Téma: Terminál

10/10
Towner 2017 márc. 18. - 10:42:10 10/10
(237/257)
Nagyon jó film többszöri nézésre is ajánlott .. a film zenéje is zseniális. (John Williamstõl mit is várhattunk mást)
10/10
HarleyQuinn 2016 máj. 19. - 02:59:21 10/10
(236/257)
Az kimaradt, hogy a háború, a tehetetlenség okozta érzelmeket is tökéletesen sikerült átadni, plusz a fõszereplõ többiekétõl teljesen eltérõ hozzáállását, gondolkodását, érzéseit. Amibõl fakadt késõbb az egész csapat jellemfejlõdése.
10/10
HarleyQuinn 2016 máj. 19. - 02:56:03 10/10
(235/257)
Ez a film azoknak unalmas, akik egy rövidebb könyvet sem tudnak végigolvasni, mert nincs elég agyi kapacitásuk, hogy feldolgozzanak egy történetet.
Hát igen, nem volt lövöldözés, nem volt robbantás, sem autós üldözés, sem verekedés, sem szexjelenet, és semmi CGI. Sokan ezek nélkül már nem tudnak filmet nézni, de akkor nem értem, miért ülnek le egy ilyen komoly darab elé. Ez nem akciófilm, nem is vígjáték.
Elég érthetõ a cím meg a leírás, a tag a reptéren ragad X hónapra, tehát logikus, hogy nagyrészt arról fog szólni, hogy mit csinál a reptéren... de nem volt benne olyan rész, amikor semmi érdekes nem történt. Szépen felépítették, hogy jön rá pl. arra, hogy szerezzen pénzt, hogyan fogadják be a többiek, hogyan udvarol a csajszinak, hogy hozza össze a srácot a pecsétes lánnyal, hogy akarja szívatni a reptérfõnök, mindent.
Ok, a romantikus szálat annyira nem fejtették ki, de nem is kellett, hál'istennek ebben a filmben végre nem az volt a lényeg, hogy Fiú és Lány összejönnek. Sokkal unalmasabb, mikor a legpörgõsebb akciófilmtõl elkezdve a sci-fiken keresztül a fantasy filmekig mindenhol az a fõ sztori, hogy a két különbözõ nemû fõhõs egymásra talál, akár ufók, akár dinók, akár zombik támadnak rájuk, csak legyen romantikus szál. Sablon nyál, ez a film sokkal jobb volt a maga visszafogott romantikájával, és hogy nem az lett a vége, hogy egymás nyakába borulnak, hogy jaj, mégis csak te vagy az igazi...
Az alapötlet és a sztori is egyedi, nem tucatmunka, mint a vámpíros/kiválasztottas/menõautós,stb. szemetek. A kivitelezés is szuper, igaz, hogy csak egy reptér, de aki járt már ekkora helyen, az tudja, milyen izgalmas, vagy félelmetes, vagy éppen kalandos tud lenni.
A mellékszereplõk mind karakteresek és szerethetõek voltak, a gonosz pedig emlékezetes. Tom Hanks pedig tökéletesen hozta a szerepét, valóban kifejezetten jól tudja elõadni ezt a "számkivetett" szerepet. Úgy tud nézni, hogy az ember teljesen átérzi a kétségbeesését. :D
Nekem a vége is tetszett, tulajdonképpen a film lényege egyáltalán nem a lezárása volt, hanem az elõtte lévõ történések. De akkor is teljesen jó volt így, nem bonyolították túl, aranyos, megnyugtató vége lett.
... és még a magyar szinkront is eltalálták.
10/10
Cordelia 2015 dec. 22. - 09:30:08
(234/257)
inkább a vége irreális. ami addig történt teljesen rendben van és elég eseménydús. megfordultam pár reptéren, tudnék néhány érdekességet mesélni - ha nem is ilyen romantikusat. a film teljesen rendben van. stanley tucci az õ kisember figuráival szépen halad az oscar irányába.
6/10
Xxy92 2015 dec. 21. - 22:46:32 6/10
(233/257)
Szerintem sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebbõl a filmbõl. Elég nagy csalódás: számomra vontatott, irreális és eseménytelen, bár a vége tetszik.

