozatfelvétel, a mûsor mûsoridõben feltüntetett végéig veszi).
Amúgy tetszik. Mácsai telitalálat, jól áll neki a szerep, eddig hiteles. Mint férfi kifejezetten vonzó, érett, mégis kisfiúsan bájos. Tipikus érzékeny férfi, aki ezzel szemben a környezetét fix és állandó berendezési tárgynak látja, amíg nem történik vmi baj.
Berendezés: picit furcsának tûnt elõször a kicsit összevissza válogatott bútorok, biztos szándékos persze, érdekes hogy minden bútor szinte más színû, másmilyen fából van.
Legkevésbé hiteles nekem - eddig - a cégvezetõ, nem azért, mert ne játszana jól, hanem a forgatókönyv miatt. Akiket hasonló helyzetben ismerek, nem kerülnek hasonló lelkiállapotba, nem így reagálják le. És valahogy túl egyszerû, túl papírízû a fazon nekem eddig, de még változhat.
Aki James Bondhoz, vagy Jedikhez szokott, az tényleg keveselheti a cselekményt, ez más mûfaj, nekem ezzel semmi problémám. Szeretem a sokatmondó rezdüléseket, pillantásokat, ki nem mondott mondatokat is, felér néha egy akciójelenettel.
Mr. Taifel 2012 nov. 02. - 18:08:07
(37/182)
Zseniális sorozat lesz a Terápia. Nekem a Jedi visszatér ugrik be elsõre.
Nagy Ervin hatalmas fazon '5 perce vagyok itt és máris az apám a téma. Ügyes ügyes' Ezen mosolyogtam, ami azért nagy szám mert a dumb és dumber-t mozdulatlan arccal néztem végig, ami ugye a legjobb komédia ever. Sztarenki Dóra ilyesztõen hiteles.
10/10
luiza 2012 okt. 31. - 16:11:52 10/10
(36/182)
Jó. Nem sok magyar filmrõl mondhatom ezt.
10/10
kalad 2012 okt. 30. - 21:28:36 10/10
(35/182)
Remek alakítások teszik élvezhetõvé a sorozatot. Semmi nagy történés, beszélget 2, 3 ember. Nah, ez az, ami nagyon nem egyszerû, a legapróbb hiteltelen gesztus, suta mozdulat, és abban a pillanatban dõl az egész.
Mácsai Pál több, mint zseniális, és az eddigi szereplõk is hiba nélkül hozzák a figuráikat.
Az elsõ 7 részig tudok állást foglalni, nos:
10/10.
10/10
Egyszervolt 2012 okt. 30. - 20:35:02 10/10
(34/182)
JÓ. Ennyi.
mulao 2012 okt. 30. - 14:51:07
(33/182)
Szeretem a magyar sorozatokat és nagyon vártam a Társas játékot, de be kell valljam nekem az kis csalódás volt, kifejezetten unalmasnak tartottam a legtöbb részt, mert az volt az érzésem, hogy nem történik benne semmi, csak néhány szereplõ beszélget. És ez nekem kevés volt. Úgy álltam a Terápiához, hogy biztos rosszabb lesz, mint a TJ volt, erre szerintem sokkal, de sokkal jobb, amúgy is érdekel ez a téma. Remek alakítások, fõleg Szamosi Zsófi és Nagy Zsolt a páros terápián voltak szerintem nagyon ütõsek, de mindenkit dicséret illet. Még Marozsán Erikát is el kell ismernem. Pusztán abból nagyon sok minden kiderült a szereplõkrõl, hogy ültek a kanapén és beszéltek magukról. Mondhatnám zseniális az egész. Ezt a véleményt csak az elsõ öt részbõl tudom levonni, mert eddig csak ennyit láttam.
Dius 2012 okt. 30. - 11:10:33
(32/182)
Nem is tudom... én teljes erõvel hiszek/ hittem benne, a Társas játék után nagyon örültem az újabb igényes magyar HBO-sorozatnak.