10/6
tik1 2015 dec. 12. - 19:35:33
(232/257)
CZJ is zavarban volt?
Nem o volt, hanem a karaktere es azért mert ezt írta elõ neki a szerep.
breeder 2015 okt. 20. - 04:45:36
(231/257)
Érdekes egy film ez a Terminál.
A története szerintem nagyon életszerû.
Néha azt éreztem, hogy majdnem átvált giccsbe, de aztán mégsem, mert mindig volt egy pont, ami a holtpontról kimozdította a sztorit, és a nézõ számára élvezetessé tette a történetet.

Zeta-Jones karaktere is tipikus eset. Egy bomba jó nõ, aki csetlik-botlik, és fut olyan férfiak után, akik meg sem becsülik.:)))

Szóval nekem (hogy korhûen fogalmazzak) bejött a film. Kicsit el is gondolkodtam a szereplõkön és azok élethelyzetén, hogy miket is produkált számukra az élet.

Történet: 7, színészi játék: 8, rendezés: 10.
Zusammen: 8/10. :)
LexH 2015 szept. 24. - 11:32:49
(230/257)
:))

Catherine Zeta-Jones figurája külön filmet érdemelne, benne az is, hogyan találja meg magának ez a nõtípus a legszörnyûbb pasikat, s hogyan megy el az igazi lehetõségek mellett. Még akár a reptér gazember fõnökével is összejöhetne, hogy újabb nagy megalázó csalódásban legyen része.
Cordelia 2015 szept. 23. - 18:51:37
(229/257)
hmmm...tényleg érdekes meglátásaid vannak. Még Catherine Zeta-Jones is zavarban volt a másféle udvarlási módi és teljes odaadás láttán.

A szlávokkal kapcsolatban a következõ vicc jut eszembe:

az oroszt megkérdezik mit tenne, ha kapna egy teherautó almát?
válasz: annyi almát ennék, amennyit bírnék, a többit szétosztanám.

ugyanezt a kérdést felteszik az ukránnak:
válasz: annyit ennék, amennyi belém fér, utána ennék még, hátha még fér. Ami marad, azt sem osztanám szét, hanem mindegyikbe legalább egyszer beleharapnék.
LexH 2015 szept. 23. - 08:02:23
(228/257)
A filmben valóban kiemelt jelentõsége van annak, hogy a fõhõs a szláv kultúra világából érkezik, sõt annak is, hogy országa egykor szovjet tagköztársaság lehetett. Egyszóval onnan jött, amit az amerikaiak sokáig "a gonosz birodalma" jelzõvel illettek. A Tom Hanks által játszott figura azonban a különbözõ szláv népek pozitív tulajdonságait, az erõs akaratot és a kendõzetlen érzelmeket jeleníti meg. Gondolom, sok amerikai nézõt zavarba hozott Spielberg ezzel a filmmel. Nem is beszélve az európaiakról, akiknek tenyérnyi földrészén szintén akadnak gonosz szegletek.
Cordelia 2015 szept. 22. - 13:19:32
(227/257)
jó meglátásaid vannak.
miután elolvastam, amit írtál (és nekem tetszett a film, már többször láttam) az merült fel bennem, hogy ez a túlélési technika, amit a fõhõs ilyen bravúrosan bemutatott vajon csak a kelet-európai ember sajátja? Mondjuk, ha egy amerikai kerülne kutyaszorítóba teszem azt egy kijevi reptéren tudna így alkalmazkodni, vagy a jogaira hivatkozva beperelné valamelyik államot?

Munkácson, még a szovjet érában volt olyan eset, amikor egy nyugat-európai utas odament a vámparancsnokhoz és letolta a gatyáját, így demonstrálva, hogy nincs a mosdóban WC papír. No de abban az idõben a felszabdalt újságpapír volt a WC papír, nem is értették mi a baja.
LexH 2015 szept. 22. - 10:31:24
(226/257)
Karinthy Ferenc az Epepe hõsét meghökkentõen hasonló helyzetbe hozta, mint Spielberg Tom Hankset: az objektív frusztráció állapotába. Se nyelvtudás, se helyismeret se ismeretség, de a kimenetel ugyanaz: az ember minden helyzetben érvényesíteni tudja az akaratát, ha kialakítja megfelelõ emberi kapcsolatait. Spielberg e kapcsolatok ábrázolására fekteti a legnagyobb hangsúlyt, minden szereplõt különös emberi sorssal ruházva fel, amivel sokat könnyít a történet monotóniáján.
10/10
sata005 2015 ápr. 18. - 23:01:15 10/10 Előzmény goteki
(225/257)
Nagyon szuper film. Ezt hívják úgy, hogy 10 pontos. Mondjuk ez látszik is a pontszámán. Azoknak az idiótának, akinek ez unalma, , az csak nézze tovább a baszós-kardozós köcsög filmjeit. :)
4/10
goteki 2015 febr. 02. - 11:21:08 4/10
(224/257)
Egyet kell értsek. Rém unalmas, semmitmondó film. Pedig az alapötlet nem rossz, de csak és kizárólag Hanks naiv ábrázatára építeni egy két órás mozit finoman szólva is elhibázott lépés.
10/10
thegodfather18 2015 febr. 01. - 14:40:45 10/10
(223/257)
Érdekes ötleten alapúló film, a díszlettervezéssel nem lehetett nagy gond. Tom Hanks itt is nagyon jól muzsikál Tucci-val egyetemben, Catherine Zeta-Jones mellékszerepe számomra teljesen felesleges, nem úgy mint a többi mellékszereplõé, akik idõvel befogadják és csapattársként kezelik a fõhõst. Spielberg rendezésével nem volt semmi baj, bár azért a nagyobb volumenû mûvek mestere õ inkább, de ez sem volt rossz film tõle. Bár vígjátéknak van besorolva, de azért van egy nagyobb mondanivalója a filmnek, nem csak egy ökörködés az egész. A példátlan emberi kitartás remek bemutatása egy elképzelhetetlen helyzet köntösébe bújtatva.
tortura 2013 dec. 22. - 17:05:03 Előzmény M.Zs.F
(222/257)
Mondasz valamit.
Szerintem Tom Hanks a legjobban a bajbajutott, szerencsétlen embereket tudja játszani (mint pl. ez a film, vagy a Számkivetett, Philadelphia)
7/10
abradan 2013 szept. 08. - 02:18:47 7/10
(221/257)
Jogos. Nagyjából. Mivel Spielberg rendezés, azért vannak benne finomságok, amire ha odafigyel az ember, az nagyon bejövõs. De tény, hogy volt már jobb is, és Hanks játéka elég maníros. Viszont Tucci remekel.
8/10
M.Zs.F 2013 júl. 27. - 21:13:20 8/10
(220/257)
Szerintem ez egy tök jó kis laza film. Tom Hanks elmondani nem lehet mekkora színészóriás, ez valami lenyûgözõ amit csinált. Nem mondom, ha nem Õ játszotta volna, s nem így a figurát, talán 2 pontos kerekedett volna belõle, de ehhez a 8 ponthoz kellett az Õ zseniális képessége.

10/8
10/10
kata3 2013 júl. 24. - 23:56:23 10/10
(219/257)
.
****Spoiler****
"Gyógyszer van kecske, én botoltam nyelv."
"Nem érzi úgy néha, mintha a reptéren élne."
pumpika 2013 júl. 24. - 22:23:48
(218/257)
ez egy rakás xar, tom hanks egy óriási arc, de hulladék ez a film...