Viszont a tegnapi rész alatt valahogy elõkerült a könyvem, és mire véget ért az epizód, azt vettem észre, hogy olvasok inkább... nagyon szeretem és tisztelem Mácsai Pált és nem adom fel a hitemet, hogy lesznek még fordulatok.... Nagyon bízom benne!
happytime 2012 okt. 29. - 21:20:19
(31/182)
Non gáz ez a sorozat:(
cseppke 2012 okt. 29. - 20:33:01 Előzmény Fountain
(30/182)
A jó pszichoterapeuta sok mindent átlát, de ez nem jelenti azt, hogy nem megfelelõ pillanatban agresszívan a páciensre önti. A megfelelõ pillanatban, és agresszió nélkül jelzi vissza, köti össze.
cseppke 2012 okt. 29. - 20:29:22 Előzmény nyikes101
(29/182)
Konzultáltak, jó szakértõvel.
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 29. - 18:36:48
(28/182)
sztem gyenge egy sorozat...az elsõ két részt láttam de a pszichológus kb semmit se beszél benne, hogy megoldják a dolgokat...a rész végén elmond 5 mondatot és kér 15ezret...nem hiszem, hogy ilyenek a magyar pszichológusok...ez rettentõ gyenge
9/10
itsme1 2012 okt. 29. - 16:42:45 9/10 Előzmény kardor
(27/182)
Mint minden közhely, ez is igaz. Az orvosok a legrosszabb betegek.
A sorozat egyébként nagyon jó. Kell hozzá egy szoba, két fotel, és részenként két atom jó színész. Ilyen egyszerû a recept. Bravo!
kardor 2012 okt. 29. - 14:05:31 Előzmény Fountain
(26/182)
Ha belegondolsz, azért azok pofáztak vissza ilyen ellenszenvesen, aki vagy nem saját önszántából ment (mint Zsófi), vagy habitusából eredõen. (Mint Máté és Tamás.) Számomra inkább az volt megdöbbentõ, hogy - SPOILER - maga András is ugyanígy viselkedett a szupervízoránál. Sõt, ugye kiderül, hogy 10 éve is azért nem beszélnek, mert õ megsértõdött. Ha valakibõl, a pszichológusból azért kinéztem volna, hogy belátja a saját hibáját. Még, ha nem is veszi észre, de hisz a kollégájának, vagy legalább elgondolkodik rajta. Õ meg hogy felháborodott.
7/10
kowalsky 2012 okt. 28. - 01:32:04 7/10
(25/182)
fájnak a ruhák - igénytelenek. nincs is jelmeztervezõ. csak egy ruhás.
nyikes101 2012 okt. 27. - 23:33:05 Előzmény Fountain
(24/182)
tényleg ellenálló alkatok a páciensek. de szerintem inkább nem mernek - sem mint nem akarnak - szembenézni a bensõ énjükkel. bátorság és akaraterõ kell ahhoz. te szakmabeli vagy (no offense)? "nem egy csernus-alkat": neki az a stílusa és kezelési módszere. mikor monique covet-el beszélgetett el, akkor meg is mondta hogy azért üvölt az emberrel, mert kíváncsi a páciens reakciójára. a sorozatbeli pszichológus is tud kemény lenni. az alfahím nagymenõ üzletemberrel a rész végén igen is kemény volt. persze ne üvöltött rá, de megmondta neki a f@szát amitõl a pasas már nem volt olyan menõ :)
szerintem egyszerûen csak azért túl hallgatag, mert figyel :) figyel a gesztusaidra, a mondandódra, és a megfelelõ pillanatban egy apró részletet kiragad a mondani valódból, majd visszakérdez a lényegre. ekkor a páciens pedig lefagy, vagy megijed, vagy valamilyen katartikus dolgot élhet meg (a szereplõk viselkedése alapján).
nem vagyok szakmabeli, így csak egy elképzelésem lehet hogyan is kezelhetik a pácienseiket.
szerintem a stáb konzultál hozzáértõ emberekkel, mint a doktor house-ban, másképp csak egy gyenge jóban-rosszban utánzat lenne (bár az is elég gyenge) :)
szerintem.
ryzsy 2012 okt. 27. - 20:49:09
(23/182)
Szamosi Zsófi Petra, és Sztarenki Dóra Zsófia. Nem fordítva.